Bezmála 20kilometrovou trať směřující až do 4300 metrů nad mořem před pěti lety pokořil francouzský mistr rallye Sébastien Loeb v čase 8 minut a 13,878 sekundy. K jízdě přitom využil vrchařsky upravený Peugeot 208 T16 s 3,2litrovým šestiválcem o výkonu 886 koní (652 kW).

Jak to ale vypadá, elektřina má v současnosti nekompromisně navrch. Volkswagen totiž se svým „papírově“ slabším, ale plně elektrickým závoďákem I.D. R nyní bez problému zajel nový nejlepší čas tratě. Pilot Romain Dumas zvládl přetnout cílovou čáru s časem 7 minut a 57,148 sekundy.

Škoda Kodiaq RS na Nürburgringu.
Škoda Kodiaq RS má rekord. Je nejrychlejším sedmimístným SUV na Nürburgringu

První elektrické závodní auto Volkswagenu je tedy rovněž prvním vozem, který trať Pikes Peak dokončil pod hranicí 8 minut. Se svým časem tak Dumas porazil i rekord pro čistě elektrická auta. Dosud držel nejrychlejší čas Novozélanďan Rhys Millen, který s Toyotou TMG EV P002 zajel čas 8 minut 57,118 sekundy.

Volkswagen I.D. R sice využívá elektromotorů o síle „jen“ 680 koní (500 kW) a 650 Nm točivého momentu, ale s celkovou hmotností 1100 kg a mnohem lepší aerodynamikou jednoduše neměl problém absolutní rekord pět let starého upraveného hatchbacku od Peugeotu překonat. Z nuly na 100 km/h dokáže I.D. R zrychlit za 2,25 sekundy.

Volkswagen a Ford řeší případnou spolupráci.
Koncerny Volkswagen a Ford řeší možnou spolupráci. O co jde?

Romain Dumas přitom tvrdí, že trať mohl v případě zcela ideálních podmínek zajet ještě rychleji. „Místy byla mlha, docela vlhko a v druhé části tratě i pár mokrých míst. "S časem jsem spokojený, ale mohli jsme jet rychleji, kdyby bylo v prostředním sektoru úplně sucho,“ okomentoval svou jízdu.

Na kompletní záběry z rekordní jízdy si musíme ještě chvíli počkat. Nepochybně ale půjde o naprosto šílenou jízdu. Těšíme se.