Výběr pěti nejlepších začíná edicí 911 Club Coupe z roku 2012. Pouhých 13 vyrobených kusů tehdy slavilo šedesát let fungování klubů majitelů a příznivců Porsche. Třináct vozů přitom odkazuje na počet zakládajících členů.

Edicí ze čtvrtého místa oslavovalo Porsche Exclusive „samo sebe". Pětadvacet let speciální divize automobilka oslavila v roce 2011 edicí 911 Speedster, která se díky snížené siluetě se zkoseným čelním oknem přiblížila klasickým roadsterům let dávno minulých.

Čtěte také: VIDEO: Pět technologií Porsche, které se přenesly ze závodní trati na silnici

Třetí místo patří edici z roku 2009, neboť právě tehdy se na 911 Sport Classic vrátilo „ducktail", tedy "kachní" zadní přítlačné křídlo a retro ráfky Fuchs. Na minulost odkazovala také šedá barva a některé detaily v interiéru. Vyrobeno bylo 250 kusů.

O něco starší je vůz na druhém místě, který vznikl již v roce 1992. Jen 86 vozů 911 Turbo S tehdy vyjelo na světlo světa a oproti standardu byly odlehčeny o celých 180 kilogramů a také posíleny. Vzniklo tak auto, které by se dalo přirovnat k pozdější 911 GT2.

Čtěte také: VIDEO: Porsche vybralo pět nejlepších konceptů svojí historie. Znáte je?

A co je vlastně na místě prvním? Na to si musíme teprve počkat. Podle filozofie Porsche, která říká, že příští vůz je vždy ten nejlepší, se na první místo dostala zatím neodhalená novinka, kterou spatříme v průběhu roku.

Pokud je ale příští vůz vždycky nejlepší, tak jak je možné, že na druhém místě skončil nejstarší model z výběru?

Zdroj: Youtube