Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

ASSET MEDIA

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Chytré lampy v Praze

Do hlavního města Prahy vstoupily „chytré lampy". Nová technologie je součástí chytrých sítí, které by v budoucnu měly protkat velká města. Zvýší se komfort i bezpečnost jejich obyvatel. Kromě toho bude tento systém chránit životní prostředí. O jejich instalaci se zasloužila Pražská energetika ve spolupráci s Magistrátem hlavního města Prahy a společností Rozvojové projekty, a. s., která provozuje Výstaviště Praha Holešovice.

Nová okna: Zkušenost s firmou Idealfenster

Udělat nová okna jsme se rozhodovali dvě léta. Při pročítání recenzí na jednotlivé oknaře jsme naráželi na nejrůznější špatné zkušenosti. Od naprostého diletantství, přes nemožnost řešit reklamace, nekomunikaci a nepříjemné chování zaměstnanců. Nakonec, byť bydlíme v blízkosti hlavního města, zvolili jsme firmu Idealfenster CZ z Chudeřic nedaleko Bíliny.

Životní pojištění nechrání jen vás, ale i ty, co po vás zůstanou

Morbidní, leč pravdivé. Dnešní doba nahrává životu bez závazků. Dvojice spolu chodí a žijí někdy i desítky let bez sňatku, společná domácnost, společné děti, společná minulost. Otázku společné budoucnosti můžeme řešit zleva zprava, plánovat, ale … Obvyklý model dnešní moderní rodiny je pár mezi 25-35 lety, vlastní byt, na který je vázán hypoteční úvěr a 1 dítě. Při dvou příjmech se dá vyjít vcelku pohodlně, jednou za rok ještě k moři, v zimě na hory. V případě smrti či úrazu, který má za následek neschopnost výkonu povolání jednoho z páru, se ovšem rodina dostává v řádech měsíců do existenční krize.

Ušetřené minuty nestojí za zmařené lidské životy

Policejní statistiky varují, že na českých silnicích dochází stále k vysokému počtu vážných dopravních nehod. Nejčastějšími oběťmi jsou sami řidiči, jejich spolujezdci či chodci. Mnohdy ale bývají zraněni, či dokonce usmrceni i zaměstnanci stavebních firem, kteří pracují na opravách a modernizaci silnic či jejich údržbě.

Stanice šestinedělí se otevřela maminkám s novorozenci

Most- Maminkám s novorozenci opět slouží stanice šestinedělí gynekologicko – porodnického oddělení mostecké nemocnice, která prošla v letošním roce celkovou rekonstrukcí. Čerstvé maminky s miminky tak mají k dispozici šestnáct pokojů a jeden apartmán.

Čechy vyjdou Vánoce v průměru na 8 000 korun, roste zájem o nebankovní půjčky

Nákupy dárků pod stromeček jsou v plném proudu. Za Vánoční přípravy a dárky vydáme v průměru přes 8 000 korun, řada lidí ale násobně víc. Vyplývá to z průzkumu agentury Ipsos pro nebankovní úvěrovou společnost PROFI CREDIT. Období kolem Vánoc využívají lidé ale stále častěji také k investicím do svých domácností. Úvěrové společnosti hlásí zvýšený zájem o vánoční půjčky. Oproti loňsku si půjčujeme vyšší částky.

Kdy má smysl platit havarijní pojištění?

Počet vozidel na silnicích rok od roku stoupá. Tak hovoří statistiky. Automobil se pro mnohé stal pracovním nástrojem a kanceláří zároveň, pro jiné zase téměř členem rodiny. Víte jak správně sestavit pojistku, kdy je ještě havarijní pojištění užitečné a kdy se už nevyplatí? Tyto a další dotazy zodpověděli specialisté pojišťovacího makléřství F.M.Partner spol. s r.o.

Another Wall: unikátní akce vrcholí!

Olomouc – Galerie Šantovka po celý rok žije projektem Another Wall. Tvorba jedné z největších kolektivních nástěnných maleb v Evropě a zároveň pomoc opuštěným zvířatům se blíží mílovými kroky ke svému cíli. Využijte posledních týdnů, přijďte a malujte!

Jak ušetřit starosti a vyhnout se havárii kotle

Šaty se vám nikdy nerozpárají, když zrovna míjíte krejčovství, ale obvykle v ten nejnevhodnější moment. Stejně tak dojde-li k havárii kotle, nestává se to v červnu, ale uprostřed zimy, kdy musíte hodně topit. Tedy pokud si nezajistíte, aby se někdo pravidelně staral o revize a servis.

Tradiční české Vánoce: bez rumu ani ránu!

Klasické vánoční recepty a tradiční jindřichohradecký TUZEMÁK patří zkrátka k sobě jako kapr a bramborový salát. Nezaměnitelná barva, chuť a vůně nápoje jsou v Českých zemích oblíbené po staletí. Jaký druh cukroví s rumem vyhraje u vás doma?

Jindřichohradecký TUZEMÁK a grog k zimě patří od nepaměti

Zima se s podzimem už přetahuje o žezlo, dny se krátí, teploty klesají pod nulu. Těžko si vybavit tradičnější nápoj horských chalup a podzimních výletů než poctivý grog s Tuzemákem. Nezaměnitelná barva a vůně nápoje jsou v Českých zemích oblíbené po staletí. Od kdy se vlastně v Jindřichově Hradci vyrábí rum s plachetnicí?

Rozjíždíte e-shop? Jak řešíte skladování zboží?

Praha - Nákup zboží přes e-shopy je v dnešní době stále častější. Zvláště v předvánočním období trhají provozovatelé elektronických obchodů rekordy v dosažených tržbách. Klíč k úspěchu je snadný – sortiment, cena a především zboží skladem.

SCHUNK rozšiřuje program upínačů nástrojů pro mikroobrábění

K dosažení podmikronové přesnosti ve zdravotnické technice, v optickém průmyslu, při výrobě mikroforem, ale i v hodinářském a šperkařském průmyslu, musí upínače vykazovat extrémní stupeň vyvážení. Čeho bylo doposud dosaženo jen s velkou námahou, SCHUNK standardizoval: polygonální upínače nástrojů SCHUNK řady TRIBOS-Mini a TRIBOS-RM pro vřetena HSK-E 25, HSK-E 32 a HSK-F 32 jsou k dispozici s upínacími průměry od 0,5 mm, volitelně i ultra jemně vyvážené s kvalitou G 0,3 při 60 000 min-1. Lze s nimi provádět i úlohy náročné na rozměrovou přesnost a kvalitu povrchů. Ve srovnání s konvenčně vyvažovanými upínači nástrojů pro mikroobrábění navíc prodlužují životnost nástrojů. Vzledem k často drahým nástrojům se výborná kvalita vyvážení upínačů TRIBOS vyplatí již za velmi krátkou dobu.

Společnost Gebrüder Weiss působí v Syrovicích na Moravě

Kontinuita je jedním z tajemství úspěchu rodinné společnosti Gebrüder Weiss (GW). Pro její zajištění i v budoucnu vytváří firma prostředí, ve kterém se zaměstnancům líbí a ve kterém se cítí dobře. „Naši zaměstnanci jsou naším největším potenciálem. Rádi investujeme do rozvoje a dalšího vzdělávání našeho týmu" říká personalistka Lenka Prohasková.

HGS táhne platy zaměstnanců vzhůru

Nejen na Kladně stále rostou platy v dělnických profesích a dlouhodobě se drží mezi nejvyššími v republice.

Nakupujte vánoční dárky v prodejně PREkolo

Vánoce jsou za dveřmi a je tu doba horečného vymýšlení a shánění vánočních dárků. Nepropásněte proto jedinečnou příležitost pořídit ten nejlepší vánoční dárek – elektrokolo. Prodejna PREkolo nabízí více než 140 modelů elektrokol za ceny již od 20 000 Kč s DPH. Vybírat můžete ze čtyř různých značek – Leader Fox, Apache, Haibike a Scott.

Provázanost české a irské kultury (ne)jen na pracovišti

Brno, Modřice - Dnes je jedním z hlavních cílů velkých regionálních zaměstnavatelů poskytnout svým lidem jistoty, benefity a zázemí, kterých menší firmy dosáhnou jen stěží. Příkladem je koncern Mergon dodávající netradiční řešení z oblasti technologie lisování plastů pro automobilový, průmyslový a zdravotnický sektor v Evropě a Severní Americe.

Stále více pojistných událostí veřejného sektoru řeší pojišťovací makléřství

České Budějovice, Praha - Pojištění se stalo nezbytnou součástí každodenního života firem, podnikatelů i soukromých osob. Udržet přehled o pojistném trhu a správně se v produktech pojišťoven zorientovat je pro běžné smrtelníky takřka nemožné. V rámci pojištění podnikatelských subjektů a veřejného sektoru může následná škoda způsobená podceněním nebo nevhodným nastavením pojistky a pojistných podmínek jít do řádů statisíců až miliónů korun.

Vědecká rada Krajské zdravotní ocenila nejlepší práce za rok 2015

Výroční ceny za rok 2015 za nejlepší vědecké práce byly vyhlášeny na Výroční vědecké konferenci Krajské zdravotní, a. s. Uskutečnila se pod záštitou RSDr. Stanislava Rybáka, 1. náměstka hejtmana Ústeckého kraje a za účasti hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka v konferenčním sále Krajského úřadu Ústeckého kraje v Ústí nad Labem.

Jak zpracovat docházku (nejen) terénních pracovníků?

Stohy papírů a excelovské tabulky? Minulost. Na trhu se představil nový systém pro správu docházky Alveno. Uživatelsky příjemná aplikace slouží k evidenci docházky zaměstnanců jak v sídle firmy, tak terénních pracovníků a celý docházkový systém značně zjednodušuje.

EUROVIA CS dál přispívá k plynulejší dopravě na Zlínsku

Zlínsko – Obyvatelé a návštěvníci Zlínského kraje se od října mohou těšit z plynulejší dopravy, vyšší bezpečnosti v souvislosti s provozem a obecně z kvalitnějších silnic.

Český Masoprofit slaví 25 let

Rodinná společnost Masoprofit s.r.o. coby dodavatel zařízení a technologických řešení pro malá řeznictví, střední výrobny i největší podniky masného průmyslu, oslavila na českém a středoevropském trhu 25 let a úspěšně se tak blíží třetí dekádě. Od roku 2002 se společnost soustředí na prodej potřeb a zařízení všech velikostí pro profesionální gastronomii. V roce 2010 se Masoprofit začal komplexně věnovat návrhu a vybavování malých a středních řeznických prodejen s masem a uzeninami.

Dveře, které sednou každému interiéru

Nabídka je téměř neomezená a výběr bývá těžký. Jak sladit interiérové dveře se vstupními a jak je zkombinovat s podlahou, kuchyní a obývacím pokojem, barvami stěn a dalším nábytkem? Často se nabízí jednoduchá odpověď: bílá se prostě hodí vždy, všude a ke všemu.

Obdivuhodná historie Gebrüder Weiss

Nejstarší logistická společnost světa vypráví

Výhodné firemní sklady po celé Praze

Řešení pro firemní skladování na území hlavního města Prahy přinesla společnost Less Mess Storage. Po vzoru kanadské mateřské společnosti vytvořila i u nás síť samoobslužných, neustále dostupných a nonstop hlídaných skladů.

Ozlaťte si podzim s Oberbank a nenechte příležitost vyprchat

Slavte s námi již poosmé Světový den spoření v pátek 21. října - přijďte na naše filiálky, využijte pro své peníze atraktivní úrokovou sazbu na našich vkladech a užijte si prémiovou péči.

Třídění odpadu a sport jdou ruku v ruce! Nevěříte?

Přemýšlíte, co má společného třídění odpadu se sportem? Možná si říkáte, že takové spojení je absurdní, že neexistuje – jenže opak je pravdou. Tyto dvě zdánlivě vzdálené činnosti jdou často ruku v ruce. Jak? Přiznejme si, že jen samotnou cestou k barevným kontejnerům toho příliš nenasportujeme – ze svých domovů to k nim máme v průměru méně než 100 metrů. Ale třeba i vy občas nesete plastové lahve, nějaký ten nápojový karton a štos přečtených novin a třídíte je do barevných kontejnerů, při jedné cestě, když si jdete zaběhat nebo zacvičit s kamarádkou. A možná dokonce běháte právě v tričku, které je vyrobeno z recyklovaných PET lahví.

Pasivní optická síť již druhý rok na Kladensku

Společnost SAT - AN CableNet není v kladenském regionu žádný nováček. Poskytovatel vysokorychlostního připojení a interaktivní televize v HDTV kvalitě již druhý rok využívá technologii GPON, čímž umožňuje svým zákazníkům přístup k pokročilým triple-play službám.

Řidiči koukají hlavně na cenu, aditiva jim ale mohou pomoci se spotřebou

Čeští řidiči jsou velmi citliví na cenu pohonných hmot. Jde o hlavní kritérium při výběru čerpací stanice, podle kterého se rozhoduje 55 % lidí (dle aktuálního výzkumu STEM/MARK na Českém národním panelu). Přesto by je měla na pumpách zajímat i prémiová paliva. Aditivovaný benzín nebo nafta totiž snižují spotřebu, prodlužují životnost motoru a zlepšují jejich výkon.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT