Koncepty RN22e a N Vision 74 jsou příklady vize elektrifikace dílčí značky N. Oba vozy v roli „pojízdných laboratoří“ jsou ztělesněním ambicí značky Hyundai stát se lídrem budoucí mobility s nulovými emisemi.

Značka Hyundai ve svých výzkumných konceptech testuje a ověřuje vyspělé technologie, aby je mohla využívat ve svých budoucích sériově vyráběných modelech. RN22e kombinuje karoserii zcela nového modelu IONIQ 6 s globální modulární platformou pro elektromobily, E-GMP (Electric-Global Modular Platform), a nastavuje laťku pro budoucí vysokovýkonné elektromobily.

N Vision 74 používá EV technologii ve spojení s vyspělým systémem palivových článků na vodík, a je tak první pojízdnou vodíkovou hybridní laboratoří značky Hyundai N, sloužící k průzkumu „potěšení z jízdy“, jež si budou zákazníci moci dopřávat dokonce i v éře elektrifikace.

„Studie RN22e a N Vision 74 hrají důležitou roli ve strategickém vývoji naší kompletní produktové řady, a to především našich elektrifikovaných vysokovýkonných vozů,“ řekl Thomas Schemera, výkonný viceprezident a vedoucí divize pro zákaznické zážitky ve společnosti Hyundai Motor Company.

„Pojízdné laboratoře reprezentují nepřetržitý vývoj našich nejvyspělejších technologií. Díky tomuto jedinečnému přístupu jsme připraveni na výzvy budoucnosti, protože nám umožňuje posouvat se až na samotné limity,“ doplnil řekl Thomas Schemera.

Inženýři společnosti Hyundai budou prototypy RN22e a N Vision 74 i nadále testovat a ověřovat, aby jejich vyspělými technologiemi pro praktické využití mohly být vybaveny budoucí sériově vyráběné vozy N.