Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

DAGMAR BŘEZINOVÁ ING. MGR.

Dagmar Březinová Ing. Mgr. / Jablonecký deník

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Královka nabídne i kluziště

Bedřichov - Odstranili dvaadvacet antén, hledali v archivech původní podobu rozhledny Královka, dobové pohlednice dorazily až z Německa.

24 hodin psycho. Primář z Jablonce pokořil vrchol Antarktidy

Výpravu nazval Vladimír Nosek „24 hodin psycho", už ale spřádá další plány, teď zamíří na obrovské žulové stěny, je to další extrém.

Osamostatnění Kokonína na Jablonecku neřešili

Jablonec n. N., Kokonín - Mezi nejbližší plánované akce v Kokoníně budou patřit rekonstrukce mostu na Tyršově stezce, oprava střešního pláště základní školy, svoz biologického odpadu a další. Takové a jiné informace se dozvěděli obyvatelé Kokonína, pokud se rozhodli přijít na setkání s občany pořádané jabloneckým magistrátem.Možná očekávali, zda dojde také na diskutované osamostatnění městské části Kokonín. O tom ale nemluvili.

Jiřina Bohdalová zahájila výstavu svého souseda Josefa Jíry

Malá Skála - „Bohdalko, buď stručná a řekni jen pravdu, řekl by mi Josef Jíra," vzpomínala Jiřina Bohdalová na kamaráda.

Herny jsou tvrdá droga. Muž z Jablonce se ze závislosti nedostal

Jablonec nad Nisou - „Rozhodli jsme se bojovat ve městě proti hernám. Vedly nás k tomu dva důvody. Zdá se nám, že centrum města upadá. Není kam zajít na kávu, v podvečer tady nepotkáte člověka nebo spíše ty, kteří právě podobné provozovny navštěvují," odůvodnil boj za město bez hazardu Jakub Strnad, spoluzakladatel občanského sdružení Jablonec bez hazardu.

Jablonečtí učitelé oslavili svůj svátek filmem Lásky čas

Jablonec nad Nisou - V základní škole Mozartova přijdou pedagogům popřát ředitelka školy i zástupce, aby si děti připomenuly, kdo byl Jan Ámos Komenský

Vrabčáci se připravují na natáčení dvou skladeb s Ivetou Bartošovou

Jablonec n. N. - Jablonecký dětský pěvecký sbor Vrabčáci pokračuje ve spolupráci s populárními hvězdami.

Zlatý Ámos se možná přestěhuje do Jablonce

Jablonec nad Nisou - Mezi šest nejlepších učitelů v republice se probojovala v semifinále soutěže Zlatý Ámos Jitka Knížková, učitelka jablonecké základní školy Na Šumavě.

Patologie neznamená jen smrt, bývá naopak nadějí na život

Jablonec nad Nisou - Zajímavá profese novináře nabízí také možnost nahlédnout pod pokličku mnoha zajímavých odborníků. Proto jsem se nebránila nápadu navštívit jedno z oddělení jablonecké nemocnice, patologii.

V pěti letech básnířka Olga Novotná napsala epitaf, umřelo jí kuřátko

Jablonec nad Nisou - „Když mi bylo pět let, umřelo mi kuřátko. Byla jsem z toho strašně nešťastná, větší smutek jsem zatím nezažila. A tak jsem mu napsala epitaf," zavzpomínala Olga Novotná na své básnické začátky. Další básničku napsala ve druhé třídě. Ale protože se jí sourozenci smáli, s psaním přestala.

Úrazy na horách vydělávají. Naši ale neplatí nic, Poláci bývají překvapení

Jizerské hory - Za běžný úraz na sjezdovce zaplatí cizinci sto sedmdesát euro. Platí bez problémů, překvapení bývají jen Poláci.

Za studii o motýlech z Jizerských hor pozvali Josefa Bočka do Nové Guinei

Jablonec nad Nisou - Na stáž Josefa Bočka nepustili, a tak začal studovat hudbu. Chtěl, aby sbor Janáček vyhrával soutěže a zpíval české lidové skladby

Slovo 'peníze' skloňovali na jablonecké radnici ve všech pádech

Jablonec nad Nisou - Čtvrteční jablonecké zastupitelstvo schvalovalo rozpočet města na letošní rok. Názory na něj se různily. Zastupitel Jaroslav Kraus vyjádřil hned několik připomínek. „Zase dostáváme rozpočet se zpožděním. Zasáhne do něj projekt Jablonecké energetické? Rozpočtový výhled s účastí města nepočítá. Rozpočet je nezodpovědný a budu hlasovat proti," zlobil se Kraus.

V Bedřichově rozhodnou o paušálu, podnikatele trápí rekreační poplatek

Bedřichov - Už ve čtvrtek bude zastupitelstvo jednat o paušálním rekreačním poplatku, který platí zdejší ubytovatelé.

Aby na horách zasněžovali, musí být pod nulou

Jizerské hory  - „Od začátku zimy bojujeme. Ale určitě ne úplně špatně. V porovnání, kolik jede letos v republice středisek naplno, si vedeme velmi dobře. Byli jsme v prosinci rychlejší s přípravou než Ještěd i Javorník," popsal nevlídnou situaci na sjezdovkách ředitel TJ Bižuterie Pavel Bažant.

Podzemní továrnu v Rychnově stále zkoumají. Pár let to ještě potrvá

Rychnov - Už návrh z roku 1940 počítal s neobvykle velkým krytem, jehož plocha byla skoro srovnatelná s celým továrním areálem.

Cestovatel prošel dravým proudem řeky

Má rád Bolivijce pro jejich klid, i lidi z hor, vychované drsnou přírodou. Domov má ale tady

Studentka z Jablonce o Křišťálové noci otevře svou naučnou stezku

Jablonec n. N. - Studentka Gymnázia Dr. Randy Zuzana Beerová se v prvním ročníku zúčastnila soutěže Středoškolská odborná činnost. Teď maturuje.

Náměstí v Rychnově na Jablonecku dostane další šanci

Rychnov - „Kdysi se říkalo, že máme největší náměstí ve střední Evropě. Doposud prý bylo největší Karlovo náměstí v Praze," zavzpomínal na výrok o rychnovském náměstí starosta František Chlouba.

Nanovlákna, inteligentní kovy a také motory školáky uchvátily

Jablonec n. N., Liberec - S projektem Otevřená univerzita oslovili zástupci liberecké univerzity jablonecké základní školy. V Janově neodmítli a stálo to za to.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT