Když Stefan Roser s RUFem CTR driftoval v roce 1987 Severní smyčkou okruhu Nürburgring, nebylo to pro zábavu, ani na efekt pro kameramany v helikopteře – drift byl jediný způsob, jak udržet šílené tempo, které Roser s upraveným Porsche nasadil hned od první zatáčky. Podle jeho vlastních slov to prostě jinak ani nešlo.

Ani dnes se na ringu zrovna moc nedriftuje, protože tady jde hlavně o vteřiny. A když už nějaký drift vidíme, dost často to zavání „tykačkou“ se svodidly, která jsou velmi blízko závodní dráhy.

Unimog zvládá i jízdu po kolejích. Nahradí třeba posunovací lokomotivu

Nicméně Vaughn Gittin Jr. je výjimka potvrzující pravidlo. S týmem Ford Performance přijel na Severní smyčku s cílem celou ji prodriftovat s Fordem Mustang, který má výkon 900 koní! Tento úkol už byl na programu vloni, ovšem špatné počasí celou akci zhatilo.

Jestli vám při čtení těchto řádků v hlavě zvoní otázka, zda je možné driftovat necelých 21 kilometrů v kuse, pak odpovědí je ne, nelze. Vaughn Gittin Jr. musel v průběhu pokusu zastavit na výměnu zadních „bačkor“. I tak se nejednalo o běžné pneumatiky, ale speciální vysoceodolné, které běžně používají drifteři při závodech.

Na výsledek se podívejte v přiloženém videu, protože to opravdu stojí za to a hluboce smekáme před uměním a odvahou americké závodního jezdce.

Zdroj: Youtube