Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

ALENA ŠATROVÁ

Alena Šatrová / Táborský deník

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Během deseti dnů zemřelo v Táboře třetí miminko. Co se děje?

Ani ředitel jihočeské záchranky Marek Slabý neumí odpověď na otázku, proč v Táboře během deseti dnů zemřelo již třetím miminko.

AKTUALIZUJEME

Jistebnického starostu napadl útočník nožem a sekerou

Jistebnický starosta Vladimír Mašek leží v nemocnici se zraněním, které mu způsobil agresivní útočník. Podle informací policie není v ohrožení života.

Ze zámku pomýšlel na Hrad. Zůstal ale před branou

Jan Berwid Buquoy, majitel zámku v Měšicích, se zúčastnil internetové kandidatury na post prezidenta Česka. Do skutečného boje se ale nepustil.

OBRAZEM: Letošní mladé víno je nejlepší za mnoho let, říká vinař

Ke svátku svatého Martina, který přiváží zimu, patří mladé víno a také dobře vypečená husa.

Martin Šonka letí na Floridu. Vzduch ale mění za vodu

/ROZHOVOR/ Vicemistr světa, pilot světové série Red Bull Air Race Martin Šonka si teď mezi rozhovory užívá zasloužené chvíle domácího klidu.

Majitel táborské zoologické volá po trestu za smrt zubra

Majitele a ředitele táborské zoo Evžena Korce nadzdvihla zpráva z Německa o smrti vzácného zubra evropského. Místo, aby se tam radovali, že se u nich ve volné přírodě objevil, o což se snaží i táborská zahrada, úředníci nařídili odstřel.

OBRAZEM: Missky v Táboře běhají kolem Jordánu

Deset finalistek charitativní soutěže krásy Miss Face Taťany Makarenko se v táborském hotelu Palcát připravuje na svůj galavečer, v němž se 30. září rozhodne, které čtyři dívky si odnesou korunku krásy.

Jsme stabilní, krize je překonána. Prohlásil generální ředitel Kovosvitu

Kovosvit představil technologickou novinku ve světě obrábění a zároveň přítomné ujistil, že loňská finanční krize je minulostí.

Mladé kluky zasáhl proud, když lezli po vagonech

Klukovina, z níž jen při velkém štěstí lze vyváznout se zdravou kůží. To se ovšem k dvěma nezletilým klukům v sobotu v podvečer otočilo zády.

Táborská nemocnice úspěšně využívá prasečí kůži

/FOTOGALERIE/ - Ladislav Kubát z Tábora dostal ve čtvrtek velkou šanci, že se po dlouhých měsících zbaví bolestivých bércových vředů. Pomůže mu „česká" kůže ze selat. 

Doma žil jako na skládce odpadu, přesto státu odkázal majetek za 1,6 milionu

Tábor - Státu v Táboře spadlo do klína výjimečné dědictví. Nestává se totiž tak často, aby takzvaná odúmrť značně přesáhla hodnotu milionu korun.

Nekomplikovanému průjezdu po dálnici D3 brání jen motocentrum

Tábor - Jako dárek k letním prázdninám dostali řidiči a obyvatelé na trase jihočeské dálnice v roce 2013 další kus úseku D3. Měřil 27 kilometrů, a přes okres tak vytvořil již čtyřicetikilometrovou magistrálu, která se zastavila ve Veselí nad Lužnicí. Tady již běží další stavba, jež dálnici dovede do jihočeské metropole.

Oblíbeného medvěda vrátili do bojnické zoo, tam ho ani ne po měsíci zastřelili

Tábor - Média o víkendu vydala zprávu o smutném konci medvěda z táborské zoologické zahrady. Majetkově ale patřil do bojnické, kde ho ani ne po měsíci zastřelili.   

Zabalila kariéru a odjela okopávat palmy. Dnes jezdí po světě a fotí

Mezi novými domky v Sezimově Ústí stojí jeden, který patří Haně Vályi a Rogerovi Cooprovi. Nespojuje jen dům, ale i společná touha brázdit svět. 

V umělecké rodině mohou děti kreslit všude. I po koberci nebo zdech

Tábor /ROZHOVOR/ - V rodině akademického malíře Teodora Buzu roste další generace malířů. Zatím jsou mu dva roky, ale už má první obraz. 

Toulava chce v cestovním ruchu zbořit zkostnatělé zvyky

Turistická oblast zasahující přes Táborsko do Středočeského kraje má zvuk a nové vize v turistickém ruchu na jihu Čech.

AKTUALIZOVÁNO

Většina uprchlých býků na Táborsku byla chycena, 40 zůstává v lese

Borotínsko /FOTOGALERIE/- Většinu ze 180 uprchlých býků na Táborsku se podařilo hasičům a policistům pochytat. Asi 40 jich ale stále zůstává v lese, řekla mluvčí krajských hasičů Vendula Matějů. Býci utekli v úterý ráno chovateli v Borotíně. Akce sice byla ukončena, ale hasiči jsou připraveni v odchytu pokračovat i v dalších dnech, pokud se volně pobíhající býci v lese u Borotína objeví.

AKTUALIZOVÁNO

Kauza soudce Jiřího Berky a spol. opět na startu

Tábor - U krajského soudu obnovili kauzu Berka a spol. s 12 obžalovanými. „Je to ještě absurdnější a ještě trapnější," hodnotil Jiří Berka svůj návrat před soud ve věci údajně zmanipulovaných konkurzů. Před pěti lety ho ten samý soud poslal na devět let do vězení, rozsudek ale dosud nenabyl právní moci.

Bohuslav Sobotka: Hus mě upoutal jako někdo, kdo se nenechá zviklat

Tábor - Až do konce října je gotický sál staré táborské radnice vyhrazen Janu Husovi. Tedy výstavě, kterou Národní muzeum spolu s Husitským muzeem věnovaly 600. výročí od mučednické smrti mistra Jana Husa.

Na Táborsku se vznítil vůz se čtyřmi dětmi. Matce se je podařilo zachránit

Balkova Lhota - Obrovské štěstí měla posádka auta, která v pondělí odpoledne jela v osobním voze Golf Variant u Balkovy Lhoty na Táborsku. Už během jízdy řidička, která v autě vezla čtyři děti ve věku od sedmi do jedenácti, cítila kouř.

Táborská zoo: Šelmy půjdou s kůží na trh nejspíš už v pondělí

Tábor - Medvědi, lvi, tygři, kozy nebo koně a další desítky druhů zvířat žijí na Větrovech své poslední dny. S největší pravděpodobností už je jejich osud zpečetěn a v pondělí začne jejich prodej. Kupec, který by za zoo zaplatil 25 milionů, se už nenajde.

Na Pelhřimovsku se srazil vlak s kamionem, jedenáct lidí bylo zraněno

Jihlava – Po sedmé hodině ranní se u Obrataně v pelhřimovském okrese střetl nákladní vůz s vlakem. Vážná nehoda si vyžádala zranění osob a také dočasné uzavření silnice. Objízdná trasa řidiče povede přes Cetoraz, provoz na místě řídí policisté.

Legenda někdejšího undergroundu zahrála v Táboře

Tábor - Koncert pražské skupiny The Plastic People of The Univerze přilákala do Univerzity přes stovku lidí. 

Muž na více než tři hodiny uvízl v lese pod stromem

Bzová - Více než tři hodiny ležel osmapadesátiletý zraněný muž bezmocně zaklíněn pod stromem. Navíc u sebe neměl ani telefon, jímž by si přivolal pomoc. Ta naštěstí přišla jako spása z nebes. Pak už bylo otázkou chvilky než muže policisté a záchranáři osvobodili z vězení.

Zamilovanost je stres a někdy i těžká choroba, říká sexuolog

Táborský sexuolog Jaroslav Zvěřina z praxe ví, že sem tam nějaká zamilovaná esemeska pro trvalý vztah nestačí. Jinak je ale zamilovanost návykové. 

Tábor hostil neobvyklou dražbu

Tábor - Na půdě finančního úřadu se včera licitovalo o tisících litrech pohonných hmot.

Do Tábora se vrací Dívčí válka Františka Ringo Čecha

Tábor – Atraktivita v Čechách nejhranější hry Dívčí válka se skrývá v lehkosti žánru, v nadsázce a pochopitelně v hereckém obsazení. Její autor František Ringo Čech říká, že ji psal českému národu na míru.

Hnutí ANO 2011 kdosi odřezal osm volebních plakátů

Tábor - Zatím neznámý vandal způsobil politickému hnutí v Táboře dvacetitisícovou škodu. Čtyři plachty zmizely, čtyři zůstaly na místě. 

Opilý táborský místopředseda ANO havaroval. Žena zemřela, on utekl

Tábor – V noci na pátek Aleš Lachout z Chotovin způsobil dopravní nehodu, při níž zemřela osmdesátiletá řidička protijedoucího auta. K tragické nehodě došlo krátce po 22. nehodě v Táboře, v ulici ČSLA, která vede z Píseckého rozcestí na Chotoviny.

Odbahněno. Jordán odkryl pec i munici

Tábor – V Táboře včera skončil jeden z nejnáročnějších vodohospodářských projektů
v zemi. Obnova rybníka Jordán za téměř půl miliardy korun trvala tři roky a stavebníci během nich prorazili štoly, vybudovali spodní výpust a dno Jordánu z roku 1492 zbavili 260 tisíců kubíků sedimentu. Nádrž vypustili poprvé po 180 letech.  

Test Deníku: Muži na dovolené preferují víc pohybu než ženy

Redaktoři Táborského deníku zjišťovali, jaký typ dovolené lidem lidem z Táborska vyhovuje. Ve většině případů se muži a ženy v odpovědích shodují.

Nová letní zábava: wakeboarding na rybníku

Přes zatopenou pískovnu v kempu u Soběslavi se projedete na prkně. Nový vodní sport dorazil do Jihočeského kraje. 

Někdo otrávil celou rodinu orla mořského, ptáci umírali v křečích

Bechyně - U Vyhnanic našli záchranáři ptáky otrávené furadanem, což je velmi silný jed, který nedává šanci na přežití. Jako návnada posloužila vepřová noha napuštěná jedem. 

Apríl na měsíce uzavře Lužnickou a Táborskou ulici

Tábor, Sezimovo Ústí - V úterý startují dvě stavby, které vyloučí provoz v Lužnické ulici v Táboře a v sezimoústecké Táborské ulici. V první firma postaví protipvodňovouá zeď, v druhé vymění potrubí.  

Premiérovu vilu v Sezimově Ústí možná obsadí děti

Sezimovo Ústí - Vila po bývalém československém premiérovi Zdeňku Fierlingerovi, která sousedí s Benešovou vilou, by konečně mohla mít využití. U starosty Martina Doležala se o ni zajímala společnost Janíček, která by chtěla vilu pro děti.

Stavba protipovodňové zdi: Planá by nejraději zavedla víza

Táborsko - Objízdná trasa táborské ulice nažene těžké vozy do Sezimova Ústí a Plané nad Lužnicí.

Policisté v Táboře opouštějí své hlavní sídlo

Tábor - Na celý rok uzavře rekonstrukce panelové budovy provoz policejní stanice na Sídlišti nad Lužnicí. Začne stěhování na různá místa. 

Stíhání ředitele větrovské zoo je zrušeno. Vyšetřování ale pokračuje dál

České Budějovice, Tábor - Libor Hrubý, ředitel větrovské zoo, v úterý v Českých Budějovicích sešel s novináři, se kterými od svého obvinění z podvodů a zpronevěry komunikuje jen sporadicky.

Na náměstí v Táboře málem zůstalo jen u vykácených stromů

Tábor - Peníze na rekonstrukci náměstí před zemědělskou školou schvalovali zastupitelé s obtížemi. Opozici se nová podoba náměstí TGM nelíbí.

Registr aut se převede na města, změna se řidičů nedotkne

Táborsko - Převod techniky ze státu na pověřené obce se řidičů nedotkne. Registr se nezastaví.

Po první prohře táborští fotbalisté válku nevzdávají

Tábor - O dotaci pro FK Tábor, který vlastní hřiště v Kvapilově ulici, nechtěli zastupitelé ani mluvit.

Táborští zastupitelé odmítli koupit větrovské zoo

Tábor - Překvapení se nekonalo. Zastupitelé v pondělí večer všemi hlasy odmítli odkup potápějící se zoologické zahrady, kterou jim za desítky milionů nabídl Libor Hrubý. Kontrolní výbor viní radnici z pochybení.

Zemědělská škola v Táboře vybaví statek počítači

Tábor - Táborská zemědělská škola se zapojila do projektu, který si klade za cíl zkvalitnění výuky ve vztahu k odborné praxi a který vychází ze současných potřeb trhu práce. Konkrétně připravit flexibilní a konkurenceschopnou pracovní sílu.

Do Lužnické ulice v Táboře by rádi dostali tichý asfalt

Tábor - Nákladní auta zhoršují život v různých částech Tábora. Také v Lužnické volají radnici ke společnému řešení. Situace je podle místních stále horší. 

MDŽ se moc nedrží, ale květiny se kupují dodnes

Táborsko – Díky stávkujícím americkým švadlenám dostaly ženy celého světa svátek, který připadá na 8. března. Na scénu vyvolá slova jako solidarita, rovnoprávnost, spravedlnost, ale také starý režim a zprofanovaný den, který si drželi hlavně papaláši, zatímco ženy pracovaly.

Ženou regionu se stala Jana Prokopcová. Za pomoc dětem

Tábor - Čtyřiadvacátého března převezme Jana Prokopcová v Táboře od senátora Pavla Eyberta cenu Žena regionu 2013.

Oscarový výkon táborského Don Juana Františka Laláka v soudní síni

Tábor - Krajský soud vynesl rozsudek nad Františkem Lalákem. Zprostil ho obžaloby z přípravy vraždy.

Další obvinění pro ředitele větrovské zoo Libora Hrubého

Tábor - Deník získal vyjádření policie, které se vztahuje k minulému týdnu. Od úterý do pátku byl generální ředitel větrovské zoo Libor Hrubý víc na služebně než doma. Rozhodovalo se i o jeho vzetí do vazby. 

Táborské zoo funguje dál. Alespoň prozatím

Tábor - Tábor ani kraj si větrovskou zoo nekoupil. Přesto se uzavření provozu teď nekoná.

Objednal si muž vraždu přítelkyně? Svědci k soudu nedorazili

Tábor - V síni Krajského soudu v Táboře pokračovala dnes kauza František Lalák. Ten čelí obžalobě z přípravy vraždy své expřítelkyně. 

  • 1
  • 2

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT