Severn Valley Motorsport je britská firma, nejznámější zřejmě díky stavbám šíleně upravených Nissanů GT-R. Před pár lety je ovšem napadl jejich dosud asi nejabsurdnější projekt. Z oblíbeného SUV značky Nissan se rozhodli vytvořit monstrum o výkonu 1500 koní (1103 kW). Tímto vznikl takzvaný Qashqai-R.

Firma u toho využila své „know-how“ a vlastně nacpala vnitřnosti modelu GT-R do praktické karoserie Qashqaie, načež vozidlo upravila ke zvládnutí rychlostí, o kterých si normální majitelé podobných crossoverů mohou jen zdát.

Hennessey Jeep Grand Cherokee Trackhawk HPE1000.
Chcete opravdu rychlé SUV? Tenhle Jeep má přes 1000 koní

Přeskočte do současnosti a již řádně otestované vysokorychlostní SUV má teď 3,8litrový dvakrát přeplňovaný šestiválec naladěný na rovných 2000 koní (1471 kW), jelikož původních 1500 zřejmě nestačilo.

Když tedy nedávno lidé ze Severn Valley Motorsport vzali svůj Qashqai-R na vysokorychlostní závody V-Max 200, naprosto na nich zahanbili i majitele hypersportů jako Koenigsegg Agera RS či One:1. Z malého SUV totiž pilot vytlačil úžasných 382,4 km/h.

Tímto číslem nakonec porazili obdobně upravenou Toyotu Land Cruiser, která titul nejrychlejšího SUV světa držela s naměřenými 370,1 km/h doteď.

Naměřených 457,5 km/h na nevadské silnici.
VIDEO: Jak vypadá 457 km/h z kabiny? Agera RS je nejrychlejší auto planety

Je ovšem nutné zmínit, že u Qashqaie-R se nejednalo o legitimní pokus o rekord, na který by dohlíželi zástupci Guinnessovy knihy rekordů. Na celou jízdu se nicméně můžete podívat níže na videu. Všimněte si, že k dosažení maximálky přitom vozu stačilo jen nějakých 27 vteřin…

Zdroj: Youtube