Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

ALENA ŠATROVÁ

Alena Šatrová / Táborský deník

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Vzal si majetek, pak i její život. Muž má pykat 15,5 roku

Táborský krajský soud ve středu nepravomocně poslal do vězení sedmadvacetiletého mladíka, který se stylizoval do hrdiny J.R.R. Tolkiena.

Zemřela výtvarnice Helena Schmaus Shooner, pravnučka F. Křižíka

Bechyně - Po dlouhé těžké nemoci v pátek odpoledne v kruhu své rodiny zemřela sochařka a malířka Helena Schmaus Shooner, do jejíhož života kromě umění vstoupily Kanada a Bechyně. Rodina a přátelé se s pravnučkou Františka Křižíka rozloučí v sobotu v 10 hodin.

Sledovali sami sebe při mlácení nevinných lidí

Tábor - Soud s pachateli masakru v Horusicích pokračuje. Rozsudky by mohly zaznít již ve čtvrtek po obědě.

Během deseti dnů zemřelo v Táboře třetí miminko. Co se děje?

Ani ředitel jihočeské záchranky Marek Slabý neumí odpověď na otázku, proč v Táboře během deseti dnů zemřelo již třetím miminko.

Tábor si našel nového správce lesů, jednatelem se stane Daniel Černý

Táborští radní potvrdili nového jednatele společnosti městských lesů. Po dvaceti letech vystřídá Jana Kalafuta.

Šok v Táboře. Do obchodu vběhla matka s dítětem v bezvědomí, bylo pozdě

Během sedmi dnů vyšetřují kriminalisté v Táboře již druhé náhlé úmrtí batolete.

AKTUALIZOVÁNO

Mladý řidič ve felicii přejel v obci do protisměru, střet s fabií nepřežil

V centru obce na Táborsku, nedaleko obchodu, na dobře osvětleném místě a přímo před svatostánkem v úterý brzy ráno vyhasl mladý život.

Pod mostem našli tělo mrtvého mladíka

Tábor - Od půl páté středečního rána zjišťují táborští policisté okolnosti úmrtí teprve osmnáctiletého mladíka.

AKTUALIZUJEME

Jistebnického starostu napadl útočník nožem a sekerou

Jistebnický starosta Vladimír Mašek leží v nemocnici se zraněním, které mu způsobil agresivní útočník. Podle informací policie není v ohrožení života.

Obžalovaný pediatr vyvázl s podmínkou. Léčit může dál

Krajský soud v Táboře vynesl nepravomocný rozsudek nad distributorem psychotropní látky. Martin Šváb dostal podmínku a může dál léčit malé pacienty.

OBRAZEM: Lukáš Hejlík vzpomínal s kolegy na 15 let Listování

/ROZHOVOR/ – Lukáš Hejlík se svými kolegy Alanem Novotným a Věrou Hollou přijeli do Tábora připomenout to nejlepší, co se během 15 let objevilo v Listování.

Ze zámku pomýšlel na Hrad. Zůstal ale před branou

Jan Berwid Buquoy, majitel zámku v Měšicích, se zúčastnil internetové kandidatury na post prezidenta Česka. Do skutečného boje se ale nepustil.

Dejte jim největší tresty, žádá oběť horusického přepadení

Veselo v soudní síni v úterý nebylo. Oběti brutálního útoku ukrajinského komanda, které si za cíl vybralo malou rodinnou firmu v Horusicích na Táborsku, popisovaly detaily přepadení.

OBRAZEM: Letošní mladé víno je nejlepší za mnoho let, říká vinař

Ke svátku svatého Martina, který přiváží zimu, patří mladé víno a také dobře vypečená husa.

Martin Šonka letí na Floridu. Vzduch ale mění za vodu

/ROZHOVOR/ Vicemistr světa, pilot světové série Red Bull Air Race Martin Šonka si teď mezi rozhovory užívá zasloužené chvíle domácího klidu.

Majitel táborské zoologické volá po trestu za smrt zubra

Majitele a ředitele táborské zoo Evžena Korce nadzdvihla zpráva z Německa o smrti vzácného zubra evropského. Místo, aby se tam radovali, že se u nich ve volné přírodě objevil, o což se snaží i táborská zahrada, úředníci nařídili odstřel.

Policisté v Táboře vyšetřují smrt v penzionu

V pondělí ráno se k penzionu do Bydlinského ulice kromě záchranářů vydali i policisté.

OBRAZEM: Missky v Táboře běhají kolem Jordánu

Deset finalistek charitativní soutěže krásy Miss Face Taťany Makarenko se v táborském hotelu Palcát připravuje na svůj galavečer, v němž se 30. září rozhodne, které čtyři dívky si odnesou korunku krásy.

AKTUALIZUJEME

Požár zasáhl nový komín teplárny v Plané nad Lužnicí, vychýlil se o metr

V teplárně v Plané nad Lužnicí na Táborsku v noci hořel nový komín. Ten se vychýlil o metr, chytly v něm saze. Na místě jsou záchranáři, nejsou hlášena zranění. 

Jsme stabilní, krize je překonána. Prohlásil generální ředitel Kovosvitu

Kovosvit představil technologickou novinku ve světě obrábění a zároveň přítomné ujistil, že loňská finanční krize je minulostí.

Bolech nenechali padnout, proto může slavit 140. výročí

Tábor - Táborský Komorní orchestr Bolech nese jméno jednoho ze svých zasloužilých členů, přestože přes 50 let přibližoval veřejnosti díla hudebních velikánů pod názvem Hudební spolek.

Malíř Kristian Kodet se vrací do Tábora

Tábor - Návrat po deseti letech: akademický malíř bude znovu dotvářet kolorit Starého Města, kde míval muzeum.

Mladé kluky zasáhl proud, když lezli po vagonech

Klukovina, z níž jen při velkém štěstí lze vyváznout se zdravou kůží. To se ovšem k dvěma nezletilým klukům v sobotu v podvečer otočilo zády.

Jubilant Pavel Talich zaplnil výstavní sály staré táborské radnice

Tábor /OBRAZEM/ – Pavel Talich je původní profesí zemědělský inženýr, ale veřejně známý je především jako fotograf. Originální. Jako málokdo v této zemi totiž svoje snímky pořizuje bedýnkou s dírkou.

Táborská nemocnice úspěšně využívá prasečí kůži

/FOTOGALERIE/ - Ladislav Kubát z Tábora dostal ve čtvrtek velkou šanci, že se po dlouhých měsících zbaví bolestivých bércových vředů. Pomůže mu „česká" kůže ze selat. 

Doma žil jako na skládce odpadu, přesto státu odkázal majetek za 1,6 milionu

Tábor - Státu v Táboře spadlo do klína výjimečné dědictví. Nestává se totiž tak často, aby takzvaná odúmrť značně přesáhla hodnotu milionu korun.

V Táboře cena tepla stagnuje, v Plané a Sezimově Ústí klesá

Nový rok přinese také změny v cenách za vytápění bytů. V Táboře Bytes udrží stávající cenu gigajoulu, byť Teplárna Tábor mu energii prodá o něco dráž než letos.

Nekomplikovanému průjezdu po dálnici D3 brání jen motocentrum

Tábor - Jako dárek k letním prázdninám dostali řidiči a obyvatelé na trase jihočeské dálnice v roce 2013 další kus úseku D3. Měřil 27 kilometrů, a přes okres tak vytvořil již čtyřicetikilometrovou magistrálu, která se zastavila ve Veselí nad Lužnicí. Tady již běží další stavba, jež dálnici dovede do jihočeské metropole.

Zoo v Táboře pořídí velbloudy

Tábor - Před startem nové turistické sezony táborská zoo rozšíří své osazenstvo o nové oblíbence zahrad.

Smlouvy se Skanskou podepsali bílí koně

Tábor - Táborský krajský soud třetím dnem rozebíral financování plánů Stanislava Snášela. V kauze podvodů jsou kromě něj obžalovaní ještě Karel Berka a Martin Hart. Všem hrozí až 10 let vězení.

Třicetiletý Swing Band slavil cédéčkem Do pyžam

Tábor -  Za třicet let existence měl Swing Band pouze čtyři kapelníky. Velkolepou narozeninovou oslavu v divadle připravil Jakub Valeš. 

První vzpomínky si ponesou v kufříku

Tábor - Novorozenecké oddělení se jako první na jihu Čech připojilo k projektu Život v kufříku. Je určen dětem mířícím k náhradní rodině nebo do ústavu.

Táborská nemocnice umí ochránit tkáň při ozařování

Rakovina prsu je nejčastějším nádorovým onemocněním žen. Ročně si tuto diagnózu vyslechne až 400 Jihočešek. Před negativními vlivy ozařování je nyní může ochránit nenápadná věcicka.

Mladému muži zachránili život

Tábor - Skokem z mostu chtěl v den státního svátku čtyřiadvacetiletý mladík ukončit svůj život. 

Tvrdohlaví: ani jeden nechce couvnout

Tábor - Spoluvlastníci Teplárny Tábor dál proti sobě stojí s tasenými meči. Na spolupráci se marně dohadují třetím rokem.

Oskárek provede nočním divadlem

Tábor - Táborské Divadlo Oskara Nedbala se letos poprvé připojuje k evropskému projektu European Theatre Night, který se letos koná již potřetí.

Jiří Šindelář z Chotovin modeloval tvář upíra

Čelákovice - V mezinárodním týmu odborníků, kteří rekonstruují podobiznu tak zvaného čelákovického upíra, pracuje i Jihočech. 

Narozeniny papeže pomáhají hospicům

Tábor - Táborský Domácí hospic Jordán je na seznamu zařízení, která získají finanční podporu na provoz, pokud papežovi popřejete k jeho 80. narozeninám.

Tábor se bude moci invetičně rozmáchnout

Tábor - Radní začali škatulkovat peníze pro hospodaření Tábora v příštím roce. Výhled si udělali ještě na dva roky dopředu.

Reakcí ministra je starosta Veselí zaskočený

Veselí nad Lužnicí - Ministr průmyslu hledá nové příležitosti pro firmy, kolega ze zemědělství chrání půdu. Uprostřed jejich názorového střetu leží Veselí nad Lužnicí.

Na jednacím stole mají teplo do bytů a jeho cenu

Tábor - Dnes zasedá představenstvo Teplárny Tábor. Řeč tříčlenný sbor povede o teplu dodávaném do městských bytů i jeho ceně.

Bouračka otevřela diskusi o křižovatce z táborské Svaté Anny

Tábor - Na nebezpečnost křižovatky na E55 panují dva názory: je a není. Kruhová křižovatka nebude, dopravní komise teď ale projedná některé dílčí změny.

Archeologové si zabydleli bývalý bunkr v Táboře

Tábor - Právě dnes může veřejnost vstoupit do prostoru bývalého krytu, jenž se změnil na depozitář archeologů.

Michal Josephy ve světě hledá emočně silné příběhy

Tábor - Jméno Michala Josephyho znají čtenáři našeho webového Deníku. Pokud k nim nepatříte, rozklikněte si v horní černé liště ikonku National Geographic. V jednom ze svých článků se zamýšlí i nad evolucí blondýn.

Hotel Palcát předčasně ukončil akci šmejdů

Tábor - Sál hotelu Palcát si ve středu pronajala firma BNM, jejíž akce mapuje Zbyněk Prousek a dorazil i do Tábora. Majitel hotelu ji ze sálu předčasně vykázal.

Hotel Palcát předčasně ukončil akci šmejdů

Tábor - Sál hotelu Palcát si ve středu pronajala firma BNM, jejíž akce mapuje Zbyněk Prousek a dorazil i do Tábora. Majitel hotelu ji ze sálu předčasně vykázal.

V nemocnici za plného provozu zvládli rozsáhlou záchranu

Tábor - Hospitalizovaní pacienti pozorovali, jak by ve skutečnosti vypadala evakuace nemocnice při požáru. 

Letos šedesátiletá táborská Dita 
si v soutěži vybojovala hned dvě ceny

Tábor - Jihočeský kraj zveřejnil výsledky soutěže Živnostník a Firma roku Jihočeského kraje. Táborsko si odneslo i titul Odpovědná firma Jihočeského kraje.

Mighty Sounds zůstává v Táboře

Tábor - Pořadatelé hudebního festivalu na letišti Čápův dvůr opět žili v nejistotě. Letos totiž kvůli dešti poničili plochu areálu o něco víc než v předchozích letech.

Na Švehlův most hledá kraj dva stavebníky

Tábor -  Dostavba mostu přes Lužnici má dvě výběrová řízení. Zatím kraj hledá jen firmu, která současný stav zakonzervuje před zimou. 

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT