Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

ALEXANDR VANŽURA

Alexandr Vanžura / Děčínský deník

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

FOTO, VIDEO: Vzbouřenci unesli znovu po 100 letech vlak

Na první nástupiště krásnolipského nádraží pomalu přijíždí historický vlak tažený parní lokomotivou. Z vagónů vystupují za pomoci sestřiček vojáci zranění na bojištích první světové války. Poklidnou idylku ale rozčísnou první výstřely a výkřiky. K vlaku se blíží vzbouřenci, kteří povstali v rumburských kasárnách na sklonku války v květnu 1918.

Remorkér Beskydy se lidem v Děčíně otevře na začátku června

/FOTOGALERIE/ Ředitelství vodních cest plánuje spolu s děčínským muzeem pravidelné prohlídky lodi, která je technickou památkou.  

Rumburk s bezdoplatkovou zónou Krásné Lípě nevyhověl

Krásnolipská radnice se chce kvůli podjatosti obrátit na ministerstvo vnitra.

OBRAZEM: Nakuřovaná piva přilákala do Kocoura stovky lidí

Tradiční přehlídka nakuřovaných piv se uskutečnila v sobotu ve varnsdorfském pivovaru Kocour. Kocouří kouř je ale spojen nejen s pivy, ale i s dobrotami procházejícími kouřen. Tedy nejrůznějšími uzeninami nebo masem. 

Tajná německá továrna i koncentrák. Podzemí v Rabštejně má pestrou minulost

Od vyhlášených textilních továren přes dvojí koncentrační tábor a sklady armády až po místo vyhledávané lidmi se zájmem o historii. Tím vším si za posledních sto let prošlo Rabštejnské údolí na říčce Kamenici mezi Janskou a Českou Kamenicí na Děčínsku.

Únik fenolu v děčínské chemičce si vyžádal jednu oběť, šestnáct lidí se zranilo

Sanitky sjíždějící se od Děčína i Ústí nad Labem, hasiči, policie a žlutý vrtulník. Desítky záchranářů zasahovaly ve čtvrtek dopoledne v děčínské firmě Chemotex, kde unikl při přečerpávání fenol. Do nemocnic převezli záchranáři dohromady sedmnáct zraněných, z toho dva velmi těžce. Jeden svým zraněním odpoledne podlehl. Výpary chemický látek mimo areál továrny neunikly.

V Kamenici zbourali 350letý dřevěný dům. Památkáři: Bylo ho možné zachránit

Napoleonská tažení, pád Rakouska-Uherska a vznik Československa, průjezd Adolfa Hitlera městem. To vše přežil 350 let starý dům v ulici Lipová v České Kamenici na Děčínsku. Další historické momenty už ale nezažije. Kvůli špatnému stavu šel památkově chráněný dům minulý týden k zemi. Podle památkářů ho však bylo možné zachránit.

„Šmejdi“ mají nové praktiky. K lidem se vnutí přes telefon

Děčín, Benešov nad Ploučnicí nebo Rumburk. Tam všude je podomní prodej zakázaný. Prodejci ale nyní našli novou fintu, jak se k lidem dostat. Dealeři vydávající se například za zástupce ČEZ se k důvěřivým zákazníkům vnutí na návštěvu po telefonu, a tím městské vyhlášky obejdou.

Zneužil po internetu 160 dívek, má jít na šest a půl roku do vězení a na léčení

Na šest a půl roku poslal ústecký krajský soud do vězení za sexuální útoky na 160 dívek Jaroslava Pulpána z Děčína. Kromě toho mu bylo nařízené také ochranné léčení a musí zaplatit dvěma dívkám odškodné. Rozsudek zatím není pravomocný.

U domu hrůzy v Děčíně zasahovali policisté

Desítky policistů a strážníků se vystřídaly během čtvrtečního večera a noci na pátek u vyhlášeného domu hrůzy v Zelené ulici v Děčíně. Policisté zde museli uklidňovat vášně, které vzplály mezi nově přistěhovanými a starousedlíky. Roli hrál alkohol. Příjemné teplé odpoledne rozťala ve čtvrtek prudká hádka a rvačka.

VIZUALIZACE: Varnsdorf opraví hlavní náměstí

Varnsdorf – Rekonstrukce plochy by mohla začít v příštím roce.

Kruhový objezd v Děčíně je úzký, ukázal test. Autobus neprojel

Křižovatkou zkusil projet 15metrový autobus. Nevešel se.

FOTO,VIDEO: Otevření soutěsek v Hřensku si nenechaly ujít stovky lidí

Po téměř pěti měsících zimní přestávky bylo v pátek v hřenských soutěskách opět živo. První letošní projížďku lodičkami po řece Kamenici si nenechaly ujít stovky lidí.

VIDEO: Gigant z Českých loděnic bude převážet po Evropě chemikálie

„Přeji ti úžasnou a bezpečnou cestu.“ Těmito slovy a rozbitím láhve sektu o trup vyprovodili ve středu odpoledne na první cestu nový tanker Zostera. Ten se stal první nově vyrobenou lodí v děčínských loděnicích po pěti letech. Rozhodně ale nebude poslední. Loděnice totiž mají nasmlouvanou výrobu dalších dvou podobných lodí.

Divoká soutěska v Hřensku vstupuje do své 120. sezony

Dlouhé zimní měsíce se soutěskami u Hřenska proháněl jen studený vítr. Od pátku budou Edmundovou a Divokou soutěskou znovu proplouvat turisté. Hřensko totiž jako každý rok na Velký pátek spouští provoz oblíbených lodiček.

Zámek v Benešově je pro mě srdeční záležitost, říká kastelán

/ROZHOVOR/ Na benešovském zámku ve stylu saské renesance pracuje Zdeněk Henig již 30 let.

AKTUALIZOVÁNO

Nedaleko Šenova zahynuli při nehodě dva lidé. V Boru hoří lakovna

Českolipsko – Tragická nehoda uzavřela silnici z České Kamenici do Kamenického Šenova. Kvůli rozsáhlému požáru je neprůjezdná Liberecká ulice v Novém Boru.

Ptáci potřebují při hnízdění klid, správa část parku uzavírá

Sotva skončil v Českém Švýcarsku jeden zákaz vstupu do lesů, začal další. Od začátku března totiž lidé nesmí chodit na více než dvě desítky míst v národním parku, kde hnízdní vzácní ptáci. Zákaz vstupu do vybraných lokalit vyhlašuje správa každoročně a většinou jej turisté respektují.

Ve Vansdorfu zemřeli dva lidé, další je ve vážném stavu

Dvěma lidem záchranáři již nedokázali pomoci. Třetího pak převezli do nemocnice ve velmi vážném stavu. Co přesně se stalo nyní zjišťuje policie.

O špitál v Rumburku má již zájem pouze Penta

Rumburk - O prodeji rumburské Lužické nemocnice rozhodnou zastupitelé.

Cestující do Prahy mají večer smůlu, vlak z Děčína již nejezdí

Zrušení nočního vlakového spoje mezi Děčínem a Prahou lidem ztížilo dopravu.

V Děčíně se uvolnil skalní masiv, vyhnal z domu 20 lidí

Kvůli uvolnění pískovcového masivu v Děčíně - Podmoklech bylo svoláno mimořádné zasedání krizového štábu. Kvůli hrozícímu pádu skalního bloku město evakuovalo lidi ze dvou domů.

Špitál v Rumburku v lednu přišel o plicní ambulanci. Chybí lékař

Rumburk – Zavřená porodnice, hospodaření v obřím minusu. A nyní ještě ztráta plicního oddělení. Těžkosti Lužické nemocnice v Rumburku jako by nebraly konce.

FOTO: Děčínské náměstí provoněly zabijačkové dobroty

Děčín - Masarykovo náměstí v Děčíně v sobotu provoněla při zabijačkových hodech teplá zabijačková polévka, výpečky, prejt, guláš, jitrnice, jelita a další dobroty.

Šluknov si nadělí k výročí povýšení dárek. Novou vlajku

Symbol města lidé poprvé uvidí příští rok na slavnostech.

V Děčíně vytáhli na břeh stometrovou unikátní loď, místo kormidla má joystick

/VIDEO/ Od jara do podzimu pluje po řekách mezi Prahou a Berlínem unikátní loď Elbe Princesse s kolesovým pohonem, díky kterému jí stačí pouhý metr vody v řece. Po dvou letech cestování ji v děčínských loděnicích v Křešicích vytáhli kvůli obhlídce trupu na břeh.

V Děčíně vytáhli na břeh stometrovou unikátní loď, místo kormidla má joystick

/VIDEO/ Od jara do podzimu pluje po řekách mezi Prahou a Berlínem unikátní loď Elbe Princesse s kolesovým pohonem, díky kterému jí stačí pouhý metr vody v řece. Po dvou letech cestování ji v děčínských loděnicích v Křešicích vytáhli kvůli obhlídce trupu na břeh.

V děčínském Pivovaru unikaly výpary kyseliny. Nadýchalo se jich sedm lidí

Sedm lidí skončilo v nemocnici poté, co se v úterý odpoledne nadýchalo v děčínském nákupním centru Pivovar chemických výparů.

Neznámý násilník zatáhl dívku do lesa. Dívka se útoku ubránila

Na středeční cestu do školy do smrti nezapomene 18letá dívka z Jiříkova. Když procházela okolo zámečku, neznámý muž ji zatáhl do lesa. Dívka se, byť zraněná, útoku ubránila. Po agresorovi nyní pátrá policie v celém Šluknovském výběžku.

Inkluze má zamířit v Děčíně také do školek. Počítá se se 60 miliony korun

O další desítky milionů korun chce požádat Děčín na rozšíření inkluzivního vzdělávání. To by po základních školách mělo pomáhat dětem s handicapem také ve školkách.

Z potoka v Markvarticích vytáhli mrtvého muže

Mrtvého muže vylovili v noci z pátka na sobotu policisté z potoka v Markvarticích.

Vyškrtnutí znalců z kauzy rumburské sestry neplatí. Je promlčeno, tvrdí soud

Soud v Ústí nad Labem zastavil řízení o vyškrtnutí Radka Matlacha a Jiřího Závodského ze seznamu znalců. Na základě jejich posudků státní zástupce obžaloval z šestinásobné vraždy rumburskou zdravotní sestru Věru Marešovou.

Lékaře v poliklinice v Děčíně nahradily více než dvě stovky úředníků

Téměř dva a půl roku trvala rekonstrukce dnes již bývalé polikliniky v Děčíně. Tento týden v ní začal pracovat úřad práce, v lednu by se pak měla přestěhovat okresní správa sociálního zabezpečení. Náročná oprava rozsáhlé budovy vyšla na téměř 120 milionů korun.

Svlékáme se před lidmi donaha, tvrdí politici

Proti nové podobě majetkových přiznání se staví Svaz měst a obcí ČR a Asociace krajů. Bojí se nezájmu o práci v politice.

OBRAZEM: Pod vánočním stromem vzniká první ledová socha v Děčíně

Nevšední zážitek nabízí letošní první advent návštěvníkům Masarykova náměstí v Děčíně. Sochař Michal Jára zde vytváří sochu Anděl Vánoc. Ta není z kamene nebo dřeva, ale z ledu.

Taková nehoda se jen tak nevidí. Korba nákladního auta se zasekla o most

/FOTOGALERIE/ Vážným zraněním skončila ve středu odpoledne dopravního nehoda nákladního auta u pošty v Děčíně - Podmoklech. To se zarazilo korbou o lávku vedoucí z nádraží na poštu.

EXKLUZIVNĚ

Další průšvih fotbalisty Fenina. Převrátil svůj mercedes na střechu

Další karambol si ve středu připsal na své poměrně bohaté konto průšvihů kdysi velký fotbalový talent a odchovanec Teplic Martin Fenin, který momentálně hraje druhou ligu za FK Varnsdorf.

FOTO: Nová cesta na hrad Falkenštejn budí emoce

Velké vášně budí nově vybudovaný přístup na skalní hrad Falkenštejn. Jeho podoba ze zářících pozinkovaných profilů a roštů našla mnoho odpůrců. Podle správy parku ale konstrukce časem ztmavne. Pozinkovaná konstrukce má chránit skálu i samotný hrad. 

Ve škole v Krásné Lípě je svrab, v Děčíně se objevila žloutenka

Na základní škole v Krásné Lípě onemocněly dvě děti svrabem. Podle hygieniků ale není třeba propadat panice. Město proto o podobných onemocněních připravuje besedu.

AKTUALIZOVÁNO

Auto v Děčíně sjelo ze silnice a zmizelo v Labi. Řidič uvnitř vozu zemřel

K tragické nehodě dnes došlo v Děčíně-Rozbělesech. Na místě zasahovali hasiči, policejní potapěči, člun poříční policie a loď Povodí Labe s jeřábem. Automobil se jim ovšem podařilo najít až po více jak dvou hodinách. Řidič byl mrtvý. 

Nejsme všemohoucí, říká pilot letecké záchranky

Letecká záchranka míří do skal Českého Švýcarska k nejvážnějším případům. Spolu s hasiči v neděli takové zásahy cvičila.

Stát napumpuje do železnice přes miliardu. Vlaky zrychlí

Děčínsko - Trať mezi Jedlovou a Českou Lípou bude po opravě bezpečnější.

Policie má problém přijmout nové zaměstnance. O práci strážníka lidé nestojí.

Městská policie v Děčíně se rozhodla přibrat deset nových strážníků, aby mohla mít více lidí v ulicích. Sehnat nové lidi se jí ale dlouhé měsíce nedaří. Nové zaměstnance nemohou sehnat ani úřady.

AKTUALIZOVÁNO

FOTO, VIDEO: Auto jen těsně minulo zastávku plnou lidí, řidičku odvezla sanitka

Jen několik málo metrů chybělo k velkému neštěstí. Řidička osobního auta totiž narazila do zdi u hlavního nádraží v Děčíně, jen několik metrů od zaplněné autobusové zastávky. Bouračka se totiž stala krátce po 14. hodině, v době špičky.

FOTO: V Doubici shořelo auto, hasiči si s požárem poradili za pár minut

Doubice – Jen ohořelé torzo zůstalo z auta zaparkovaného v Doubici.

STAN bude požadovat přepočítání výsledků voleb, chybí mu "kroužky"

Uskupení Starostové a nezávislí prý chybějí preferenční hlasy.

Pekaři: Vánoční pečivo může zdražit až o 15 procent. Kvůli máslu

Máslo je drahé. Pokud je tedy k dostání. Přesto kvůli němu pekaři zatím zdražovat nechtějí. Částečně proto, že místo másla používají margarín, částečně proto, že by museli předělávat ceny prakticky každý týden.

Vrah jde místo vězení do léčebny. Nebyl při smyslech, tvrdí znalci

Šokem skončilo pro rodinu Dominika vyšetřování jeho vraždy ve Varnsdorfu. Státní zástupkyně totiž zastavila trestní stíhání muže, který byl z letošní dubnové vraždy obviněný. 

Doubický vrah svého činu lituje. Lidé ho znali jako nekonfliktního vegetariána

/VIDEO/ Muže, kterého policie viní z vraždy 14leté školačky a pokusu o vraždu další dívky, poslal děčínský soud v úterý odpoledne do vazby. Rozhodnutí prozatím není pravomocné.

AKTUALIZOVÁNO

V Doubici zavraždili mladou dívku, další bojuje o život

Od neděle vyšetřují policisté brutální vraždu v Doubici na Šluknovsku. Podle informací měla být zavražděna čtrnáctiletá dívka, další šestnáctiletá dívka byla vážně zraněna. Muži, který se policii již přiznal, hrozí až doživotí.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT