Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

ALENA ZVĚŘINOVÁ

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

ČD: Vrácení místenky bude stát až 100 korun

Praha - Koupě zpáteční jízdenky už nebude tak výhodná jako nyní. Sleva klesne na pět procent.

Stamilionové investice směřují do hor

Ústí nad Orlicí - Areál Sněžník Dolní Morava má stát téměř miliardu. Středisko v Koutech nad Desnou přišlo na 800 milionů.

Top manažeři berou o třetinu více

Praha /INFOGRAFIKA/ – Devadesáti profesím z téměř čtyř set sledovaných platy klesly. Nejvíc v telemarketingu – o 20 procent.

Rodinný dům vytápí peckami, ušetří desetitisíce

Boršice – Padesát tisíc korun ročně. Zhruba tolik platil Zdeněk Halík z obce Boršice v Jihomoravském kraji za vytápění rodinného domku a ohřívání užitkové vody elektřinou. Dnes má topení i teplou vodu zadarmo.

Praštěné nápady? Možná ano, ale úspěšné

Praha /INFOGRAFIKA UVNITŘ/ - O neotřelé podnikatelské nápady není v době krize nouze. S neobvyklými výdělečnými aktivitami přicházejí hlavně studenti. A mají úspěch.

Bárta bude nutit města do obchvatů

Praha - „Sedřu z kůže každého úředníka, jenom abychom ušetřili,“ prohlásil ministr dopravy na Žofínském fóru

Přivýdělkem si senioři v Česku zvyšují důchody

Praha - Letošní novinku – smlouvu na dobu neurčitou i pro penzisty – už využívá 28 tisíc ze 150 tisíc pracujících důchodců v zemi.

Očkování proti chřipce? Letos není zájem

Praha /INFOGRAFIKA/ - Lidé, kteří se nechávají očkovat proti chřipce, jsou letos zneklidněni. Zatímco dříve se takové očkování obešlo bez obstrukcí, letos je lékaři nechávají podepisovat takzvaný informovaný souhlas. Aby se vyhnuli případným postihům při komplikacích.

Bárta vábí Číňany, aby stavěli dálnice

Praha – Schůzka ministra dopravy Víta Bárty (VV) s čínským velvyslancem Jü Čching-tchajem ukáže, do jaké míry myslí ministr vážně svou hrozbu, že svěří stavbu dálnic čínským firmám. Vede ho k tomu snaha ušetřit. Líbí se mu, že Číňané postavili padesátikilometrový úsek dálnice v Polsku o 40 procent levněji než místní firmy.

Klatovská jatka jsou totální zkáza

Praha, Klatovy – Na začátku byl velkolepý projekt druhého největšího masokombinátu v západních Čechách a na konci zůstaly dluhy, insolvence, ruiny a trestní oznámení. Řeč je o Šumavském masokombinátu v Klatovech.

Minimální mzda se možná bude lišit podle krajů

Praha – Ministr Jaromír Drábek (TOP 09) se chce vydat stejnou cestou, kudy kráčí Slovensko. Také on uvažuje o tom, že by minimální mzda přestala být jednotná pro celou republiku a lišila by se region od regionu.

Nová nákaza ohrožuje i Česko

ČR – Lékaři varují před zvláštní mutací meningokoka, která zabíjí kojence i dospívající

Rychloservis Fastbox chce třetinu trhu

Praha – Máte jistotu, že na vás v autoservisu nehrají „levou“ a skutečně udělali práci, kterou si naúčtovali? A byla vůbec ta práce potřeba?Pokud je odpověď záporná, patříte zřejmě ke skupině motoristů, na jejichž autech se každý rok provede patnáct procent naprosto zbytečných oprav. A to jenom proto, že technik špatně určil závadu.

Vánoce na internetu: i přes nižší ceny se bude šetřit

Praha – Čtyři pět kliknutí na klávesnici počítače v teple domova a dárek pod stromeček přiveze dodavatel, kamkoliv si zákazník řekne. Bez front a hádání s nerudnými zákazníky nebo prodavačkami v přeplněných obchodech.

Anketa o absurdní bankovní poplatky právě odstartovala

Praha –Poplatek za předčasně splacený úvěr, za zjištění zůstatku přes bankomat a mnohé další absurdity. Nominujte bankovní poplatek, který si podle vás zaslouží titul "nejabsurdnější".

Byty jsou lacinější o čtvrtinu a dále zlevňují

Praha - Nejlevněji nabízejí byty majitelé v Ústeckém kraji, i ty největší 4+1 tam prodávají pod milion korun. Nejdražší nabídka zůstává v Praze.

Experti ze zdravotních ústavů o práci nepřijdou, zatím

Praha – Hlavní hygienik chtěl vyhodit 1800 odborníků, kteří měří exhalace, hluk či kvalitu vody.

Dopravci zaplatí o čtvrtinu vyšší mýto

Praha - Pětině těžkých automobilů, které splňují nejpřísnější emisní limity, zůstane zachováno mýtné na letošní úrovni

Chléb podraží, ale ne o tolik, jak tvrdí pekaři

Praha – Neodvratné zdražení pekárenských výrobků nedopadne na spotřebitele takovou silou, jak tvrdí pekaři. I kdyby při vyjednávání s obchodníky prosadili výrazně vyšší ceny chleba a rohlíků, prodejci je nepoženou tak vysoko jako v letech 2007 až 2008. Tehdy bylo pečivo rekordně drahé, rohlík stál až 2,50 koruny.

Kvůli volbám musí mít svatbu v kostele

Praha - Klára Samková chtěla, aby ji oddala kamarádka. Jenže ta nesmí.

Hygienik vymyslel úřad, o práci se bojí stovky lidí

Praha – Ředitelé Zdravotních ústavů, které chce zlikvidovat prostřednictvím nové koncepce hlavní hygienik Michael Vít, napsali protestní dopis ministru zdravotnictví.

Kalousek ví, jak zdražení elektřiny odložit

Praha – Ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09) tvrdí, že má recept na to, aby se příští rok možná vůbec nemusela zdražovat elektřina. Jen pár hodin před tím, než ODS zveřejnila své návrhy, jak zařídit, aby zdražení elektřiny pro domácnosti bylo nižší než 10 procent, zveřejnil Kalousek svůj návrh.

Domácí péče o umírající v Česku dramaticky schází

Praha – Ve třech ze čtrnácti krajů v republice dosud zcela chybějí hospice. Mnohem výrazněji ale Česko zaostává v podpoře domácí péče o umírající. Právě to je důvod, proč je republika až na 21. místě ze čtyřiceti hodnocených zemí v žebříčku kvality péče o umírající. Před Českem skončilo i Polsko a Maďarsko.

Dementních lidí má být v roce 2050 dvojnásobek

Praha - Lidé se dožívají vyššího věku a Alzheimerovy nemoci přibývá. Vláda zadala analýzu, která může přinést převrat v systému péče.

Lidé si na důchody nespoří, nemají peníze

Praha - Bohatí si půjčují na bydlení a ti chudší i na dovolenou nebo na Vánoce. Odborníci doporučují, aby lidé příliš neutráceli

Nejbohatší zůstávají bankéři

Praha – Dvořákovi v domku v rezidenční čtvrti snídají celozrnný chléb v bio kvalitě, k tomu mají šunku, neméně kvalitní plnotučné mléko, kávu a kvalitní džus. Právě přemýšlejí o tom, jestli pojedou v zimě lyžovat do rakouských anebo raději do italských Alp.

Domácnosti utrácejí méně, v průměru o 200 korun

Praha – České domácnosti víc přemýšlejí, za co utratí vydělané peníze. I ve druhém čtvrtletí roku pokračují v trendu snižování svých výdajů. Zatímco vloni ve 2. čtvrtletí představovaly jejich výdaje v průměru 10 822 korun měsíčně, letos to bylo o dvě stokoruny méně.

Lidé si platí na penzijní připojištění stále méně

Praha – Současná krize může ovlivnit příjmy důchodců o mnoho let později. Od loňského roku totiž lidé spoří na penzijním připojištění stále méně.

Zrušení sociálního příplatku uvrhne 50 000 rodin do bídy

Praha - Zdravotně postižení navrhují zachovat sociální příplatek aspoň 16 000 rodinám s handicapovanými dětmi. Stálo by to „jen“ 400 milionů

Stát rázem uzdravuje invalidy

Praha - O invalidní důchod už přišlo 5200 lidí. Nová vyhláška zlepšuje jejich schopnost pracovat

  • 1
  • 2

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT