Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

ADAM KNESL

Adam Knesl / Novojičínský deník

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Novojičínské podniky dodaly české armádě pět nových cisteren

Česká armáda dnes předá příslušníkům 14. pluku logistické podpory a 4. brigádě rychlého nasazení pět kusů modernizovaných cisternových automobilů CAP-6M1.

Lékaři varují: Mokré plavky a prochlazení mohou léto pořádně pokazit

V současných letních dnech lékaři varují před rizikem onemocnění močových cest.

Odborníci radí: O Vánocích jezte s mírou a vsaďte na zdravější varianty pokrmů

Pro mnohé Čechy jsou Vánoce obdobím stresu a přejídání spojeného s trávicími potížemi, které vznikají ze špatné životosprávy, kořeněné a tučné stravy, nadměrného pití alkoholu i kouření.

Horská služba v Beskydech: Turisté opakují chyby

Záchrana turistů se může v příštím roce prodloužit, neboť horská služba není doposud secvičena s novým provozovatelem letecké záchranné služby.

Dům už nebude sloužit pouze seniorům

Nový Jičín - Doposud byla „dépeeska" v ulici Jičínská domovem pro klienty starší 65 let a invalidní důchodce. Nyní však město malometrážní byty dá k dispozici i dalším lidem.

Nový Jičín má definitivně jasno. Rozhledna na Svinci stát nebude

/INFOGRAFIKA/ Novojičínská radnice vyslyšela přání veřejnosti a ustoupí od záměru postavit na vrcholu oblíbeného kopce Svinec vyhlídku. Svůj názor vyjádřili občané města v nedávné anketě.

Když pacienta operuje robot

Pouze 8 zdravotnických zařízení v České republice disponuje speciálním robotickým systémem a jen 3 z nich mají nejnovější model Da Vinci Xi.

Nevěřili ji, ale dokázala to. Matka doma pečuje o syna, který ochrnul

/FOTOGALERIE/ Nedávno uplynul jeden rok od doby, kdy se vážně nemocný Marcel Tisovský z Nového Jičína mohl vrátit po dlouhých letech domů. Stalo se tak díky obrovské vůli jeho maminky Anny a její spolupráci s Agenturou domácí péče OASA.

Kopřivnická Tatra vystavuje v Indii, kam chce prodat 250 aut

Společnost Tatra Trucks se v těchto dnech prezentuje na veletrhu obranných technologií Defexpo 2016 v indickém městě Quitolu. Konkrétně zde představuje modelovou řadu Tatra Force ve verzi 8x8.

Politici a zástupci církví v Novém Jičíně usedli k jednomu stolu

Představitelé církve římskokatolické, evangelické a adventistů sedmého dne se sešli s vedením novojičínské radnice a diskutovali o vzájemné spolupráci.

Podvázáním tepny léčí nebezpečné krvácení z nosu

Novojičínská nemocnice nově nabízí speciální metodu léčby závažného krvácení z nosu. Je spolehlivá a k pacientům mnohem šetrnější než předešlé postupy. Tuto léčbu vyzkoušeli už první pacienti.

AKTUALIZOVÁNO

Srážka kamionu s Pendolinem u soudu: Obžalovaného červená nezajímala!

Nový Jičín /VIDEO/ - Mě zajímají jenom závory, to ostatní kolem mě nezajímá, i takovou větu vyslovil při dnešním hlavním líčení u Okresního soudu v Novém Jičíně Sławomir Wojciech Sondaj, polský řidič, jenž 22. července 2015 podle obžaloby zavinil ve Studénce srážku vlaku pendolino s návěsem kamionu, který řídil. Reagoval tak na dotaz soudce Jaromíra Pšenici, proč nezastavil, když před železničním přejezdem blikala výstražná červená světla.

Do Hückelových vil musí novojičínská radnice zainvestovat čtvrt miliardy korun

Čtvrt miliardy korun. Tak ohromnou sumu bude muset novojičínská radnice zainvestovat do Hückelových vil, pokud se rozhodne oživit jejich zašlou slávu. Prvním krokem má být jejich odkup.

Nemocnice Nový Jičín: Léčba ekzému krví je úspěšná

Unikátní léčba ekzému pomocí krevního separátoru se v Nemocnici Nový Jičín osvědčila. Po klinické studii chtějí lékaři tuto metodu dostat k co nejvíce pacientům.

Nejstarší sídliště je po pěti letech konečně opraveno

V Novém Jičíně skončily pětileté práce na revitalizaci největšího sídliště ve městě. Proinvestováno bylo 180 milionů korun a práce se týkaly mimo jiné i dvou základních škol.

Manželská hádka v Kopřivnici skončila vraždou

Kopřivnice - Vraždou osmačtyřicetileté ženy skončila nedělní rozepře manželského páru v Kopřivnici. Podle informací Deníku útočník svou oběť ubodal, poté se snažil zabít i sebe. Muž skončil s vážný poraněním v nemocnici.

Po porodu si maminky nově mohou dopřát to, na co mají chuť

Novojičínská nemocnice zavedla pro budoucí maminky možnost výběru z několika jídel v rámci jídelníčku. Zdejší personál tak chce zvýšit jejich komfort po náročném porodu.

Koudelka chybí. Kdo zvedne pod můstky nad hlavu Raškův pohár?

Frenštát pod Radhoštěm - Závěr prázdnin zpestří ve Frenštátě pod Radhoštěm IV. Memoriál Jiřího Rašky. Jedná se o nejvýznamnější skokanský podnik v sezoně 2015/2016 na území České republiky.

Příbor: hranice města se měnit nebudou, rozhodli zastupitelé

Patnáct příborských obyvatel bydlících v katastru města mělo zájem, aby jejich nemovitosti spadaly pod obec Závišice. Jejich přání zastupitelé nevyslyšeli.

AKTUALIZOVÁNO

Bílovecký starosta: Výhružky smrtí nepovažuji za klukovinu

Bílovec - „Vyvraždím ti celou rodinu, začnu manželkou!" V podobném duchu se nesly sms zprávy, kterými se šestnáctiletý mladík snažil přimět starostu města Bílovce zaplatit výkupné.

Příbor: Ženy uklízely hroby, muž kradl

Na příborském hřbitově řádil mladý zloděj, který si tak přišel na několik tisíc korun. V současnosti už sedí za mřížemi a čeká na svůj trest. Zdaleka nepůjde o jeho první.

OBRAZEM: Nový Jičín se vrátil do roku 1945

Nový Jičín si připomněl válečná léta a především poslední dny II. světové války Nový Jičín.

Hrad kráčí do nové sezony. Chystá novinku i řadu akcí

Starý Jičín - Jaro už odstartovalo v plné síle a v tomto čase se tradičně po zimní pauze otevírají veřejnosti hrady a zámky. Starojický hrad bude letos pro návštěvníky zase o něco přívětivější. Lidé se mohou těšit na řadu pestrých akcí.

Jezdíte na kole do práce? Květnová kampaň myslí na vás

Nový Jičín - Letos poprvé se do kampaně s názvem Do práce na kole přihlásila také novojičínská radnice. Soutěžit se bude v květnu, ale týmy se mohou přihlašovat už teď, od poloviny března.

Důl Frenštát: výrok ministra otevřel truhlu otázek

Překvapivé oznámení ministra průmyslu a obchodu Jana Mládka (ČSSD), že by stát mohl od OKD odkoupit Důl Frenštát, překvapil zástupce sdružení Naše Beskydy (NB). Žádají schůzku s ministrem.

Neviděli jste sýčka? Ochránci zvířat zjišťují jeho výskyt

S netradiční výzvou přichází Český svaz ochránců zvířat Nový Jičín. Ekologové totiž chtějí podrobně zmapovat výskyt sýčka obecného.

Cestáři na Novojičínsku plánují opravy řady silnic, ale té nejhorší ne

Jedenáct oprav svých cest na Novojičínsku má na letošní rok ve svém itineráři Moravskoslezský kraj. Nejhorší úsek v okrese si však musí na cestáře ještě počkat.

Radnice chce v ulicích více cyklistů. Chystá velké změny

Novojičínská radnice plánuje ještě letos pro cyklisty zprůjezdnit některé jednosměrné ulice. Úpravy se dotknou také frekventované ulice Palackého.

Pekaři budou soutěžit s koláčky, které ohodnotí lidé na jarmarku

Všichni pekaři z Novojičínska se mohou zúčastnit soutěže, kterou vyhlásilo město Nový Jičín. Hodnotit jejich um budou návštěvníci prvního letošního jarmarku, který se uskuteční 20. února.

OBRAZEM: Víkend v Příboře patřil Valentýnské pouti

Tisíce lidí si nenechalo ujít první pouť letošního roku. Uskutečnila se v neděli v Příboře a jednalo se o tradiční Valentýnskou pouť, kterou doplnila řada doprovodných akcí.

OBRAZEM: Pustevny byly o víkendu hitem

Mistrovství světa v Bobbingu. Tak zněl oficiální název již patnáctého ročníku závodů v oblíbeném bobování, kterého se zúčastnily desítky lidí.

Frenštát zažije cestovatelský víkend i s Horobálem

Valentýnský víkend bude ve Frenštátě pod Radhoštěm patřit 22. ročníku Srazu cestovatelů, který je tradičně spojený s populárním Horobálem. Hosty budou mimo jiné mořeplavec nebo cyklomaratonec.

Pustevny: Na bobech se bude závodit o titul mistra světa

Pustevny zažijí v sobotu 14. ledna již 15. ročník Mistrovství světa v bobbingu, které bude hostit závodníky všech věkových kategorií. Kdo má zájem se zúčastnit, stačí aby dorazil na start.

Zloději ukradli kabely za bezmála půl milionu

Novojičínsko - Půlmilionová škoda na kabelech všech druhů. To je výčet činnosti dvojice zlodějů z Ostravy, kteří donedávna pořádali pravidelné „spanilé jízdy" na Novojičínsko.

Cenu pohonných hmot neřešil. Řidič od pump ujížděl

Třiadvacetiletý muž z Hranic na Moravě na Novojičínsku minimálně v sedmnácti případech ujel od čerpacích stanic bez zaplacení. Rekordmanem však zdaleka není.

Gang kradl dřevo z lesů ve velkém

Odersko – Za tři čtvrtě milionu korun napáchala škody čtveřice výtečníků, která kradla dřevo v lesích Novojičínska a Opavska. Na jeden zátah odvezli klidně i třicet kubíků kulatiny.

Kamery se osvědčily. Strážnici chtějí další

Nový Jičín – Jednoduchou metodu, při které se na jízdní kola nanese syntetická DNA a každé tak má unikátní značení, mohli využít loni už například cyklisté v Příboře a brzy se možná dočkají i ti v Novém Jičíně. 

Na počítač nemohl. Tak udal otce, že má samopal

Rodinné spory mezi synem a otcem vyvrcholily zákrokem policistů. Nebezpečné vyhrožování se nakonec nepotvrdilo, zato nedovolené ozbrojování ano.

Výchovné problémy rodiče na Novojičínsku vyřeší snáz

V Novém Jičíně vzniklo nové středisko výchovné péče Změna, kam docházejí děti s poruchami chování. Až doposud musely dojíždět do ambulancí mimo okres, které jsou svou kapacitou přetížené.

Sportovních hal v obcích na Novojičínsku přibývá

Doby, kdy mezi vesnicemi a městy byl propastný rozdíl, jsou dávno pryč. Vidět to je velmi dobře například na sportovních zařízeních, a to nejen venkovních.

Kopřivnický bývalý dům lékařů: demolice začíná

Do konce května by měl z mapy Kopřivnice definitivně zmizet bývalý dům lékařů. Po jeho demolici bude mít radnice k dispozici rozlehlý pozemek, na kterém by mohlo v budoucnu stát parkoviště.

Na falešné koledníky upozornili všímaví občané

Oblíbenou charitativní Tříkrálovou sbírku se snažila v Novém Jičíně využít skupinka falešných koledníků. Naštěstí se je podařilo rychle odhalit. Ač sbírka končí už ve středu, dárci by se měli mít na pozoru, komu dávají peníze do kasičky.

Nový urychlovač krátí ozáření, pomůže tak více pacientům

Největší předností nového lineárního urychlovače je jeho univerzálnost. Ozáří i ty nejmenší nádory s precizní přesností.

Při požáru bytového domu ve Vrážném se zranili dva hasiči

/FOTO UVNITŘ/ Dva hasiči byli lehce zraněni při nočním požáru v obci Vražné, kde plameny zachvátily rozlehlou střechu a půdu bytového domu ve středu 17. prosince ve dvě hodiny ráno.

Nejen lékaři, ale i včely pracují v nemocnici. Místo sálů mají dva úly

Nový Jičín - Novojičínská nemocnice vybudovala ve svém areálu dva včelí úly. Přírodní med by z nich mohli už v příštím roce ochutnat zdejší pacienti. Včely však musí překonat letošní zimu.

Černé nápisy hyzdí domy. Policie hledá sprejera

Novojičínští policisté jsou na stopě vandalovi či vandalům, kteří sprejerstvím ničí cizí majetek. Při objasňování se kriminalisté obracejí s žádostí o pomoc i na veřejnost.

Nový Jičín: vady na kráse vyřeší plastický chirurg

Novojičínská nemocnice rozšířila svou nabídku služeb o ambulanci plastické chirurgie. Přicházet mohou lidé s žádostí o korekci nejrůznějších vrozených vad nebo třeba ženy s přáním větších prsou.

V Bartošovické stanici přijali vzácné pacienty

Bartošovice - Dva druhy vzácných zvířecích pacientů přijali před nedávnem pracovníci bartošovické záchranné stanice pro volně žijící živočichy. V jejich odborné péči skončila druhá největší evropská sova.

Novojičínské cyklostezky otevře známý velocipedista Josef Zimovčák

Během pátku a soboty bude Novojičínsko bohatší o více než jedenáct kilometrů cyklostezek. Po více než pěti letech bude opět sloužit dopravě místo bývalé železniční tratě z Nového Jičína do Hostašovic.

AKTUALIZOVÁNO

Zákazník pobodal taxikáře. Ten si zachránil život dramatickým útěkem

Frenštát pod Radhoštěm – Čtyřicetiletého taxikáře pobodal v pátek večer jeho pasažér poblíž Frenštátu pod Radhoštěm na Novojičínsku. Údajného pachatele zadržela policie, obviněn zatím nebyl. Uvedla to dnes televize Prima, podle které šlo o loupež.

  • 1
  • 2

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT