Opravdu ekologická a bezpečná je pouze plynulá jízda s minimem brždění. Přesně takovou vám však mohou zhatit „levopružiči", okupující levý rychlý pruh i přesto, že nejedou dostatečně rychle.

Sotva takového jedince ve svém Lexusu dojedete, stačí stisknout tlačítko s piktogramem pikolíka a moderní technologie se postará o zbytek.

Pokud je vůz před vámi vybaven alespoň nějakou úrovní komunikační technologie a autonomního řízení, váš Lexus převezme jeho řízení a jakmile to bude bezpečné, uklidí jej do pravého pruhu, aby uvolnil cestu. 

Čtěte také: Je to vtip? Mustang prý dostane startovací tlačítko, které tluče jako srdce koně

Tato technologie, zaměřená především na bezpečnost a plynulost dopravy, také výrazně sníží úroveň frustrace u řidičů, kteří chtějí jet rychleji.

Sotva bude tato „opatrná, ale promptní změna pruhů" dokončena, Lexus zase navrátí řízení auta řidiči za volantem. A ten se může v klidu vrátit ke své zbytečné jízdě v levém pruhu…

Pokud už nyní letíte vyplňovat objednávku na nejnovější LC500 nebo jiný model Lexusu, musíme vás bohužel zase zadržet. Ačkoliv bychom takovou technologii jistě ocenili, v tomto případě se jedná jen a pouze o aprílový vtip (a nutno poznamenat, že poněkud drsný).

Něco nám říká, že systém na „unášení" aut a jejich přesouvání z pruhu do pruhu by asi nebyl úplně legální…

Zdroj: Youtube