Příští dva roky bude platit nová kolektivní smlouva, kterou uzavřelo vedení automobilky Škoda s odborovými organizacemi KOVO. Díky ní se zaměstnancům od začátku dubna zvednou mzdy v tarifní části o 5,7 procenta. Vyplývá to z dopisu pro zaměstnance, který má redakce Deníku a Automix.cz k dispozici.

Od začátku dubna roku 2021 pak bude zaměstnancům opět navýšena tarifní mzda. Tentokrát plošně o dva tisíce korun. "Zároveň došlo i k dohodě o výši variabilního bonusu za výsledky roku 2019. Variabilní část podnikového bonusu po zaokrouhlení, vyjednaného Odbory KOVO, dosáhla rekordní hodnoty 80 000 Kč," uvádí se v dopise. Tuto odměnu také firma vyplatí v květnu, jako součást mzdy za duben.

Škoda Octavia RS čtvrté generace ve verzi iV
Škoda zatím mlčí o klasické Octavii RS. Servíruje informace o verzi iV

Důvodem pro vyplacení tak vysoké odměny jsou velmi dobré hospodářské výsledky. Uvedenou částku obdrží každý zaměstnanec, pokud má na její plné vyplacení nárok, v květnu 2020 jako součást mzdy za duben.

V dopisu, který podepsal předseda představenstva Berhnard Maier a předseda podnikové rady odborů Kovo Jaroslav Povšík, se dále píše, že před automobilkou je obtížné období."Přes všechny potíže letošního roku se přeneseme jen díky úzké spolupráci a vzájemnému pochopení," stojí v závěrečné větě společného prohlášení.