Časy jsou rozličné pochopitelně podle kategorie vozů, ovšem existuje jistý vrchol, spočívající v kole zajetém pod sedm minut. Z homologovaných silničních aut se do „šestiminutového klubu" vešlo dosud jen pár modelů, z nichž sériovými jsou Lamborghini Aventador SV a dosavadní držitel rekordu Porsche 918 Spyder.

Potom se tu ještě nalézají dva Radicaly SR8, ale ty nelze příliš počítat mezi sériová auta.

Čtěte také: OBRAZEM: Jak by vypadaly supersporty jako pick-upy?

Teď je ovšem všechno jinak, neboť italské Lamborghini překvapilo všechny novým a neskutečně rychlým kolem, které paradoxně zajel menší Huracán v připravované verzi Performante.

S časem 6:52,01 je Huracán o 5 sekund rychlejší než Porsche a dokonce o 3 sekundy rychlejší, než Radical SR8. Před ním tak v tabulce zůstává jen homologovaný speciál SR8 LM, kterému Huracán nestačil o 4 sekundy.

Nepřehlédněte: Moderní „erka" už jsou dvě. Jak českému supersportu sluší modrá barva?

Celý svět se nyní samozřejmě ptá, co je vlastně na Huracanu ve verzi Perfomante tak úžasného, že jede takhle neuvěřitelně rychle. Lamborghini specifikace připravovaného speciálního modelu zatím nezveřejnilo, ovšem lze se domnívat, že za rychlým kolem stojí především vylepšená aerodynamika, přenastavený podvozek a snížená hmotnost.

Zdroj: Youtube