Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

ANTONÍN HŘÍBAL

Antonín Hříbal / Tachovský deník

Můj blog: http://hribal.blog.denik.cz

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Kajínek havaroval, odnesl to jeho černý Mercedes

Jiří Kajínek opřel Mercedes do Fabie, stalo se tak ve středu odpoledne na výpadovce z Plzně na Domažlice. Zřejmě je na vině právě Kajínek.

Půl metráku nábojnic a vzácné pokladničky. Les skrýval sudetské artefakty

Najít jednu pokladničku, do kterých se vybíraly peníze na pomoc německým vojákům v druhé světové válce, je vzácnost. Les za Studánkou na Tachovsku ale skrýval doslova poklad.

"Už jim pomáhat nebudu." Firma se distancuje od článku o uprchlících

Tachov – Už nebudu pomáhat, je titul zprávy, která se lavinovitě šíří internetem. Sdílí ji uživatelé sociální sítě Facebook a je opakovaně přeposílána e-mailovou korespondencí. Autoři ve zprávě emotivně popisují jeden den v utečeneckém táboře v Nickelsdorfu v Rakousku, kam odjeli s humanitární pomocí.

Veterány pojedou do Alp, na trať vyrazí i Capri z Čečkovic

Parta nadšenců chce s veterány zdolat vysokohorský silniční terén v rakouských Alpách. S nápadem přišel Jaroslav Hofmann z Čečkovic, který se k nejvyšší rakouské hoře chce vydat s modrým Fordem Capri, podobným jakým jezdili seriáloví Profesionálové.

Historická vánoční kuchyně: také bobří ocasy a nohy

Soukromý badatel Libor Marek z Přimdy v rozhovoru pro Deník o středověké vánoční hostině a také o Jindřichu ze Švamberka.

Jubilejní Špacír po Zlaté cestě přilákal rekordní počet účastníků

Pětiletou historii Špacírů po Zlaté cestě uzavřel první říjnovou neděli jubilejní desátý výšlap. Výlety po středověké obchodní stezce se konají vždy na jaře a na podzim a ten poslední se setkal s rekordním počtem účastníků.

Naděje na pohotovost na Tachovsku vyhasly

Tachovsko – Stod, Plzeň, Cheb nebo Mariánské Lázně. Tam musí pacienti, kteří potřebují ošetřit na chirurgické pohotovosti. Na Tachovsku neuspějí. Proto se Plzeňský kraj rozhodl najít provozovatele chirurgické pohotovosti na Tachovsku, ale i druhý pokus byl opět neúspěšný.

Obce lákají na turistické atrakce a dopravu cyklobusy

Podpořit cykloturistiku v Českém lese chtějí obce a o víkendech a svátcích jim k tomu pomáhá cyklobus. Autobus s vlekem zaveze kolaře nejen do přírody. Snadným cílem se tak i pro rodiny s dětmi stávají atrakce jako rozhledny v Tachově a na Havranu, tachovský zámek či jízdárna ve Světcích nebo Stezka železné opony. Zajímavou přírodní alternativou může být výlet podél potoků s výskytem bobra evropského. Pro vzdálenější milovníky cyklistiky a přírody může tak jít o pěkný víkendový výlet.

Srážku s asteroidem odvrátí děti, použijí k tomu laser

Praha – Školáci z celé republiky se chystají zachránit Zemi. Vybraní z nejlepších se stanou posádkou kosmické rakety a doletí ke čtyřkilometrovému asteroidu, aby zabránili srážce s naší planetou v roce 2045. Zachrání tak lidstvo. Tedy alespoň v Expedici vesmír, soutěži, jejíž třetí ročník netradičním způsobem popularizuje vědu dětem.

Zlatý Potok zahájí letní turistickou sezónu, poprvé za dvacet let

Výletníky, těšící se na letní turistickou sezónu, cyklisty i pěší, uvítá následující víkend chata ve Zlatém Potoce.

Zámecký unikát: základy středověké věže

První zájemci o zcela nové expozice přibližující současnost a historii navštívili zámek v Tachově. Úderem šestnácté hodiny ho v pátek symbolicky otevřeli přestřižením pásky starosta Tachova Jiří Struček spolu s nynějším kastelánem Pavlem Voltrem. Stalo se tak krátce poté, co zámku požehnal pater Václav Vojtíšek.

První archeologický výzkum železné opony se děje na Tachovku

Tachovsko – Symbol studené války zkoumá na Tachovsku skupina archeologů ze Západočeské univerzity a jde o vůbec první archeologický výzkum železné opony v Evropě.

Dobrovolník sesbíral deset pytlů odpadků u památníku

Branka – Okolí Böttgerova památníku je uklizeno. Postaral se o to Václav Vobořil.

Michalovy Hory uvidí turisté z nového altánu

Naučná stezka zavede pěší na místa bývalých důlních děl i na několik vyhlídek. Na té nejvyšší mohou posedět ve stínu pod střechou.

Podzemní prameny potrápily stavaře v Hostíčkově při opravě komunikací

Hostíčkov – Úplně novými komunikacemi se bude moci zanedlouho pochlubit malá osada Hostíčkov. Na jejich opravě právě pracuje stavební firma.

Sportovní nadšenci chtějí v Tachově Street Workout, venkovní posilovnu

Tachov – /VIDEO/ Nemuset chodit do fitness centra a přesto se utužovat na speciálním cvičebním nářadí, navíc venku na čerstvém vzduchu a to zdarma. Takový je plán party sportovních nadšenců z iniciativy Chceme Street Workout Park v Tachově, která usiluje o to, aby v okresním městě vznikl workout.

Kopete bazén? Nezapomeňte informovat archeologa

Tachov – I když je archeologie pro mnoho z nás vzdálený vědní obor, přesto se s ní můžeme poměrně často setkávat, někdy až nečekaně. S jistou nadsázkou by se dalo říci, že kdykoli kopneme do země, můžeme objevit archeologický nález.

Občanské sdružení Křesťanské Tachovsko chystá opravu krypty v Halži

Tachovsko – Sdružení plánuje celou řadu akci na letošní rok, církevní a obecní poutě i slavnostní bohoslužby.

Brigádníci čistili Návesný rybník od větví a odpadu

Chodová Planá – Slunečné nedělní dopoledne nebylo pro partu dobrovolníků vůbec odpočinkové.

Hrad, popraviště a další místa Přimdy vám ukáže průvodce

Na hrad Přimda můžete opět vyrazit i s průvodcem. Komentované prohlídky jsou možné každý všední den a také o víkendech.

Tachovští Ukrajinci: Svobodu!

Tachovsko – Serhij Ilnytskyi pochází z užhorodské oblasti v západní Ukrajině. V Tachově žije už několik let, je řeckokatolickým farářem a živí se jako obchodník s nemovitostmi. Denně několik hodin sleduje zprávy z rodné Ukrajiny. A jak sám říká, prožívá je velice intenzivně.

Starousedlíci v Chodové Plané pečují o rybník, chystají i závody

Chodová Planá – Sdružení nasadilo do Návesného rybníka půl tuny ryb, vydá povolenky a členové budou kontrolovat rybaření.

Valentýna provázela tragická událost, před 69 lety

Tachov - /VIDEO/ Dnes, v pátek 14. února, je to přesně 69 let, kdy byl bombardován Tachov. Pokud vás to bude zajímat, připomeňte si den, co se tehdy stalo na videu.

Pily se zakously do obřích dubů za Chodovou Planou i v Tachově

Tachovsko – Rostly dlouhé desítky let a tvořily nedílnou součást krajiny. Přesto musely k zemi a pily silničářů se o to postaraly za několik málo minut. Řeč je o vzrostlých stromech, které lemovaly okraje silnic. Vše z důvodů větší bezpečnosti.

Šibenice u Přimdy přiláká turisty

Rozvaliny středověké šibenice s katovnou nedaleko Přimdy jsou nyní 
v zájmu archeologů, průvodců i města. Asi kilometr jižně od města Přimdy jsou na vrchu Šibeník dodnes patrné terénní nerovnosti připomínající dávnou stavbu, kde kat vykonával hrdelní právo.

Regionální kuchařka přináší letité recepty

Tachovsko – Mistři kuchaři spolu s účastníky kurzu připravovali chutná jídla podle generacemi osvědčených receptů, i těch, které jsou přizpůsobené tempu dnešní doby.

Kam se pomalu ztrácí tachovský památník Vysoká?

Tachov - Nejprve zmizela informační cedule o bitvě, odstraněny jsou i betonové díly kolem vlastního památníku.

Hory ukázaly partě drsnou i krásnou tvář

Nízké Tatry byly cílem čtyřdenního výletu party přátel z občanského sdružení PrvníPěší z Tachova. Spali i v mínus patnácti pod širákem.

Nadšenci vyrazili na zimní túru do Tater

Tachov – Z Tachova přes Prahu na Slovensko a do Nízkých Tater jela parta přátel, která hodlá v horách nocovat a užívat si volné přírody.

Díry do podzemí v bývalém uranovém dole Vítkov zavezou nákladní vozy

Tachov, Vítkov – Sběrači kovů nebo šílení nadšenci hledající podzemí se prokopali do betonové šachty 
v místě zaniklého uranového dolu Vítkov.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT