Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

DANA POKORNÁ

Dana Pokorná / Orlický deník

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Na ledovce ruce z kapes, radí lékařka

Chůze po namrzlých chodnících si žádá maximální obezřetnost, stačí neopatrný pohyb, kluzká podrážka a úraz je na světě. Jak bezpečně chodit na ledovce, poradila primářka Rehabilitačního ústavu v Brandýse nad Orlicí Michaela Tomanová. Zdůraznila, že chůze na zledovatělém povrchu je především otázkou biomechaniky lidského těla. 

Na Orlickoústecku vypadl muž z vlaku, přišel o obě nohy

Provoz na hlavním železničním koridoru zasáhla v sobotu krátce po 15. hodině mimořádná událost, nahlášena byla jako sražená osoba mezi železničními stanicemi Třebovice a Rudoltice. Šlo o rychlík do Luhačovic, zraněný byl mladý muž.

Muž naskakoval do vlaku, utrpěl těžká zranění

Na hlavním železničním nádraží v Ústí nad Orlicí došlo v neděli kolem 19. hodiny k nehodě. Starší muž (ročník 1932) naskakoval do rozjíždějícího se vlaku a spadl pod něj. Utrpěl těžká zranění.

Pozná širou Rus. Ve vlacích Transsibiřské magistrály

/ROZHOVOR/ Pod slovem dovolená si každý představí něco jiného. Ředitele vysokomýtského Regionálního muzea Jiřího Junka pohodlíčko u moře neláká.

Značka na přání rozvířila diskuzi

Lanškroun - Po Králíkách si registrační značku na přání (RZP) na auto v majetku města pořídil i Lanškroun. V Králíkách výměně značek na služebních autech předcházela anketa na městském Facebooku. Králické přesvědčil i argument, že přidělení bude pro město zdarma.

Jak nejlépe pomoct útulku? Vzít si pejska

Lanškroun - Více než tisícovka psů, opuštěných, zatoulaných, častokrát i týraných bezcitnými majiteli, prošla psím útulkem v Dolním Třešňovci za deset let provozu.

Tvrz Bouda má konečně „šťávu“

Těchonín - Průvodci na tvrzi Bouda si řádně oddychli, provozně náročné a drahé dieselové generátory konečně nahradila elektřina.

Typický narkoman: je mu devětadvacet a bere pervitin

Orlickoústecko - Jak vypadá typický klient organizace Laxus, která v rámci svého terénního programu pracuje s drogově závislými v okrese? Je to muž, kolem devětadvaceti let, se základním nebo středoškolským vzděláním, který už několik let bere pervitin. Jen zřídka to bývá opium nebo heroin.

Tibeťany podpoří vyvěšením vlajky

Orlickoústecko - Dnes si svět připomíná 57. výročí povstání Tibeťanů proti čínské okupaci Tibetu. I v českých městech a obcích zavlaje tibetská vlajka, která má poukázat na dlouhodobé porušování lidských práv v Tibetu.

Česká Třebová na Holiday World ukáže nové videospoty

Na holešovickém výstavišti v Praze dnes začíná Holiday World, nejvýznamnější přehlídka cestovních kanceláří, domácích českých regionů, národních turistických centrál cestovního ruchu a dalších služeb turistického průmyslu ve střední Evropě. Vystavovat zde budou i města a destinace z Orlickoústecka.

Mrtvých na silnicích zase přibylo

Orlickoústecko - Policie zveřejnila statistiku dopravní nehodovosti na Orlickoústecku za minulý rok. K optimismu není žádný důvod, ve srovnání s předchozím rokem se stalo na silnicích okresu víc dopravních nehod, zemřelo při nich víc lidí a víc jich utrpělo těžká zranění.

Na úpravu běžeckých stop je zatím málo sněhu

Orlickoústecko - Sdružení obcí Orlicko chce i letos potěšit běžkaře strojovou úpravou stop v oblasti Buková hora – Suchý vrch. Sdružení připravené je, technika taky, jediné, na čem to vázne, je sníh. Na to, aby vyjely rolby, je ho málo a to málo ještě odtává.

Tomáš Teplý: Vpřed postupuji krok za krokem

Ústí nad Orlicí - Chutnají nám jiná piva, jiná svíčková, ale představu, jak by nám měly být v restauraci naservírovány, máme všichni zhruba stejnou. V příjemném prostředí, na čistý stůl a vlídným personálem. To jsou základní kritéria, na kterých postavil provoz Měšťanského pivovaru v ústeckých Hylvátech jeho majitel Tomáš Teplý. A to dokáží hosté ocenit, rádi se vrací, facebookový profil pivovaru plní pozitivními vzkazy.

Kádě plné šupináčů, vůně smaženého kapra. Takový byl výlov rybníka Vrchovina

Vrchovina - Rybník Vrchovina na Choceňsku byl v sobotu obklopen davy, které pozorovaly členy Rybářského spolku Vrchovina při výlovu.

Jak čelit nemocem? Saunováním

S podzimem, kdy roste počet nachlazení, nabývá na aktuálnosti téma „jak si zvýšit imunitu". Vyhnout se nemocem může pomoct i saunování.

Škodovka nedostala přednost, skončila koly vzhůru

Ústí nad Orlicí - V úterý ve 12.15 hodin došlo k dopravní nehodě na křižovatce ulic Lochmanova a Pickova.

A že prý nic neroste! Mykologové v Chocni vystavili 350 druhů hub

Choceň - Na plné košíčky to zatím není. Ale že se v lesích přece jen dají houby najít, potvrdila tradiční mykolog

Šermířům z Honoraty učaroval hrad Svojanov

Letohrad - S Honoratou se můžete nechat unést do dob chrabrých rytířů a neohrožených mušketýrů, do dob, kdy šlechtičny nosily vznešené róby a kati nemilosrdně stínali hlavy. Spolek přátel historie má široké pole působnosti, jeho šermířská, taneční i střelecká vystoupení už letos mohli obdivovat diváci při Valdštejnských slavnostech ve Frýdlantě v Čechách, na Svátcích dřeva v Žamberku nebo při Královských slavnostech na Svojanově.

Společně si dají Férovou snídani

Orlickoústecko - V sobotu dopoledne se na více než stovce míst u nás sejdou lidé, aby si dali Férovou snídani. Piknikovým happeningem dají najevo, že podporují fair trade, férový obchod ve prospěch znevýhodněných pěstitelů.

Ústí opět přivítá mladé houslisty z celého světa

Ústí nad Orlicí - Už po sedmapadesáté bude Ústí nad Orlicí hostit soutěž pro mladé houslisty. Mezinárodní Kocianova houslová soutěž bude slavnostně zahájena ve středu před budovou ZUŠ Jaroslava Kociana a potrvá do soboty.

Dobrovolníci uklidí okres od odpadků

Orlickoústecko - Stovky lidí z okresu v sobotu napomohou dobré věci. Vydají se společně vyčistit své okolí od ledabyle odhozených odpadků a černých skládek.

Lanškroun začíná jednat s lékaři o rekonstrukci polikliniky

Lanškroun - Město se chce pustit do rekonstrukce polikliniky v blízkosti náměstí. Oslovená firma má vypracovat studii proveditelnosti. Ta by měla mj. vyhodnotit možnosti objektu ve vztahu k požadavkům zdravotníků, posoudit vhodnost přístavby, navrhnout logistiku nového provozu nebo spočítat investiční náklady.

Společenský dům: Je třeba udat směr

Lanškroun - Už je to pět měsíců, co řízení školy vyměnil za vedení desetitisícového Lanškrouna. Radim Vetchý byl zvolen starostou za Lanš-
krounské fórum, které vyhrálo podzimní komunální volby v Lanškrouně. Do listopadu 2014 pracoval jako ředitel Základní školy speciální v Lanškrouně.

Autisté nerozumí tomu, co vidí a slyší

Orlickoústecko - Druhý duben je Světovým dnem porozumění autismu. I u nás se uskuteční osvětové akce, které nechají nahlédnout do světa lidí, kteří vnímají svět jinak. Jejich společným prvkem bude modrá barva, ta symbolizuje porozumění a schopnost komunikovat.

Miss čeká ve škole uvítání

Jablonné nad Orlicí - Sobotní televizní finále České Miss bylo pro řadu diváků z Orlickoústecka napínavým zážitkem, protože se jej účastnila finalistka z Jablonného nad Orlicí Andrea Kalousová.

Řidiče čekají v Ústí krušné chvíle

Ústí nad Orlicí - Stačí, aby na průtahu městem ve frekventovaných časech dalo auto u pověstných bezpečnostních ostrůvků přednost chodci, a hned se za ním tvoří kolony. Řidiče čekají v Ústí krušné časy, v pondělí začne dlouho plánovaná modernizace silnice I/14 (od světelné křižovatky u Avionu po výjezd z města na Českou Třebovou).

Lanškroun oceňoval úspěšnou mládež

Lanškroun - V prostorách zámku převzali pamětní listy a finanční odměny ti žáci a mladí lidé, kteří v uplynulých měsících úspěšně reprezentovali město. Anketu Lanš-kroun vyhlašuje už od roku 1991.

Babybox zachránil už druhé novorozeně. Dostal jméno po primáři

Ústí nad Orlicí - Do babyboxu v Orlickoústecké nemocnici byl ve středu krátce po druhé ráno odložen chlapec. Vážil 3,5 kilogramu a podle zdravotníků se narodil chvíli předtím, než byl vložen do schránky pro nechtěné děti.

Drogou číslo jedna je pervitin

Lanškroun - S uživateli drog na Lanškrounsku pracuje přímo v terénu organizace Laxus. Služeb terénních pracovníků vloni využívalo devětatřicet klientů – devatenáct přímo, dvacet zprostředkovaně.

Milan Michalski dostal do vínku foťák, geologické kladívko a toulavé boty

Česká Třebová - Tváře a osobnosti Milana Michalského, tak se jmenuje výstava fotografií českotřebovského dokumentaristy, která je v těchto dnech přístupná ve výstavní síni Kulturního centra.

Do modernizace nádraží v Letohradu investují téměř miliardu

Letohrad - Železniční nádraží v Letohradu je zastaralé a žádá si modernizaci. Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) proto plánuje jeho rekonstrukci a obnovení jednání se zástupci města o nové podobě stanice. Podle vyjádření investora by stavba mohla být zahájena nejdříve v roce 2017. Celkové náklady dosáhnou téměř jedné miliardy korun.

Pykali za to, že nemají pás, za jízdy telefonují. Jeden řidič si 'šlehnul'

Orlickoústecko - Osmadvacet řidičů uvízlo v policejní síti při dopravně-bezpečnostní akci, která se v minulém týdnu zaměřila na dodržování silničního zákona.

Je zelená vlna nereálným snem?

Ústí nad Orlicí - Už léta vadí některým řidičům, že hlavní tah v Ústí neprojedou na zelenou vlnu, bez nutnosti zastavit na některém ze semaforů.

Poliklinice na periferii říkají ne!

Lanškroun - Vedení Lanškrouna potvrdilo na tiskové konferenci, že město chce řešit problém s nevyhovující poliklinikou a bude-li zájem, zajistí její rekonstrukci.

Sbírka pomůže třinácti chudým dětem i Rudolfovi s leukemií

Orlickoústecko - Skončila sbírka Oblastní charity Ústí nad Orlicí Adopce na dálku, která rok co rok v zimních měsících pomáhá vybírat prostředky na vzdělání chudých indických dětí. V kostelích letohradské farnosti se vybralo celkem 92 707 korun.

Bikeři: Zastrašit se nenecháme! Na opravu parku vypsali sbírku

Ústí nad Orlicí - Jak už Deník informoval, ústecký FFT Bike Park zpustošili vandalové. „Banda škůdců" zničila veškeré dřevěné kulisy ve stylu westernového městečka, které sloužily jako překážky.

Šampiony má opět vítat plné náměstí

Letohrad - I na malém městě mohou žít světoví šampioni. Letohrad je toho důkazem. Česká biatlonová štafeta si na mistrovství světa ve finském Kontiolahti dojela pro zlato a Letohrad byl znovu na nohou. Jak by ne, když zde trvale bydlí polovina štafety.

Farmářské trhy hlásí příchod: rynek zas provoní jelítka i sýry

Orlickoústecko - Jaro se blíží a s ním i sezona farmářských trhů v centrech měst. Odstartují v pátek v Lanškrouně.

Okružní křižovatka u Šedivce je na světě, zatím na „papíře“

Šedivec - Už loni bylo rozhodnuto, že nebezpečná křižovatka u Šedivce se promění na křižovatku okružní. Při tragické nehodě v roce 2013 tam zemřeli tři lidé.

TGM: Výhra, nebo krok zpět?

Ústí nad Orlicí - Až v dohledné době začne rekonstrukce ulice T. G. Masaryka, bude to bez revolučních změn, které už bezmála dva roky v Ústí vířily hladinu veřejného mínění.

Děs! Vandalové běsnili v Bike parku, z westernových domů udělali třísky

Ústí n. O. – Překážky v FFT Bike parku si podali vandalové. Poničili všechny dřevěné baráčky à la westernové městečko, které byly dokonalou kulisou pro závody ve skocích na kole FFT Slopestyle ve stylu starých westernů.

Poliklinika na místě tržnice v Lanškrouně stát nebude

Lanškroun - Výstavba nové polikliniky se komplikuje. Jednatel společnosti Energetik 2 Pavel Formánek oznámil, že ustupuje od projektu postavit ji na pozemcích po bývalé tržnici v ulici 5. května.

U Bukové hory se utkali musheři

Červenovodské sedlo - Na Červenovodském sedle bylo o víkendu hodně živo. Běžkaři, které v hojném počtu vytáhlo do přírody skvělé počasí a příznivé sněhové podmínky, se tu mísili s účastníky závodu psích spřežení ve sprintu o Pohár lady Bright Magadan.

Kauza končí odvoláním ředitele školy

Lanškroun - Do závěrečného dějství vstoupila kauza výběrového řízení na ředitele Základní školy Dobrovského, která od loňského jara vířila hladinu veřejného mínění. Pavel Dvořáček byl ředitelem školy jen půl roku, současná městská rada ho odvolala.

Škatulata s autobusákem? Vize. Pro cestující se nic nemění

Ústí nad Orlicí - „Kdo takovou hloupost vymyslel? Prý se má zrušit autobusové nádraží a přesunout na vlakové," rozčiluje se žena, která z centra Ústí dojíždí na směny do Lanš-krouna.

Měl energie na rozdávání, vzpomínají na sýrařského krále

Ústí nad Orlicí - Za velkého zájmu veřejnosti se otevírala v Hernychově vile výstava o Milanu Vyhnálkovi, rodákovi z Hnátnice, který proměnil Tasmánii v sýrařskou velmoc a jako přední australský i světový podnikatel získal řadu ocenění.

Muzeum vás vtáhne do báječného světa lega

Lanškroun - Na počátku byl chudý dánský tesař, který vymýšlel hračky. Díky němu se zrodila legenda. Lego.

Amalthea pomáhá dětem vyrůstat v rodinách

Orlickoústecko - Nezisková organizace Amalthea hledá dlouhodobé pěstouny pro malé i větší děti, pro více sourozenců a pro děti romského etnika.

Masopustní třináctka se nesla ve znamení mýtů a pověr

Libchavy - Poznámka „to jsou ale vrány", cílená na skupinku dam v masopustním průvodu, nebyla v Libchavách tuto sobotu myšlena vůbec pejorativně. Co mohly čekat, když se převlékly za vrány.

Pouť nudila. Radnice chce změnu

Ústí nad Orlicí - Poloprázdné náměstí, skromně obsazené atrakce. To je obrázek, který se v posledních letech naskýtal při procházení Ústecké pouti.

  • 1
  • 2

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT