Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

ANNA STRAMOVÁ

Anna Stramová / Bruntálský a krnovský deník

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

V krnovském parku našli osmnáct mrtvých králíků

Krnov - Nepěkný pohled se naskytl návštěvníkům městského parku za hypermarketem Albert v Krnově. Po zemi se v minulých dnech válelo osmnáct zdechlin králíků.

Manželé v Úvalně našli na své zahradě krabici s třemi živými štěňaty

Šok zažili majitelé domu v Úvalně. V minulých dnech totiž uslyšeli podivné zvuky linoucí se z křoví na jejich pozemku.

Z krnovského nádraží zmizela lokomotiva

Krnov - Parní lokomotiva, která byla od roku 1972 dominantou krnovského nádraží, zmizela. Odvezena byla do Lužné u Rakovníka a je možné, že už se do Krnova nikdy nevrátí.

Žena z Ostravy našla na Bruntálsku poklad. Historická cena je nevyčíslitelná

Žena z Ostravy v lesích na Bruntálsku našla 102 římských mincí. Jsou staré až dva tisíce let a jejich historická cena je nevyčíslitelná.

OBRAZEM: Výlovy rybníků v Moravskoslezském kraji jsou v plném proudu

/CENY RYB/ - Výlov rybníku Bezruč v Jistebníku přilákal stovky lidí. Prodej ryb potrvá až do neděle.

Střelecký dům, chlouba Krnova, brzy dostane nový plot a bránu

Krnov - Turistické průvodce návštěvníky Krnova upozorňují na památkově chráněný Střelecký dům, který v roce 1906 navrhl evropsky proslulý architekt Leopold Bauer. Toto unikátní dílo individualistické moderny je v současnosti obklopeno „oraništěm" a nemá plot.

Krnované zažili Krnov jinak

Krnov /VIDEO, FOTOGALERIE/ - Děti, dospělí ale i senioři se zapojili do ojedinělé akce Zažít Krnov jinak. Z jedné části Krnova na druhou vyrazil peloton cyklistů. Někteří i na originálních šlapadlech.

Dědečka zapomněli v lese, uvědomili si to až doma

Město Albrechtice - Snad nejkurióznější nahlášení pohřešované osoby zažili během víkendu policisté z Města Albrechtic. Rodince z Polska, která si do místních lesů přijela zahoubařit, se ztratil dědeček. Rodina to zjistila až doma po návratu.

Novinka v krnovské nemocnici: babičky na čtení

Krnovská nemocnice se zapojila do projektu Potěšeníčko. Vychovatelky a učitelky v důchodech začaly číst dětem v nemocnicích pohádky. Rodiče, personál a hlavně děti si to nemohou vynachválit.

V centru Krnova staví lodě. První postavil podle knihy

Krnov – Jako malý kluk se dnes jednapadesátiletý Jan Švec z Krnova zhlédl ve stavbě lodí. Již v osmi letech si postavil obří maketu kocábky ze špejlí a papíru. O pár let později si ve sklepě vlastnoručně sestavil funkční loď, se kterou jezdil i na vodu. Nyní se věnuje plachetnicím a motorovým člunům.

Krnov dnes ovládnou dožínky

Krnov - Již dnes mohou zájemci a milovníci dožínek navštívit rodinnou farmu zemědělce Petra Löwenthala. Farmářské dožínkové slavnosti zahájí v 9 hodin děkovná mše v minoritském kostele Narození Panny Marie spojená s požehnáním dožínkové koruny.

Festival chutí hostí Osoblaha

Krnov – Park v Osoblaze se v sobotu 6. září stane místem konání již 3. ročníku festivalu chutí. 
Z Třemešné do Osoblahy vyjede v 10.50 hodin parní gastrovlak, ve kterém budou návštěvníci moci ochutnat marmelády vyrobené osoblažským cechem. Ve 12.30 hodin pak propukne celá akce v Osoblaze.

Zástupci Krnova se vrátili z cest po Ukrajině

Krnov - Představitelé Krnova se v uplynulých dnech vrátili z cest po Ukrajině, v rámci utužení vztahu partnerských měst spolu se starostou polského Prudniku Franciszkem Fejdychem strávili tři dny, během kterých se zúčastnili dvou největších ukrajinských svátků, svátku Vlajky a Dne Nezávislosti Ukrajiny.

Krnov se ponořil do rozsáhlých oprav

Krnov - Výstavba parkovišť na Sídlišti pod Cvilínem, rekonstrukce kanalizací, stavba výtahu v kině, rekonstrukce komunikace v ulici Městské. To je výčet akcí, s nimiž se obyvatelé Krnova v těchto dnech setkávají.

Restaurátoři odkrývají fresky z Hrozové

Hrozová – Kostel svatého Archanděla Michaela v Hrozové pod vrstvami malby ukrýval fresky ze 13. století. Když při sondách restaurátorka Romana Balcarová poprvé zahlédla tuto skvostnou historickou výzdobu, nevěřila vlastním očím. Bylo jasné, že jde o objev evropského významu.

Senioři se vrátí do mládí díky nové vzpomínkové místnosti

Krnov - Vedení domova pro seniory se rozhodlo oživit vzpomínky svých klientů vytvořením speciální vzpomínkové místnosti. Vedení prosí občany o darování retro vybavení.

Krnovský poklad je vidění v Městském muzeu

Krnov – I Krnov má svůj poklad. O jeho existenci vědí především historici a numismatici. Zájemci mohou již dnes v Městském muzeu Krnov vůbec poprvé v historii spatřit nalezený krnovský poklad.

AKTUALIZOVÁNO

Matka zastlala porozené dítě do postele

Krnov – Teprve devětadvacetiletá žena měla ve čtvrtek v brzkých ranních hodinách v Krnově porodit při domácím porodit dítě. Záchranářům žena tvrdila, že potratila.

Archeologové v Krnově zkoumali krypty

Krnov /VIDEO, FOTOGALERIE/ - Archeologové tento týden prozkoumali speciální kamerou krypty pod kostelem svatého Martina v Krnově. Podzemní prostor skrýval ostatky asi čtyřiceti lidí.

Víkend koní: šerifem Úvalna byl opět vyhlášen Petr Krhut

Úvalno /VIDEO, FOTOGALERIE/ - Sedmý ročník Víkendu koní přilákal do Úvalna především příznivce westernových disciplín. Areál jezdeckého klubu si na návštěvnost nemůže stěžovat.

Dobrovolníci vyčistili lom v Krnově na Cvilíně

Krnov /FOTOGALERIE/ - Šest plných pytlů s odpadky. Zhruba patnáct kilogramů skla, dva pytle plné plastů, pytel papírů a dva pytle se směsným odpadem. To je výsledek sobotní akce dobrovolníků, kteří se rozhodli zbavit Cvilín odpadků.

Průmyslováci z Krnova uspěli v celostátní počítačové soutěži

Praha, Krnov - Šest tisíc sto devadesát studentů soupeřilo po celé republice v klání ajťáků. Dva hoši z krnovské průmyslové školy dosáhli ve finále IT soutěže na páté a desáté místo.

První narušitel protihlukové vyhlášky v Krnově půjde před komisi

Krnov - Už když krnovští zastupitelé diskutovali o dopadech nedělního zákazu hlučných strojů, měli někteří obavy, že sousedské vztahy spíš vyostří a naruší, než aby do nich vnesla klid.

Martin Šafařík ze Superstar natáčel klip v Krnově

Krnov /VIDEO/ – Zpěvák Martin Šafařík na sebe upozornil jako finalista Superstar. Do Krnova se chystá 20. června jako host na koncert hiphopera Revolty v klubu Kofola.

Rekonstrukce krnovské synagogy je dokončena

Krnov /VIDEO, FOTOGALERIE/ - Veřejnost si poprvé mohla prohlédnout zrekonstruovanou krnovskou synagogu, její rekonstrukce trvala čtyři roky. Přišli také předváleční krnovští rodáci.

U krnovského koupaliště zřejmě řádí travič psů

Pes bojuje v Krnově o život, stal se obětí traviče. Místní pejskaři připomínají: Před dvěma lety tu u krnovského koupaliště takhle někdo otrávil jedenáct psů!

Nelenil a v lesích si postavil dráhu pro extrémní cyklistiku

Staré Purkartice, Vraclávek - Vlek ve Vraclávku má za sebou kvůli teplé zimě špatnou sezonu. Ve středu lyžaře nahradí bikeři, kteří si mohou zkusit sjet na kolech trať dlouhou asi 3700 metrů.

Lidem v Krnově došla trpělivost s bezdomovci

Krnov - Zákaz srocování v parku na Husově náměstí v Krnově a častější a přísnější kontroly policie na místě. To jsou jedny z návrhů, jak řešit situaci, kterou místní lidé už nejsou ochotni snášet.

Infocentra soupeří o titul

Region - O nejlepší infocentrum soutěží Bruntál, Krnov, Rýmařov, Vrbno pod Pradědem a další města a obce regionu

Tříleté dítě vypadlo z okna

Krnov – Tříletý chlapec z Krnova může hovořit o štěstí v neštěstí. Nebýt statečného zachránce mohlo být pondělí jeho posledním dnem.

Vyhrožuje sebeupálením před budovou soudu

Bruntálsko – Muž z Hlinky rozeslal médiím, policii i soudům dopis, ve kterém vyhrožuje demonstrací s možností sebeupálení. Rozsudek ve svém případě totiž považuje za špatný.

Zrušená DS vylepila své plakáty nelegálně

Krnov – Přestože Dělnická strana (DS) byla 17. února Nejvyšším správním soudem zrušena, v Krnově i dnes stále propaguje své internetové stránky. Černým výlepem plakátů DS se pachatel dopustil přestupku.

Vlekař přišel o nohu, ale zimní sezonu chystá dál

Krnov - Pavel Štangler, provozovatel lyžařského vleku ve Vraclávku, už nikdy nezapomene na 18. leden 2009, kdy mu při noční úpravě sjezdovky rolba rozdrtila pravou nohu.

Slepá rodina se z loupeže vzpamatování jen těžce

Světlá Hora- Případ loupežného přepadení slepé rodiny ve Světlé Hoře otřásl celou republikou. Ukázalo se, že pachateli jsou mladí záškoláci, kteří se namísto učení vydali přepadnout hendikepovanou ženu a muže, aby získali peníze na útěk od rodičů do Prahy.

Výstava obrazů v čajovně byla plná pestrých barev a umění ze všechnou koutů světa

Krnov - Nadaný a především všestranný malíř a autor mnoha děl Jan Kuba z Krnova připravil milovníkům pozitivních obrazů a témat další výstavu svých děl v čajovně a kavárně Ninive s názvem Drobnosti.

Krnovské infocentrum boduje. Chce ale více hlasů

Krnov - Celá Česká republika se zapojila do soutěže o nejlepší informační centrum vyhlášené pravidelným peridodikem Deník. Výjimkou není ani Turistické a informační centrum v Krnově.

Začaly Krnovské hudební slavnosti

Krnov - Když se před osmi lety konal první ročník Krnovských hudebních slavností, jeho organizátoři netušili, do jakých rozměrů se festival léty rozroste.

Český výběr rychlopísařů ladí formu v Albrechticích

Město Albrechtice - V prostorách Základní školy Město Albrechtice se od 27. července do 1. srpna celé dny rozléhá ťukání a na klávesnicích počítačů se míhají prsty nejrychlejších českých písařů.

Kulečník pro Hitlera, podívejte se jak vypadal!

Krnov /FOTOGALERIE/ - Takzvaný Hitlerův kulečník, řezbářský skvost z léčebny na Žárech, zamířil do haly Městského muzea v Krnově. Koluje o něm legenda, že ho německý řezbář vyrobil přímo pro vůdce třetí říše.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT