Od 11. do 17. srpna se bude speciálně upravený Volkswagen Jetta pokoušet o překonání rychlostního rekordu na solném jezeře Bonneville v americkém státu Utah. Samozřejmě pouze v jedné z kategorií. Konkrétně tato upravená Jetta bude chtít pokořit starší výkony ve třídě BGC/G.

Speciál pohání přeplňovaný čtyřválec TSI řady EA 888, který je připraven na výkon přes 500 koní. To je samozřejmě mnohem více, než kolik bude mít stejný sériový motor, který se do nové americké Jetty GLI bude montovat. Například v Golfu GTI Peformance ovšem dosahuje až 310 koní.

Cílem je dosažení maximální rychlosti přes 335 kilometrů v hodině, což by byl nový rekord. Cíl je to podle techniků reálný. Auto totiž také řádně odlehčili. V interiéru speciálu zůstaly pouze nezbytné ovládací prvky, skořepinové sedadlo se závodními bezpečnostními pásy a bezpečnostní rám chránící pilota při případném převrácení. Přítlak zajisté mohutné aerodynamické prvky. Volkswagen, společně s firmou THR Manufacturing, která se specializue na vozidla pro rychlostní rekordy, navíc pro vůz připravil snížený podvozek, speciální kola a pneumatiky, uzávěrku diferenciálu a dva brzdné padáky.

Dosavadní rekord v této kategorii zatím drží jiný Volkswagen. Šlo o Beetle LSR s výkonem 543 koní. Ten zajistil také motor EA 888 a dokázal vůz rozjet na rychlost 330,11 km/hod.