Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

FILIP BROŽ

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

AKTUALIZOVÁNO

Lidovci půjdou do parlamentních voleb se STAN

Lidovci a hnutí Starostové a nezávislí (STAN) půjdou do podzimních sněmovních voleb v koalici. S dohodou dnes souhlasilo vedení Starostů a následně ji schválila i celostátní konference KDU-ČSL. S konečnou platností o vstupu do koalice rozhodne za týden sněm Starostů v Praze. Rozhodnutí svých stran o společném postupu ve volbách uvítali předsedové obou subjektů Petr Gazdík (STAN) a Pavel Bělobrádek (KDU-ČSL).

Skoncuji s pitím. Předsevzetí, která lidem dlouho nevydrží

Havlíčkobrodsko – Začátek roku je pro mnohé i začátkem nového života. Lidé si dávají různá předsevzetí.

Ministryně Marksová rozdá dětským skupinám 350 milionů

Roste počet zařízení, která doplňují mateřské školy. Chtějí je zaměstnanci, firmy i obce.

Harry Potter se vrací a s ním i černá magie

Havlíčkův Brod – Po dlouhých devíti letech opět zajásaly miliony čtenářů po celém světě. Na knižních pultech se objevil osmý příběh ze světa čar a kouzel – Harry Potter a prokleté dítě. Ten má na svědomí opět J. K. Rowlingová, avšak tentokrát si na pomoc vzala režiséra Johna Tiffanyho a scénáristu Jacka Thorna. Příběh, který se odehrává o devatenáct let později od poslední knihy o Harrym Potterovi, původně vznikl pouze jako hra pro londýnské divadlo. Zájem lidí byl však tak obrovský, a tak se Jack Thorne rozhodl, že ve spolupráci se zmíněnými autory napíše i knihu.

RECENZE: Mít vše hotovo podruhé

Havlíčkův Brod - Pamatuji si to, jako kdyby to bylo včera. První setkání s metodou GTD (Getting Things Done), kterou ve svém životě používám již několik let. Ta stále patří mezi vůbec nejlepší metody, jak si efektivně zorganizovat práci. Metodu vytvořil americký kouč David Allen a již před patnácti lety ji popsal ve své knize Mít vše hotovo, která se nedávno dočkala svého druhého vydání. Knihu vydalo opět nakladatelství Jan Melvil Publishing a do češtiny ji přeložil David Krásenský.

Zklidněte svou mysl. Zkuste meditaci

Havlíčkův Brod /RECENZE/ - Za čtyřiadvacet hodin dokážeme vyprodukovat až 70 tisíc myšlenek. Ustavičně jsme v pohybu a máme něco na práci. Denně vyřizujeme desítky emailů, schůzek, telefonátů, konzumujeme digitální obsah a výsledkem je častý stres, únava, nedostatek spánku až deprese. Cesta ke zklidnění je přitom velmi jednoduchá. Stačí jen meditovat.

Změňte svůj jídelníček a životosprávu s Whole30

Havlíčkův Brod /RECENZE/ - Zkuste si představit, že na třicet dní přestanete jíst obiloviny, luštěniny, mléčné výrobky, sóju, čokoládu, alkohol či další sladké cukrovinky. Místo toho si složíte jídelníček z masa, ryb, ovoce, zeleniny a zdraví prospěšných tuků. K čemu mi to bude?

AKTUALIZOVÁNO

Obviněný strojvůdce z vlaku smrti bude stíhán na svobodě

Havlíčkův Brod – Okresní soud v Havlíčkově ve středu rozhodl o tom, že osmačtyřicetiletý strojvůdce Pavel Vejpustek, který opilý řídil lokomotivu a na železničním přejezdu v Golčově Jeníkově s největší pravděpodobností tak zavinil tragickou nehodu, při níž zemřeli dva lidé, bude stíhán na svobodě.

Kafe a cigárko sází na humor, sebeironii a velkou dávku entuziasmu

Havlíčkův Brod /RECENZE/ – Neznám český blog, který by se dočkal tištěné podoby a zároveň se zařadil mezi knižní bestsellery. K tomu všemu připočteme ještě prestižní ocenění Magnesia Litera a výsledkem je kniha Kafe a cigárko herečky a blogerky Marie Doležalové. Ta nabízí otevřenou a upřímnou výpověď zajímavých historek z hereckého podsvětí.

V Ledči točí pokračování Anděla Páně

Ledeč nad Sázavou - Hrad v Ledči nad Sázavou je posledních několik dní plný filmařů, kteří zde natáčí pokračování úspěšné české pohádky Anděl Páně 2.

Anděl smrti: Česká krimi v severském stylu

Havlíčkův Brod /RECENZE/ - Severské kriminální příběhy dorazily i k nám. Důkazem je napínavý a syrový román v severském stylu. Řeč je o Andělu smrti, který volně navazuje na úspěšný román Vila na Sadové. Obě knihy má přitom na svědomí spisovatel, scénárista a fotograf Richard Sklář z Ostravy. Anděla smrti pak vydalo nakladatelství Grada Publishing pod značkou Cosmopolis.

Travel Bible nabízí zcela nový pohled na cestování

Havlíčkův Brod /RECENZE/ - Patříte mezi lidi, kteří pracují osm hodin denně a jednou až dvakrát do roka vyrazí někam na dovolenou? Byli jste nejdál v Chorvatsku nebo letadlem v uzavřeném komplexu v Egyptě? Toužíte se někam podívat, ale myslíte si, že nemáte dostatek finančních prostředků? Pokud jste na některou otázku odpověděli kladně, pevně věřím, že si oblíbíte knihu Travel Bible, tedy praktické rady za milion, jak procestovat svět za pusu.

Nahlédnutí do života Ennia Morriconeho

Havlíčkův Brod /RECENZE/ – Když se řekne spaghetti western, většina lidí si vzpomene na italské westernové filmy z období 60. let 20. století, typu Pro hrst dolarů či Tenkrát na Západě. Mě osobně se však vybaví maestro Ennio Morricone, italský hudební skladatel, který zkomponoval hudbu k více než pěti stovkám filmů, včetně již výše zmíněných. Morricone je považován za jednoho z nejlepších skladatelů filmové hudby všech dob a díky knize zpravodajce Českého rozhlasu Jana Šmída se můžete detailně seznámit s životem tohoto mistra.

EXKLUZIVNĚ

Apple se stal tak vlivnou společností, že může vstoupit do jakéhokoliv odvětví

Havlíčkův Brod, USA /ROZHOVOR/ - Steve Jobs byl především lidská bytost a jeho osobnost neměla jen jednu stránku, říkají novinářští matadoři Brent Schlender a Rick Tetzeli v nové knize Steve Jobs: Zrození vizionáře. Té se nedávno dočkali i čtenáři v České republice. V exkluzivním rozhovoru pro Deník autoři knihy mimo jiné odhalují nové vzpomínky na tohoto vizionáře, který stojí za vznikem revolučních výrobků s logem nakousnutého jablka.

Inovátoři: První ucelená historie technologické revoluce

Havlíčkův Brod /RECENZE/ – Neoddiskutovatelným faktem zůstává, že počítač a internet patří k nejvýznamnějším vynálezům naší doby. Každý člověk ví, co je to email, Word, Facebook, notebook, myš nebo tablet. Naopak jen hrstka lidí ovšem ví, kdo toto všechno vytvořil. Za každým počítačovým výrobkem stojí konkrétní lidé, kteří svému produktu někdy věnovali i celý život. Životopisec Walter Isaacson se rozhodl, že všechny vynálezce, hackery, génie a nadšence, kteří stvořili digitální revoluci, vynese na pomyslné světlo úspěchu. Výsledkem jeho několikaletého snažení je nová kniha Inovátoři, kterou vydalo nakladatelství Práh. Do češtiny pak knihu přeložili Jiří Petrů a Daniela Reischlová.

Elon Musk již jako malý kluk podnikal výlety do svého mozku

Havlíčkův Brod /RECENZE/ – Pro někoho je blázen a totální šílenec, pro jiné lidi naopak vizionář, který předpovídá budoucnost. Řeč je o největším současném inovátorovi Elonu Muskovi, který stojí za úspěšnými projekty PayPal, SpaceX či Tesla Motors. Muska mnoho odborníků přirovnává ke Stevu Jobsovi, někteří naopak tvrdí, že Musk to dotáhne mnohem dál, a že díky němu se stane létání do vesmíru zcela běžnou součástí života.

Příběh Eriky vypráví silný příběh o osudu jedné ženy za války

Havlíčkův Brod /RECENZE/ – Publikací a skutečných příběhů o druhé světové válce existuje velké množství. Dosud jsem se však nesetkal s uměleckou publikací, která by na pár stranách popisovala silný příběh o holokaustu z dvacátého století. Spisovatelce Ruth Vander Zee se to však povedlo a napsala Příběh Eriky, který je inspirován skutečnými událostmi. Knihu vydalo havlíčkobrodské Nakladatelství Petr Novotný – Petrkov a z anglického originálu ji přeložila Helena Schneiderová.

Bezpečnostní analytik Schneider: Teroristy lze porazit

Havlíčkův Brod – Žijí v České republice a jsou také v Brodě. Číňané, Vietnamci, Mongolové, Turci, Barmánci a další. I to dokazuje, že asimilační schopnost země je obrovská a podle bezpečnostního analytika Jana Schneidera z Havlíčkova Brodu není potřeba kvůli dalším přicházejícím migrantům, přestože ti nyní míří hlavně do západní Evropy, propadat hysterii.

Jobs nebyl jen arogantní a zlý člověk, říkají autoři knihy

Havlíčkův Brod /RECENZE/ - Stvořil jízdní kolo lidské mysli. Řeč je o počítači a dnes již zesnulém vizionáři Stevu Jobsovi, který založil slavnou americkou technologickou společnost Apple. O jeho životě bylo napsáno již spousty publikací a natočeno několik filmů. Nabízí se tak otázka, zda lze vůbec ještě něco sdělit o životě tohoto génia a bezesporu zajímavého člověka.

Ve Štokách se opět odehraje příběh napoleonské bitvy

Příznivci vojenské historie a napoleonských válek si od 6. do 8. listopadu přijdou na své.

Hraného Steve Jobse předznamenal v Jihlavě i dokument

Jihlava - Vizionář, génius a umělec. Člověk, který kompletně změnil způsob, jakým používáme počítač, mobilní telefon či posloucháme hudbu. Steve Jobs, zakladatel společnosti Apple, byl však i sobec, perfekcionista a v mnoha ohledech zlý člověk. Právě tyto povahové rysy se snaží ukázat nový dokument Alexe Gibneyho Steve Jobs: The Man in the Machine, který si svoji českou premiéru odbyl uplynulý víkend na Mezinárodním festivalu dokumentárních filmů v Jihlavě. A který – na rozdíl od hraného snímku Steve Jobs s Michaelem Fassbenderem (jenž vstoupí do distribuce 12. 11.) – v kinech patrně neuvidíme.

Kobry a užovky byla první větší filmová spolupráce s bratrem, říká Kryštof Hádek

Havlíčkův Brod /ROZHOVOR/ – Minulý týden jsem projížděl Lipnicí nad Sázavou. S chutí jsem si znovu prošel místa, kde se natáčel film Signál, říká nadaný herec Kryštof Hádek. Ten ve středu navštívil havlíčkobrodský Klub Oko, kde proběhlo promítání filmu Kobry a užovky. S lidmi si přijel povídat nejen o tomto posledním filmu, ve kterém si zahrál společně se svým bratrem Matějem, ale i o své herecké kariéře či plánech do budoucna.

Steve Jobs: I po letech jde o inspirativní příběh

Havlíčkův Brod - Steve Jobs. Génius, vizionář a zakladatel značky Apple.

Rozsudek v kauze bývalého kněze Erika Tvrdoně nepadl

Havlíčkův Brod – Případ bývalého katolického kněze Erika Tvrdoně, který čelí obvinění ze znásilnění a z pohlavního zneužívání několika žen, posoudí Vrchní soud v Praze. Senát okresního soudu v Havlíčkově Brodě v úterý rozsudek nevynesl.

Firma Dvořák zvýšila výrobu sekaček a spouští novou linku

Pohled – Firma Dvořák zvyšuje produkci svahových sekaček trávy. Ve svém pohledském závodě teď připravuje montážní linku na výrobu další nové sekačky, kterou sama vyvinula.

Michal Viewegh opět přijel na festival

Světlá nad Sázavou /ROZHOVOR/ – Jubilejního patnáctého ročníku hudebního festivalu Sávafest se zúčastnil i spisovatel 
a publicista Michal Viewegh.

Ve čtvrtek začal jubilejní patnáctý ročník Sázavafestu ve Světlé

Světlá nad Sázavou – Jubilejní patnáctý ročník multižánrového hudebního festivalu Sázavafest začal ve čtvrtek v zámeckém lesoparku ve Světlé nad Sázavou.

Lidi v Ovesné Lhotě obtěžuje zápach z bioplynové stanice

Ovesná Lhota – Je to jako mít prase v obýváku. Smrad, který vás ve tři hodiny ráno udeří do nosu a již neusnete.

AKTUALIZOVÁNO

Policisté z Ledče kontrolovali na člunu vodní nádrž Želivka

Želivka – Stojím u policejního přístavu na břehu vodní nádrže Želivka nedaleko osady Budeč.

Světelský zámek otevírá již druhý nový prohlídkový okruh

Historické hodiny, historické zbraně a zbroj nebo barokní polychromované sochy.

Zřícenina hradu Lichnice je jako turistický cíl ideální

Plochá vrchovina s trojúhelníkovým půdorysem, protažená od jihovýchodu k severozápadu mezi Ždírcem nad Doubravou, Skutčí a Týncem nad Labem.

Na hradě v Lipnici otevřeli novou expozici. Haškovu komůrku

Haškova komůrka. Nová místnost a zároveň i expozice, která je přístupná všem návštěvníkům hradu v Lipnici nad Sázavou.

Pohyb na jaře? Odborníci doporučují pozvolný začátek

První jarní paprsky jsou tu a společně s hezkým počasím se mnoho lidí rozhodne zatočit s kilogramy, které se během dlouhé zimy usadily v některých partiích.

Protistátní bezpečnost aneb pohled na StB v letech 1945 – 48

Havlíčkův Brod - Státní bezpečnost (StB) byla mocná instituce a není pochyb o tom, že se dopustila mnoha zločinů.

Hedvábník od Rowlingové opět nezklamal a nabízí strhující čtenářský zážitek

Havlíčkův Brod - Minulý týden se na pulty knihkupectví dostala dlouho očekávaná kniha Hedvábník britské spisovatelky Joanne K. Rowlingové, která píše pod pseudonymem Robert Galbraith.

Nejlepší hotel je na Vysočině

Již po třinácté ve své historii vyhlásil největší světový recenzní portál Trip Advisor vítěze prestižních ocenění Travellers´ Choice Awards.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT