Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

BARBORA VAJČNEROVÁ

Barbora Vajčnerová / Hodonínský deník

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Petice proti přeložení silnice k sídlišti zabrala. I/54 povede stejnou trasou

Veselí nad Moravou – Několik let jednání a sporů. Tak vypadala tvorba nového územního plánu ve Veselí nad Moravou. Petice a hlasité protesty místních nakonec zabraly. Silnice I/54 povede stejnou trasou jako doposud.

Myslivci na Hodonínsku ulovili zvěře méně. Úřadovali pytláci

Hodonínsko – Méně srnčí, muflonů i jelenů. Drobné zvěře naopak myslivci zaevidovali víc. „Byla mírná zima, zvěř se proto méně pohybovala a hůř se lovila," uvedl předseda Okresního mysliveckého spolku v Hodoníně Radovan Mančík.

Veselskou zámeckou budovu Salajku poslalo k zemi devatenáct hlasů

Veselí nad Moravou – V areálu bývalého zámeckého zahradnictví možná poroste bio zelenina. Budova myslivny má posloužit Baťovu kanálu.

Padesát odstínů šedi poráží v hodonínském kině i Avatara

Hodonín – I v hodonínském Kině Svět trhá návštěvnické rekordy americké romantické drama Padesát odstínů šedi. Kasovní trhák v Hodoníně předčil Avatara, všechny Harry Pottery či Pány prstenů. „Nikdy v Hodoníně nepřišlo přes dva tisíce diváků na jeden film, což je velký úspěch," uvedl ředitel hodonínského domu kultury Marcel Řimák.

To je srna! Děti na výstavě trofejí v Kyjově ukázaly, že mají ve stopách jasno

Kyjov /REPORTÁŽ/ – Kyjovský dům kultury zaplnilo na šest set dětí ze škol. Pro ty si myslivci připravili ukázku troubení i výtvarný koutek.

Oprava veselského náměstí Míru: až 200 milionů a začátek nejdříve příští rok

Veselí nad Moravou - Klidová zóna, zelený střed a zároveň místo pro setkávání lidí. Přesně tak by mělo za nějaký čas vypadat veselské náměstí Míru. Na úpravě jeho budoucí podoby nyní pracuje architekt.

Modernizace plavebních komor: výletníci uváží loď bezpečněji

Hodonínsko – Bezpečnější průplav pro menší plavidla a kvalitnější služby. To má návštěvníkům Baťova kanálu už od nadcházející sezony přinést plánovaná modernizace plavebních komor. Původní úvazy a lana pro upevnění velkých lodí nahradí nové tyče.

Místo látání děr oprava. Silnice mezi Veselím a Blatnicí se dočká rekonstrukce

Veselí nad Moravou, Blatnice pod Svatým Antonínkem – Opravy hlavní cesty mezi Veselím nad Moravou a sousední Blatnicí pod Svatým Antonínkem, která je na trase spojující Brno s Povážím, se řeší už řadu let. Řidiči se konečně dočkají. Nekvalitní povrch, drncající pod koly, Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) vymění za nový.

Srážky se zvěří? Obnovy pachových ohradníků váznou především na penězích

Hodonínsko – Letos se na silnicích událo už 22 srážek se zvěří. Zabránit jim mají pachové ohradníky. Jejich stavba i údržba stojí desetitisíce.

Tahák na turisty? Nový areál vinných sklepů ve Strážnici

Na okraji Strážnice má vyrůst na 35 vinných sklepů, které mají podpořit cestovní ruch. 
První zřejmě vzniknou už letos.

Oprava veselských mostů začíná. Semafory řidiče zbrzdí až do konce srpna

Veselí nad Moravou - S mírným zdržením musejí počítat v následujících měsících řidiči jedoucí po silnici číslo čtyřiapadesát mezi Veselím nad Moravou a Moravským Pískem. Při vjezdu do města a i v opačném směru je uvítají semafory. Kvůli opravám mostů a části cesty projedou vždy jen jedním jízdním pruhem. Částečné omezení potrvá zhruba půl roku.

Bývalý finanční úřad ve Veselí nad Moravou se změní na bydlení pro důchodce

Veselí nad Moravou – Firma přestaví budovu bývalého finančního úřadu na dvacet bytů pro důchodce. Veselská městská rada už rekonstrukci schválila.

Další otrava metanolem? Muž si na Hodonínsku koupil alkohol, skončil v nemocnici

Hodonínsko – Další otravu metylalkoholem prošetřuje policie na Hodonínsku. „V lednu letošního roku byl hospitalizovaný čtyřicetiletý muž do jedné z pražských nemocnic," sdělila policejní mluvčí Lenka Drahokoupilová, která uvedla, že muž měl alkohol získat právě na Hodonínsku. Policie tak nyní prošetřuje všechny podrobnosti, které s případem souvisí.

Sbírka pro psy v útulku? Lidé přinesli čtvrt tuny granulí

Hodonín – Deky, staré matrace, ale i granule a konzervy. Přesně tak vypadaly dary, které po sobotní sbírce vezli dobrovolníci do soukromého útulku v Kopčanech.

Miliony půjdou do nemocnic na novou magnetickou rezonanci i dialýzu

Hodonín, Kyjov – Celkem sto osmdesát milionů korun poputuje z přebytku hospodaření kraje do nemocnic. 
V Hodoníně opraví vodovod i kanalizaci. Na opravy i novinky pošle Jihomoravský kraj desítky milionů korun do dvou nemocnic na Hodonínsku. Zřejmě už příští rok tak pacienti využijí například nové oddělení magnetické rezonance či zrekonstruované hemodialyzační středisko.

Studentka na webu přináší chuť Francie

Strážnice, Olomouc - Chtěla si prohloubit jazykové znalosti a poznat cizí kulturu. Kromě zážitků si ale z Francie přivezla i netradiční koníček. Devatenáctiletá Strážničanka Barbora Adamcová nyní vaří a peče pochoutky, nad kterými se sbíhají sliny, ale zároveň láme jazyk při jejich výslovování. „Před rokem jsem odjela do Francie, kde jsem nějaký čas pracovala jako au-pair. Nejprve jsem psala blog o tom, jaké je to žít v cizí zemi," popisuje začátky Adamcová.

Na modeling v Asii jsem už moc stará, říká dvacetiletá strážnická modelka

Strážnice – O přehlídkovém mole se jí nikdy nezdálo. Netoužila chodit po pódiích nebo pózovat před objektivy profesionálních fotografů. Náhoda jí ale pomohla, že se tak přece jen stalo.

V Kyjově prodají polovinu bytů, ve Veselí chystají nová pravidla přidělování

Nový bodový systém má přinést efektivnější rozdělování městských bytů ve Veselí. V Kyjově začala druhá etapa prodeje.

V Kyjově prodají polovinu bytů, ve Veselí chystají nová pravidla přidělování

Veselí nad Moravou – Nový bodový systém má přinést efektivnější rozdělování městských bytů ve Veselí. V Kyjově začala druhá etapa prodeje.

Když napadne sníh, kočárek neprojede. Poruchový zametač proto doplní nový

Strážnice – K úklidu chodníků a dalších veřejných ploch slouží ve Strážnici jediný stroj. Hlavně když napadne sníh, nastává problém, aby město vypadalo ke spokojenosti místních.

Policejní pes zachránil život. Vystopoval muže, který chtěl spáchat sebevraždu

Bzenec-Přívoz – Policistům se díky služebnímu psovi podařilo zachránit lidský život. Z hovoru na tísňové lince totiž policisté zjistili, že třiašedesátiletý muž je nejspíš v ohrožení života.

Kadeřnická soutěž studentů: účesy ozdobily květiny i bodláky

Hodonín /REPORTÁŽ/ – Studenti v kongresovém sálu hodonínských lázní postávají a čekají, až ručičky na hodinách ukáží desítku. Na některých z nich je vidět nervozita, jiní se tváří suverénně. Ještě několik minut. Chlapci i dívky se rozhlíží kolem sebe a zanedlouho začíná kadeřnická soutěž Účesová tvorba 2015 Integrované střední školy Hodonín.

Jméno pro dívku na Hodonínsku? Také Kalina, Chloe nebo Roxana

Hodonínsko - Tisíc deset. O tři více než před dvěma lety. Přesně takovým číslem se může za loňský rok pochlubit kyjovská porodnice. Počet narozených se za poslední tři roky výrazně nezměnil. „V roce 2012 se narodilo tisíc pět dětí, v roce 2013 o dvě více. Loni se počet zaokrouhlil s desítkou na konci," uvedla Lenka Drozdová ze sekretariátu kyjovské nemocnice.

Kontroly taxislužeb? Ve Veselí tři pokuty, v Kyjově jezdil taxikář bez povolení

Hodonínsko – Řidiči bez potřebných dokladů nebo nenahlášená změna údajů o taxametru. Mimo jiné i taková pochybení odhalila kontrola odboru vnitřní správy u taxikářů ve Veselí nad Moravou. Na provinilce přitom narazili úředníci také v dalších městech hodonínského okresu. A rozdali pokuty.

Vánoční stromky začínají plnit popelnice. Hasiči varují lidi před jejich pálením

Hodonínsko – Jen pár dnů po svátcích se někteří lidé začínají zbavovat vánočních stromků. Před jejich pálením hasiči varují. Kvůli požárním řádům.

Veselí nad Moravou: Opozice chtěla pro Zdislavu víc peněz

Veselí nad Moravou – V prvním kole grantů rozdělili zastupitelé přes jeden a půl milionu korun. Už za měsíc mohou Veselané o podporu zažádat znovu.

Nový areál na Hodonínsku bude v republice unikátem

Tvarožná Lhota - Kolo nepovažují jen za dopravní prostředek, ale hlavně za vášeň a životní styl. Za svým koníčkem museli neustále dojíždět do okolních i vzdálenějších míst republiky. Rozhodli se proto, že založí vlastní areál, kde budou moci jezdit nejen oni, ale i návštěvníci ze širokého okolí. „Blýská se nám na lepší časy. Příští rok budeme stavět na Lučině areál pro velké i malé bikery," prohlásil nadšeně strážnický biker Vítězslav Jaroš.

Maria přijela do Strážnice na oslovi. Pak pochovala malého Ježíška

Strážnice – Maria u jeslí s malým Ježíškem, spěchající pastýři, zvěstující andělé. Takové je zobrazení tradičního betléma. Ve Strážnici si však zázrak zrození vychutnaly postupně. Už po šestnácté se tak na druhý svátek vánoční mohli místní potěšit pořadem živý betlém.

Lidé přinesli dvě tuny granulí a 200 konzerv

Hodonín /FOTOGALERIE/ – Na pět dní se otevřely brány útulku. Návštěvníci tak mohli přijít potěšit hodonínské, ale i bzenecké a skalické čtyřnohé opuštěné mazlíčky.

Do třetice. Další hasičský sbor na Hodonínsku bude oživovat defibrilátorem

Strážnice – Život cizího člověka je jim přednější než jejich vlastní. Často se vydávají do nebezpečných situací, aby někoho jiného zachránili. Dobrovolní hasiči ze Strážnice nyní ještě svůj úděl povýšili. Mají teď v případě potřeby šanci pomoct tam, kde se dostanou rychleji než záchranka. Získali mobilní defibrilátor. Mohou s ním oživit toho, komu se zastaví srdce. Zařadili se mezi další sbory na Hodonínsku, jež tento přístroj využívají.

Na ledové víno si na Hodonínsku počkají. Alespoň rok

Hodonínsko - Teplý a deštivý podzim překazil mnohým vinařům plány. Ledové víno z letošní úrody bude totiž v jejich sbírkách chybět. Hrozny na vinicích kvůli malé cukernatosti a hnilobě nenechal viset téměř žádný z vinařů.

Mateřské školy na Hodonínsku uzamknou dveře. Otevřou až pátého ledna

Hodonínsko – Mateřské školy uzamknou přes Vánoce dveře. Rodičům, kteří musí i přes svátky do práce, tak mohou pomoci jenom prarodiče.

V zásobě mají silničáři na Hodonínsku tři tisíce tun soli

Hodonínsko - Přízemní mrazíky a zamrznutá okénka auta. Jasný důkaz, že zima přichází. Právě námraza dělá v současnosti největší starosti řidičům. Silničáři se jí však zatím nebojí. „V předzásobení máme tři tisíce tun soli, patnáct set tun písku a asi pět set tun drti," uvedl vedoucí Správy a údržby silnic (SÚS) oblasti Hodonína Martin Bedrava.

Projekt rekreačně-kulturního centra ve Veselí: náklady musí klesnout na třetinu

Veselí nad Moravou – První návrh projektu s třicetimili­onovými náklady neprošel. Architekti musí studii přepracovat. Zůstat má občerstvení či šatna.

Teplý nocleh ve Veselí nad Moravou? Zdarma, ale jinde než dosud

Veselí nad Moravou – Rtuť teploměru se v posledních dnech už jen lehce přehoupne přes bod mrazu. Lidé, kteří přišli o střechu nad hlavou, hledají místa, kde se zahřejí. Hlavně v noci. Kromě Hodonína mohou využít noclehárnu také ve Veselí nad Moravou. Jen na jiném místě, než jsou zvyklí.

Druhý výběr skončil. Slovácký park vysadí ve Strážnici včas

Strážnice – Na druhý pokus se výběrové řízení zdařilo. Nový slovácký park, který ve Strážnici oddělí obytnou a průmyslovou zónu, nakonec vznikne. „Důležité bylo, abychom zvládli toto výběrové řízení, což se nám podařilo. Stihli jsme ho i v zadaném termínu," uvedla strážnická starostka Renata Smutná.

Orchestr zahraje ve Veselí nad Moravou koledy s Deníkem

Veselí nad Moravou – Zahrají tak, jak je všichni dobře znají. Do repertoáru si však přidají i koledy. Dechový orchestr Základní umělecké školy Veselí nad Moravou se totiž za několik dní zapojí do akce regionálního Deníku – Česko zpívá koledy.

Myslivci na Hodonínsku: Zajíců bude díky počasí dost

Hodonínsko - Vyčistit zbraň a zavelet k honu. Právě tak budou nejbližší týdny trávit členové mysliveckých spolků. Do lesa na lov letos vyrazí například Petr Kašpárek z Tasova. „Letošní rok vypadá slibně. Nebyly žádné tuhé mrazy. Myslím, že drobné zvěře bude více než loni," předpokládá myslivec.

V prvním kole rozdělí ve Veselí na grantech o milion méně. Přišlo 88 žádostí

Veselí nad Moravou – O devět a půl milionu korun se mohou ucházet organizace ve Veselí nad Moravou. O osudu 88 žádostí rozhodne zastupitelstvo.

Nositelka tradic Buchtelová tvoří i na zakázku. Aby se ručním tkaním uživila

Malá Vrbka – Po gymnáziu nastoupila na vysokou školu a vystudovala zahradní architekturu. Po mateřské dovolené nemohla najít práci. Vrátila se proto k tomu, co ji v dětství naučil její děda. Hana Buchtelová z Malé Vrbky se začala živit ručním tkaním.

Dobrovolníci v Kyjově si zvolí, jak pomohou

Kyjov – Teprve před nedávnem otevřeli své dobrovolnické centrum a už pomáhají. Kyjovské občanské sdružení Krok vysílá své dobrovolníky do třech místních organizací. „Zatím spolupracujeme s Domovem Horizont, Centrem sociálních služeb a Centrem služeb pro seniory. Oslovili jsme už ale i další instituce, kde můžeme být nápomocní," uvedla koordinátorka Dobrovolnického centra Kyjov Petra Hradilová.

Rozhodnutí? Vinaři dosladili už dopředu

Slovácko - Evropská komise schválila, že vinaři mohou více dosladit vinný mošt. Návrh prošel teprve několik dní nazpět. Výrobci však museli jednat okamžitě. Kdyby čekali na evropské rozhodnutí, mohli o část posbírané úrody přijít. Málo sladké mošty by totiž nedostatečně prokvasili na alkohol. „Komise rozhodla celkem pozdě. Vinaři provedli všechna opatření už dřív. Brali jsme to tak, že vyhláška platí už od doby, kdy jsme o ni požádali. Bohužel nemůžeme ovlivnit to, že má komise takový postup," uvedl mluvčí Svazu vinařů České republiky Martin Půček. Dobu schvalování přirovnal k zimní kalamitě. „Je to, jako kdyby dnes napadl sníh a my se ptali kompetentních orgánů, jestli jej vůbec můžeme odhrnout," připodobnil situaci Půček. Obdobně se podle něj k projednávané kauze postavily i ostatní členské státy, které o výjimku zažádaly.

Galečka čeká, jestli si ještě zahraje

Lipov – Fušoval jsem do řemesla odborníkům a nedopadlo to dobře. Tak vzpomíná na nehodu, kterou odnesl jeho prst, lipovský houslista Petr Galečka. Teď se ho všichni ptají, jestli se k muzicírování vůbec vrátí. Horňácký primáš cimbálové muziky, která nese jeho jméno, ale sám neví. „Teprve se uvidí, jak to bude dál. Nejdříve musím začít s rehabilitací," říká Galečka.

Baťák lákal na vyjížďky, víno i kozí sýr

Strážnice /FOTOGALERIE/ - Sváteční odpoledne svou teplotou zdaleka nepřipomíná podzim. Lidé, kteří po čtvrté hodině přicházejí na slavnostní uzamčení strážnické části Baťova kanálu, se zimomřivě choulí do všech svršků, které na sobě mají. Starší z příchozích si zahřívají ruce o voňavý svařák, který je k dostání v místním BonBonu cukrárně na vodě. I přes zimu, která od vody přichází stále víc, je na tvářích kolem vidět úsměv.

Koalice ve Veselí nad Moravou prodloužila spolupráci o další čtyři roky

Veselí nad Moravou – Úspěch v úterý stvrdili podpisy. Vedení Veselí nad Moravou si i na následující čtyři roky rozdělí občanští demokraté, lidovci a TOP 09. Sedmičlenná městská rada by, podle starosty Miloše Kozumplíka (ODS), měla také fungovat v koaličním složení.

Veselské sídliště Hutník získá 33 nových parkovacích míst a cyklostezku

Veselí nad Moravou - Stavebníci se pustili do další etapy oprav veselského sídliště Hutník. Místní se tak mohou těšit na nová parkovací místa, chodníky či přilehlou cyklostezku.

Vnorovská komora zazáří novotou

Vnorovy - Povodí Moravy chce navázat na úspěšnou sezonu na Baťově kanálu, který v tomto roce navštívilo kolem osmdesáti tisíc turistů. Aby jejich počty byly ještě vyšší, zahájí brzy opravy rozbitých částí unikátní vodní cesty. „V nejbližších dnech začne oprava plavební komory Vnorovy. Nemohu říct přesné datum, protože jsme odkázaní na počasí," uvedla mluvčí Povodí Moravy Gabriela Tomíčková.

Ve Veselí nad Moravou dokončili opravy. Plánují další změnu

Veselí nad Moravou - Veselané se radovali z nové silnice směrem na Moravský Písek. Tu otevřeli před necelými dvěma měsíci. Spokojenost z konce uzavírky jim však nevydržela dlouho. Už nyní Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) plánuje ve Veselí nad Moravou další opravy.

Mizerná sezona? Pálenice přesto jedou

Slovácko - V loňském roce byla super úroda. Tento rok je hodně špatný. Tak ohodnotil letošní ovocnářskou sezonu Martin Zríni z Horňácka. Mladý muž každoročně sklízí velké množství trnek. Doufal, že stejně tomu bude i letos.

Rozhlas z Tvarožné Lhoty uslyší lidé až na Lučinu

Tvarožná Lhota - Nejen kvůli špatnému zvuku, ale i častým opravám se Lhoťané rozhodli zrušit klasický kabelový rozhlas. Tvarožná Lhota tak bude mít, jako jedna z mála obcí, jeho bezdrátovou verzi. „Doufáme, že bude kvalitnější. Hlavním důvodem změny je ale to, že zvuk by měl být slyšet až na Lučinu," uvedla hlavní příčiny novinky starostka Martina Bílová.

  • 1
  • 2

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT