Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

ALENA GRYCOVÁ

Alena Grycová / Vyškovský deník

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Regionální pivo na čepu chybí. Pípy drží velké pivovary

Petr Doseděl z Vyškova má rád dobré pivo z malých regionálních pivovarů. Sehnat je ale v místní hospodě nebo restauracích je podle něj jako hledat jehlu v kupce sena. „Regionální piva na čepu nejsou. Zdá se mi, že se jich hospodští bojí. Všichni chtějí jen velké značky, ale aby zkusili i něco jiného, to ne,“ tvrdí muž.

OBRAZEM: Nasazení v Mali či Afgánistánu. Výstava přibližuje mise českých vojáků

/FOTOGALERIE/ Místa plná napětí a vojenských střetů, chudoby a útlaku. Snímky s takovou tématikou představuje putovní výstava Ten druhý život, kterou si mohou v těchto dnech prohlédnout návštěvníci Hřbitovního kostela Panny Marie ve Vyškově. Při ní se prostřednictvím fotografií seznámí se zeměmi, které většina lidí nikdy nenavštíví. S Afghánistánem, Mali a Irákem.

Křižanovického starostu zbili na úřadu. Důvod? Loupež, nebo nezaplacení za práci

Pondělí, osm hodin ráno, začátek úředních hodin. Dva muži na chodbě obecního úřadu se najednou vrhnou na starostu. V okamžiku ho poraní na hlavě a na břichu. Pak utečou. Situace jako z krimiseriálu se odehrála v pondělí v Křižanovicích. Obětí útoku se stal starosta obce Lubomír Cenek.

Ujížděl policistům více jak dvoustovkou. Nakonec skončil v poli

Rychle jedoucí Dodge zaujal v půlce srpna policisty z dálničního oddělení v Ivanovicích na Hané. Jeho řidič se hlídce, která se za ním vydala, snažil ujet.

Pivovar Vyškov zastavil výrobu. V podniku zbylo 10 zaměstnanců

Zatímco začátkem dubna potvrdilo vedení Vyškovského pivovaru útlum výroby, o několik týdnů později už se ve Vyškově mluví o jejím úplném zastavení. Problémy, o kterých jako první informoval Vyškovský deník Rovnost, tak zřejmě vyřeší až ukončení soudního sporu mezi nájemcem pivovaru a jeho pronajímatelem.

Vakcíny proti tetanu docházejí. Lékaři při přeočkování upřednostňují starší děti

V dětské ambulanci v Kunštátě na Blanensku předminulý týden vypotřebovali poslední Boostrix Polio. Vakcínu, kterou povinně přeočkovávají deseti až jedenáctileté děti proti záškrtu, tetanu, černému kašli a dětské obrně. A několik měsíců ji ani nedoobjednají. Dodavatel oznámil přerušení dodávek. „Potřebujeme obnovu dodávek hned, začínáme mít nenaočkované děti," přiblížila tamní lékařka Marie Neníčková.

Vyškovský pivovar hromadně propouští. Bojím se, že zavře, říká zaměstnanec

Poslední novinka? Den otevřených vrat z loňského srpna. Poslední zpráva? Květnové vyjádření k pivu Alko-stop, u něhož inspekce odhalila, že obsahuje více alkoholu, než povoluje norma. Už při prvním pohledu je zřejmé, že webové stránky vyškovského pivovaru neprošly aktualizací řadu měsíců. A podobně špatně je na tom, zdá se, i pivovar. Podle zjištění Vyškovského deníku Rovnost se v něm hromadně propouští a utlumuje výroba.

Spoléhají na studny. Ty vysychají

Blanensko, Vyškovsko - Pouze otočit kohoutkem a napustit si vanu? Podle zjištění Rovnosti v několika vesnicích Blanenska a Vyškovska stále luxus. Třeba místní část Letovic Babolky na Blanensku nemá vlastní vodovod ani není připojená na skupinový přivaděč. Čtyřicet místních spoléhá jen na své studny.

Vrátit koupeného kapra zpět do rybníka? Nejspíš stejně uhyne, říkají prodejci

Vyškovsko – Chtějí udělat dobrý skutek, a tak koupeného kapra pustí do rybníka. Podle prodejců ryb však takové počínání šupináče stejně nejspíš zabije. Doporučují proto rybu koupit skutečně na štedrovečerní stůl. A kdo nechce kapra zabít, tomu pomůžou nejen s tím, ale také s vykucháním.

AKTUALIZOVÁNO

Nehoda tří aut na několik hodin zkomplikovala provoz na dálnici D1

Vyškovsko – Nápor dopravy je v nich obrovský i když je provoz na dálnici D1 klidný. A to právě kvůli jejím opravám. Rousínov a Vyškov však od středečního poledne auta zaplnila ještě o něco víc, než je zvykem. Mezi 220. a 222. kilometrem dálnice ve směru na Ostravu se totiž srazila tři osobní auta. policisté tak dopravu odkláněli právě přes tato města.

AKTUALIZOVÁNO

Příjezd americké armády do Vyškova narušil protestant. Vbíhal před vozidla

Vyškov – Sice co do počtu vozidel dosud největší americký konvoj, který Českou republikou projíždí, zato s mnohem menší pozorností. I tak by se dal okomentovat průjezd americké armády Českem. Trochu jiné to však bylo ve Vyškově.

Cyklisté zdolají 15 vrcholů. Prokřižují celou Drahanskou vrchovinu

Nejde ani tak o soutěž, ale o motivaci ke sportu v přírodě. Tak popisuje Vyškovan Marek Voráč akci Vrchařská koruna Drahanské vrchoviny. Inspiroval se u kolegů na Valašsku, kde se odehrála první taková soutěž v republice. Vybral patnáct vrcholů a zajímavých míst Drahanské vrchoviny a vyzývá cyklisty, aby je navštívili. Čas mají do konce října.

Privatizace bytů ve Vyškově: nájemníci v Rychtářově zaplatí celkem 1,6 milionu

Jde o poslední bytovku v lokalitě, která je ještě ve vlastnictví vyškovské radnice. Nachází se téměř na konci Rychtářova v řadě s dalšími třemi bytovými domy. Už zanedlouho bude i poslední čtveřice bytů říkat pane dosavadním nájemníkům. Prodej domu už také posvětili vyškovští zastupitelé.

Na kole do Moravského krasu? O víkendu vyjedou první cyklobusy

Turistická sezóna začala a s ní do Moravského krasu míří i cyklisté. Podobně jako loni mohou na vybraných autobusových linkách využít přepravu kol. Pravidelný provoz cyklobusů začíná v sobotu.

Byl neskutečně tvůrčí, vzpomíná na vyškovského rodáka Borise Hybnera Dorazil

Vyškov, Praha – Dramatik, režisér, pedagog a hlavně brilantní mim, jenž za své celoživotní dílo v oboru pantomimy obdržel v roce 2010 cenu Thálie. Tím vším byl Boris Hybner, který se narodil 5. srpna 1941 ve Vyškově. Zemřel v sobotu ve věku čtyřiasedmdesáti let. Na léta přátelství s ním zavzpomínal pro Vyškovský deník Rovnost dirigent vyškovského Big bandu Tomáš Dorazil starší. „Moje první setkání s Borisem bylo sportovní, oba jsme měli rádi atletiku a u ní jsme se také na hřišti vyškovské sokolovny spřátelili. To bylo v roce 1959," uvedl Dorazil.

Vzácný gobelín se dostal do Bučovic. Slavkovský zámek láká na Harryho Pottera

Bučovice, Slavkov u Brna – Je starý asi čtyři sta let a pochází z Francie. Jedinečný kousek. Gobelín o rozměrech tři krát tři metry se z rukou soukromého vlastníka dostal až na bučovický zámek. Lidé ho uvidí na prohlídkové trase v předpokoji, který tvoří vstup do kaple. „Pochází ze sedmnáctého století. Ministerstvo kultury gobelín zakoupilo, nechalo zrestaurovat a pro jeho prezentaci vybralo náš zámek," řekla k hlavnímu taháku sezony kastelánka Jana Burianková.

Do dražby stadionu jdeme, odhlasovaly si Drnovice. Zaplatí maximálně 3,5 milionu

Drnovice – Shodli se takřka jednomyslně. Drnovice se pokusí získat v dražbě tamní fotbalový stadion. Středečnímu rozhodnutí předcházela dvě několikahodinová pracovní jednání a prohlídka.

Pošťačka pálila dopisy v kotli, báli se lidé v Bučovicích. Policie to vyloučila

Bučovicko – Pochybnosti o důvěryhodnosti jedné z poštovních doručovatelek vzbudily v uplynulých měsících rozruch v Bučovicích a okolních vesnicích. Mezi lidmi se začala šířit informace, že jedna z pracovnic bučovické pobočky pálila nedoručené zásilky. Doma v kotli.

Stavby nových domů si v Pustiměři vyžádají lepší čistírnu odpadních vod

Je přetížená, technicky zastaralá a opotřebovaná. A za to, že nezvládne plnit požadované limity znečištění na odtoku, dostává společnost Vodovody a kanalizace Vyškov pravidelně pokuty. Proto bude letošní největší investice vodohospodářů směřovat právě do čistírny odpadních vod v Pustiměři.

Ebenové představí ve Vyškově nové album. Na koncertu zazní i starší melodie

Vyškov – Nové album Čas hodin vydali loni. Nyní se s ním chystají do Vyškova, kde ho představí v Besedním domě. Během koncertu bratří Ebenů nicméně zazní i starší skladby. „Koncertní program je z významné části postavený na repertoáru nového alba, dojde však i na zásadní skladby z předchozích alb," potvrdil ředitel Městského kulturního střediska Vyškov Luboš Kadlec.

AKTUALIZOVÁNO

Předvoj amerického vojenského konvoje opustil republiku

Vyškov – Předsunutá část amerického vojenského konvoje, mířícího z Německa na cvičení NATO do Maďarska, opustila dnes po poledni přes česko-slovenský hraniční přechod Lanžhot – Brodské Českou republiku, řekla mluvčí Vojenské akademie ve Vyškově Monika Nováková. Vojáci míří dále přes Slovensko do Maďarska.

Kozlanští zadrží vodu. Postaví rybník v místě, kde už dřív byl

Kozlany – Eroze, povodně, pokles spodní vody, ztráta biotopů i přehřívání krajiny. To je důsledek lidské činnosti, kvůli které krajina ztrácí schopnost zadržovat vodu. Takzvaná retenční schopnost krajiny klesla v posledních sto letech zhruba trojnásobně. Důvodem je zejména způsob hospodaření za minulého režimu, který krajinu spojil do velkých zemědělských celků, leckdy třeba na úkor rybníků.

Do Vyškova míří tisíce punkerů. Ve střehu je policie i hygiena

Vyškov – O tisíce lidí se čtvrtkem rozroste Vyškov. Město se stane dějištěm dalšího festivalu, který se bude odehrávat stejně jako technoparty před dvěma týdny na letišti. Ta vyvolala mezi Vyškovany velmi negativní ohlasy. Z punkrockového festivalu, který má nalákat několikanásobně víc fanoušků a potrvá čtyři dny, jsou proto velmi rozladění. Mají strach, že se znovu kvůli hlasité hudbě až do rána nevyspí.

Čas se krátí. Knihovna ve Vyškově přijímá přihlášky ke studiu do pátku

Vyškov – Vrátit se do časů, kdy usedali do školních lavic? Na rozhodnutí už mají lidé prahnoucí po vzdělání jen několik málo dní. Vyškovská Knihovna Karla Dvořáčka bude přihlášky ke studiu na Univerzitě třetího věku, kterou organizuje ve spolupráci s Univerzitou Palackého v Olomouci, uzavírat tento pátek.

Dunění bubnů z letiště: lidé z Vyškova a okolí třicetkrát volali na policii

Vyškov – Probírají ji lidé na ulicích, sociálních sítích i diskuzních fórech. Nejen Vyškovanům, ale i obyvatelům Ivanovic na Hané, Pustiměře, drnovického Dombasu, Rychtářova a mnoha dalších obcí a jejich částí nedá party Open Airport 2015, která se o víkendu konala na letišti ve vyškovských Marchanicích, spát. V sobotu a neděli tomu tak bylo doslova. Monotónní dunění bubnů se ozývalo po oba dny až do brzkých ranních hodin.

Chodníky ve vyškovských Hamiltonech chybí. Školáci tak musejí po silnici

Vyškov – Parkování i průjezd místní částí Vyškova Hamiltony vyvolávají bouřlivé diskuse. A není se čemu divit. Bezpečně jimi projet z jednoho konce na druhý totiž někdy vyžaduje notnou dávku řidičského umění. U krajnic leckde v obou směrech parkují auta, silnice je úzká, a když proti sobě jedou dva řidiči, jen těžko se jeden druhému vyhýbá.

Topolanští se dohodli. Starosta po klidném zasedání zůstává

Topolany – Situace z loňského podzimu se neopakovala. Ustavující zasedání zastupitelstva, které se konalo v Topolanech v pondělí po opakovaných červnových volbách, prý bylo prosté bouřlivých emocí. Po tři čtvrtě roce tak má obec zase své zástupce.

Kraj má studii školy ve vyškovských Dědicích: myslí na byty i postižené

Vyškov /VIZUALIZACE/ – Nechat si vyprat, zajít na polední menu a pak ještě chvíli posedět u dobré kávy? A navrch pomoci lidem s postižením? Možná už zanedlouho nikoliv jen vize, ale realita. V plánu je totiž záměr, který by byl unikátem v celém Jihomoravském kra­ji.

Sdružení se nakonec stáhlo, Dědice zůstávají místní částí Vyškova

Vyškov – Nejdřív emotivní diskuse, odvážné vize, po půl roce však už jen ticho po pěšině. Vidina vlastní samosprávy, peněz i územního plánu se rozplynula. Aktivity sdružení Naše Dědice za odtržení vyškovské místní části od okresního města utichly. Důvodem je podle iniciátorů akce hlavně nulový zájem lidí.

Moderní vesnické knihovny? Kromě asi 7 budou všechny z Vyškovska automatizované

Vyškovsko – Na papírové kartičky uvnitř knih, do kterých se zapisovaly výpůjčky, už zřejmě mnozí čtenáři zapomněli a ti mladší je ani nepamatují. V některých vesnicích regionu ale moderní systém stále nemají. To už nebude platit o sedmatřiceti z nich. A také dalších padesáti, jež zavádí nebo už mají online katalog. Po automatizaci, ke které v posledních letech na Vyškovsku dochází, bude modernější většina vesnických knihoven.

Mikroregion Drahanská vrchovina dostal statisícovou pokutu. Kvůli drobné chybě

Vyškovsko – Jedna malá chyba, která nikoho nepoškodila. I tak může stát stovky tisíc. Své o tom ví Mikroregion Drahanská vrchovina. Jako jeden z prvních připravil pro pětici obcí projekt výstavby kompostárny, a to dlouho před letošním zavedením povinnosti třídit bioodpad. Teď ho vyšel skoro o milion dráž.

Lepší vzduch díky kotlíkové dotaci? Záleží na lidech, poukazují starostové

Vyškovsko – Když si v zimě obyvatelé Olšan doma zatopí, stává se, že se celým údolím nese dým pocházející z jejich komínů. Hodně lidí sice ve vesnici topí dřevem, ale najdou se i tací, kteří využívají uhlí, jehož spalováním vznikají škodlivé emise. Nejde pouze o Olšany, s podobnými problémy se potýkají i další obce. Na jihu Moravy můžou nově pomoci takzvané kotlíkové dotace poskytované prostřednictvím kra­je.

Viník nehody? Letos to na Vyškovsku byl už osmkrát cyklista

Vyškov – Možná stačil reflexní prvek a nehoda, která se stala začátkem června na dálnici D1 nedaleko Holubic, nemusela mít tragický konec. Cyklista, kterého v noci srazilo auto, zemřel. Doplatil nejen na to, že na dálnici vůbec neměl jet, ale také že byl zcela neosvětlený. Nejde ale o jediný letošní případ, kdy byl účastníkem nehody na Vyškovsku cyklista.

Problémy končí, zní z pivovaru. Na novém pivu se podíleli i Vyškované

Vyškov /FOTOGALERIE/- Pokles popularity produktů u běžných zákazníků i větších odběratelů. S tím donedávna bojoval vyškovský pivovar. Jeho příznivci začali přecházet na jinou značku.

Na zastávce Vážanští najdou 350 knih. Má je také cukrárna ve Vyškově

Vyškovsko – Čekání na zastávce? Pro řadu lidí jedna velká otrava, se kterou se setkávají cestou do práce nebo do školy skoro každý den. Jak ale ukázali ve Vážanech nad Litavou, není přitom nezbytné, aby cestující pouze sledovali hodinky nebo všudypřítomné reklamy. Na zastávce totiž nechali zřídit malou půjčovnu knih. Svazky se může kdokoli probrat a některé si půjčit třeba na cestu autobusem. Nebo i domů, či kamkoli jinam. A vrátit ho, kdy chce. Není třeba žádné registrace ani evidence. Knihovna zkrátka dává přívlastku veřejná nový rozměr.

Příjmy z daní chybí. Otnice na Vyškovsku stoply investiční akce

Vyškovsko – Když při sestavování letošního rozpočtu Otničtí vycházeli z předpovědi ministerstva financí, raději se drželi při zemi. Přesto to nepomohlo. Kvůli nedostatku peněz v rozpočtu zastavují dvě naplánované investiční akce za víc než milion korun. Zateplení se obecní bytovka dočká asi až příští rok. „Stejně tomu bude i s opravou fasády zdravotního střediska. Daňové příjmy totiž zatím nejsou naplněné tak, jak ministerstvo financí předpokládalo," vysvětlil starosta Otnic Pavel Prokop.

Z dětí se na příměstských táborech můžou stát třeba kouzelníci

Vyškovsko /INFOGRAFIKA/ – Napoleon Bonaparte, Leonardo da Vinci, Jack Sparrow. Na první pohled nemají tito dva velikáni dějin a jeden z filmového plátna pranic společného. S každým z nich se ale svým způsobem můžou během léta setkat hlavně školáci z Vyškovska, a to na některém z příměstských táborů. Nabízejí řadu tradičních i netradičních způsobů, jak můžou děti strávit část letních prázdnin.

Vyškovsko: Topolanští vyrazí volit své zastupitele. Podruhé

Topolany – Bez řádně zvoleného vedení, bez peněz a investičních akcí. To je už víc než půl roku osud Topolan. Místo toho, aby zastupitelé plánovali opravy a další akce, se nyní připravují na nové volby. Ty se uskuteční v sobotu a snad po měsících nejistoty přinesou odpověď na otázku, kdo se postaví do čela vesnice.

Jaderná havárie? Žáci by to nezvládli, myslí si ředitelé

Vyškovsko – Běhání s igelitovými sáčky na rukou, nohou a někdy i hlavách, zapáchající plynové masky a cvičení evakuace školy. Příprava na možný jaderný útok západních imperialistů. Pro někoho dnes možná jen úsměvné vzpomínky na školní léta za minulého režimu. Branná výchova, respektive část z ní však v současnosti podle některých ředitelů ve školách chybí.

Vyškovští ragbisté jsou hluční, vadí lidem z přilehlých domů

Vyškov - Hlasitá muzika, která rozpohybuje i hrníčky na poličkách. Skoro každý víkend je stejný. Na pořadu dne je hluk a výkřiky opilých. Ráno pak lidé nacházejí plechovky a lahve kolem svých domů. Taková je podle obyvatel vyškovské ulice Na Hraničkách situace v okolí ragbyového hřiště.

OBRAZEM: Nudná fyzika? Vítězslav Prokop klišé vyvrací

Vyškov – Vše začalo tak, že se konstruktér a vývojový pracovník Vítězslav Prokop přes zástupce ředitele učiliště dostal k funkci mistra odborné výuky. Přišlo ale období, kdy postupně začaly stárnout a chátrat pomůcky do předmětů, jako je fyzika. Na českém trhu nebyla domácí firma, která by je vyráběla, případně opravovala. A tak se výuka fyziky stala nudnou.

Narovnání Havlíčkovy ulice ve Vyškově? Jednání jsou na mrtvém bodě

Vyškov – Poslední nehoda se na křižovatce vyškovské Havlíčkovy ulice a 9. května stala na začátku dubna. Mladá řidička jela po hlavní silnici a odbočovala vlevo. Nedala však přednost BMW. Její Škoda Felicie se převrátila na střechu.

Sadaři doufají v dobrou úrodu. Meruňky můžou o dost zlevnit

Vyškovsko – Když stromy kvetly a potřebovaly opylovat, pršelo. Pak přišly mrazíky a bylo po všem. Nad loňskou úrodou zaplakal nejeden sadař. Letos nastal obrat, vyhlídky jsou nadějné. Majitelé ovocných stromů se těší na bohatou úrodu a dobrou pálenku. Pocítit by to měli i zákazníci. Ovoce může být levnější i o desítky procent.

Jen zase další papíry, stěžují si spolky a obecní úřady na Vyškovsku na novelu

Vyškovsko – Dřív stačil jeden papír. Teď je jich potřeba deset. Obrazně řečeno. Místní samosprávy musely vzít od února v potaz další nárůst papírování. A tentokrát se netýká pouze obecních úřadů a radnic. Novela zákona o rozpočtových pravidlech územních rozpočtů, která zpřesňuje staré a diktuje nové náležitosti při žádostech o poskytnutí dotace, se dotkne také právě těch, kdo o dotaci obec žádají: třeba sokolů, dobrovolných hasičů, mateřských center, zahrádkářů i řady individuálních žadatelů.

Na tábor se děti dostanou i přes nedostatek peněz v rodině

Vyškovsko - Počítají každou korunu. A když za nimi přijde potomek s tím, že chce jet o prázdninách na letní tábor, kolikrát jim nezbývá, než jen zakroutit hlavou. Děti ze sociálně slabých rodin však od svých kamarádů nemusí být odloučené. Rada Jihomoravského kraje pro ně na prázdninové pobyty přidělila z rozpočtu sedm set tisíc korun.

Zákaz podomního prodeje má jít z dopravních značek pryč. Jako v Otnicích

Vyškovsko – Nechceme v obcích podomní prodejce, říkají starostové už delší dobu. Nechceme na našich značkách cedule o zákazu podomního prodeje, říkají zase odborníci na dopravu. Před týdnem se s tímto setkali v Otnicích. Na úřadě se najednou objevily tři cedule, které skoro dva roky hájily všechny tři vjezdy do obce.

Středověká vesnice je podle úředníků riziková. Projekt po sedmi letech končí

Vyškov /FOTOGALERIE/ – Středověký mlýn s potůčkem, ukázky vaření piva v kádích, expozice výroby mouky. I tak mělo vypadat centrum středověké vesnice, která měla vyrůst na zhruba deseti hektarech ve vyškovské zóně Nouzka. Do krčmy se však lidé nepodívají. A ani na desítky dalších lákadel. Projekt po sedmi letech končí.

Matky po rodičovské při hledání práce stále narážejí. Pomoct může kraj

Vyškovsko – Po třech, někdy i víc letech ztrácejí praxi, na atraktivitě jim nepřidává ani fakt, že nejspíš budou trávit spoustu času doma s nemocným dítětem. Důvod je sice diskriminační, ale z právního hlediska těžko prokazatelný. Limitem jsou pro ně i úvazky: jen málo zaměstnavatelů je poskytuje na polovinu nebo dvě třetiny pracovní doby. Matky po mateřské, respektive rodičovské dovolené si i na Vyškovsku práci hledají s velkými obtížemi.

Konec hrbolům. Průtah v Ivanovicích na Hané na Vyškovsku zrekonstruují

Ivanovice na Hané – Sice přinese omezení, ale to se dá vydržet. Rekonstrukci už průtah nutně potřebuje. Na těchto tvrzeních se shodují obyvatelé Ivanovic na Hané i vedení města. Dočkají se příští rok. Očekávaná rozsáhlá rekonstrukce silnice I/47 ve městě je potvrzená. Nejvíc prací se odehraje v centru. Vzniknou i další parkovací místa.

Řev před dětmi i zákaz jídla. Intervenční centrum pracovalo s 50 oběťmi agresorů

Vyškovsko - Azylovým domem ve vyškovské místní části Opatovice procházejí ženy s různými osudy. Často ale mají společného jmenovatele. Ať už si to byly ochotné připustit dřív nebo později, byly oběťmi domácího násilí. Že se případů násilí na ženách odehraje v regionu ročně několik, svědčí i policejní statistiky.

  • 1
  • 2

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT