Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

BARBORA VAJČNEROVÁ

Barbora Vajčnerová / Hodonínský deník

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Petice proti přeložení silnice k sídlišti zabrala. I/54 povede stejnou trasou

Veselí nad Moravou – Několik let jednání a sporů. Tak vypadala tvorba nového územního plánu ve Veselí nad Moravou. Petice a hlasité protesty místních nakonec zabraly. Silnice I/54 povede stejnou trasou jako doposud.

Myslivci na Hodonínsku ulovili zvěře méně. Úřadovali pytláci

Hodonínsko – Méně srnčí, muflonů i jelenů. Drobné zvěře naopak myslivci zaevidovali víc. „Byla mírná zima, zvěř se proto méně pohybovala a hůř se lovila," uvedl předseda Okresního mysliveckého spolku v Hodoníně Radovan Mančík.

Veselskou zámeckou budovu Salajku poslalo k zemi devatenáct hlasů

Veselí nad Moravou – V areálu bývalého zámeckého zahradnictví možná poroste bio zelenina. Budova myslivny má posloužit Baťovu kanálu.

Padesát odstínů šedi poráží v hodonínském kině i Avatara

Hodonín – I v hodonínském Kině Svět trhá návštěvnické rekordy americké romantické drama Padesát odstínů šedi. Kasovní trhák v Hodoníně předčil Avatara, všechny Harry Pottery či Pány prstenů. „Nikdy v Hodoníně nepřišlo přes dva tisíce diváků na jeden film, což je velký úspěch," uvedl ředitel hodonínského domu kultury Marcel Řimák.

To je srna! Děti na výstavě trofejí v Kyjově ukázaly, že mají ve stopách jasno

Kyjov /REPORTÁŽ/ – Kyjovský dům kultury zaplnilo na šest set dětí ze škol. Pro ty si myslivci připravili ukázku troubení i výtvarný koutek.

Oprava veselského náměstí Míru: až 200 milionů a začátek nejdříve příští rok

Veselí nad Moravou - Klidová zóna, zelený střed a zároveň místo pro setkávání lidí. Přesně tak by mělo za nějaký čas vypadat veselské náměstí Míru. Na úpravě jeho budoucí podoby nyní pracuje architekt.

Modernizace plavebních komor: výletníci uváží loď bezpečněji

Hodonínsko – Bezpečnější průplav pro menší plavidla a kvalitnější služby. To má návštěvníkům Baťova kanálu už od nadcházející sezony přinést plánovaná modernizace plavebních komor. Původní úvazy a lana pro upevnění velkých lodí nahradí nové tyče.

Místo látání děr oprava. Silnice mezi Veselím a Blatnicí se dočká rekonstrukce

Veselí nad Moravou, Blatnice pod Svatým Antonínkem – Opravy hlavní cesty mezi Veselím nad Moravou a sousední Blatnicí pod Svatým Antonínkem, která je na trase spojující Brno s Povážím, se řeší už řadu let. Řidiči se konečně dočkají. Nekvalitní povrch, drncající pod koly, Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) vymění za nový.

Srážky se zvěří? Obnovy pachových ohradníků váznou především na penězích

Hodonínsko – Letos se na silnicích událo už 22 srážek se zvěří. Zabránit jim mají pachové ohradníky. Jejich stavba i údržba stojí desetitisíce.

Tahák na turisty? Nový areál vinných sklepů ve Strážnici

Na okraji Strážnice má vyrůst na 35 vinných sklepů, které mají podpořit cestovní ruch. 
První zřejmě vzniknou už letos.

Oprava veselských mostů začíná. Semafory řidiče zbrzdí až do konce srpna

Veselí nad Moravou - S mírným zdržením musejí počítat v následujících měsících řidiči jedoucí po silnici číslo čtyřiapadesát mezi Veselím nad Moravou a Moravským Pískem. Při vjezdu do města a i v opačném směru je uvítají semafory. Kvůli opravám mostů a části cesty projedou vždy jen jedním jízdním pruhem. Částečné omezení potrvá zhruba půl roku.

Bývalý finanční úřad ve Veselí nad Moravou se změní na bydlení pro důchodce

Veselí nad Moravou – Firma přestaví budovu bývalého finančního úřadu na dvacet bytů pro důchodce. Veselská městská rada už rekonstrukci schválila.

Sbírka pro psy v útulku? Lidé přinesli čtvrt tuny granulí

Hodonín – Deky, staré matrace, ale i granule a konzervy. Přesně tak vypadaly dary, které po sobotní sbírce vezli dobrovolníci do soukromého útulku v Kopčanech.

Miliony půjdou do nemocnic na novou magnetickou rezonanci i dialýzu

Hodonín, Kyjov – Celkem sto osmdesát milionů korun poputuje z přebytku hospodaření kraje do nemocnic. 
V Hodoníně opraví vodovod i kanalizaci. Na opravy i novinky pošle Jihomoravský kraj desítky milionů korun do dvou nemocnic na Hodonínsku. Zřejmě už příští rok tak pacienti využijí například nové oddělení magnetické rezonance či zrekonstruované hemodialyzační středisko.

Studentka na webu přináší chuť Francie

Strážnice, Olomouc - Chtěla si prohloubit jazykové znalosti a poznat cizí kulturu. Kromě zážitků si ale z Francie přivezla i netradiční koníček. Devatenáctiletá Strážničanka Barbora Adamcová nyní vaří a peče pochoutky, nad kterými se sbíhají sliny, ale zároveň láme jazyk při jejich výslovování. „Před rokem jsem odjela do Francie, kde jsem nějaký čas pracovala jako au-pair. Nejprve jsem psala blog o tom, jaké je to žít v cizí zemi," popisuje začátky Adamcová.

Na modeling v Asii jsem už moc stará, říká dvacetiletá strážnická modelka

Strážnice – O přehlídkovém mole se jí nikdy nezdálo. Netoužila chodit po pódiích nebo pózovat před objektivy profesionálních fotografů. Náhoda jí ale pomohla, že se tak přece jen stalo.

V Kyjově prodají polovinu bytů, ve Veselí chystají nová pravidla přidělování

Veselí nad Moravou – Nový bodový systém má přinést efektivnější rozdělování městských bytů ve Veselí. V Kyjově začala druhá etapa prodeje.

V Kyjově prodají polovinu bytů, ve Veselí chystají nová pravidla přidělování

Nový bodový systém má přinést efektivnější rozdělování městských bytů ve Veselí. V Kyjově začala druhá etapa prodeje.

Když napadne sníh, kočárek neprojede. Poruchový zametač proto doplní nový

Strážnice – K úklidu chodníků a dalších veřejných ploch slouží ve Strážnici jediný stroj. Hlavně když napadne sníh, nastává problém, aby město vypadalo ke spokojenosti místních.

Policejní pes zachránil život. Vystopoval muže, který chtěl spáchat sebevraždu

Bzenec-Přívoz – Policistům se díky služebnímu psovi podařilo zachránit lidský život. Z hovoru na tísňové lince totiž policisté zjistili, že třiašedesátiletý muž je nejspíš v ohrožení života.

Kadeřnická soutěž studentů: účesy ozdobily květiny i bodláky

Hodonín /REPORTÁŽ/ – Studenti v kongresovém sálu hodonínských lázní postávají a čekají, až ručičky na hodinách ukáží desítku. Na některých z nich je vidět nervozita, jiní se tváří suverénně. Ještě několik minut. Chlapci i dívky se rozhlíží kolem sebe a zanedlouho začíná kadeřnická soutěž Účesová tvorba 2015 Integrované střední školy Hodonín.

Jméno pro dívku na Hodonínsku? Také Kalina, Chloe nebo Roxana

Hodonínsko - Tisíc deset. O tři více než před dvěma lety. Přesně takovým číslem se může za loňský rok pochlubit kyjovská porodnice. Počet narozených se za poslední tři roky výrazně nezměnil. „V roce 2012 se narodilo tisíc pět dětí, v roce 2013 o dvě více. Loni se počet zaokrouhlil s desítkou na konci," uvedla Lenka Drozdová ze sekretariátu kyjovské nemocnice.

Kontroly taxislužeb? Ve Veselí tři pokuty, v Kyjově jezdil taxikář bez povolení

Hodonínsko – Řidiči bez potřebných dokladů nebo nenahlášená změna údajů o taxametru. Mimo jiné i taková pochybení odhalila kontrola odboru vnitřní správy u taxikářů ve Veselí nad Moravou. Na provinilce přitom narazili úředníci také v dalších městech hodonínského okresu. A rozdali pokuty.

Vánoční stromky začínají plnit popelnice. Hasiči varují lidi před jejich pálením

Hodonínsko – Jen pár dnů po svátcích se někteří lidé začínají zbavovat vánočních stromků. Před jejich pálením hasiči varují. Kvůli požárním řádům.

Veselí nad Moravou: Opozice chtěla pro Zdislavu víc peněz

Veselí nad Moravou – V prvním kole grantů rozdělili zastupitelé přes jeden a půl milionu korun. Už za měsíc mohou Veselané o podporu zažádat znovu.

Nový areál na Hodonínsku bude v republice unikátem

Tvarožná Lhota - Kolo nepovažují jen za dopravní prostředek, ale hlavně za vášeň a životní styl. Za svým koníčkem museli neustále dojíždět do okolních i vzdálenějších míst republiky. Rozhodli se proto, že založí vlastní areál, kde budou moci jezdit nejen oni, ale i návštěvníci ze širokého okolí. „Blýská se nám na lepší časy. Příští rok budeme stavět na Lučině areál pro velké i malé bikery," prohlásil nadšeně strážnický biker Vítězslav Jaroš.

Maria přijela do Strážnice na oslovi. Pak pochovala malého Ježíška

Strážnice – Maria u jeslí s malým Ježíškem, spěchající pastýři, zvěstující andělé. Takové je zobrazení tradičního betléma. Ve Strážnici si však zázrak zrození vychutnaly postupně. Už po šestnácté se tak na druhý svátek vánoční mohli místní potěšit pořadem živý betlém.

Lidé přinesli dvě tuny granulí a 200 konzerv

Hodonín /FOTOGALERIE/ – Na pět dní se otevřely brány útulku. Návštěvníci tak mohli přijít potěšit hodonínské, ale i bzenecké a skalické čtyřnohé opuštěné mazlíčky.

Do třetice. Další hasičský sbor na Hodonínsku bude oživovat defibrilátorem

Strážnice – Život cizího člověka je jim přednější než jejich vlastní. Často se vydávají do nebezpečných situací, aby někoho jiného zachránili. Dobrovolní hasiči ze Strážnice nyní ještě svůj úděl povýšili. Mají teď v případě potřeby šanci pomoct tam, kde se dostanou rychleji než záchranka. Získali mobilní defibrilátor. Mohou s ním oživit toho, komu se zastaví srdce. Zařadili se mezi další sbory na Hodonínsku, jež tento přístroj využívají.

Na ledové víno si na Hodonínsku počkají. Alespoň rok

Hodonínsko - Teplý a deštivý podzim překazil mnohým vinařům plány. Ledové víno z letošní úrody bude totiž v jejich sbírkách chybět. Hrozny na vinicích kvůli malé cukernatosti a hnilobě nenechal viset téměř žádný z vinařů.

  • 1
  • 2

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT