Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

DANIELA LOUDOVÁ

Daniela Loudová / Klatovský deník

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Ke Klostermannovu výročí plánují fotolavičku, nabídne úchvatný pohled na Šumavu

Letos je tomu 170 let, co se narodil jeden z nejvýznamnějších šumavských spisovatelů Karel Klostermann. A právě k tomuto výročí se lidé z Národní turistické centrály Šumava, facebookového portálu Fotíme Šumavu, spolku Karel Klostermann – spisovatel Šumavy a Lukáš Procházka připravili zajímavý projekt, do kterého chtějí zapojit širokou veřejnost.

OBRAZEM: Kalendář škodovek ozdobila i zpěvačka Olga Lounová

/FOTOGALERIE/ Na poslední srazu škodovek, který se konal v Běšinech, byl představen nový kalendář ŠKODAteamu na rok 2018.

Z rozhledny Markéta skočila žena, na místě zemřela

Tragickou událost šetří v současné době policisté u rozhledny Markéta u Dlažova na Klatovsku, kde dnes ukončila svůj život 41letá žena, která z ní skočila.

O Horáčka nebyl zájem, na jeho besedu dorazil jediný student

Nemilé překvapení čekalo na prezidentského kandidáta Michala Horáčka, když přišel na besedu se studenty sušického gymnázia. Dostavil se totiž jen jeden.

Režisér Strach o obrovském úspěchu Anděla Páně 2: Je to zázrak

Klatovsko – Zájem o druhý díl pohádky Anděl Páně je obrovský i na Klatovsku. Představení jsou v kinech beznadějně vyprodána a lidé odcházejí nadšeni. Samotného režiséra Jiřího Stracha úspěch překvapil.

Klatovský kulturní dům rozzáří skupina Mandrage

Klatovy – Nejvýpravnější turné populární kapely Mandrage k aktuálnímu albu Potmě jsou všechny kočky černý dorazí také do Klatov, kde skupina zahraje 27. listopadu v kulturním domě.

OBRAZEM: CD skupině Jelen křtily dvě fanynky z publika

Klatovy - Téměř zcela zaplněný sál kulturního domu v Klatovech přivítal v pátek skupinu Jelen, která zahájila své působení v roce 2014 a nyní jede turné se svým nově vydaným albem Vlčí srdce, které bylo právě v Klatovech pokřtěno.

Jiří Suchý zkolaboval během vystoupení v klatovském divadle

Klatovy - Vystoupení s kolegyní Jitkou Molavcovou nedokončil v pondělí večer v klatovském divadle Jiří Suchý.

Klatovské lázně zaplnily Tři sestry. Zpívala i Bára Špotáková

Klatovy - Páteční večer patřil v klatovských Lázních skupině Tři sestry. Spolu s ní tam zavítaly kapely Dukla Vozovna a Vypsaná Fixa.

GALERIE, VIDEO: Ze zimního stadionu v Klatovech unikal čpavek

Klatovy - Všechny záchranné složky cvičily ve čtvrtek na „zimáku" v Klatovech.

Sušické slavnosti nabídnou tři hlavní koncerty

Sušice – Dnes startují v Sušici třídenní slavnosti s bohatým programem. Skládají se především z vystoupení místních kapel a škol, ale zapojena je i veřejnost.

AKTUALIZOVÁNO

Parašutista z Belgie nezvládl přistání, v nemocnici zemřel

Klatovy – Na klatovské letiště musel ve čtvrtek ráno letět vrtulník.

Těla nechávali na chodbě. Jde o cílenou likvidaci, tvrdí manželka provozovatele

Horažďovice - Novodobý hon na čarodějnice. Tak nazývá situaci okolo události týkající se horažďovické pohřební síně manželka jejího provozovatele Karla Hoška, Soňa. Mělo tam docházet k nestandardní manipulaci s těly zemřelých. Podle Hoškové se jí a manžela chce město už nějaký čas zbavit, aby mohlo pohřební síň pronajmout či prodat někomu jinému.

V Klatovech zazpívá Neckář, Kubišová i Arakain a Dymytry

Klatovy – Městské kulturní středisko v Klatovech připravuje i pro letošní rok pestrou nabídku.

Marek Ztracený vydává novou desku, chystá pět koncertů

Železná Ruda /ROZHOVOR/ - Zpěvák ze Železné Rudy si plní své sny. V současné době vydává Marek Ztracený novou desku a chystá se na spolupráci se skupinou Chinaski, kterou jako mladík obdivoval. Nejen to, jak deska vznikala a co na ní lidé najdou, zpěvák prozradil v krátkém rozhovoru.

PODÍVEJTE SE: Lázně rozbouřily Tři sestry. Zahráli i Horkýže Slíže

Klatovy – Bouřlivá atmosféra, davy lidí, fronty na pivo, ale i strkanice, které mnohdy končily fackou či pěstmi. Tak to vypadalo na koncertě skupiny Tři sestry, která jede letošní turné s kapelou Horkýže Slíže a zavítala v pátek do klatovských lázní.

Hrad Švihov ožije nočními prohlídkami

Na hrad ve Švihově se nečekaně vrátí hradní pán Půta a čekají na něj otrava purkrabího, pletky jeho syna s děvečkou a zásah zmateného alchymisty.

OBRAZEM: Letiště patřilo pilotům RC modelů

Bolešiny – Na modelářském letišti v Bolešinech se o víkendu sešly desítky pilotů.

Chystají novinky přímo pro Hrady CZ

Švihov – Tisíce lidí, stovky stanů, známé kapely a zpěváci. Tak to vypadá každý rok na festivalu Hrady CZ ve Švihově a nejinak tomu bude i letos. Tentokrát se hudba na loukách nad železničním nádražím rozezní 31. července v podvečer a hrát bude i téměř celý následující den.

OBRAZEM: Lucie Bílá s Arakainem rozbouřili "kulturák"

Klatovy - Prvomájový večer strávily stovky lidí v klatovské kulturním domě.

Turistickou sezonu v Klatovech zahájí Marek Ztracený a Argema

Na náměstí v Klatovech bude 9. května zahájena turistická sezona.

OBRAZEM: Horkýže Slíže rozpumpovali Sokolovnu

Sušice - Bouřlivá atmosféra panovala v pátek večer v sušické Sokolovně. Konal se tam totiž koncert slovenské skupiny Horkýže Slíže, který přilákal stovky lidí.

Horkýže Slíže zahrají v Sušici i v Klatovech

Sušice - Rozhovor s Peterem Hrivňákem ze skupiny Horkýže Slíže, která zavítá na Klatovsko.

Na Špičáku otevřou nový snowpark

Teploty pod nulou a sněžení zlepšily podmínky v lyžařských areálech na Šumavě.

Vláda zavádí školkovné, rodiče ušetří až 8500 korun

Praha /INFOGRAFIKA/– Rodiče, tedy vlastně Ježíšek, by letos mohli dětem nadělit více, než je běžné. Aspoň pokud si „ježíškové" uvědomí, že příští rok by rodinná peněženka mohla být 
o pár tisíc bohatší. Vláda totiž zavádí takzvané školkovné.

Hyeny! Postižené Terezce ukradli kočárek. Sama ujde jen pár kroků

Hradešice - Na nákup speciálního kočárku pro postiženou šestiletou Terezku Kodýdkovou z Hradešic přispěla celá republika. Z úterý na středu jí ho ale někdo ukradl. Rodina je zoufalá, protože je to pro ně obrovská ztráta. Holčička se bez kočárku neobejde, sama ujde jen pár metrů. Po zloději pátrají policisté i lidé z Klatovska.

AKTUALIZOVÁNO

Zmizelé německé letadlo našel český armádní vrtulník

Praha/Ústí nad Labem – Policisté na řadě míst České republiky, včetně Ústeckého kraje, v neděli pátrali po zmizelém německém sportovním letadle. Letadlo nalezl český armádní vrtulník v nepřístupném terénu na Šumavě, poblíž Modravy na Klatovsku.

Na Hrady CZ se těší i Kodym z Wanastových Vjecý

Švihov - Louky nad vlakovým nádražím ve Švihově se opět promění ve festivalové městečko. V pátek 18. července tam začne hudební festival Hrady CZ, který bude pokračovat i v sobotu. Festival v rámci svého desetiletého výročí návštěvníkům nově nabízí i komfortnější stanování ve „VIP Hradních kempech".

Milovníci saunování v Klatovech se dočkali. Dostanou ochlazovací bazén

Klatovy - Zastupitelstvo města Klatov vyslyšelo žádost lidí a doplnilo původní projekt rekonstrukce.

Zábrany se na Bukovák opět vrátí a to v dubnu

Klatovsko - Některé řidiče jedoucí ze Sušice na Klatovy překvapilo odstranění zábran na křižovatce na Bukováku. Ty tam byly umístěny kvůli četným dopravním nehodám, bohužel některým i smrtelným. Řidiči se ale bát nemusí, zábrany tam opět budou.

Nájemníci v Klatovech stále žijí v plísních. Soudní řízení s městem se oddalují

Klatovy - Spory nájemníků, kteří mají v bytech plísně, s radnicí stále nekončí. Správa nemovitostí Klatovy (SNK) sice chce provádět opravy, ale v době, kdy jsou stále předmětem soudního sporu, a to se lidem nelíbí. Soudní řízení se navíc stále odkládají.

V Železné Rudě objevili celníci stovky padělků i tisíce cigaret

Železná Ruda – Akce celníků na nabídku, prodej a přepravu padělků a dalšího nelegálního zboží v Železné Rudě a jejím okolí se vyplatila.

Nemocnice v Klatovech zrušila parkovné

Klatovy - V Klatovské nemocnici končí také bezpečnostní agentura, hlídat budou kamery.

Vlak přejel muži obě nohy, když do něj chtěl naskočit

Bezděkov – O obě nohy nejspíše přijde čtyřicetiletý muž, který spadl v sobotu okolo desáté hodiny pod kola vlaku v Bezděkově u Klatov. Na místě zasahovaly všechny složky integrovaného záchranného systému.

OBRAZEM: Ve Strážově se sešlo 101 dalmatinů

Strážov - Nejpestřejší přehlídku měli ve Strážově. Předvedlo se tam okolo 400 převleků, některých byly celé skupiny.

V Klatovech přidali další tři miliony na opravy komunikací

Klatovy - V letošním roce navýšilo město Klatovy rozpočet na opravy tamních komunikací o tři miliony korun. Celková částka tedy činí 15 milionů korun. Opraví se silnice i chodníky.

Na Špičáku je otevřena už jen jedna sjezdovka. Není sníh

Šumava - I přes vyšší teploty, než jsou v zimě obvyklé, si stále na několika místech na Šumavě můžete zalyžovat. V Kašperských Horách je v provozu vše.

Bazén v Sušici navýšili o dalších 10 milionů

Sušice - Podle starosty Sušice Petra Mottla jde již o finální částku, rozhodně už se zvedat nebude.

Ztráta Klatovské nemocnice stále roste

Klatovy - Dostat se z červených čísel se Klatovské nemocnici nedaří. Vysněné černé nule se zatím nepřibližuje. Naopak. Nebýt podpory Plzeňského kraje, převyšovala by loňská ztráta částku 190 milionů korun. Důvodem je přestěhování do nové budovy i to, že loňský rok byl obecně pro zdravotnictví velmi nepříznivý. Už letos se má ale začít blýskat na lepší časy.

Sušičtí studenti na soutěži v Plzni zazářili

Sušice – Studenti Střední odborné školy a Středního odborného učiliště v Sušici z oboru cestovní ruch se ve světě neztratí.

Špičák chystá na tento víken umělé laviniště

Šumava – Areály na Šumavě se stále snaží nabídnout návštěvníkům upravené svahy s dostatkem alespoň technického sněhu.

FOTO: Velkým Borem prošel po desítkách let masopustní průvod

Velký Bor - Obyvatelé Velkého Boru se rozhodli, že minimálně po třiceti letech obnoví tradici a uspořádají masopustní průvod.

Na Klatovsku havaroval autobus plný dětí, sedm zraněných

Šumava - Nedaleko Javorné na Šumavě v neděli ráno havaroval autobus plný dětí. Na místě zasahují všechny složky integrovaného záchranného systému. V současné době je silnice z Klatov na Železnou Rudu uzavřena.

Lyžaři si na Šumavě stále přijdou na své

Šumava – I přesto, že na Šumavě panují spíše jarní teploty, je sněhu v lyžařských areálech stále dostatek a milovníci lyžování či snowboardingu si stále mohou přijít na své, a to i v nižších polohách.

Sněhové podmínky na Šumavě jsou stále dobré

Šumava –  zimních sportů si tak přijdou na své, jen běžkařům zatím sněhové podmínky nepřejí.

Patnáct let žijí nájemníci v Klatovech v plísních

Klatovy - Už patnáct let bojují někteří nájemníci v bytech v Suvorovově ulici v Klatovech s plísněmi a dodnes jim s tím nikdo nepomohl. Navíc měli slíbeno, že jim po dobu dvaceti let nebude zvyšováno nájemné, protože městu na dostavbu domů přispěli předplaceným nájemným, ovšem slib město, které byty vlastní, nedodrželo. Město Klatovy prý na zateplení domu nemá peníze.

Poprvé si na Klatovsku zalyžujete i v Kocourově

Šumava – Lyžařské areály na Šumavě se už konečně dočkaly příznivějšího počasí, a mohou tak nabídnout svým návštěvníkům lepší podmínky.

Klatovská radnice bude mít svoji recepci

Klatovy – V přízemí klatovské radnice se začíná budovat nová recepce. Lidé už tak nebudou muset běhat po celé budově, když budou potřebovat pouze určité informace nebo například ověřit listiny.

Dopadli muže, který minulý rok pokácel na Špičáku pět stromů

Železná Ruda – Policisté odhalili muže, který v druhé polovině října loňského roku pokácel čtyři modříny a jeden smrk v lokalitě na Špičáku v Železné Rudě.

OBRAZEM: Už dvacet let pomáhají sociální služby v Klatovech

Klatovy – Už dvacet let se stará Městský ústav sociálních služeb (MěÚSS) Klatovy o lidi, kteří jeho pomoc potřebují.

  • 1
  • 2

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT