Černočerný terénní transportér s dávkou luxusu pro bohaté šejky, takto byste asi mohli nazvat Devel Sixty. Model je sice prozatím ve formě konceptu, ale nadšenci z mladé dubajské společnosti jej i přesto vytáhli provětrat a ukázat jeho schopnosti.

Vlastně se jedná o civilizovaný armádní stroj, který budou moci normální řidiči využít na silnici a rovněž v terénu. Pod kapotou skrývá naftový 6,7litrový osmiválec přeplňovaný turbodmychadly, který zajistí 720 koní (530 kW) a rovných 1000 Nm točivého momentu. Jde přitom o základní verzi, do budoucna se počítá s výkonem až 1500 koní (1103 kW).

Rozjezd Develu Sixteen na novém videu.
VIDEO: Devel Sixteen se ukázal v pohybu. Slibuje 5000 koní

Hodnoty zrychlení a maximální rychlosti sice neznáme, ale s pohonem všech šesti kol to vypadá, že v přímce nemá Devel Sixty problém porazit i konvenční sporťáky a výkonná SUV.

Vůz totiž dokázal ve sprintu na čtvrt míle porazit Mercedes-AMG GT S, který se normálně z nuly na 100 km/h rozjede za 3,8 vteřiny a maximálně dosáhne 310 km/h. S touto informací je už tedy jasné, že i následný sprint proti Mercedesu třídy G ve verzi AMG nebyl pro Devel Sixty problém.

Šestikolové dubajské SUV prý vyjde v produkční verzi na v přepočtu minimálně 34 milionů korun. Mezitím se společnost nadále zabývá vývojem svého hypersportu Sixteen, který má nabídnout výkon až 5000 koní. O něm jsme psali už dříve (viz odkaz výše).

Akce na videu začíná v časech 4:39 a poté 5:24.

Zdroj: Youtube