Rakouští nadšenci si říkají v12-factory a na jejich YouTube kanálu najdete mnoho dalších videí, které dokazují, že se stavbou funkčních zmenšenin motorů už nějaké zkušenosti mají. Ať už jde o V6, V8, V12 nebo i více netradiční konfigurace jako W6…

Tentokrát se však překonali a vyrobili zmenšený model motoru V16 v měřítku 1:3, který je součástí dálkově ovládaného historického závoďáku Auto Union Type-C v podobě, v jaké závodil v roce 1936.

Motor Bugatti W18.
Tohle je dost možná nejúžasnější motor, jaký kdy postavili ve VW. Má 18 válců

Originální V16 měla ve skutečnosti objem šest litrů a výkon okolo 500 koní (367 kW), u zmenšeniny bohužel výkon neznáme, ale objem činí roztomilých 216 cm³. Stejně jako originál jde o čtyřtakt chlazený vodou a vybavený je elektrickým startérem. Spaluje však methanol a převodovka má pouze jedinou rychlost.

Model pak využívá jako základ trubkový hliníkový rám, na němž je umístěna laminátová karoserie. Zavěšení je nezávislé s třecími tlumiči a torzními stabilizátory. Jediná část modelu, která se zdá jaksi nefunkční, je tak možná plastový panák za volantem autíčka.

Zdroj: Youtube
Zdroj: Youtube
Zdroj: Youtube