Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

ANNA STRAMOVÁ

Anna Stramová / Bruntálský a krnovský deník

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

OBRAZEM: Výlovy rybníků v Moravskoslezském kraji jsou v plném proudu

/CENY RYB/ - Výlov rybníku Bezruč v Jistebníku přilákal stovky lidí. Prodej ryb potrvá až do neděle.

Krnov dnes ovládnou dožínky

Krnov - Již dnes mohou zájemci a milovníci dožínek navštívit rodinnou farmu zemědělce Petra Löwenthala. Farmářské dožínkové slavnosti zahájí v 9 hodin děkovná mše v minoritském kostele Narození Panny Marie spojená s požehnáním dožínkové koruny.

Festival chutí hostí Osoblaha

Krnov – Park v Osoblaze se v sobotu 6. září stane místem konání již 3. ročníku festivalu chutí. 
Z Třemešné do Osoblahy vyjede v 10.50 hodin parní gastrovlak, ve kterém budou návštěvníci moci ochutnat marmelády vyrobené osoblažským cechem. Ve 12.30 hodin pak propukne celá akce v Osoblaze.

Zástupci Krnova se vrátili z cest po Ukrajině

Krnov - Představitelé Krnova se v uplynulých dnech vrátili z cest po Ukrajině, v rámci utužení vztahu partnerských měst spolu se starostou polského Prudniku Franciszkem Fejdychem strávili tři dny, během kterých se zúčastnili dvou největších ukrajinských svátků, svátku Vlajky a Dne Nezávislosti Ukrajiny.

Krnov se ponořil do rozsáhlých oprav

Krnov - Výstavba parkovišť na Sídlišti pod Cvilínem, rekonstrukce kanalizací, stavba výtahu v kině, rekonstrukce komunikace v ulici Městské. To je výčet akcí, s nimiž se obyvatelé Krnova v těchto dnech setkávají.

Restaurátoři odkrývají fresky z Hrozové

Hrozová – Kostel svatého Archanděla Michaela v Hrozové pod vrstvami malby ukrýval fresky ze 13. století. Když při sondách restaurátorka Romana Balcarová poprvé zahlédla tuto skvostnou historickou výzdobu, nevěřila vlastním očím. Bylo jasné, že jde o objev evropského významu.

Krnovský poklad je vidění v Městském muzeu

Krnov – I Krnov má svůj poklad. O jeho existenci vědí především historici a numismatici. Zájemci mohou již dnes v Městském muzeu Krnov vůbec poprvé v historii spatřit nalezený krnovský poklad.

Archeologové v Krnově zkoumali krypty

Krnov /VIDEO, FOTOGALERIE/ - Archeologové tento týden prozkoumali speciální kamerou krypty pod kostelem svatého Martina v Krnově. Podzemní prostor skrýval ostatky asi čtyřiceti lidí.

Víkend koní: šerifem Úvalna byl opět vyhlášen Petr Krhut

Úvalno /VIDEO, FOTOGALERIE/ - Sedmý ročník Víkendu koní přilákal do Úvalna především příznivce westernových disciplín. Areál jezdeckého klubu si na návštěvnost nemůže stěžovat.

Dobrovolníci vyčistili lom v Krnově na Cvilíně

Krnov /FOTOGALERIE/ - Šest plných pytlů s odpadky. Zhruba patnáct kilogramů skla, dva pytle plné plastů, pytel papírů a dva pytle se směsným odpadem. To je výsledek sobotní akce dobrovolníků, kteří se rozhodli zbavit Cvilín odpadků.

Průmyslováci z Krnova uspěli v celostátní počítačové soutěži

Praha, Krnov - Šest tisíc sto devadesát studentů soupeřilo po celé republice v klání ajťáků. Dva hoši z krnovské průmyslové školy dosáhli ve finále IT soutěže na páté a desáté místo.

První narušitel protihlukové vyhlášky v Krnově půjde před komisi

Krnov - Už když krnovští zastupitelé diskutovali o dopadech nedělního zákazu hlučných strojů, měli někteří obavy, že sousedské vztahy spíš vyostří a naruší, než aby do nich vnesla klid.

Martin Šafařík ze Superstar natáčel klip v Krnově

Krnov /VIDEO/ – Zpěvák Martin Šafařík na sebe upozornil jako finalista Superstar. Do Krnova se chystá 20. června jako host na koncert hiphopera Revolty v klubu Kofola.

Rekonstrukce krnovské synagogy je dokončena

Krnov /VIDEO, FOTOGALERIE/ - Veřejnost si poprvé mohla prohlédnout zrekonstruovanou krnovskou synagogu, její rekonstrukce trvala čtyři roky. Přišli také předváleční krnovští rodáci.

U krnovského koupaliště zřejmě řádí travič psů

Pes bojuje v Krnově o život, stal se obětí traviče. Místní pejskaři připomínají: Před dvěma lety tu u krnovského koupaliště takhle někdo otrávil jedenáct psů!

Nelenil a v lesích si postavil dráhu pro extrémní cyklistiku

Staré Purkartice, Vraclávek - Vlek ve Vraclávku má za sebou kvůli teplé zimě špatnou sezonu. Ve středu lyžaře nahradí bikeři, kteří si mohou zkusit sjet na kolech trať dlouhou asi 3700 metrů.

Tříleté dítě vypadlo z okna

Krnov – Tříletý chlapec z Krnova může hovořit o štěstí v neštěstí. Nebýt statečného zachránce mohlo být pondělí jeho posledním dnem.

Vyhrožuje sebeupálením před budovou soudu

Bruntálsko – Muž z Hlinky rozeslal médiím, policii i soudům dopis, ve kterém vyhrožuje demonstrací s možností sebeupálení. Rozsudek ve svém případě totiž považuje za špatný.

Zrušená DS vylepila své plakáty nelegálně

Krnov – Přestože Dělnická strana (DS) byla 17. února Nejvyšším správním soudem zrušena, v Krnově i dnes stále propaguje své internetové stránky. Černým výlepem plakátů DS se pachatel dopustil přestupku.

Vlekař přišel o nohu, ale zimní sezonu chystá dál

Krnov - Pavel Štangler, provozovatel lyžařského vleku ve Vraclávku, už nikdy nezapomene na 18. leden 2009, kdy mu při noční úpravě sjezdovky rolba rozdrtila pravou nohu.

Slepá rodina se z loupeže vzpamatování jen těžce

Světlá Hora- Případ loupežného přepadení slepé rodiny ve Světlé Hoře otřásl celou republikou. Ukázalo se, že pachateli jsou mladí záškoláci, kteří se namísto učení vydali přepadnout hendikepovanou ženu a muže, aby získali peníze na útěk od rodičů do Prahy.

Výstava obrazů v čajovně byla plná pestrých barev a umění ze všechnou koutů světa

Krnov - Nadaný a především všestranný malíř a autor mnoha děl Jan Kuba z Krnova připravil milovníkům pozitivních obrazů a témat další výstavu svých děl v čajovně a kavárně Ninive s názvem Drobnosti.

Krnovské infocentrum boduje. Chce ale více hlasů

Krnov - Celá Česká republika se zapojila do soutěže o nejlepší informační centrum vyhlášené pravidelným peridodikem Deník. Výjimkou není ani Turistické a informační centrum v Krnově.

Začaly Krnovské hudební slavnosti

Krnov - Když se před osmi lety konal první ročník Krnovských hudebních slavností, jeho organizátoři netušili, do jakých rozměrů se festival léty rozroste.

Český výběr rychlopísařů ladí formu v Albrechticích

Město Albrechtice - V prostorách Základní školy Město Albrechtice se od 27. července do 1. srpna celé dny rozléhá ťukání a na klávesnicích počítačů se míhají prsty nejrychlejších českých písařů.

Kulečník pro Hitlera, podívejte se jak vypadal!

Krnov /FOTOGALERIE/ - Takzvaný Hitlerův kulečník, řezbářský skvost z léčebny na Žárech, zamířil do haly Městského muzea v Krnově. Koluje o něm legenda, že ho německý řezbář vyrobil přímo pro vůdce třetí říše.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT