Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

DANUŠE KRČOVÁ

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Studenti z Mexika se učí léčit podle Priessnitze

Jeseník – Věhlas prvního vodního lékaře na světě Vincenze Priessnitze pronikl i do dalekého Mexika. Čtyřem studentům dohodl honorární konzul České republiky v Mexiku a rodák z Jeseníku Radko Tichavský stáž v Priessnitzových léčebných lázních v Jeseníku, kde se pod vedením odborníků mají naučit unikátním léčebným metodám, kterými jsou zdejší lázně proslulé.

Létání se nevzdám, říká pilot po havárii větroně

Jeseník – /FOTO, VIDEO/ Pilot havarovaného větroně vyvázl bez zranění. Z nemocnice už míří domů a přemýšlí, kdy opět vzlétne.

Chci zpět do Vsetína, říká vystěhovaná Romka

Jesenicko - U polorozpadlých kachlových kamen v domě sedí Eva Žigová a přemýšlí, co bude dál. V domě, kam ji před čtyřmi lety nechala vystěhovat vsetínská radnice, zůstala sama, téměř bez prostředků, se stále rostoucími dluhy.

Ministr Bárta: Izolace Jesenicka skončí

Jeseník – Rok 2013 by měl být z hlediska dopravy pro Jesenicko klíčový. Odstartovat by měla rekonstrukce silnice Šumperk - Červenohorské sedlo a výstava obchvatu Javorníku. Slíbil to ministr dopravy Vít Bárta, který se setkal v Jeseníku se starosty a podnikateli.

Dráhy zavírají pětikilometrovou trať na Jesenicku

Jesenicko - 19. prosince naposledy zastaví vlak na nádraží Vidnava a Velká Kraš. Olomoucký kraj už nebude provoz na trati dotovat.

Předvolební letáky skončily v koši

Jeseník - Strana Věci veřejné najala Českou poštu, aby roznesla předvolební letáky. Ty se však do domácností údajně nedostaly všechny.

Neblaze proslulý dům někdo úmyslně zapálil

Česká Ves – Překvapení přineslo vyšetřování požáru domu v České Vsi na Jesenicku, ke kterému museli hasiči vyjíždět hned dvakrát. Dům, ve kterém žena sedm měsíců ukrývala pod dekami v posteli mrtvolu muže, se někdo pokusil zapálit.

Lupič přepadl ženu v telefonní budce

Šumperk – Šumperská policie vyzývá svědky, kteří se v pátek 27. srpna kolem půl sedmé večer pohybovali kolem telefonní budky v ulici 17. listopadu, aby pomohli vypátrat pachatele přepadení mladé dívky.

Dům, který ukrýval mrtvolu, lehl popelem

Jesenicko – Dům v České Vsi na Jesenicku, ve kterém kvůli sociálním dávkám čtyřiatřicetiletá Jana Květáková schovávala sedm měsíců v posteli mrtvolu invalidy, lehl popelem. Příčinu požáru hasiči nyní zjišťují.

Žena si lehla pod vlak, na místě zemřela

Jeseník – Lehla si na koleje a počkala na příjezd vlaku. Toto je podle všeho nejpravděpodobnější scénář železničního neštěstí, které se stalo dnes v Jeseníku.

Výstava láká na erotiku všeho druhu

Jeseník – Erotika provází lidstvo od pravěku. Přesvědčit se o tom mohou návštěvníci Vodní tvrze v Jeseníku. V nově zrekonstruovaném sále je až do 11. září k vidění výstava s názvem O lásce a milování, aneb erotika v muzejních sbírkách.

Uhelná se bouří, kvůli Romům

Uhelná - V obci má vzniknout komunitní cetrum a sociální byty. Podle místních to však znamená jen další příliv Romů do obce, kde ještě před pěti lety nežil žádný.

Park si vzali do parády mladí opilci a narkomani

Jeseník – V parcích řádí bezdomovci, opilé děti i narkomani. Místním se to nelíbí, strážníci jsou bezmocní.

Je rok po velké vodě na Jesenicku a peníze nikde

Jesenicko – Přestože povodně řádily na Jesenicku před rokem, nemůže se většina z jednadvaceti postižených obcí pustit do oprav poničených komunikací. Vláda totiž stále neposlala potvrzení o přiznání dotací. Starostové mají obavy, že kvůli zimě, která na Jesenicku začíná i v říjnu, nestihnou v letošním roce dokončit práce.

Jeseničtí úředníci zůstanou bez výhod

Jeseník - Bez příspěvků na dovolenou, stravenky a další výhody, které se vyplácely ze sociálního fondu, zůstávají i nadále zaměstnanci Města Jeseníku. Zastupitelé se totiž neshodli, jak problém s právně neexistujícím fondem řešit.

Nejdřív Romové dům vybydleli, pak si jej opravili

Kobylá nad Vidnavkou – „Nejsme zvířata, chceme žít jako lidi,“ křičeli před lety Romové žijící v domě za železniční tratí v Kobylé nad Vidnavkou na Jesenicku. Rodiny se dožadovaly, aby jim obec opravila dům, který samy zničily.

Přišli o dům kvůli obchvatu, který se stavět nebude

Javorník /FOTOGALERIE/ – Nebudeme se stěhovat zbytečně? Honí se hlavou rodině Hammerových z Javorníku, která musí kvůli plánované stavbě obchvatu města opustit svůj dům. Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) kvůli obchvatu nechalo dům vyvlastnit.

OP Prostějov: úřad práce bije na poplach

Jeseník – Pracovní shon a hluk vystřídalo v jesenickém závodu OP Prostějov ticho. Podnik kvůli insolventnosti uzavřel své brány. Téměř tři stovky zaměstnanců si převzalo výpovědi. Jen ekonomka Jarmila Palečková počítá v kanceláři poslední výplaty.

Shořela hala Jesdrevu, škody za 6 milionů

Jeseník /AKTUALIZOVÁNO, FOTOGALERIE/ – Požár v hale dřevovýroby v areálu bývalé firmy Jesdrev na Lipovské ulici v Jeseníku vypukl v pátek 30. dubna krátce po páté hodině ranní. První odhady mluví o šestimilionové škodě.

Zaměstnanci OP se strachují o svou budoucnost

Jeseník – Vstávají každý den ve čtyři ráno, aby od šesti mohly usednout za šicí stroje v jesenickém závodě OP Prostějov. Pokud nejsou z Jeseníku, přijíždějí švadleny domů nejdříve o půl čtvrté odpoledne. Z odpolední směny pak krátce před půlnocí.

Práci zpět nedostanete, slyšela u soudu Raidová

Jeseník - Bývalá vedoucí správního odboru Městského úřadu Jeseník Helena Raidová tvrdí, že její výpověď kvůli porušení pracovní kázně je vykonstruovaná, soud byl ale opačného názoru.

Lupič, který přepadal restaurace, lapen policií

Úsov /FOTOGALERIE/ – Postrach čerpacích stanic a restaurací v Mohelnici a v Zábřehu dokraloval. V neděli brzy dopoledne zadrželi šumperští kriminalisté třiadvacetiletého muže před jeho domem v Úsově právě ve chvíli, kdy se vracel z poslední akce.

Pilot větroně nezvládl vítr z hor a zřítil se

Jeseníky – Obrovské štěstí měl pilot větroně, který se v sobotu odpoledne zřítil nad Videlským křížem v Jeseníkách. Pád z výšky několika desítek metrů přežil muž jen s několika oděrkami.

Unikátní soutěž záchranářů Rallye Rejvíz je zavalena přihláškami z celého světa

Jeseník – Necelý týden stačil k tomu, aby se naplnil seznam přihlášek pro XIV. ročník mezinárodní soutěže záchranářů Rallye Rejvíz. Ten se letos už podruhé uskuteční na Šumpersku.

Kvůli nezaplaceným fakturám hrozí blokádou

Jeseník – Bagrem zablokovat nově dostavěný supermarket Penny v Jeseníku je připravený podnikatel z Bělé pod Pradědem, kterému kvůli neproplaceným fakturám za práce na stavbě tohoto supermarketu hrozí likvidace.

Sjezdovky praskaly ve švech, lidé užívali slunce

Jeseníky - Vydařený víkend mají za sebou provozovatelé středisek v Jeseníkách. Krásné počasí a nový sníh přilákaly do hor tisícovky návštěvníků.

Muž měl dluhy, přijel umrznout do Jeseníků

Ostružná – Dluhy zřejmě přerůstaly přes hlavu sedmačtyřicetiletému muži z Ústí nad Orlicí. Svému bratrovi prozradil, že zmizí a nechá se najít jen lyžaři.

Armádní závod o přežití je extrémně náročný

Jeseníky /FOTOGALERIE/ – Extrémní závod armádních týmů Winter Survival v Jeseníkách má první odpadlíky. Už první noc dokázala, že je mezinárodní mistrovství Armády České republiky právem označováno jako vůbec nejnáročnější klání prověřující fyzické i psychické schopnosti závodníků.

PODÍVEJTE SE: Dorty jako z pohádky

Jeseník /FOTOGALERIE/ – Do říše pohádek se v Kongresovém sále Priessnitzových léčebných lázní Jeseník vypravilo ve středu při šestém ročníku soutěže O Priessnitzův dortík třináct budoucích cukrářů z České republiky, Polska a Slovenska. Téma soutěže znělo právě Z pohádky do pohádky.

Lyžařská střediska jsou poloprázdná, chybí lyžaři

Jeseníky - Lyžařská střediska v Jeseníkách jsou poloprázdná. Počasí zatím zimním sportům nepřálo a tak v areálech, které v minulých letech v době Vánoc, Silvestra a se začátkem Nového roku praskaly ve švech, chybí to nejdůležitější - lyžaři.

Skibusy skončily, nebyl o ně zájem

Jesenicko – Fiaskem skončil projekt skibusů, kterými jesenický dopravce Veolia Transport chtěl dopravovat lyžaře do horských středisek v Jeseníkách. O speciální spoje nebyl zájem.

Rodina utečenců rozjíždí podnikání ve velkém

Jeseník – Rodina arménských politických utečenců, která po třech letech života v azylovém středisku zakotvila v Jeseníku, si plní svůj sen. V bývalé kuchyni Pentagonu rozjíždí vlastní výrobnu arménských specialit, které bude expedovat do celé republiky.

Unie dá miliony na rozvoj partnerství Čechů a Poláků

Jesenicko – Dalších dvanáct a půl milionu korun z velkého evropského balíku míří na Jesenicko a Bruntálsko. Řídící výbor Euroregionu Praděd poslal obcím a sdružením peníze na pětatřicet projektů, jejichž cílem je pomoci rozvoji partnerství Čechů s Poláky.

Jeseník uvažuje, že přejmenuje náměstí

Jeseník – Centrální Masarykovo náměstí v Jeseníku možná změní své jméno. Na webových stránkách města probíhá v současné době anketa, jejímž prostřednictvím lidé hlasují o tom, jak by se náměstí mělo jmenovat.

Bezdomovec se chce před zimou schovat ve vězení

Jeseník - Na lavičkách v parku se po ránu choulí muži v ošuntělých šatech. Po ruce mají batoh, který ukrývá veškerý jejich majetek. Nástup zimy v Jeseníku nejvíc pociťují bezdomovci.

Měl spát s děvčátky, raději si teď prostřelil hlavu

Jesenicko - Muž obžalovaný z pohlavního zneužívání romských dívek spáchal sebevraždu. Kulkou do hlavy ukončil ve středu 28. října svůj život Milan Synek z Uhelné na Jesenicku.

Miliony korun zmodernizují jesenické lázně

Jeseník /FOTOGALERIE/ - Lázeňský dům Priessnitz ve stejnojmenných lázních v Jeseníku obklíčilo oplocení. Stavbaři zahajují dlouho očekávanou modernizaci, kvůli které se od 1. listopadu zavře celý dům.

Z hořících trosek vytáhli polomrtvého muže

Jesenicko – K požáru zahradní chatky v Mikulovicích na Jesenicku vyjížděli v pondělí po druhé hodině odpolední hasiči. Hořící trosky skrývaly hrůzný nález: polomrtvé tělo majitele.

Srážka vlaků: strojvedoucí rychlost nepřekročil

Horní Lipová - Drážní inspekce už má první výsledky vyšetřování srážky dvou vlaků, která se stala 1.září. Prozatím vše nasvědčuje tomu, že vina za srážku, při níž se zranilo jedenáct lidí a škod dosáhla milionu korun, ponese strojvedoucí vlaku, který jel odtáhnout porouchaný motorovývůz.

Primátor Prahy přivezl Jesenicku padesát milionů

Jeseník - Solidaritu s povodní zničenými obcemi Jesenicka projevilo hlavní město Praha.

Rakev i s tělem mrtvé hraběnky odhodila velká voda

Kobylá nad Vidnavkou /FOTOGALERIE/ - Povodně neškodí jen živým. Důkazem je šokující obrázek, který nabízí pohled do hrobky svobodných pánů ze Skal na hřbitově v Kobylé nad Vidnavkou na Jesenicku.

Starosta: Řádění některých Romů je neúnosné!

Uhelná /FOTOGALERIE/ - „Kdybych věděl, kolik tady žije cigánů a co od nich všechno budeme muset snášet, tak bych si tu dům nikdy nekoupil.“ Stížnost tohoto znění byla doručena na radnici v Uhelní na Jesenicku. V obci s pěti sty obyvateli žije přes šedesát Romů. Přesný přehled však nemá nikdo. Problémy jsou hlavně s Romy, kteří se sem nedávno přestěhovali do azylových domů.

Mexičané touží po tlačence, proto musí do Jeseníku

Jeseník - Jak správně namíchat pravou moravskou tlačenku. Jaké přidat koření, aby jídlo mělo správný šmak. Připravit kvásek na voňavý chléb a další tajemství české kuchyně se bude od úterý učit čtrnáct studentů z mexické školy gastronomie ze státu Nuevo León, kteří přilétají na dvouměsíční výuku do Potravinářského učiliště v Jeseníku.

Lokomotiva narazila do vlaku, který jela vyprostit

Ramzová, Lipová - Do osobního vlaku, který jela vyprostit, narazila lokomotiva na trati mezi Horní Lipovou a Ramzovou. Osm lidí skončilo s lehkými zraněními v Jesenické nemocnici.

Zeleninu po povodních vyhoďte, radí hygienici

Jesenicko/Olomouc - I když začíná období sklizní, pěstitelé z Jesenicka se po celoroční dřině nemohou radovat z výsledků své práce. Podle hygieniků není možné zaručit nezávadnost zeleniny, přes kterou se přelila záplavová vlna.

Lesbická šikana na radnici: musely líbat šéfku

Jeseník /AKTUALIZOVÁNO, FOTOGALERIE/ – Neuvěřitelné věci zazněly u jesenického soudu, který začal řešit kauzu dnes již bývalé šéfky správního odboru jesenické radnice Heleny Raidové. Ta chce, aby soud zrušil výpověď, kterou jí město dalo za údajnou šikanu podřízených.

Jeseník vymírá, radnice chce novorozenecký bonus

Jeseník - Město Jeseník podpoří mladé rodiny. Od října začne vyplácet rodičům za každé novorozeně desetitisícový příspěvek.

Kvůli povodni jsou na Jesenicku tratě mimo provoz

Jesenicko - Železnice na Jesenicku je po krátkém provizorním spuštění opět mimo provoz. Nyní je znovu neprůjezdná trasa od Žulové přes Tomíkovice, Bernartice až do konečné stanice v Javorníku. Vlaky nejezdí ani po odbočce z Velké Kraše do Vidnavy.

Jesenicko po povodních ohrožují sesuvy půdy

Jesenicko /FOTOGALERIE/ - Na jednačtyřicet z původních šestadvaceti se vyšplhal počet sesuvů, které na Jesenicku od ničivých povodní ohrožují domy, životy lidí i majetky obcí. Podle odborníků je zapotřebí přes osmdesát milionů korun na stabilizaci kopců v České Vsi, Písečné, Vápenné, Žulové a Skorošicích.

Na rozhledně ukradli tržbu za tři měsíce: 300 tisíc!

Zlaté Hory - Rozhledna na Biskupské hoře u Zlatých Hor na Jesenicku se ukázala jako bohatý zdroj zisku. Zloděj si odtud v noci na třetího srpna odnesl přes dvě stě sedmdesát tisíc korun.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT