Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

DANIELA ŘEČÍNSKÁ

Daniela Řečínská / Kladenský deník

Student Univerzity Pardubice, obor historicko-literární studia.

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

V bývalém dole u Libušína na Kladensku hořelo. Při zásahu byl zraněn hasič

Libušín /FOTOGALERIE/ - Čtyři jednotky kladenských hasičů zasahovaly v pondělí dopoledne při požáru střechy haly v areálu bývalého dolu Schoeller u Libušína na Kladensku. Při akci spadl jeden hasič z asi třímetrové výšky a utrpěl lehké zranění ramene.

Hasiči na Kladensku evakuovali v roce 2015 z velmi nebezpečné situace 283 lidí

Kladensko - Požáry, dopravní nehody, záchrana nejen lidí, ale i zvířat z jakékoliv svízelné situace, pomoc při otevírání bytů, evakuace lidí při hrozícím nebezpečí nebo také odstranění popadaných stromů či větví ze silnice. Pracovní náplň hasičů je velmi pestrá a také náročná, a to nejen po fyzické stránce.

Chovatelé se pochlubili svými holuby, králíky i drůbeží

Kladno /FOTOGALERIE/ - Český svaz chovatelů Základní organizace Kladno 1 uspořádala místní výstavu králíků, holubů a drůbeže. Akce byla zároveň spojena s jubilejním dvacátým ročníkem soutěže O pohár profesora Žofky za českého albína. Expozice se uskutečnila v chovatelském areálu ve Smečenské ulici v Kladně-Rozdělově.

U Hořešoviček na Kladensku havaroval kamion, vysypal náklad minerálek

Hořešovičky - Kamion plně naložený minerálními vodami sjel mimo komunikaci a skončil s vysypaným nákladem v příkopu. Nehoda se stala ve čtvrtek kolem šesté hodiny ranní na hlavním tahu z Chomutova na Prahu kousek za sjezdem z silnice I/7 na Hořešovičky na Kladensku. V tomto je místě je navíc komunikace kvůli opravě povrchu zúžená.

Mluvčí Jiří Ovčáček se stal členem lidického Svazu bojovníků za svobodu

Lidice - Svaz bojovníků za svobodu (ČSBS) v Lidicích opět přitahuje pozornost. Jeho nejnovějším členem se totiž stal mluvčí prezidenta České republiky Miloše Zemana Jiří Ovčáček. Výbor lidického svazu projednal jeho přihlášku už v polovině února a podle informacích, které jsou zveřejněny na webových stránkách místní organizace, ji jednomyslně přijal. O následném přijetí Jiřího Ovčáčka informovala předsedkyně ČSBS Lidice Jana Bobošíková.

Při unikátní noční akci policie zkontrolovala přes 700 vozidel

Kladensko - Nebývalé množství policejních hlídek upoutalo v uplynulých třech dnech pozornost řidičů po celém Kladensku. Policisté se zapojili do celorepublikové dopravní akce. Navíc z pátku na sobotu se v ulicích Kladna odehrála unikátní bezpečností akce, při níž hlídky prováděly speciální kontrolu typu A.

V ulicích Kladna lidé častěji nacházejí použité stříkačky

Kladno - Velmi znepokojující informaci zveřejnila Městská policie Kladno. Za uplynulých několik málo dní vyjížděli strážníci dvacetkrát k likvidaci použité injekční stříkačky, kterou lidé našli v ulicích Kladna. „Městští policisté posbírali a odvezli k likvidaci šestadvacet stříkaček. Nejvíce výjezdů měli strážníci do městské části Rozdělov a dále do Kročehlav," vyjádřila se mluvčí kladenských strážníků Markéta Fröhlichová.

Hasiči oslavili Den linky 112, lidé cvičně mluvili s operátory

Kladno - Dvě jedničky a dvojka, čili číslovka 112, pod sebou skrývá jednotné evropské číslo tísňového volání. 
A právě ve čtvrtek (11. 2.) se konal jeho den. Středočeští hasiči 
u této příležitosti připravili akci s názvem Den linky 112. Ta se uskutečnila v nákupním centru v ulici Petra Bezruče v Kladně. Jejím cílem bylo seznámit veřejnost s fungováním jednotného čísla.

Nalezených 15 tisíc korun skončilo na oddělení nálezů a ztrát

Kladno - V bankomatu najdete patnáct tisíc korun. Co 
s penězi uděláte? Strčíte si je nenápadně do kapsy, nebo je odevzdáte? Třiatřicetiletá poctivá nálezkyně tento finanční obnos odevzdala. Případ se stal v nákupním centru 
v Americké ulici v Kladně-Kročehlavech. Žena našla peníze v bankomatu jednoho 
z peněžních ústavů a odevzdala je zaměstnancům obchodního centra. Ti zavolali Městskou policii Kladno.

Muž okradený v lesoparku: Mobil mi ukradl čtrnáctiletý hoch

Kladno - Čtyři mladíky zadrželi kladenští městští policisté na hlavní silnici ve směru na Prahu. Partička podle oznamovatele okradla v kročehlavském lesoparku Dlouhé boroviny muže o mobilní telefon. „Ten čtveřici pronásledoval až k čerpací stanici v Kročehlavské ulici, kde požádal, aby mu na pomoc přivolali hlídku," vyjádřila se mluvčí kladenských strážníků Markéta Fröhlichová.

V luxusním domě ve vilové čtvrti v Lánech odhalili varnu drog

Lány - Obyvatelé Lánů na Kladensku zažili tento týden neobvyklou podívanou. Do jednoho z luxusních domů v tamní vilové čtvrti v nové zástavbě vtrhli ve středu policisté společně s hasiči. Podle všeho šli najisto s povolením k domovní prohlídce a podařilo se jim rozprášit další hnízdo vařičů drog.

Hasiči zachraňovali tři děti z bláta vypuštěného rybníka

Kladno - Dětská hra se ve středu odpoledne zvrhla v záchranou akci, na které kromě kladenských hasičů zasahovali také středočeští záchranáři. Dvě dívky a jeden hoch uvízli v bahně vypuštěného rybníka s názvem Kala (Kalý rybník) na okraji Hostivice na Praze-západ. O události informoval Týdeník policie.

Na Kladensku byly v krátké době přepadeny dvě čerpací stanice

Kladensko - Neznámý pachatel přepadl v úterý před 19. hodinou benzinovou čerpací stanici u dálnice D6 nedaleko Stochova. Pod pohrůžkou pistole mu obsluhující vydala několik tisíc korun. Ve středu večer se stal podobný podobný případ na čerpací stanici ve Slaném-Kvíci Na Čubě. I tam byla obsluha přepadena. Na místě zasahovalo několik policejních hlídek.

V Ralsku zadrželi podnapilé strážníky z Kladenska

Ralsko - Dvojice strážníků z Kolče vyjela pod vlivem alkoholu služebním vozem až na Českolipsko.

Strážníky z Kolče zadrželi pod vlivem alkoholu

Koleč - Nepříjemný případ řeší od pátečního odpoledne v Kolči na Kladensku. Dva strážníci zdejší obecní policie mají po svém výjezdu do Ralska nedaleko Mimoně na Českolipsku, co vysvětlovat. Nejen řidič vozu, ale také jeho spolujezdec totiž byli pod vlivem alkoholu. V Ploužnici, městské části Ralska, čili asi osmdesát kilometrů od Kolče, je v pátek kolem 14. hodiny odpoledne zadrželi policisté z obvodního oddělení Mimoň.

Úspěch: služební pes dovedl policisty přímo k pachateli

Kladno - Až ke dveřím bytu, kde se ukrýval pachatel, který poničil sedm aut zaparkovaných v Benešovské ulici v Kladně, dovedl policisty služební pes Devon, jehož vede psovod Radovan Mach. Zadržený dvacetiletý mladík je nyní podezřelý ze spáchání trestných činů poškození cizí věci a krádeže, jelikož si z jednoho z poškozených aut odnesl rádio.

Policisté: Nezkušení řidiči by v tomto počasí neměli vyjíždět

Kladensko - Vzhledem k silným mrazům, ledovce a nepříznivému počasí nabádají policisté řidiče k větší opatrnosti. Navíc posilují policejní hlídky, které pomáhají s řešením dopravní situace. Řidiči ovšem musí i tak při nehodách počítat s delšími dojezdovými časy policistů.

Kladenští hasiči převzali unikátně vybavený kontejner

Kladno - Slavnostní předání nové unikátní techniky se uskutečnilo v centrální stanici středočeských hasičů v Kladně. Novým přírůstkem do výbavy jednotky je kombinovaný hasicí kontejner za tři a půl milionu korun vážící přes deset tun. V celé České republice se takovým vybavením mohou pochlubit pouze v Olomouci.

Záchranáři varují před otravami oxidem uhelnatým

Kamenné Žehrovice - Ačkoliv zima a mrazy začaly později, neznamená to, že by záchranáři nezaznamenali množící se otravy oxidem uhelnatým. Jeden z posledních případů, při kterém lékaři po otravě bojovali o život mladé ženy se stal v rodinném domě v Kamenných Žehrovicích na Kladensku.

Plameny zcela zničily autobus. Vznikla škoda čtyři miliony korun

Kladno - Kladenští hasiči a policisté vyjížděli v sobotu ráno k hořícímu autobusu. Ten se nacházel ve Smečenské ulici v Kladně-Rozdělově. V době, kdy byla událost nahlášena, hořel autobus už v plném rozsahu. Jak uvedl Týdeník Policie, řidiče autobusu na problém upozornila při manipulační jízdě kontrolka, proto zastavil vůz u kraje a vystoupil.

Podvodníci nabízí důvěřivým seniorům předražené zboží

Kladno - Dvě seniorky z Kladna neváhali okrást dva podvodníci. Ženy ve věku třiaosmdesát a dvaasedmdesát let navštívili v jejich bytech 
v Moskevské ulici. Na základě svého přesvědčivého vystupování přiměli důchodkyně ke koupi tří kusů perlátorů na průtok vody. Za toto zboží podvedené zaplatily každá tisíc korun. Zařízení při tom stojí zhruba třicet až padesát korun.

Nedaleko Zlonic havarovala dodávka, řidič zemřel

Zlonice - V úterý před ráno před sedmou hodinou havarovala na silnicemi mezi Zlonicemi a Beřovicemi dodávka. Zatím z neznámých důvodů sjela mimo vozovku a auto nabouralo do stromu. Řidič zůstal zaklíněn ve vozidle. Na místo byli k vyprostění přivoláni hasiči. Zranění mladého řidiče byla ale natolik vážná, že jim na místě podlehl.

Nový rekord: Zimní družecké šlápoty se účastnilo 1202 lidí

Družec /FOTOGALERIE/ – Teplé počasí, sluneční paprsky a touha po svátcích alespoň trochu rozhýbat tělo vylákala na oblíbený pochod Zimní družecká šlápota 
s podtitulem Pochod pro zdraví a dobrou náladu neuvěřitelný počet lidí. Na startu se včera dopoledne zaregistrovalo 1202 účastníků z různých koutů České republiky. Akci letos již pošestnácté pořádaly Obecní úřad Družec a Klub českých turistů Stochov.

Vánoční vtípek způsobil velkou škodu a zastavil u Velvar železniční dopravu

Velvary /FOTOGALERIE/ - Nepovedený vánoční vtip zaměstnal dvě jednotky hasičů, způsobil velkou škodu a zcela zastavil provoz na železniční trati Kralupy nad Vltavou - Velvary. Případ se stal na Štědrý večer po 18. hodině u zastávky Olovnice ve Velvarské ulici. Podle prvotního hlášení zde do kontejneru, který na koleje spadl z projíždějícího auta, narazil osobní vlak. Vše ale bylo trošku jinak.  

Narodil se Kristus Pán si v lánském kostele zazpíval i prezident Miloš Zeman

Lány /FOTOGALERIE/ - V kostele Nejsvětějšího jména Ježíš v Lánech se uskutečnil vánoční koncert smíšeného pěveckého sboru Chorus Laneum. Mezi posluchači nechyběl ani prezident Miloš Zeman se svým mluvčím Jiřím Ovčáčkem. Miloš Zeman se v závěru akce přidal ke zpěvu tradiční vánoční koledy Narodil se Kristus Pán.

Oblastní nemocnice Kladno pokročila ve své celkové modernizaci

Kladno - Další etapa modernizace Oblastní nemocnice Kladno byla slavnostně zakončena na plicním oddělení v ulici Františka Kloze v sousedství areálu nemocnice. Tato etapa stála celkem 40 milionu korun. Z evropských dotací se podařilo získat 36,85 milionu korun.

Sražený a vážně zraněný chodec zemřel po převozu nemocnici

Kladno - Dopravní nehoda s tragickým koncem se stala v úterý večer ve Wolkerově ulici Na Výhybce v Kladně. Pětadvacetiletý řidič vozidla značky Škoda Fabia tam po 19. hodině srazil šestašedesátiletého muže. Ten utrpěl velmi vážná zranění, kterým po převozu do Motola podlehl. Kdo nehodu zavinil, nyní vyšetřuje policie. 

Opilí muži napadli strážníka, jeden z nich mu loktem vyrazil čtyři zuby

Kladno - Vyražené zuby, natržený ret a krvácení z úst. Tak dopadl kladenský strážník, kterého napadl v podvečer na náměstí Jana Masaryka 
v Kladně-Rozdělově sedmadvacetiletý muž ze Smečna. Agresorovi policisté naměřili kolem dvou promile alkoholu v dechu. Případ je nyní na začátku vyšetřování.

Herci kladenského divadla se vzbouřili proti radnici i ředitelce

Kladno - Nemáme kompetentní umělecké vedení, konkrétní náplň práce ani jasnou vizi budoucnosti. S takovými pocity žijí herci činoherního souboru Městského divadla Kladno. V úterý odpoledne vydali prohlášení, v němž se kriticky postavili proti současnému vedení radnice i ředitelce divadla Blance Bendlové. 
 

Muž se zabarikádoval v domě
 a vyhrožoval, že se zastřelí

Žižice - Policejní hlídky dorazily v sobotu odpoledne do Žižic u Slaného na Kladensku. V jednom z rodinných domů se zabarikádoval muž, který hrozil, že se zastřelí. Podle počáteční informace držel muž v domě i rukojmí. Tato verze se naštěstí nepotvrdila. Policisté střelci jeho čin rozmluvili a muž se následně vzdal.

Záchranáři už dostali nadílku. Operační středisko za 38 milionů korun

Kladno - Nové a lepší mapy, informační systém, přístroje, záznamová zařízení telefonů a také systém pro lokalizaci pevných i mobilních linek umožňující lepší vyhledávání volajících, kteří potřebují pomoc a neví, kde jsou. To vše budou nyní moci využívat zaměstnanci středočeské záchranné služby v novém operačním středisku za 38 milionů korun.

Při kontrole v Kladně policisté odhalili třináct případů nalévání nezletilým

Kladno - Do ruchu nočního Kladna vyrazili v pátek nejen policisté ve spolupráci se strážníky, ale také celníci a pracovníci České obchodní inspekce i sociálně-právní ochrany dětí. Jejich cílem byly bary, kluby a hospody, kde se zaměřili zda dodržují zákon v oblasti podávání alkoholických nápojů osobám mladším osmnácti let.

Falešný policista kontroloval tržbu a ukradl 172 tisíc korun

Kladno - Zatím neznámý pachatel se ve velkém obchodním domě v Kladně-Kročehlavech vydával za policistu. Po předložení falešného služebního průkazu se dostal do místnosti s tržbou. Nakonec se mu podařilo ukrást zhruba 172 tisíc korun. Nyní po podvodníkovi a zloději v jednom pátrá policie. Těžko uvěřitelný případ se stal v sobotu 7. listopadu ve čtyři hodiny ráno.

Vánoční dvanáctimetrový smrk již zdobí náměstí v Kladně

Kladno - Je třicet let starý a do Kladna vážil nezvykle dlouhou cestu až z Úhonic 
z Prahy-západ. Dvanáctimetrový smrk městu darovali starší manželé, kteří si ovšem nepřáli být zveřejněni. Zhruba za dva týdny bude ozdobený zářit do noci a vykouzlí úsměv na obličeji nejednoho návštěvníka bez rozdílu věku.

Piano Toníček zničili hráči svým necitlivým zacházením

Kladno - Piano Antonín se od dubna nacházelo ve Dvořákových sadech u budovy opravovaného divadla v Kladně. Umístil ho sem spolek ZaKladno. Ovšem nyní Toníček utichl. Svým necitlivým zacházením ho zničili sami hráči. Proces zkázy byl postupný. Konec přišel až ve chvíli, kdy členové ZaKladno chtěli na závěr sezony u Toníčka uspořádat závěrečné hraní.

Plameny šlehaly z oken rodinných domů, v Kladně kvůli zkratu televize

Střední Čechy /FOTOGALERIE/ - Požár, který začal v kuchyni rodinného domu v Dobřichově na Kolínsku, se postupně rozšířil do přilehlé koupelny a zasáhl část obývacího pokoje. Plameny šlehaly z oken. Svými slovy to potvrdil mluvčí středočeských hasičů Ladislav Holomčík. Podle jeho slov majitelka opustila dům ještě před příjezdem hasičských jednotek a je v pořádku.

Hromadné neštěstí procvičilo záchranáře i lékaře nemocnice

Kladno /FOTOGALERIE/ - Dvacet mladých lidí s různě vážnými zraněními volalo na chodbách budovy Zdravotnické záchranné služby Středočeského kraje o pomoc. Někteří byli už v bezvědomí, jiní zmateně pobíhali sem a tam, další hystericky křičeli. Ačkoliv situace byla skutečně napjatá, jednalo se jen o unikátní cvičení záchranářů společně s lékaři a dalšími zaměstnanci nemocnice.

Puberťák ukradl na chodbě seniorce peněženku

Kladno - Zatím neznámý mladík neváhal a sedmaosmdesátileté ženě ukradl přímo z kabelky peněženku. Případ je o to závažnější, že pachatel je podle informací policie ve věku patnáct až sedmnáct let. Vše se stalo v úterý kolem 15. hodiny, když se důchodkyně vracela do svého domova v Petrohradské ulici 
v Kladně-Rozdělově.

Sebevrah na mostě: dva mladí lidé měli velkou zásluhu na záchraně života

Kladno - Dvě velké náhody, všímavost, ochota pomoci 
a Anežka Libovická spolu se svým kamarádem Erichem. Tato kombinace zachránila život mladého muže, který se své problémy rozhodl vyřešit skokem ze sítenského mostu 
v Kladně. Anežka s Erichem byli za svůj čin oceněni v obřadní síni kladenského magistrátu.

V kročehlavském rybníčku nalezli pohřešovaného muže. Byl už mrtvý

Kladno - Děsivý nález vydala vodní hladina rybníčka za obchodním domem Baumax v Kladně-Kročehlavech. V úterý dopoledne tam bylo ve vodě nalezeno bezvládné tělo muže. Jak potvrdila policejní mluvčí Michaela Nováková, jednalo se o jedenašedesátiletého muže, jehož pohřešovala rodina už několik dní.

Výlov rybníku Bulhar: šupináči si kvůli teplu dělali, co chtěli

Unhošť /FOTOGALERIE/ - Petrův zdar! Rybářský pozdrav zazněl nad rybníkem Bulhar v Unhošti na Kladensku velmi brzy ráno. Členové Českého svazu rybářského místní organizace Unhošť se tam sešli u každoročního výlovu už se svítáním. Sobotní slunečné počasí jim paradoxně přidělalo mnoho práce a starostí. 

Muž dopadl přímo na silnici R6 mezi Unhoští a Přítočnem

Kladensko - Z mostu přes R6 mezi Unhoští a Malým Přítočnem na Kladensku spadl muž. Dopadl přímo na silnici ve směru na Karlovy Vary, ale naštěstí nezasáhl žádné vozidlo. Zda chtěl čtyřiačtyřicetiletý muž spáchat sebevraždu, nebo se jednalo o nešťastnou náhodu, nyní vyšetřují policisté. 

Bylo to jako ze života: do Liptákova dorazili s kufrem všichni

Kladno /FOTOGALERIE/ - „Bude-li vás honit policajt nebo budete-li spěchat na vlak, také se nepřezujete do cviček a nepřevléknete do trenýrek s lampasy." Tento moudrý výrok nedoceněného českého génia Járy Cimrmana, který prosazoval zásadu, aby to bylo jako ze života, si vzali k srdci kladenští pořadatelé již čtyřiadvacátého Kufroběžeckého závodu Járy Cimrmana.

Část oblíbené pěvecké soutěže SuperStar natáčeli v Kladně

Kladno – Fenomén pěveckých soutěží – SuperStar opět zaplavila televizní obrazovky. Pravidelní diváci si nemohli nevšimnout, že část pořadu se natáčela v Kladně. Konkrétně v průmyslové zóně někdejší Poldovky. Na soutěžící v největším středočeské městě čekala dvě vyřazovací kola.

Muž si sedl v Kladně na koleje a počkal na vlak, další se oběsil

Kladensko - Hned dva případy sebevražd vyšetřují od začátku týdne policisté v Kladně a blízkém okolí. První se stala u cyklostezky mezi Velkou Dobrou a Kyšicemi. Druhá v úterý v noci na železničním přejezdu u areálu Sletiště ve směru na Velkou Dobrou.

Prevence, ale také zábava. Takové byly Středočeské dny zdraví

Kladno - Nechat si změřit tlak, poradit se s lékárníkem, vydezinfikovat si ruce, vyzkoušet si první pomoc či si prohlédnout sanitku středočeských záchranářů. To je jen výběr z programu nultého ročníku Středočeských dní zdraví, které se uskutečnily na nádvoří Oblastní nemocnice Kladno.

Mladý muž skončil svůj život
 skokem ze sítenského mostu v Kladně

Kladno - Tragédie se v pondělí brzy ráno odehrála na sítenském mostě v Kladně. Mladý muž se zde rozhodl dobrovolně ukončit svůj život. Proto 
v pondělí, krátce před šestou hodinou ráno, přelezl zábradlí mostu a skočil do Sítenského údolí. Způsobil si velmi vážná zranění a na místě zemřel. Informace potvrdila mluvčí středočeských záchranářů Petra Effenbergerová.

Čtyřnohý policista Morgan má skvělý čich na pachatele

Kladno /ROZHOVOR/ - Takhle krásný policista se jen tak nevidí. Je urostlý, roztomilý a má upřímný pohled. Ačkoliv jsou mu jen čtyři roky, stal se z něj postrach každého, kdo porušuje zákon. Policejní pes Morgan má velmi úspěšné období, za což může poděkovat své psovodce Jitce Jozové.

V lesích u Smečna na Kladensku se našly kosterní pozůstatky

Kladensko /FOTOGALERIE/ - V lese mezi Smečnem a Libušínem-Důl na Kladensku byla ve čtvrtek 3. září nalezena mrtvola, respektive kosterní nález. Kostra patřila pravděpodobně muži vyšší postavy starému 20 až 30 let. Tělo leželo na zelené látkové dece. Vedle byl položen černý velký batoh značky Salom, ve kterém se nacházela tlaková lahev, patrně od dusíku.

Opilá žena zranila při nehodě své dítě

Kladno - Alkohol se stal společným jmenovatelem tří dopravních nehod, které se staly v Kladně. Všichni nesmyslně hazardovali nejen se svým životem a zdravím, ale především ohrozili i další účastníky silničního provozu. Při nehodách byli zraněni celkem čtyři lidé včetně sedmileté holčičky.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT