„Je to obdivuhodné, kolik vás přijelo, asi jste si všimli, že jsme s tím nepočítali, ale je perfektní, že se dokážeme přijet takhle pobavit. Moc děkujeme všem za účast a přejeme vám, ať máte hezký rok, na motorkách nebo bez nich,“ řekl v Katovicích po vykopání Pinka z hrobečku vedoucí Motobobrů Vladimír Hrdlička.

Na Vykopání pincka ve Strakonicích se sjelo přes dva tisíce motorek:

Zdroj: Martin Hladík

Motorkáři se od strakonické čerpací stanice, kterou doslova zavalil řev a kouř nejrůznějších strojů na rychlých kolech, vydali na společnou vyjížďku. Směr byl jasný: kluziště Katovice, kde vykopali Pincka, na Horažďovice, Velký Bor, Svéradice, letiště Tchořovice, kde byla kaskadérská show, následovalo kafe a společný odjezd zpět, přes Velký Bor a Horažďovice do KD Katovice. Kde se konala párty s DJ Milošem Zemanem.

Před 100 lety se v továrně Wikov rozhodli pro zahájení výroby automobilů. Na snímku je renovovaný Wikov 35 Kapka, první československý aerodynamický automobil.
Luxusní skvosty z Prostějova. Auta značky Wikov miloval Baťa i Voskovec

Jedním z více než dvou tisíců účastníků byl také Martin Hladík z Větřní s manželkou Martinou. Také jeho překvapil počet účastníků. „Nikdo s tím nepočítal. Myslím, že to byl, omylem, největší sraz motorek v ČR,“ řekl se smíchem.