Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

DUŠAN PÓČ

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

AKTUALIZOVÁNO

Osud Valašské rally provází otazníky

Valašsko - /ROZHOVOR/O změnách jedné z nejpopulárnějších a nejstarších rallye v České republice v těchto dnech stále hlasitěji mluví příznivci Valašské rally. Na obzoru je podle kuloárů především změna názvu oblíbené motoristické soutěže. Může se tak stát, že v roce 2017 poprvé po pětatřiceti letech milovníci automobilových klání název Valašská rally v kalendáři motoristických podniků nenajdou.

Poslanec Kořenek: Svým chováním poškozujete školu

Janová – Společenský sál kavárny v Janové praská ve švech. Na mnohé z účastníků středečního setkání s poslancem Parlamentu České republiky Petrem Kořenkem už židle nezbyla. A tak stojí, kde se dá.

AKTUALIZOVÁNO

Mladá řidička po nárazu vlaku do jejího auta odjela

Bystřička – Bez zranění se obešla v úterý ráno srážka vlaku s osobním autem na železničním přejezdu v Bystřičce.

Vsetínský nadjezd se dočkal. Jeho oprava začne už v létě

Vsetín – Motoristé se konečně dočkají. V letošním roce totiž silničáři po několikerých odkladech zahájí opravu Nadjezdu pionýrů ve Vsetíně. Jízda po nejdelším mostě ve Zlínském kraji se po dokončení prací stane nejenom pohodlnější. Ale také, a to zejména, bezpečnější.

Segrado a Polívka se Deníku vyznali ze vztahu k filmu z východní Moravy Děda

Valašsko /ROZHOVOR/ - V těchto dnech dotáčeli herci v Semetíně a Jarcové pod vedením režiséra Milana Basla a autorky námětu filmu Marty Santovjákové Gerlíkové poslední scény valašského filmu Děda. Jde o celovečerní hraný snímek vytvořený kombinací několika historických návratů do starého Valašska, prolnutých hraným dějem ze současnosti.

AKTUALIZOVÁNO

Srážka dvou aut přerazila sloup, řidiče transportoval vrtulník do Ostravy

Velké Karlovice – Velmi vážnými zraněními skončila v pátek odpoledne (22. 1.) dopravní nehoda ve Velkých Karlovicích na Vsetínsku.

Teplo prý nepodraží, pokud se vlastníci dokáží dohodnout

Velký rozruch a obavy vyvolala také mezi obyvateli Valašska vládní vyhláška. Podle ní se změní výpočet nákladů na teplo v bytových domech. Lidem, kteří se takzvaně nechávají vytápět od sousedů, údajně vzrostou náklady na topení až o několik tisíc korun ročně.

AKTUALIZOVÁNO

Náraz auta do vlaku se obešel bez zranění

Halenkov – Ohromné štěstí stálo u třiceti tří letého řidiče škodovky ze Vsetínska, který se v pondělí ráno se se svým autem srazil s osobním vlakem. Ze střetu on, i všichni cestující ve vlaku, vyvázli bez zranění. Provoz na trati železničáři přerušili na tři hodiny.

Nová pravidla pro přidělování městských bytů jsou trnem v oku obyvatelům Poličné

Poličná, Valašské Meziříčí – Nová pravidla pro pronájem městských bytů ve Valašském Meziříčí se příliš nelíbí pracovníkům Ministerstva vnitra. Ředitelka jeho kontrolního odboru Marie Kostruhová zvažuje podrobnější analýzu vyhlášky, proti které vystoupili především obyvatelé Poličné.

AKTUALIZOVÁNO

Spory o meziříčský bazén rozhodne až soud

Valašské Meziříčí – Spory ohledně meziříčského krytého bazénu vyřeší až soud. Na svém posledním letošním zasedání o tom těsně před Vánoci jednohlasně rozhodli zastupitelé města. Letitý spor se stavební firmou Skanska tak má další pokračování.

Přechod pro chodce se stal muži osudný

Horní Bečva – Osmdesátiletý muž zemřel v pondělí v podvečer po střetu s osobním autem v Horní Bečvě. Řidič srazil starého pána na přechodu pro chodce.

AKTUALIZOVÁNO

Děsivě vypadající střet auta s vlakem na Vsetínsku skončil bez zranění

Branky – Škodou v řádech desítek tisíc korun skončil nedělní střet osobního auta s osobním vlakem. K nehodě, která si nevyžádala zranění, došlo krátce před polednem v Brankách nedaleko Valašského Meziříčí.

AKTUALIZOVÁNO

Požár zničil střechu pálenice v Novém Hrozenkově

Nový Hrozenkov Škodu za jeden a půl milionu korun způsobil páteční požár pálenice v Novém Hrozenkově- -Vranči. Při likvidaci ohně museli hasiči použít také dýchací techniku.

Vánoce na horách. Horské hotely hlásí plno, i když není sníh

Hotely v Beskydech a Javorníkách přes vánoční a novoroční svátky hlasí plno. A to i přesto, že podmínky pro zimní sporty jsou na horách v současné době katastrofální.

AKTUALIZOVÁNO

Tragická nehoda v Prostřední Bečvě: muže usmrtil převrácený traktor

Prostřední Bečva – Tragická nehoda se stala v sobotu krátce po poledni v lese u Prostřední Bečvy. Převrácený traktor tady zavalil řidiče. Přivolaní zdravotníci už muži nedokázali pomoci. Vážným zraněním na místě podlehl.

Karolinka čelí čtyřem udáním

Karolinka – Čtyři trestní oznámení a dva radniční spory. Situace na radnici v Karolince stále houstne. Horké diskuze se vedou kvůli plánované úpravě hasičské zbrojnice nebo černé skládce.

Jihoafrická jazzová zpěvačka Melanie Scholtz zpívá dnes v Rožnově

Rožnov pod Radhoštěm – Koncert jazzové zpěvačky z Jihoafrické republiky Melanie Scholtz si mohou dnes (ve středu 9. prosince) večer vyslechnou návštěvníci Společenského domu v Rožnově pod Radhoštěm.

AKTUALIZOVÁNO

Hošťálková žije obecním jarmarkem, podívejte se

Hošťálková – Tradiční obecní jarmark je možné dnes, v sobotu 21. listopadu, navštívit v Hošťálkové. Jednotlivé stány prodejců jsou umístěny v místní sokolovně i na ploše před ní.

V zámku Lešná začaly Vánoce. Irisa zde představí pět tisíc baněk

Lešná u Valašského Meziříčí – Návštěvníci lešenského zámku v nadcházejících dnech uvidí na tisíce ústy vyfouknutých a ručně malovaných skleněných výrobků. Na výrobě některých se podílel jeden z nejlepších světových designérů američan John Tool.

AKTUALIZOVÁNO

Zubřan srazil u Stříteže cyklistku, matka dvou dětí zemřela

Střítež nad Bečvou – 47letá cyklistka zemřela v úterý v podvečer při dopravní nehodě, která se stala u Stříteže nad Bečvou. Ženu srazil 36letý řidič Volkswagenu Golf ze Zubří, když v protisměru předjížděl kolonu vozů.

Kobylu vyprostil z žumpy jeřáb hasičů

Jablůnka – Až pomocí jeřábu se hasičům podařilo vytáhnout kobylu, která krátce v pondělí před desátou hodinou večer v Jablůnce spadla do žumpy. O vyproštění koně se pokoušela před nimi i jeho majitelka. Nepodařilo se jí to však.

Ministryně Marksová navštívila Vsetín a Meziříčí

Vsetín, Valašské Meziříčí – Nové Centrum bydlení pro osoby se zdravotním postižením uvedli v úterý do provozu ve vsetínské městské části Rokytnice. Takzvané chráněné bydlení tu je připraveno pro 12 lidí.

Beskydské nebe otevírá své brány

Beskydské nebe – Život v korunách stromů. Nová valašská atrakce. Naučná stezka dlouhá 1 800 metrů, která v sobě zahrnuje expozici siluet dravců, dřevěnou lávku nad roklí potoka Vlčáku s expozicí Život v korunách stromů a dalších šest zastavení. Lákadlo pro turisty dokončují v lokalitě Horečky ve Frenštátu pod Radhoštěm.

AKTUALIZOVÁNO

AKTUÁLNĚ: Při střetu 
s náklaďákem zemřel mladý řidič

Vsetín – Lidský život si vyžádala v pátek 30. října odpoledne dopravní nehoda ve Vsetíně. Na křižovatce silničního obchvatu s výjezdem z města se střetlo osobní auto s náklaďákem.

Kde bude stát nové autobusové nádraží? Lidé proti tomu sepsali petici

Valašské Meziříčí – Petici proti přemístění autobusového nádraží do areálu bývalé Křižanovy pily vyvolal u obyvatel Valašského Meziříčí obavy. Lidé bydlící v těsném sousedství komplexu se bojí o svoji bezpečnost. Poukazují také na zhoršení životního prostředí.

Historická mašinka od vsetínského nádraží zmizí

Vsetín – Historická lokomotiva od vlakového nádraží ve Vsetíně zmizí. Železničáři ji prodali do Brna. Zpráva, která u většiny Vsetíňanů i návštěvníků města vyvolala zklamání. Mašinka totiž byla nedílnou součástí koloritu města po uplynulých čtyřicet let.

Zimní svátky na horách: Kohútka vsází na tradici, Resort Valachy poskytne bonusy

„Máme téměř vyprodáno. Zbývá už jen několik málo míst," hlásí provozovatelé horských hotelů a chat. Kdo si nepospíší, musí počítat s tím, že Vánoce či novoroční svátky ve valašských horách neprožije.

AKTUALIZOVÁNO

V Ratiboři ochutnali placky, v Polance měli zabijačku

Ratiboř, Valašská Polanka – Desítky stánků s rozmanitým zbožím lemovaly v sobotu hlavní silnici v Ratiboři. V centru vesnice se konal každoroční hodový jarmark.

AKTUALIZOVÁNO

Santov hostil Podzimní ovčácké slavnosti. Podívejte se

Malá Bystřice - Celodenní program zaměřený na propagaci Valašska, tradičního pastevectví ovcí a podporu místních zemědělců a producentů potravin nabídly v sobotu (10. 10.) Podzimní ovčácké slavnosti v Malé Bystřici na Vsetínsku. Uskutečnily se na prostranství kolem hospody Na Santově.

Na silnici zahynulo kotě rysa ostrovida. Zřejmě žilo delší dobu bez matky

Lužná, Lidečko – „Na silnici mezi Lužnou a Lidečkem leží sražené mládě rysa." Takové oznámení dostali na konci minulého týdne pracovníci Chráněné krajinné oblasti Beskydy v Rožnově pod Radhoštěm od místního obyvatele a strážce přírody Michala Bojdy.

Invazivní berušky z Asie obsazují na zimu domy

Valašsko - Region zaplavily přemnožené asijské berušky. Lidé si informace o vlně nezvaných hostů ve svých domech a zahradách předávají především na sociálních sítích. Podle odborníků se ale neděje nic mimořádného. Oblíbený hmyz se pouze shlukuje k zimování.

AKTUALIZOVÁNO

FOTO, VIDEO: Vsetín žije Valašským zářením. Podívejte se

Vsetín – Dva dny naplněné koncerty, filmovými projekcemi, tanečními vystoupeními i výstavami. Takový bude letošní ročník multižánrového festivalu Valašské záření, který začal v pátek 11. září ve Vsetíně. Páteční odpoledne patřilo zejména dětem.

Oheň zničil celou hospodářskou budovu

Hutisko-Solanec – Stodola shořela do základu v Hutisku-Solanci na Vsetínsku. Proč se tak stalo a jakou škodu oheň majiteli stavení způsobil, hasiči ani policisté zatím nevědí.

Cíle expedice je dosaženo za 20 dní

Jedenáct zemí. Jedenáct tisíc kilometrů. Cíl cesty: středoasijské Aralské jezero v Kazachstánu. To vše v podání jednoho borce z Brna, třicetiletého Hynka Přidala, a jednoho ogara z Rožnova pod Radhoštěm, čtyřicetiletého Radka Rebroše. Na malých skútrech Honda SH 150. Valašský deník je exkluzivním mediálním partnerem této dobrodružné jízdy do střední Asie.

Vsetínský radní Jaromír Kudlík tragicky zahynul při dopravní nehodě

Vsetín, Vysoké Mýto – Vsetínský radní Jaromír Kudlík zemřel při tragické dopravní nehodě, která se podle zjištění Valašského deníku stala včera před polednem ve Vysokém Mýtě.

AKTUALIZOVÁNO

Na Vsetínsku zdemoloval auto osobní vlak, řidič stihl utéct

Bystřička /FOTOGALERIE/ – Osobní vlak zdemoloval osobní auto na trati mezi Bystřičkou a Jablůnkou. Podle hasičů v době střetu v autě už nikdo nebyl.Nehoda se stala v sobotu krátce před půl osmou ráno.

Folklorní Liptálské slavnosti nabídnou Indii i oslavy výročí

Liptál – Tanečníci, zpěváci a muzikanti z Valašska. Vedle nich folkloristé z celého světa. Liptál znovu po roce žije lidovou písní a tancem. Vesnice nedaleko Vsetína letos hostí už 46. ročník Mezinárodního folklorního festivalu Liptálské slavnosti.

Ilja Hartinger: Valašská krajina je podle mě taková sršatá

Karolinka /ROZHOVOR/ – Patří k nejvýznamnějším a nejvýraznějším osobnostem výtvarného umění nejen rodného Valašska, ale také České republiky. Řadí se rovněž k významným krajinářům soudobé Evropy. Přesto, nebo právě proto je valašská krajina pro dnes (20. srpna) osmdesátiletého rodáka ze sklářského města Karolinka Ilju Hartingera nejenom srdeční záležitostí. Ale stále také zdrojem v podstatě bezbřehé inspirace.

AKTUALIZOVÁNO

Dítě a mladík umírali po nehodě na silnici v Brankách

Branky /FOTOGALERIE/ – Dva lidské životy si vyžádala úterní večerní nehoda v Brankách u Valašského Meziříčí. Následkům zranění podlehlo sedmileté děvče z jihu Čecha. Nehodu nepřežil ani dvacetiletý řidič jednoho z vozidel z Přerovska. Mladík je označován za nejpravděpodob­nějšího viníka tragického střetu.

Motor vydržel jenom do Gruzie. Dalším cílem cestovatelů je Rusko a Kazachstán

Přibližně jednu třetinu cesty mají za sebou dva cestovatelé na malých skútrech Honda 150. Čtyřicetiletý Radek Rebroš z Rožnova pod Radhoštěm a o deset let mladší Hynek Přidal z Brna. Díky sázce o malé pivo se vydali z Rožnova pod Radhoštěm na jedenáct tisíc kilometrů dlouhou cestu k středoasijskému Aralskému jezeru v Kazachstánu a zpět na Valašsko. Jejich cesta vede celkem jedenácti zeměmi.

AKTUALIZOVÁNO

Ve Zděchově na Vsetínsku hoří les

Zděchov – Les a tráva hoří nedaleko Zděchova na Vsetínsku. Na místě už zasahuje jedna jednotka hasičů a k požáru už bylo vysláno dalších sedm. O pomoc byl požádán také speciálně upravený vrtulník. Vyhlášen je II. stupeň požárního poplachu.

Cestopis na pokračování: Skútraři zdolali Balkán i Turecko

Deset dní cesty mají za sebou dva cestovatelé na malých skútrech Honda SH 150. Čtyřicetiletý Radek Rebroš z Rožnova pod Radhoštěm a o deset let mladší Hynek Přidal z Brna. Díky sázce o malé pivo se vydali z Rožnova pod Radhoštěm na jedenáct tisíc kilometrů dlouhou cestu k středoasijskému Aralskému jezeru v Kazachstánu a zpět na Valašsko. Jejich cesta vede celkem jedenácti zeměmi.

Postižení nájemníci se zabydlují 
v nově postavených domech v Zašové

Zašová – Nové bydlení získalo osmnáct tělesně postižených mužů z Domova pro osoby se zdravotním postižením v Zašové. V pondělí se přestěhovali do tří nových domků postavených za čtyřiadvacet milionů korun.

AKTUALIZOVÁNO

Chodec v Halenkově nepřežil střet s autem

Halenkov – Smrtí šedesátiletého chodce skončila nedělní dopravní nehoda v Halenkově. Muže srazilo osobní auto v okamžiku, kdy přecházel silnici. Podle policistů podlehl zraněním při převozu do Vsetínské nemocnice.

AKTUALIZOVÁNO

FOTO, VIDEO: Zvonice na Soláni ve znamení haferek. Podívejte se

Soláň – Pestrý program nabídl v sobotu (8. 8.) folklorní festival Léto na Soláni.

Do zámku Kinských lákají na zajímavé programy

Zajímavé programy nabízejí dětem pracovníci Muzea regionu Valašsko v zámku Kinských ve druhé polovině prázdnin. Také v srpnu si mohou malí návštěvníci vybírat z nabídky několika programů.

Ochránci přírody v Meziříčí dostali z rozpočtu 80 tisíc

Valašské Meziříčí – Osmdesát tisíc korun poskytla valašskomeziříčská radnice místním ochráncům přírody. Peníze ještě v tomto roce využije Valašské ekocentrum 
v areálu bývalých vojenských kasáren k financování vzdělávacích akcí zaměřených na životní prostředí.  

Ve Valašském Meziříčí začíná výstava Czech Press Photo

Valašské Meziříčí /FOTOGALERIE/ - Dvě stě padesát fotografií z jubilejního dvacátého ročníku prestižní fotosoutěže Czech Press Photo je možné ode dneška vidět na putovní výstavě ve Valašském Meziříčí.

AKTUALIZOVÁNO

Neznámý zloděj ukradl v Karolince na Valašsku bustu TGM

Karolinka – Koncem uplynulého týdne dosud neznámý zloděj ukradl z památníku před vlakovým nádražím v Karolince bustu prvního československého prezidenta Tomáše Garrigue Masaryka.

AKTUALIZOVÁNO

Ve Lhotě u Choryně hořelo stavení, popálený pes pokousal hasiče

Lhota u Choryně /FOTOGALERIE/ – Zraněný hasič, mrtvý pes, škoda půl milionu korun a zničená hospodářská budova. To je výsledek čtvrtečního požáru ve Lhotě u Choryně na Valašskomeziříčsku. Oheň vzplál pár minut před polednem.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT