Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

DRAHOMÍRA POVAŽANOVÁ

Drahomíra Považanová / Hradecký deník

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Opilý bezdomovec řádil s nožem vhradecké nemocnici, hrozí mu dva roky

Hradec Králové – Přesně 2,35 promile alkoholu nadýchal šestačtyřicetiletý bezdomovec, který v hradecké fakultní nemocnici ve středu odpoledne řádil jako pominutý. „Obtěžoval pacienty, návštěvníky i zdravotnický personál. Choval se velice agresivně," řekla tisková mluvčí hradecké městské policie Eva Čížková.

Radní v Hradci rozhodli k radosti seniorů. Jídelna důchodců pojede dál

Hradec Králové –  V Šafaříkově ulici zavládla v úterý velká radost. Sídlí tu totiž jídelna pro důchodce, které hrozil zánik. Opak je nakonec pravdou. Jídelna zůstává. „To jste nám udělali obrovskou radost. Půl roku jsme čekali na výsledek jednání.Taková dobrá zpráva nepřijde denně a zaručeně se hned roznese," ozývalo se jídelnou důchodců.

Z Datlíku si lidé domů odnesli rovných 3,5 metráku kaprů

Hradec Králové – Hráz rybníka Datlík v sobotu ráno obsadily rodiny s dětmi. Především nejmenší zajímalo, jak vypadá výlov ryb. A mířili sem i lidé, kteří chtěli koupit hlavně kapra. „Sníme je hned, na Vánoce si koupíme jiné," řekl například Jindřich Diviš z Hradce, který tu byl s dcerou Andreou.

Na návrat si ještě počkají. Stěhování gymplu se odkládá

Hradec Králové – „Stěhování letos v listopadu? To jsou staré informace. Už víme, že to bude později, po jarních prázdninách. Aspoň tak nám to ve škole řekli," uvedl jeden ze studentů hradeckého gymnázia J. K. Tyla. Ostatně, Deníku to potvrdil to i ředitel školy Robert Novák.

Rvala se s revizorem. Strážníci v Hradci krotí agresivní černé pasažéry

Hradec Králové – Černí pasažéři nebo opilci. Právě oni znepříjemňují ostatním dopravu v trolejbusech či autobusech. A jejich agresivita stoupá. Proto se také strážníci při školení učili, jak reagovat na jejich chování.

Datlík v sobotu vydá zájemcům první kapry na Vánoce

Hradec Králové – Ani se to nezdá, ale Vánoce se blíží mílovými kroky. A s nimi také výlovy rybníků, aby se hlavně kapr dostal na předvánoční stůl. Městské lesy Hradec Králové letos vůbec poprvé naplánovaly výlovy na soboty.

Pozor na falešné kontrolory vody v Hradci. Nabízejí filtry za tisíce

Hradec Králové – Plyn, elektrická energie a nyní již i kvalita vody. Finty, které mají stále stejný scénář. Zkontrolujeme vám, jak vám funguje to či ono zařízení. A vždy najdou chyby. Připomínají tolik kritizované prezentační a prodejní akce. V ulicích Hradce se v uplynulém týdnu objevili falešní kontroloři vodoměrů a kvality vody.

Cyklodům se osvědčil. Hradec chce další, třeba u nemocnice

„To je k naštvání. Kolo jsem tu nechala jen deset minut, normálně zamčené a je pryč. Nevšimli jste si něčeho," ptala se nás nedávno v centru města Hradec Králové naštvaná mladá žena. Neuplyne jediný den, aby policisté nebo strážníci v ulicích města krádeže kol nevyšetřovali.

Ojedinělý projekt Europeana 1989: Zapište se do historie

Hradec Králové – Muzeum východních Čech společně 
s Národním muzeem, Ústavem pro soudobé dějiny AV ČR a dalšími muzei se podílí na unikátním projektu.

Cyklodům se osvědčil. Hradec chce další, třeba u nemocnice

Hradec Králové – „To je k naštvání. Kolo jsem tu nechala jen deset minut, normálně zamčené a je pryč. Nevšimli jste si něčeho," ptala se nás nedávno v centru města naštvaná mladá žena. Neuplyne jediný den, aby policisté nebo strážníci v ulicích města krádeže kol nevyšetřovali.

Auto v Hradci zničilo semafor, doplatila na to i hromadná doprava

Hradec Králové /FOTOGALERIE/ - Na křižovatce Střelecké ulice a Gočárovy třídy v Hradci najel čtyřiadvacetiletý řidič do sloupu trolejového vedení se semafory. Škoda se odhaduje na 160 tisíc korun. Než bude k dispozici nový a zpevněný sloup, slouží na jedné z nejvíce frekventovaných křižovatek 
v centru jen sloup provizorní.

Nejvíce turistů míří na zámek v Hrádku u Nechanic těsně před Vánoci

I když turistická sezona ještě neskončila, na zámku v Hrádku u Nechanic ji hodnotí jako úspěšnou. A to je ještě čeká jedna z nejvíce navštěvovaných akcí – Vánoce na zámku.

Odborníci varují: Porody doma jsou rizikem pro ženu i dítě

Odborníci varují před riziky a možnými následky pro ženu i dítě, některé ženy jsou naopak pro. Řeč je o domácích porodech, ze kterých se v poslední době stala velká kauza. Řeší ji dokonce Evropský soud pro lidská práva ve Štrasburku. Dvě Češky si stěžují, že nemohly rodit doma.

V Hradci se už vánočně zdobí. Stromů i světýlek je moc

Hradec Králové /FOTOGALERIE/ – Vánoční ozdoby v říjnu? Ne, kdepak nejedná se o žádný žert. Technické služby Hradec Králové už opravdu začaly zdobit stromy a ulice krajské metropole prvními vánočními ozdobami.

Nejvíce turistů míří na zámek v Hrádku u Nechanic těsně před Vánoci

Hrádek u Nechanic – I když turistická sezona ještě neskončila, na zámku v Hrádku u Nechanic ji hodnotí jako úspěšnou. A to je ještě čeká jedna z nejvíce navštěvovaných akcí – Vánoce na zámku.

Z výhledu na nové rozhledně na Milíři se vám zatají dech

Vysoká nad Labem /FOTOGALERIE/ – Pěšky, na kole, autem, ale i vlakem či autobusem. Desítky a možná i stovky lidí z celé republiky si v sobotu nenechaly ujít příležitost, aby poprvé zdolaly sto šedesát schodů na novou rozhlednu Milíř na stejnojmenném kopci.

Hradecké lesy se aspoň na čas staly rájem pro zvídavé děti

Hradec  Králové /FOTOGALERIE/ – Kolem Mazurovy chalupy v městských lesích bylo v sobotu pěkně živo. U lesní techniky, kde jeden ze strojů vybíral nepořádek z příkopů, se zastavila rodina Kaplanových s Eliškou a Vendou.

Výměna řidičáků? Čas se opozdilcům pozvolna krátí

Hradec Králové, Nový Bydžov – Hradec a Bydžov jsou jediná dvě města na Hradecku, kde lze vyměnit prošlý řidičský průkaz. A těm, kteří vlastní řidičáky s daty od 1. ledna 2001 do 30. dubna 2004, se krátí čas. Mají ho jen do konce roku. Pak budou jejich řidičáky bezcenným papírem.

On je Rom, ona pro změnu ekonomka. Oba jsou bez práce

Hradec Králové – Iva je vysokoškolačka a Martin pro změnu zedník. Jedno dnes mají společné. Oba shánějí zaměstnání a skončili na hradeckém úřadě práce. Martin má ale mnohem delší zkušenosti, „Bohužel," povzdychl si. Práci marně hledá dva roky. Iva je zatím v evidenci uchazečů o zaměstnání jen měsíc, od letošního září.

Budoucí cukráři a řezníci v Chlumci se těší na nové prostory za 15 milionů

Chlumec nad Cidlinou – Zatím jen kolem třiceti studentů se v chlumeckém středisku novobydžovské střední školy technické a řemeslné připravuje na budoucí povolání cukráře či řezníka – uzenáře. Škola má s chlumeckým střediskem odborného výcviku velké plány. Bude je to ale stát patnáct milionů korun.

Na výstavě v Hradci uvidíte houby všech tvarů, barev i velikostí

Hradec Králové – Češi jsou vyhlášení houbaři. Snad nikde jinde ve světě se jejich nakládání, sušení či smažení nevěnuje tolik času jako právě u nás. Ode dneška navíc máte jedinečnou příležitost poznat nejen jedlé, ale jedovaté a nejedlé exempláře.

Střední školy svádějí bitvu o budoucí studenty. Představily se v Hradci

Hradec Králové /FOTOGALERIE/ – Je teprve měsíc po zahájení školního roku, ale střední školy nenechávají nic náhodě. Bojují o budoucí studenty. Těch stále ubývá. V hradeckém kongresovém centru Aldis se v úterý na výstavě PRO FUTURO představilo dokonce čtyřiašedesát nejrůznějších středních škol, nejen z krajského města.

Blíží se unikátní akce: Hradecké knihovny ukážou zvědavcům to nejlepší

Hradec Králové – Královéhradecké knihovny se představují. To je název nového ojedinělého projektu, který v republice nemá obdobu. Deset hradeckých knihoven se dalo dohromady a v Týdnu knihoven k sobě postupně pozvou návštěvníky.

Další zkouška po studiu. Jsem na 'pracáku' a bez podpory

Hradec Králové - Absolventi škol nemají nárok na podporu. Nesplňují totiž podmínku, že v uplynulých dvou letech alespoň dvanáct měsíců pracovali.

Zloději řádí také v hradecké nemocnici. Drahé věci ochrání trezor

Hradec Králové – Ze dvou náhodně vytipovaných pokojů ve fakultní nemocnici si zloděj odnesl čtyři peněženky a digitální fotoaparát. Zdravotníci si muže všimli a policisté ho vzápětí i s lupem našli. Věci se tak opět vrátily původním majitelům. To je jeden z případů se šťastným koncem. Moc často to ale nebývá.

Oprava legendárního Proboštova betlému se uskuteční před zraky lidí

Třebechovice pod Orebem – Návštěvníci legendárního Proboštova betlému stojí za plexisklem a sledují, jak unikátní národní kulturní památka prochází generální opravou. To je však zatím jen vize budoucích let.

Přímotopy lidé častěji vypínají a staví krbová kamna

V minulosti oslavované přímotopy nyní spíš lidé proklínají. Topení elektřinou se pěkně prodražilo.

Je lepší mošt nebo slivovice? Jak pro koho

Královéhradecko – Jako tradičně se nyní začíná rozjíždět sezona zpracování jablek v moštárnách. Potvrdili nám to jak v hradecké organizaci zahrádkářů, tak ve Lhotě pod Libčany. Mají totiž tu výhodu, že vlastní lisy na ovoce a nabízejí tak jejich zpracování.

Vraky aut v ulicích Hradce straší méně, strážníci je pečlivě oblepují

Hradec Králové – Když strážníci spočítají, kolik od ledna zaevidovali v hradeckých ulicích vraků automobil, dojdou k číslu sedmdesát sedm.

Stovky draků se u hradecké univerzity vydají na cestu k oblakům

Hradec Králové – Tradičně na podzim se na louce u nové budovy Univerzity Hradec Králové scházejí malí i velcí, aby pouštěli draky. Ani letošní rok není výjimkou, přijít na Hradeckou drakiádu můžete v sobotu na patnáctou hodinu.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT