Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

BARBORA WALTEROVÁ

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Kvůli utonutí dvou chlapců na jezeře Lhota policie obvinila tři lidi

Mělničtí policisté sdělili obvinění dvěma ženám a jednomu muži z usmrcení z nedbalosti v případu dvou utonulých chlapců ve Lhotě z letošního srpna. Podle mělnické policejní mluvčí Markéty Johnové teď obviněným hrozí, že stráví za mřížemi jeden rok až šest let.

Za požár v Mělníku mohou podle hasičů lidé, kteří v domě byli nelegálně

Požár, který zachvátil bývalé hospodářské stavení ve středu odpoledne, napáchal škody za dvě stě tisíc korun. Díky zásahu sedmnácti jednotek hasičů byl ale uchráněn majetek za sedm set tisíc korun. Podle mluvčího středočeských hasičů Ladislava Holomčíka jako příčinu požáru uvedl vyšetřovatel cizí zavinění osobami, které se v objektu pohybovaly nelegálně, bez vědomí majitele.

Plameny spolykaly dva domy v Mělníku, byl vyhlášen třetí stupeň nebezpečí

/VIDEO, FOTOGALERIE/ - V ulici Ve Žlábkách v Mělníku ve středu zasahovali hasiči u rozsáhlého požáru rodinného domu, vyhlášen byl třetí stupeň poplachu.

V Neratovicích našli první miminko v babyboxu. Jmenuje se Daniela

Neratovicích – Ve středu v časných ranních hodinách bylo do babyboxu v neratovické nemocnici uloženo vůbec první miminko. Byla to holčička a dostala jméno Daniela po pracovnici společnosti SCHOTT CR z Lanškrouna, Daniele Markové.

V Mělníku to vypadá na zákopovou válku. Koalice je v nedohlednu

Ve středočeském Mělníku to po volbách zatím vypadá na patovou situaci. Dohoda je v nedohlednu. Stávající koalice drží při sobě a nechce se rozdělovat, většinu se jí ale nedaří získat, dohromady dají jen devět mandátů. Chybí jim dva.

Jeden z uprchlíků v kamionu skončil v diagnostickém ústavu

Zaměstnanci Elektrárny Mělník v Horních Počaplech v pondělí odpoledne zažili opravdový šok. Při vykládce jednoho z kamionů, který do areálu přivezl náklad, objevili v návěsu dva nezvané hosty. Řidič nákladního auta okamžitě na místo přivolal policii. Dva mladíci snědé pleti při zatýkání naštěstí nekladli příliš velký odpor.

Malíř Karel Zeman: Bylo to dobrodružství, dokud nestřelili chlapa vedle mě

Malíř a ilustrátor Karel Zeman žije se svou rodinou v Jeviněvsi na Mělnicku už osmadvacet let. Srpnové události roku 1968 prožil na vlastní kůži jako osmnáctiletý kluk.

Další smrt na kolejích! Mladíka srazil nákladní vlak

K nešťastné tragédii došlo ve středu kolem desáté hodiny večer. Na vlakové zastávce Kralupy nad Vltavou-Minice nepřežil střet s nákladním vlakem jedenadvacetiletý mladík.

Sucho houbařům nepřeje, začínají tu růst tropické druhy

Houbaři na Mělnicku mají letos vyloženě smůlu. Pokud dostanou chuť na smaženici, musí si zajet daleko za hranice regionu. Obrovské sucho, které sužuje celou zemi, se projevuje i v lesích. Houby nerostou a mykologové odsud doslova utíkají.

Na Kokořínsku hořely lesy, hasiči nasadili i vrtulník

Nejvyšší stupeň požárního poplachu, který se vzhledem ke své výjimečnosti ani neoznačuje jako „čtvrtý“, ale jako „zvláštní“, vyhlásili v neděli středočeští hasiči v souvislosti s velkým a rychle se šířícím požárem lesa v lokalitě Nosálov na Kokořínsku.

OBRAZEM: U Cítova a u kralupské chemičky shořela pole

Ve čtvrtek odpoledne zachvátil rozsáhlý požár hned dvě posekaná pole na Mělnicku vzdálená od sebe asi dvacet kilometrů.

Mělničtí policisté dopadli sedmičlenný gang zlodějů

Mělničtí kriminalisté dopadli gang, který vykrádal nejrůznější objekty na Mělnicku, Kladensku i na Praze – západ. V uplynulých dnech sedm mužů ve věku od sedmadvaceti do čtyřiačtyřiceti let, kteří nakradli věci v hodnotě několika milionů korun.

AKTUALIZOVÁNO

U Nelahozevsi srazil vlak člověka. Trať z Prahy na Ústí stála

Vlak srazil ve středu odpoledne člověka na trati mezi Kralupy nad Vltavou a obcí Nelahozeves. Spoje na trati Praha - Ústí nad Labem nejezdily.

Pohotovost v Mělníku stále nefunguje. Rodiče jezdí s dětmi desítky kilometrů

Cedule na dětské pohotovosti v roudnické nemocnici, kam dojížděla téměř polovina dětí z Mělnicka, stále hlásá zavřeno. Krajští zastupitelé totiž odmítli žádost města o spoluúčast na této lékařské službě. Nemocnice na její obnovu rezignovala.

Nákladní vlak srazil muže. Přišel o ruku

Kralupy – Muž přežil srážku s vlakem, i když přišel o část ruky a utrpěl několikačetné poranění na těle.

Nečekaným problémem se při rekonstrukci mělnického mostu stali holubi

Díky teplým a dlouhým suchým dnům se dělníci na starém mostě přes Labe v Mělníku dostali dokonce do předstihu v harmonogramu prací. Vše nasvědčuje tomu, že by se mohl most pojmenovaný po veslaři Josefu Strakovi otevřít už dříve, než na konci října letošního roku. Objevily se však nečekané komplikace s hnízdícími holuby.

Neposílala děti do školy, teď jí hrozí vězení

Kralupy – Dohromady 419 vyučovacích hodin zameškaly dvě děti za letošní školní rok, když je jejich matka neposílala do školy.

Lupiče našli spícího ve vykradené chatě

Policisté dopadli sériového vykradače rekreačních chat na Mšensku. Lupič unikal spravedlnosti pět měsíců. Od ledna do poloviny května letošního roku se přitom bez větších potíží dostal do devíti místních chat.

Centrum Mělníka se mění na závodní okruh

Mělník – Z města zmizely všechny betonové ostrůvky a všechny značky, zábradlí a železné prvky jsou obaleny pytli naplněnými molitanovou drtí nebo pet lahvemi. Mělničané se ptají, co se bude dít? Odpověď je jednoduchá. Po více než padesáti letech se do města vrací tradiční závod Mělnický okruh a rallysprint, který pořádá Czech Racing Team.

Auto sjelo ze srázu, jeden člověk zemřel

Vehlovice – V pondělí odpoledne došlo k dopravní nehodě osobního automobilu na silnici číslo devět z Mělníka do Liběchova přímo ve Vehlovicích. Zatím z neznámých důvodů auto sjelo ze silnice a zřítilo se dolů ze srázu.

Motorkář po střetu s vlakem u Kralup zemřel

Tragická nehoda poznamenala železniční přejezd mezi Kralupy a Velvary. Motorkář zahynul pod koly projíždějícího motoráčku v pondělí ve večerních hodinách.

Řidiče v Mělníku hlídá nový radar

Mělnicko – Na Pražské ulici směrem od Prahy při vjezdu do města Mělničané dlouhodobě žádali o zavedení nějakého měření rychlosti. Mělnická radnice jim konečně vyhověla. Podle místostarosty Milana Schweigstilla ale policie obecně nechce povolovat radary na začátku obcí. „Na jejich doporučení tam umístíme upozorňovací panel, na kterém se bude zobrazovat registrační značka vozidla, které překročilo povolenou rychlost,“ vysvětlil místostarosta.

Odnést si domů placentu? Z mělnické porodnice můžete

Vydávání placent v porodnicích patří mezi jedno z kontroverzních témat, které hýbe ne snad českým porodnictvím, ale především se o něj v posledních letech zajímají samy rodičky. Nejedná se o novou problematiku, zato pravidelně vracející se a pokaždé doprovázenou o řadu nových názorů. Přestože hlavně z právního a legislativního hlediska není výklad zákona v této otázce jednoznačný, zaleží tedy na postoji jednotlivých porodnic. Nově tuto možnost nabízí i mělnická porodnice, kdy za dodržení určitých přesně stanovených podmínek si rodičky mohou odnést placentu domů.

Přívoz místo uzavřeného mostu v Mělníce nakonec bude

Doprava přívozem bude pro lidi bezplatná. Město Mělník ale zaplatí 100 tisíc korun jako náklady na úpravu přístavních mol a počítá se s tím, že dalších 700 tisíc korun bude stát provoz přívozu.

Druhá etapa mělnického obchvatu může začít už letos

Mělník – Druhá etapa mělnického obchvatu je připravena. Chybí už jen dokončit převod pozemků od soukromníků a firem. Někteří majitelé ovšem chtějí za svoje pozemky přemrštěné ceny.

Katastrofální scénář o kolapsu dopravy v Mělníku je zažehnán

Katastrofální scénář o zhroucení mělnické dopravy se nekoná. Vedení radnice se dohodlo s Ředitelstvím silnic a dálnic a všechny příjezdy do města se sice opraví a zrenovují, ale všechno půjde hezky po pořádku.

Auta nechte doma, do Mělníka se dostanete možná jen na kole

Mělníku hrozí totální dopravní kolaps v následujících měsících. Vedení radnice bojuje o odložení některých plánovaných oprav. Pokud neuspějí, příjezd do města bude téměř nemožný. Podle informací ředitelství silnic a dálnic by se všechny hlavní příjezdové cesty do města měly rekonstruovat ve stejném období. Někde bude doprava svedena do jediného pruhu v obou směrech a provoz budou řídit semafory, jinde budou ulice zavřené úplně.

Spolana investuje do nové teplárny. Bude stát 200 milionů

Neratovická společnost Spolana, která patří do rafinérské a petrochemické skupiny Unipetrol, investuje 200 milionů korun do nové teplárny. Její vedení podepsalo s ČEZem a ostravskou společností Envir & Power smlouvu na výstavbu nové teplárny sloužící pro výrobu páry nezbytné pro provoz areálu. Výstavba bude zahájena ve druhém čtvrtletí tohoto roku a dokončení stavby je plánováno na rok 2019. Celková investice dosáhne 200 milionů korun.

Mladý vlk z Kokořínska uhynul pod koly auta

Mělnicko – Mladý vlk byl sražen projíždějícím automobilem minulý týden na dálnici D10 u Brodců nad Jizerou na Mladoboleslavsku.

Mělnická nemocnice zavírá sedm oddělení

Mělník – Mělnická nemocnice zavírá od neděle 1. dubna sedm nemocničních oddělení. Jsou mezi nimi interna, chirurgie a ortopedie. Podle sdělení vedení nemocnice jde pouze o dočasné přerušení provozu do pátku 16. dubna. Už ve středu ovšem nemocnice přestala přijímat nové pacienty.

Mělník zavádí svoz bioodpadu, lidé dostanou popelnici zdarma

/INFOGRAFIKA/ O popelnici na bioodpad budou moci lidé žádat už od poloviny dubna. První hnědou nádobu budou mít zdarma, pokud budou mít zájem o další, budou si ji muset zaplatit. Dosud měli lidé pouze možnost odvézt bioodpad do sběrného dvora. Mělník plánuje zakoupit zhruba dvě tisícovky speciálních nádob.

Hlavní obava: Neskončil tam známý?

Kralupy nad Vltavou /VIDEO, FOTOGALERIE/ – Čtvrteční dopolední tragický výbuch v kralupské chemičce v provozu Unipetrolu byl pochopitelně hlavním tématem všech diskusí. Výbuch, který otřásl areálem a nejbližším okolím, vystrašil všechny, kteří ho slyšeli. Následně si lidé začali telefonovat a zjišťovat, zda někdo ze šesti mrtvých není z jejich příbuzenstva, nebo známý.

Holčička se narodila v sanitce

Mělník – Nastávající maminka nestihla dojet do nemocnice a porodila zdravou holčičku přímo v sanitce. Po vydařeném výjezdu se šťastným koncem ukápla slza dojetí i záchranářům. 

Policisté hledají poštovního banditu, letos loupil už dvakrát

Mělnicko – Dvě vykradení poštovních poboček v Nelahozevsi a v Mělníku má na svědomí zřejmě jeden jediný muž. Policie žádá veřejnost o pomoc.

Honza Homola z Wohnoutů: O Everest už neusilujeme. Hudba je pro nás zábava

/ROZHOVOR/ Historicky třetí a také na dlouhou dobu poslední unplugged sezóna oblíbené české kapely Wohnout zavítá také do Mělníka, kde Wohnouti představí všechny své nejzásadnější hity v upravených akustických verzích. Potvrzeným hostem je například houslista Vojta Lavička.

Provoz spalovny v Horních Počaplech by vedl ke zhroucení mělnické dopravy

Mělnicko – Za šest let by v Horních Počaplech měla vyrůst stavba ZEVO Mělník, spalovna odpadů pro celý Středočeský kraj. Po prostudování dokumentace projektu s ním ovšem nesouhlasí vedení mělnické radnice, zastupitelé Horních Počapel ani ekologičtí aktivisté.

Dělníky zavalila ve výkopu zemina, jeden je vážně zraněn

Sedlec u Mšena – V úterý dopoledne zasypala dva dělníky zemina ve dva metry hlubokém výkopu, kam měly být následně položeny kanalizační roury. Třicetiletý muž byl zasypaný do výšky pasu a druhý skončil jen s pohmožděným ramenem a lehkými oděrky. K nehodě došlo v Sedlci nedaleko Mšena.

Zastupitelé Mělníka rozhodli: Amerika půjde k zemi!

/ANKETA/ Demolice nevkusné budovy v Mělníku nastartuje renovaci náměstí Karla IV., které se přiblíží původní podobě.

Poštovní bandita měl nůž a tyrkysovou tašku

Mělník – Pachatel, který přepadl poštu během polední pauzy, zatím uniká spravedlnosti, i když po něm policie intenzivně pátrá.

AKTUALIZOVÁNO

Dům zachvátily plameny. Hasiči zachraňovali matku s dítětem oknem na terase

Rodinu v noci na dnešek probudily plameny uvnitř jejich vlastního domu. Těsně před půl čtvrtou ráno dorazili k hořícímu domu nedaleko základny mělničtí hasiči. To už byla podle velitele zásahu polovina střechy v plamenech. Požár byl v plném rozsahu. Uvnitř ovšem ještě stále byla maminka s dítětem.

Na Mělnicku chodí falešní koledníci

Mělnicko - Jako každý rok, i letos probíhá na území českých měst a vesnic Tříkrálová sbírka. První dva týdny začátku nového roku se mohou lidé setkat s koledníky v kostýmech Tří králů. Policisté ale varují, že koledování podléhá přesným pravidlům a už teď se na Mělnicku objevili podvodníci. Marie Zvonařová se s nimi setkala například ve Svatováclavské ulici v Mělníku.

Otec pobodal syna na Štědrý den

Přímo na Štědrý den otec pobodal svého syna v jednom z panelových domů v Neratovicích. Podle policejní mluvčí Michaely Richterové došlo v neděli v podvečer k útoku nožem a došlo k pobodání jednoho muže. Na místo vyjeli mělničtí kriminalisté ale i ti z krajského ředitelství.

Tragédie v průmyslové firmě. Patnáctiletého chlapce zabil kus železa

Teprve patnáctiletého chlapce zabil v sobotu odpoledne kus železa, který se na něj svalil z vysokozdvižného vozíku v jedné z kralupských průmyslových firem. Podle ČTK se jednalo o pracovní úraz.

Autobusovému dopravci chybí přes deset řidičů

Mělnicko – Autobusová doprava se hroutí. ČSAD Střední Čechy má málo řidičů a čím dál tím více se projevuje, že chybí jejich zálohy. Někdy se stává, že autobusová linka na svou trať ani nevyjede. Není totiž nikdo, kdo by mohl narychlo zaskočit.

OBRAZEM: Nejstarší studna v Čechách má otevřeno po celý rok

Mělnické podzemí láká k prohlídce. Široké veřejnosti je zpřístupněna část podzemní zrekonstruované chodby vedoucí ke studni. Ta je hluboká 54 metrů. Jedná se o nejstarší známou studnu v celém Česku. 

Majitelé domů u hlučných silnic dostanou zadarmo nová okna

Mělník – Lidé, kteří bydlí v domech podél hlavních silničních tahů, mají šanci zbavit se alespoň části silného rachotu z provozu.

Policista sám sebe postřelil do nohy

Mělník – Na venkovní střelnici na mělnickém Chloumku se nešťastnou náhodou zranil šestadvacetiletý policista. Policisté tu totiž nacvičovali střelbu a jeden z nich se trefil kulkou přímo do vlastní nohy.

Obrazem: Dušičkový jarmark poznamenal silný vítr

/FOTOGALERIE/ Mělnické náměstí Míru patřilo v sobotu dušičkovému jarmarku. Prodejci obsluhovali zavěšení na železných konstrukcích svých stánků. Některé vítr dokonce převrátil. 

Strakův most přes Labe bude rok zavřený

Mělník – Most Josefa Straky v Mělníku bude rok zavřený. Naposledy se po něm auta i chodci dostanou na druhou stranu řeky v neděli 12. listopadu. Od následujícího dne až do konce října příštího roku bude neprůjezdný.

Billboardy proti starostovi Kralup má na svědomí developer

Kralupy – „Kašlu na vás,“ stálo na pojízdných billboardech s tváří kralupského starosty Petra Holečka, které před volbami zaplavily město. Další obří plakáty hlásily: „Nehnu pro vás ani prstem. Chcete parkovat? Chcete nakupovat? Sorry jako!“

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT