Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

DANA POKORNÁ

Dana Pokorná / Orlický deník

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

U Cotkytle zemřel motorkář. Nepřežil srážku s autem

Střet motocyklu s autem si vyžádal lidský život. Nehoda se stala na silnici I/43 u Cotkytle na Orlicku ve čtvrtek kolem 19. hodiny.

Fuj! Hnus! Návrh protihlukových stěn slízl kritiku

Děsivé, hnus, Matrix, kýč tisíciletí… Hejtman a Českotřebovák Martin Netolický zveřejnil na svém facebookovém profilu vizualizace protihlukových bariér, které by po rekonstrukci železničního uzlu mohly stát v České Třebové, a reakce na sebe nenechaly dlouho čekat.

Na ledovce ruce z kapes, radí lékařka

Chůze po namrzlých chodnících si žádá maximální obezřetnost, stačí neopatrný pohyb, kluzká podrážka a úraz je na světě. Jak bezpečně chodit na ledovce, poradila primářka Rehabilitačního ústavu v Brandýse nad Orlicí Michaela Tomanová. Zdůraznila, že chůze na zledovatělém povrchu je především otázkou biomechaniky lidského těla. 

Přikládal do kamen, plameny mu sežehly obličej

Neopatrnost při přikládání do kamen stála za víkendovým výjezdem posádek Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje do malé vesnice na Orlickoústecku.

V Rudné na Štědrý den hořel rekreační objekt

Na Štědrý den ještě ani nezačalo svítat a hasiči Pardubického kraje již zasahovali u požáru. Hořela stodola s rodinným domem, která je užívána jako rekreační objekt v Rudné na Svitavsku.

Na Orlickoústecku vypadl muž z vlaku, přišel o obě nohy

Provoz na hlavním železničním koridoru zasáhla v sobotu krátce po 15. hodině mimořádná událost, nahlášena byla jako sražená osoba mezi železničními stanicemi Třebovice a Rudoltice. Šlo o rychlík do Luhačovic, zraněný byl mladý muž.

Kůň zapadl až po hlavu do jímky. Vytáhli ho hasiči

Bystré - Hasiči zachraňovali koně. Spadl do jímky v pátek večer v místní části Hamry v obci Bystré na Svitavsku.

Při pátrací akci hledali myslivce. Pod Králickým Sněžníkem ho našli mrtvého

Policie vyšetřuje smrt sedmašedesátiletého myslivce, který byl po rozsáhlé pátrací akci nalezen bez známek života v lese pod Králickým Sněžníkem.

Muž naskakoval do vlaku, utrpěl těžká zranění

Na hlavním železničním nádraží v Ústí nad Orlicí došlo v neděli kolem 19. hodiny k nehodě. Starší muž (ročník 1932) naskakoval do rozjíždějícího se vlaku a spadl pod něj. Utrpěl těžká zranění.

Dočkají se trampové stálého muzea v České Třebové?

Česká Třebová - O vlastním stálém muzeu trampové snili po mnoho generací, naději jim dává Česká Třebová, kde začíná nabývat obrysů muzeum trampingu v lokalitě Na Horách.

V ruině koupaliště našli tělo ve značném stupni rozkladu

Česká Třebová - V areálu bývalé plovárny v Křivolíku se našla mrtvola muže. Objevila ji ve středu dopoledne hlídka strážníků při rutinní kontrole rozvalin objektu, který dříve sloužil jako šatny a hospoda.

Pozná širou Rus. Ve vlacích Transsibiřské magistrály

/ROZHOVOR/ Pod slovem dovolená si každý představí něco jiného. Ředitele vysokomýtského Regionálního muzea Jiřího Junka pohodlíčko u moře neláká.

V Bystrém spadl ultralight, pilota museli resuscitovat

Profesionální hasiči z Poličky a dobrovolní hasiči z Bystrého zasahovali v neděli 11. června ve 14.51 hodin u letecké nehody v Bystrém. Jednalo se o pád ultralehkého letadla.

Křižování lesy začíná. Rostou už i první hřiby a žampiony

Orlickoústecko - Houby rostou a nejen takové, které potěší srdce a oko zapáleného mykologa, zpestřit si jídelníček je možné i čerstvě nalezenými hříbky.

Krvavé jahody aneb osmnáct let ponížení v ruských gulazích

V Ústí se v úterý mohou čtenáři setkat s Věrou Sosnarovou, která byla po druhé světové válce odvlečena z Československa a prožila 19 krutých let v sovětských vězeních a gulazích. Nakonec se jí podařilo vrátit se zpět do vlasti.

Ukradenou zbraň našli v kontejneru na odpad

Jak informovala policie, zbraň, která byla 2. března ukradena ze zaparkovaného auta v Chocni, je na světě. Objevili ji v úterý na jedné choceňské ulici pracovníci firmy při svozu kontejnerů s materiálem určeným na recyklaci.

Turisté se na tvrzi Bouda dočkají kvalitnějšího zázemí

Králicko (Ústeckoorlicko)– Pardubický kraj nasype další peníze do Králické pevnostní oblasti, kterou považuje za své rodinné stříbro. U tvrze Bouda, jež kraji patří, vybuduje novou provozní budovu za zhruba 30 milionů korun. Má být dalším krokem pro zatraktivnění tohoto místa návštěvníkům.

Připravují stavbu několika cyklostezek

Orlickoústecko – Cykloturistika je v kurzu a Orlickoústecko může nabídnout síť cyklostezek, které protínají krajinu. Dobrou zprávou pro cyklisty je, že by v budoucna mohla být tato síť ještě hustší.

Podvržené video klauna je trhák

Ústí nad Orlicí - Stačí dostatečně „šílený" nápad, maska klauna, hadrová panenka, trocha barvy, kamera a hit je na světě. Video, v němž na mladou posádku auta v noci u Libchav zaútočí šílený klaun, má neuvěřitelné množství zhlédnutí a přebírají ho celostátní televize.

Podvržené video klauna je trhák

Ústí nad Orlicí - Stačí dostatečně „šílený" nápad, maska klauna, hadrová panenka, trocha barvy, kamera a hit je na světě. Video, v němž na mladou posádku auta v noci u Libchav zaútočí šílený klaun, má neuvěřitelné množství zhlédnutí a přebírají ho celostátní televize.

Pejskařům vyčlení plácky

Lanškroun - Radnice připravuje nové znění vyhlášky o pohybu psů na území města.

Po prvních výtiscích Zibiho Postel hospoda kostel se jen zaprášilo

Lanškroun - „Pro ty, kteří umí číst srdcem," píše se v úvodu nové knihy rozhovorů s lanškrounským farářem Zbigniewem Czendlikem. „Mým úmyslem bylo psát ji srdcem," říká o knížce s mírně šokujícím a pro čtenáře jistě mnohoslibným názvem Postel hospoda kostel známý kněz, který se vymyká jakýmkoliv škatulkám. Společně s autorkou Markétou Zahradníkovou v úterý knížku pokřtil v pražském knihkupectví Luxor.

Dostali smyk... a trefili strom

Králicko - Dvě čtvrteční nehody měly něco společné: auta narazila do stromu. K první došlo ve tři odpoledne mezi městem Králíky a obcí Lichkov. Dvaatřicetiletý řidič auta Mercedes-Benz jel na mokré vozovce zřejmě příliš rychle, nezvládl zatáčku, přejel do protisměru a pod silnicí narazil do stromu. Škoda byla vyčíslena na 20,5 tisíce korun.

Hazardovali se životem, aby měli „šťávu“ zdarma

Lanškroun - Platit za elektřinu se nechtělo páru z Lanškrounska. Protože se však domácnost bez „šťávy" neobešla, vyřešil to po svém. Krádeží.

Perla: Jdeme správně, zní z města

Ústí nad Orlicí - Rozdělí, nebo spojí Perla Ústí? Je to proměněná, nebo nenaplněná příležitost? Tyto a další kritické otázky položil spolek Spousti vedení města v otevřeném dopise, aby rozvířil diskuzi o budoucnosti závodu Perla 01.

K procházkám láká Muchova vyhlídka

Letohrad - Les u kaple svatého Jana Nepomuckého má novou atrakci, Muchovu vyhlídku. Momentky z romantického altánku zaplavují sociální sítě.

Komise ocenila visutou lávku v Sázavě na Lanškrounsku

Sázava - Visutá lávka v obci na Lanškrounsku zaujala komisaře celostátní soutěže Cesty městy natolik, že jí udělili ocenění. Klání vyhlašované Nadací Partnerství zviditelňuje projekty, které mohou být příkladem v péči o bezpečnost dopravy. Sázava získala čestné uznání hodnotící komise za originální přístup, se kterým vyřešila kritické místo pro přecházení chodců.

Značka na přání rozvířila diskuzi

Lanškroun - Po Králíkách si registrační značku na přání (RZP) na auto v majetku města pořídil i Lanškroun. V Králíkách výměně značek na služebních autech předcházela anketa na městském Facebooku. Králické přesvědčil i argument, že přidělení bude pro město zdarma.

Prezident Letohradu zazpíval Money, Money, Money a ujistil, že válka nebude

Letohrad - Na závěr třídenní návštěvy Pardubického kraje zamířila prezidentská kolona do Letohradu. Miloš Zeman se tu nejdříve setkal se zastupiteli a pak besedoval s občany na náměstí.

Víc rychlíků pro Ústí i Třebovou

Ústí nad Orlicí, Česká Třebová - Obyvatelé obou měst by si svorně přáli, aby na jejich nádražích zastavovalo více vlaků vyšší kategorie. Zatímco v Ústí nad Orlicí téměř žádné nestaví, Česká Třebová o řadu IC a EC rychlíků přišla loni škrty na ministerstvu dopravy.

Co silnice, to práce, semafor či uzavírka

Orlickoústecko - Semafory, kyvadlový provoz jedním pruhem, úplné uzavírky.

Zastínění románské rotundy v České Třebové vzbudilo emoce

Česká Třebová - V úterý 6. září bude ve městě ukončen sběr podpisů na petici proti přestavbě domu u rotundy sv. Kateřiny, který nyní podle petičního výboru zastiňuje svojí výškou tuto kulturní památku a kazí pohled na

Záchranné týmy se utkaly na Pastvinách

Pastviny - Hladinu Pastvinské přehrady brázdily v sobotu čluny se záchranáři. Týmy integrovaného záchranného systému se na Orlickoústecku utkaly o titul mistra ČR.

Obnova lesů po vichřici finišuje

Orlickoústecko - Rok a necelý měsíc uplynuly od vichřice, která zdevastovala porost v podhůří Králického Sněžníku.

V Třešňovci bude škola s alternativními prvky

Dolní Třešňovec - Ač dnes začal nový školní rok, do lavic v Dolním Třešňovci žádné děti neusedly. V provozu tu bude jen mateřská škola.

Místo návštěvníků stavaři. Hrad zažil výjimečné sezony

Litice nad Orlicí - Nevypsané soutěže o nejnavštěvovanější památku v kraji se hrad Litice nezúčastnil už loni a aspirovat na přední místa tabulky nemůže ani letos. Hrad loni uzavřela havárie zdiva bývalého severního paláce a brány otevřel až v půlce letošní sezony. A to jen na víkendy. Stavební práce pokračují.

Stříbrného bikera Kulhavého Ústí uvítá v japonském stylu

Ústí n. O. – Bikeru Jaroslavu Kulhavému, který se vrátil z olympijských her v Riu se stříbrnou medailí, připravují v rodném Ústí vítací oslavu. Uskuteční se v pátek kolem 16.00, čas je orientační a může se posunout o hodinu dopředu či dozadu.

Vysloužilá hasičská auta mění za nová

Orlickoústecko - Ty tam jsou doby, kdy dobrovolní hasiči vytáhli ze stodoly traktor a vlečňák, naložili stříkačku a jelo se zachraňovat. Aby byl zásah co nejrychlejší a nejúčinnější, musí tomu odpovídat i hasičská technika.

„Jarda, Jarda,“ skandoval fanklub. Za stříbro děkoval mohutným potleskem

Ústí nad Orlicí - Neskutečná energie proudila ústeckým klubem Popráč při nedělním závodu bikera Jaroslava Kulhavého v olympijském Riu. Emoce tryskaly, křičelo se z plných plic, bubnovalo a mávalo vlajkami.

Uprchlíci? Ne! Vyvrací další fámu

Lanškroun - Hotel Pohoda se opět „dostal do řečí". Zatímco v roce 2013 šla městem fáma, že do něj budou nastěhováni nepřizpůsobiví občané, o tři roky později se v Lanškrouně začaly množit spekulace, že v objektu, který dnes funguje jako ubytovna, bude ubytováno asi 300 uprchlíků arabské národnosti, zejména muži.

Námitky neprošly, bourat se bude

Lanškroun - Proměnu Společenského domu na nový kulturní dům dočasně zabrzdily dvě námitky adresované na Úřad pro hospodářskou soutěž.

Zákaz nezákaz, cizinec řídil dál, dokud ho nechytili

Choceň - Bez techničáku i řidičáku se projížděl Chocní třiapadesátiletý cizinec v minicooperu. Neprošel policejní kontrolou.

Ulice měst prošpikuje víc kamer

Orlickoústecko - Aby zlodějům, sprejerům či vandalům pšenka nekvetla, na ulice či náměstí ve dne v noci dohlížejí bezpečnostní kamery. Jejich počet ale není dostatečný, a tak se radnice snaží kamerový systém stále rozšiřovat.

Zákoutí Lanškrouna ozvláštní tři nové sochy

Lanškroun - Sochaři finišují na třech nových sochách pro Lanškroun. Nemají moc času, letošní Hlínafest skončí tuto sobotu. Loni vzniklo během sochařského sympozia jedno dílo, převržený šálek obřích rozměrů do zámeckých zahrad, kde se stal oblíbenou kulisou portrétních fotografií. Letos ozvláštní originální umělecká díla hned tři městská zákoutí.

Nostalgické jízdy pod Sněžník frčí

Velký bejček, Ušatá nebo Krokodýl… To jsou přezdívky parních lokomotiv a motorového vozu, které se během letní sezony vystřídají v čele historických vlaků Králický Sněžník. Sobotu co sobotu vyrážejí z českotřebovského nádraží a míří pod Králický Sněžník.

Závodníka připomene nová pamětní deska

Dolní Čermná - Dolnočermenského rodáka, československého automobilového závodníka Čeňka Junka (25. 5. 1894 – 15. 7. 1928) bude v městysi připomínat nová pamětní deska.

Nostalgické jízdy pod Sněžník frčí

Králicko - Velký bejček, Ušatá nebo Krokodýl… To jsou přezdívky parních lokomotiv a motorového vozu, které se během letní sezony vystřídají v čele historických vlaků Králický Sněžník. Sobotu co sobotu vyrážejí z českotřebovského nádraží a míří pod Králický Sněžník.

Nález je zpět ve věži kostelíka, ke vzkazům předků přidali současný

Králicko - Tubusy nalezené při opravách věže kostela Nejsvětější Trojice v Heřmanicích jsou zpět. V makovici se našly dvě schránky, obsahovaly předměty a dokumenty z 19. století. Ujalo se jich Městské muzeum v Králíkách, které je očistilo a zadokumentovalo.

Šéf Lucrezie: To nejlepší nás teprve čeká...

Dolní Dobrouč - Skupina historického šermu Lucrezia byla založena 6. října 1991. Prostým odpočtem od letošního letopočtu lze tedy snadno dojít k závěru, že letos slaví pětadvacáté narozeniny. Se svými fanoušky a sousedy z Dobrouče je na domácí půdě oslavila Historickým dnem.

Zloděj zaútočil slzákem

Choceň - V Chocni neznámý poberta přepadl sedmašedesátiletého muže se slzným plynem v ruce.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT