Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

DAVID GORGOL

David Gorgol

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Bezpečnost? Není to ideální, říkají obyvatelé Orlové-Poruby

Orlová - Když se řekne Orlová-Poruba, vybaví se lidem především vysoká kriminalita. Je to skutečně tak, nebo je to jen předsudek?

Ženu před smrtí zachránilo lešení, vypadla z 10. patra

Karviná – Štěstí v neštěstí měla sedmapadesátiletá žena z Karviné. Ta v neděli krátce před desátou hodinou vypadla z desátého patra jednoho domu v ulici Makarenkově v Karviné-Novém Městě. Zachytila se totiž na osmém patře, kde bylo lešení.

Jste nespokojeni s léčbou v nemocnici? Pomůže vám ombudsman

Karviná, Havířov – Jste nespokojeni s léčbou v nemocnici, nevíte na to koho se obrátit s problémem ohledně svého zdravotního stavu nebo máte nějaký podnět či připomínku? Od počátku října se můžete obrátit na ombudsmany, které zřídil v karvinské i havířovské nemocnici krajský úřad.

Patnáctiletý školák nedošel ze školy domů. Neviděli jste ho?

Karviná – Po patnáctiletém školákovi pátrá karvinská policie. René Hanko z Karviné-Ráje. Naposledy byl viděn 2. října ve škole.

Zapomeňte na šikanu ve škole! Velcí chrání malé

Karviná, Orlová - S velkou chutí a elánem chodí do Základní školy Prameny v Karviné šestiletá Ema Kutláková. Nejenže ji škola baví, ale navíc tam má i velkou kamarádku z deváté třídy, která jí pobyt ve škole zpříjemňuje.

Orlovští: Nové ubytovny už nebudou

Orlová - Jasné NE ubytovnám řeklo vedení Orlové. Na základě odporu místních obyvatel, kterým vadí zvyšující se kriminalita, která podle nich ve velké části pochází právě od obyvatel těchto zařízení, se rozhodlo, že už žádná další ubytovna ve městě nevznikne.

Kývne kraj na lepší odjezdy vlaků na Karvinsku?

Karvinsko - Do práce vlakem? Nikoliv. Jak vyplývá z návrhů jízdních řádů na rok 2014, zaměstnanci velkých podniků by nejspíš měli začít jezdit autem.  

Petr Bičej: Stěhování obyvatel z ubytovny nepřispěje k bezpečnostní situaci

Karviná /ROZHOVOR/ - Již minulý týden začalo stěhování obyvatel ubytovny Průkopník v Karviné-Dolech do Předvoje na náměstí Budovatelů v Karviné-Novém Městě. Jaký to bude mít vliv na bezpečnost a pořádek v již tak problémové lokalitě, jsme se zeptali náměstka primátora Petra Bičeje.

Zloděj vyloupil neuvěřitelných třiačtyřicet domů

Orlová – Neuvěřitelných třiačtyřicet vloupání do rodinných domů má na svědomí devětatřicetiletý Orlovan, kterého orlovští kriminalisté zadrželi i s jeho sedmačtyřicetiletým komplicem. Ten pro lupiče zajišťoval odvoz a vozil jej na místo a zpět. 

Práce na kanalizaci v orlovském Zimném dole pokračují. Částečně

Orlová - Konečně. Orlované si mohou oddechnout. Po dvou měsících se opět rozběhly práce na stavbě kanalizace v okrajových částech města. Společnost Subterra, která práce zajišťuje, totiž požadovala více peněz na opravu, jinak hrozila zastavením prací. 

Mladý řidič utopil auto v rybníku. Vytahovat jej museli hasiči

Rychvald /FOTOGALERIE, VIDEO/ – Tři jednotky hasičů vyjely v neděli ráno před sedmou hodinou do ulice Orlovské v Rychvaldě. Dostaly totiž hlášení, že v jednom z rybníků skončilo auto.

Ustoupí v Rychvaldu stromy chodníku? Kvůli dětem zřejmě ano

Rychvald - Životní prostředí versus bezpečnost dětí. Tak s trochou nadsázky vypadá nynější rozhodování obyvatel Rychvaldu. Ti se mají rozhodnout, zda podél Mírové ulice, od zastávky v ulici Bohumínská až ke škole, má vzniknout chodník. Muselo by se ovšem skácet několik stromů, které tam rostou.

Senioři a počítačové kurzy? Na Karvinsku je zájem nečekaně velký

Karvinsko - Senior a počítač. Před několika lety se tato slova mohla použít stejně jako spojení čerta a kříže. Dnes se situace mění a důchodci mají o práci s počítačem zájem. Vstříc jim vycházejí i knihovny, které pořádají kurzy počítačové gramotnosti. „Dá se říct, že zájem seniorů o tyto kurzy roste," prozradila Andrea Kovácsová z Městské knihovny v Bohumíně.

Při požáru na Karvinsku uhořel bezdomovec i se svým psem

Karviná – Ohořelé tělo devětapadesáti­letého muže a také ostatky psa našli ve čtvrtek večer hasiči, když přjeli hasit požár provizorního přístřešku v lesíku v Karviné-Dolech. 

Odpadky na ulicích, krádeže a přepadení. Lidé z karvinského sídliště mají strach

Karviná - Prosíme, zamykejte dveře. Nevpouštějte cizí osoby do domu. Obyvatelé domů v Karviné-Novém Městě se i těmito nápisy na vchodových dveřích snaží zabránit krádežím a vloupáním do sklepů.

Pacient: Lékař mě léčil špatně, navyšoval jen dávky Brufenu a rehabilitací

Karviná - Tři roky docházel Václav Tomis do Karvinské hornické nemocnice za primářem Jiřím Peškem. Pár let po operaci se mu totiž objevily problémy a on měl velké bolesti a omezenou hybnost levé kyčle po endoprotéze.

Obce na Karvinsku chtějí kompostovat zbytky ze zahrad svých občanů

Karvinsko - S novou možností pro své obyvatele, jak se zbavit rostlinných zbytků, přišla radnice v Dolní Lutyni. Obec získala z projektu 620 kompostérů, které zapůjčí zdarma svým občanům.  

Senior taxi bude jezdit v dalších obcích na Karvinsku

Region - Od října bude služba pro důchodce fungovat v Horní Suché, do konce roku by měli levně jezdit také obyvatelé Karviné.  

AKTUALIZOVÁNO

Obral banku a firmu o 150 milionů korun, zatkli ho v zahraničí

Karviná - Neuvěřitelnou škodu způsobil sedmatřicetiletý muž z Karvinska. V průběhu roku 2011 se měl neoprávněně obohatit až o 150 milionů korun. Muž se skrýval v zahraničí, byl proto na něj vydán mezinárodní zatykač, zahraniční policisté ho zadrželi a předali českým kolegům, kteří ho již obvinili ze zvlášť závažných zločinů podvodu a úvěrového podvodu. Za to mu hrozí pět až deset let za mřížemi.

Starostové na Karvinsku se přidali k boji proti asociálům

Karvinsko - Stop politické korektnosti, konec zavírání očí před sociálními problémy. Starostům a primátorům napříč regionem došla trpělivost. Svými podpisy se přidali k takzvané duchcovské Výzvě starostům, se kterou přišli starostové Duchcova, Šluknova, Lahoště a Varnsdorfu. Podepsali tzv. Výzvu starostům 2013, která má tlačit zákonodárce ke změně sociální politiky.

OKD má nový návrh kolektivní smlouvy: Přijdou horníci o 13. platy?

Karvinsko - S novým návrhem kolektivní smlouvy přišlo včera vedení OKD. Odborářům navrhlo několik změn v odměňování pro období 2014-2018, kdy má nová kolektivní smlouva platit.

Slepice snáší tyrkysová vajíčka

Pochlubit se tím, že drůbež snáší tyrkysová vajíčka, se nemůže jen tak každý. Pan Miroslav Pawlas to štěstí má, chová totiž slepice araukan.

Slepice mu snáší tyrkysová vajíčka

Karviná - Pochlubit se tím, že drůbež snáší tyrkysová vajíčka, se nemůže jen tak každý. Pan Miroslav Pawlas to štěstí má, chove totiž slepice araukan.

Hluk z aut na silnici z dlažby je nesnesitelný, stěžují si lidé

Karviná - Prosíme 30. Tabule s tímto nápisem visí na jedné lampě v ulici Fryštátské v Karviné. Lidé se tak snaží přimět projíždějící řidiče k určité ohleduplnosti.  

Nové náměstí v Orlové bude nejspíš bez bytů, chybí 90 milionů

Orlová - Snad již poslední a konečnou podobu orlovského náměstí vyberou v polovině září místní zastupitelé. Radní na svém posledním zasedání vybrali dvě verze, ze kterých budou zastupitelé vybírat.

Na pořádek v orlovských domech dohlédnou domovníci

Orlová - Čtyři domovníci budou do konce roku dohlížet na pořádek a bezpečnost v několika orlovských domech. Město se zapojilo do projektu Domovník 2013, jehož cílem je nejen zlepšení veřejného pořádku a bezpečnosti, ale také posílení osobní odpovědnosti obyvatel.

Turisty na Karvinsko lákají hlavně rarity

Karvinsko – Nemají obchod, nemají fotbalové hřiště, a dokonce ani hospodu. Přesto se mají v Kopytově čím pochlubit. Náměstí Svatého Floriána, které stojí naproti hasičské zbrojnice, je totiž v knize rekordů uvedeno jako nejmenší v Evropě. A možná i ve světě.

ADRA za dva týdny v Karviné otevře sociální šatník

Karviná - Přesně dva týdny zbývají do otevření sociálního šatníku a charitativního obchodu v Karviné. Od úterý 3. září mohou začít přicházet lidé nakupovat za lidové ceny do zařízení, které provozuje humanitární organizace ADRA. Police jsou sice zatím prázdné a někde ještě chybí nainstalovat věšáky, nicméně do září bude hotovo a připraveno k otevření.

Lidé se bojí, že jim dům spadne na hlavu

Rodina Klimoszkových z Orlové nemůže spát kvůli častým otřesům. Jen za červenec jich napočítali devatenáct.

Fotopasti? Dobrá věc, pochvalují si strážníci i úředníci na Karvinsku

Karvinsko - Cvak. Pokud jste vysypali odpad někam, kam nepatří, možná vás zaznamenala fotopast. Opatření proti černým skládkám funguje v Karviné přes půl roku. Speciální kamery původce černé skládky natočí a vyšlou signál strážníkům.  

Pomůže výzkum řešit ovzduší na Karvinsku?

Karvinsko – Karviná versus České Budějovice, aneb zdravé město versus znečištěné město. Lékaři v obou městech se zapojí do výzkumu, který má odhalit, zda miminka, která přijdou na svět, mají kvůli ovzduší pozměněné geny.

Města na Karvinsku poplatek za psa důchodcům nezvýší

Karvinsko - Jakmile Helena Czafranová odešla do důchodu, pořídili si s manželem domů psa. Děti se od nich již odstěhovaly a němá tvář je jako člen rodiny. Poctivě za něj každoročně platí na magistrátu dvě stovky. Nyní ovšem poslanci schválili zrušení úlev pro důchodce.

OBRAZEM: Zapadlého srnce v Karviné zachraňovali hasiči

Karviná – Pomoc člověka potřeboval srnec, který ve středu večer zapadl do odpadních kalů v Karviné-Loukách.

Cena za nájem hrobu v Orlové se hodně zvýšila, stěžují si lidé

Orlová - Nepříjemné překvapení čekalo pana Miroslava Koláře, když šel zaplatit hrob na orlovském hřbitově.

Ministerstvo financí: náměstí v Orlové může být i bez domů

Orlová - S dobrou zprávou se vedení Orlové v minulých dnech vrátilo z Prahy, kde jednalo na ministerstvu financí. Stavba polyfunkčních domů totiž není podmínkou pro poskytnutí dotace.

Neosvětlené kolo? Můžete dostat pokutu

Karvinsko – Pořádně překvapeni byli někteří cyklisté, které ke kontrole minulý týden zastavili policisté v ulicích Karviné a Petrovic.

Boj o orlovskou kanalizaci, firma chce další peníze

Orlová - Rozbité cesty, nepořádek a hlavně všudypřítomný prach, který se víří právě v těchto slunných dnech. Stavba kanalizace v Orlové-Lazech jejím obyvatelům příliš klidu nepřidá.

Záhadná smrt v Egyptě: Přátelé českých turistek jsou zdrceni

Karviná - "Navždy zůstaneš v našich srdíčkách mažoretko Klárko". Tímto vzkazem se na Facebooku rozloučily se svou kamarádkou, která zemřela se svou matkou v egyptské Hurghadě, mažoretky a zaměstnanci Krajského sdružení volného času Juventus Karviná.

Vyšetřování smrti v Egyptě pokračuje. U nikoho dalšího potíže nezjištěny

Káhira /INFOGRAFIKA/ – Český turista Petr (35), jehož manželka Monika (36) a dcera Klára (8) za dosud nevyjasněných okolností zemřely v hotelovém pokoji 
v egyptské Hurghadě, se už zotavil.

Nečas s Nagyovou tráví dovolenou v Lázních Darkov

Karviná – Lidé, kteří jsou na rekreaci v Lázních Darkov, se mohou na chodbách léčebného sanatoria nebo v parku potkávat s bývalým premiérem Petrem Nečasem. Ten je podle informací Deníku v lázních spolu se svou partnerkou a bývalou šéfkou své kanceláře Janou Nagyovou. Redaktoru Deníku to potvrdili klienti lázní i jejich zaměstnanci. Ti o tom ovšem nejspíše nesmí mluvit. „Nemůžu vám to potvrdit ani vyvrátit, nemáme o tom mluvit," sdělil jeden ze zaměstnanců lázní. Z posunků a pohledů na kolegyni nicméně vyšlo najevo, že se informace zakládá na pravdě. Nakonec přiznal, že už expremiéra viděl.

Obyvatelé Chotěbuze: Ve městech bychom žít nechtěli

Chotěbuz - Když člověk odbočí z hlavní silnice a přijede do Chotěbuze, má pocit, jako by se zde zastavil čas. Zvlášť když zrovna přijel z Karviné nebo Českého Těšína, kde jsou plné ulice lidí. Tady na něj naopak dýchne ten klidný vesnický život.

Nově přijímaní policisté v Karviné budou hlavně v ulicích

Karvinsko – Celkem sto nových členů přijme do svých řad policie v Moravskoslezském kraji. Jak vypadá situace na Karvinsku, kolik by sem mohlo přijít nových policistů, jsme se zeptali vedoucího Územního odboru Karviná Policie ČR Miloše Pollaka.

Orlová počítá škody z městské společnosti: Došla k částce 34 milionů korun

Orlová – Na více 34 milionů korun vyčíslil škodu audit, který proběhl ve společnosti SMO, a který mapoval pět let šéfování Alfréda Roika. Problémy našel auditor Valdemar Linek téměř všude. Od nadstandardních odměn vedoucích pracovníků, přes nevýhodné prodeje nemovitostí, až po chybějící kontrolní systém nebo nulovou transparentnost.

OBRAZEM: Lidé si mohli prohlédnout Lázně Darkov

Karviná - Projít si například společenskou denní místnost, prohlédnout si pokoje, vychutnat si krásy lázeňského parku z terasy nebo vyzkoušet vodu v rehabilitačním bazénu mohou od čtvrtka do neděle návštěvníci Léčebny Lázní Darkov. 

Úředníci a hospodští přemýšlejí, jak zatočit s opilými výtržníky v Havířově

Havířov - Výtržnosti podnapilé mládeže a předcházení porušování nočního klidu. To byla hlavní témata nedávného jednání vedení města společně s dvacítkou provozovatelů restaurací a zástupci státní policie a městských strážníků. Na tom, že je třeba učinit přítrž zmiňovaným dlouhodobě přetrvávajícím negativním jevům, se shodli všichni přítomní. Provozovatelé sice snahu města uvítali, zároveň však upozorňovali, že na všechno nestačí.

Zrušení poplatku přilákalo k porodům více otců

Tak trochu s obavami šel před pěti lety Edy Balog k porodu své dcery do karvinské nemocnice. Přesto chtěl v okamžiku narození svého dítěte být vedle své ženy. „Chtěl jsem, aby měla ve mně podporu, a také jsem chtěl vidět vznik nového života," prozradil mladý muž. Otec nechyběl ani při narození své další dcery před sedmi měsíci. Podle něj takový okamžik dokáže zpevnit pouto mezi partnery i dítětem.

Zrušení poplatku v Karviné přilákalo k porodům více otců

Karvinsko - Tak trochu s obavami šel před pěti lety Edy Balog k porodu své dcery do karvinské nemocnice.

Zastupitelé Těrlicka a Horních Bludovic získali certifikát

Karvinsko - Pochlubit se tím, že mají vzdělané zastupitele, mohou v Těrlicku a v Horních Bludovicích. Zúčastnili se totiž projektu ´Vzdělaný zastupitel´, který pořádá Svaz měst a obcí České republiky a převzali certifikát pro vzdělanou a odpovědnou obec. Podobných obcí je v České republice 30.

Na opravu náměstí v Orlové chybí další peníze

Orlová - Seriál jménem rekonstrukce orlovského náměstí nekončí. Kritikou bývalého vedení města nešetřila v souvislosti s opravou náměstí poslankyně za Věci veřejné Jana Drastichová. Nyní vyšlo najevo, že částka, o které se v souvislosti s rekonstrukcí mluvilo, nemusí být konečná.

Více policistů na Karvinsku? Vítáme, ozývá se z mnoha místních radnic

Karvinsko - Stovka mladých mužů a žen poprvé obleče policejní uniformu a ochránci zákona tak posílí své řady v Moravskoslezském kraji. Sice zatím není jasné, kolik policistů zamíří na Karvinsko, i tak ale vedení radnic tento krok vítá a slibuje si od něj zlepšení bezpečnostní situace.

  • 1
  • 2

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT