Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

DANA POKORNÁ

Dana Pokorná / Orlický deník

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Na ledovce ruce z kapes, radí lékařka

Chůze po namrzlých chodnících si žádá maximální obezřetnost, stačí neopatrný pohyb, kluzká podrážka a úraz je na světě. Jak bezpečně chodit na ledovce, poradila primářka Rehabilitačního ústavu v Brandýse nad Orlicí Michaela Tomanová. Zdůraznila, že chůze na zledovatělém povrchu je především otázkou biomechaniky lidského těla. 

Na Orlickoústecku vypadl muž z vlaku, přišel o obě nohy

Provoz na hlavním železničním koridoru zasáhla v sobotu krátce po 15. hodině mimořádná událost, nahlášena byla jako sražená osoba mezi železničními stanicemi Třebovice a Rudoltice. Šlo o rychlík do Luhačovic, zraněný byl mladý muž.

Muž naskakoval do vlaku, utrpěl těžká zranění

Na hlavním železničním nádraží v Ústí nad Orlicí došlo v neděli kolem 19. hodiny k nehodě. Starší muž (ročník 1932) naskakoval do rozjíždějícího se vlaku a spadl pod něj. Utrpěl těžká zranění.

Pozná širou Rus. Ve vlacích Transsibiřské magistrály

/ROZHOVOR/ Pod slovem dovolená si každý představí něco jiného. Ředitele vysokomýtského Regionálního muzea Jiřího Junka pohodlíčko u moře neláká.

Značka na přání rozvířila diskuzi

Lanškroun - Po Králíkách si registrační značku na přání (RZP) na auto v majetku města pořídil i Lanškroun. V Králíkách výměně značek na služebních autech předcházela anketa na městském Facebooku. Králické přesvědčil i argument, že přidělení bude pro město zdarma.

Jak nejlépe pomoct útulku? Vzít si pejska

Lanškroun - Více než tisícovka psů, opuštěných, zatoulaných, častokrát i týraných bezcitnými majiteli, prošla psím útulkem v Dolním Třešňovci za deset let provozu.

Tvrz Bouda má konečně „šťávu“

Těchonín - Průvodci na tvrzi Bouda si řádně oddychli, provozně náročné a drahé dieselové generátory konečně nahradila elektřina.

Typický narkoman: je mu devětadvacet a bere pervitin

Orlickoústecko - Jak vypadá typický klient organizace Laxus, která v rámci svého terénního programu pracuje s drogově závislými v okrese? Je to muž, kolem devětadvaceti let, se základním nebo středoškolským vzděláním, který už několik let bere pervitin. Jen zřídka to bývá opium nebo heroin.

Tibeťany podpoří vyvěšením vlajky

Orlickoústecko - Dnes si svět připomíná 57. výročí povstání Tibeťanů proti čínské okupaci Tibetu. I v českých městech a obcích zavlaje tibetská vlajka, která má poukázat na dlouhodobé porušování lidských práv v Tibetu.

Česká Třebová na Holiday World ukáže nové videospoty

Na holešovickém výstavišti v Praze dnes začíná Holiday World, nejvýznamnější přehlídka cestovních kanceláří, domácích českých regionů, národních turistických centrál cestovního ruchu a dalších služeb turistického průmyslu ve střední Evropě. Vystavovat zde budou i města a destinace z Orlickoústecka.

Mrtvých na silnicích zase přibylo

Orlickoústecko - Policie zveřejnila statistiku dopravní nehodovosti na Orlickoústecku za minulý rok. K optimismu není žádný důvod, ve srovnání s předchozím rokem se stalo na silnicích okresu víc dopravních nehod, zemřelo při nich víc lidí a víc jich utrpělo těžká zranění.

Na úpravu běžeckých stop je zatím málo sněhu

Orlickoústecko - Sdružení obcí Orlicko chce i letos potěšit běžkaře strojovou úpravou stop v oblasti Buková hora – Suchý vrch. Sdružení připravené je, technika taky, jediné, na čem to vázne, je sníh. Na to, aby vyjely rolby, je ho málo a to málo ještě odtává.

Tomáš Teplý: Vpřed postupuji krok za krokem

Ústí nad Orlicí - Chutnají nám jiná piva, jiná svíčková, ale představu, jak by nám měly být v restauraci naservírovány, máme všichni zhruba stejnou. V příjemném prostředí, na čistý stůl a vlídným personálem. To jsou základní kritéria, na kterých postavil provoz Měšťanského pivovaru v ústeckých Hylvátech jeho majitel Tomáš Teplý. A to dokáží hosté ocenit, rádi se vrací, facebookový profil pivovaru plní pozitivními vzkazy.

Kádě plné šupináčů, vůně smaženého kapra. Takový byl výlov rybníka Vrchovina

Vrchovina - Rybník Vrchovina na Choceňsku byl v sobotu obklopen davy, které pozorovaly členy Rybářského spolku Vrchovina při výlovu.

Jak čelit nemocem? Saunováním

S podzimem, kdy roste počet nachlazení, nabývá na aktuálnosti téma „jak si zvýšit imunitu". Vyhnout se nemocem může pomoct i saunování.

Škodovka nedostala přednost, skončila koly vzhůru

Ústí nad Orlicí - V úterý ve 12.15 hodin došlo k dopravní nehodě na křižovatce ulic Lochmanova a Pickova.

A že prý nic neroste! Mykologové v Chocni vystavili 350 druhů hub

Choceň - Na plné košíčky to zatím není. Ale že se v lesích přece jen dají houby najít, potvrdila tradiční mykolog

Šermířům z Honoraty učaroval hrad Svojanov

Letohrad - S Honoratou se můžete nechat unést do dob chrabrých rytířů a neohrožených mušketýrů, do dob, kdy šlechtičny nosily vznešené róby a kati nemilosrdně stínali hlavy. Spolek přátel historie má široké pole působnosti, jeho šermířská, taneční i střelecká vystoupení už letos mohli obdivovat diváci při Valdštejnských slavnostech ve Frýdlantě v Čechách, na Svátcích dřeva v Žamberku nebo při Královských slavnostech na Svojanově.

Společně si dají Férovou snídani

Orlickoústecko - V sobotu dopoledne se na více než stovce míst u nás sejdou lidé, aby si dali Férovou snídani. Piknikovým happeningem dají najevo, že podporují fair trade, férový obchod ve prospěch znevýhodněných pěstitelů.

Ústí opět přivítá mladé houslisty z celého světa

Ústí nad Orlicí - Už po sedmapadesáté bude Ústí nad Orlicí hostit soutěž pro mladé houslisty. Mezinárodní Kocianova houslová soutěž bude slavnostně zahájena ve středu před budovou ZUŠ Jaroslava Kociana a potrvá do soboty.

Dobrovolníci uklidí okres od odpadků

Orlickoústecko - Stovky lidí z okresu v sobotu napomohou dobré věci. Vydají se společně vyčistit své okolí od ledabyle odhozených odpadků a černých skládek.

Lanškroun začíná jednat s lékaři o rekonstrukci polikliniky

Lanškroun - Město se chce pustit do rekonstrukce polikliniky v blízkosti náměstí. Oslovená firma má vypracovat studii proveditelnosti. Ta by měla mj. vyhodnotit možnosti objektu ve vztahu k požadavkům zdravotníků, posoudit vhodnost přístavby, navrhnout logistiku nového provozu nebo spočítat investiční náklady.

Společenský dům: Je třeba udat směr

Lanškroun - Už je to pět měsíců, co řízení školy vyměnil za vedení desetitisícového Lanškrouna. Radim Vetchý byl zvolen starostou za Lanš-
krounské fórum, které vyhrálo podzimní komunální volby v Lanškrouně. Do listopadu 2014 pracoval jako ředitel Základní školy speciální v Lanškrouně.

Autisté nerozumí tomu, co vidí a slyší

Orlickoústecko - Druhý duben je Světovým dnem porozumění autismu. I u nás se uskuteční osvětové akce, které nechají nahlédnout do světa lidí, kteří vnímají svět jinak. Jejich společným prvkem bude modrá barva, ta symbolizuje porozumění a schopnost komunikovat.

Miss čeká ve škole uvítání

Jablonné nad Orlicí - Sobotní televizní finále České Miss bylo pro řadu diváků z Orlickoústecka napínavým zážitkem, protože se jej účastnila finalistka z Jablonného nad Orlicí Andrea Kalousová.

Řidiče čekají v Ústí krušné chvíle

Ústí nad Orlicí - Stačí, aby na průtahu městem ve frekventovaných časech dalo auto u pověstných bezpečnostních ostrůvků přednost chodci, a hned se za ním tvoří kolony. Řidiče čekají v Ústí krušné časy, v pondělí začne dlouho plánovaná modernizace silnice I/14 (od světelné křižovatky u Avionu po výjezd z města na Českou Třebovou).

Lanškroun oceňoval úspěšnou mládež

Lanškroun - V prostorách zámku převzali pamětní listy a finanční odměny ti žáci a mladí lidé, kteří v uplynulých měsících úspěšně reprezentovali město. Anketu Lanš-kroun vyhlašuje už od roku 1991.

Babybox zachránil už druhé novorozeně. Dostal jméno po primáři

Ústí nad Orlicí - Do babyboxu v Orlickoústecké nemocnici byl ve středu krátce po druhé ráno odložen chlapec. Vážil 3,5 kilogramu a podle zdravotníků se narodil chvíli předtím, než byl vložen do schránky pro nechtěné děti.

Drogou číslo jedna je pervitin

Lanškroun - S uživateli drog na Lanškrounsku pracuje přímo v terénu organizace Laxus. Služeb terénních pracovníků vloni využívalo devětatřicet klientů – devatenáct přímo, dvacet zprostředkovaně.

Milan Michalski dostal do vínku foťák, geologické kladívko a toulavé boty

Česká Třebová - Tváře a osobnosti Milana Michalského, tak se jmenuje výstava fotografií českotřebovského dokumentaristy, která je v těchto dnech přístupná ve výstavní síni Kulturního centra.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT