Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

FRANTIŠEK KUBA

František Kuba / Bruntálský a krnovský deník

redakce krnov, Horova 1, 794 01 Krnov

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Kauce na městské byty se rozhodl Krnov snížit

Krnov bude mít dostupnější městské byty. Myslí na sociálně slabší, ale i na ty, kteří si dokážou postavit vlastní dům za své peníze.

FOTO: Stavební buňka se zachytila o dům

Krnov - Úzký prostor mezi krnovským kostelem svatého Martina a protilehlou řadou domů, ve které je i sídlo katastrálního úřadu, uvěznil stavební buňku.

K Baltu nebo k Jadranu přes Krnov? Bohužel ne

Krnov - Zástupci Krnova doufali, že pokud se město ocitne na spojnici nadnárodního významu, konečně se najdou peníze na obchvat. Sen o Transevropské dopravní síti přes Krnov se rozplynul.

Jaroslav Hrubý žije pro zámek a přátele

Linhratovy – Dobrou duší linhartovského zámku je Jaroslav Hrubý. Je nejen kastelán, ale také pedagog, výtvarník, keramik a nevyčerpatelná studnice nápadů.

Krnovská nemocnice pomáhá kuřákům

Krnov - Boj proti škodlivému tabáku už vyhnal evropské kuřáky z nádraží i z restaurací. Když se proti tabáku rozhodly bojovat také nemocnice, ani ta krnovská nestojí stranou.

Turisté zvou na Novoroční výšlap na hrad Šelenburk

Krnov - Novoroční výšlap na zříceninu hradu Šelenburk v Krnově organizuje Česká asociace sportu pro všechny. Také letos 1. ledna mohou zájemci v době od 9 do 13 hodin vystoupit na Šelenburk, pokochat se výhledem na Krnov, ohřát se u ohně a přispět Klubu českých turistů KČT na sbírkovou akci Novoroční čtyřlístek.

Novoroční výstup na Praděd: Jubilejní čtyřicátý ročník slibuje překvapení

Praděd, Krnov, Bruntál - Sešel se rok s rokem a krnovští turisté opět připravili na středu 1. ledna 2014 Novoroční výstup na Praděd.

Krnovský fotograf vyrazil fotit na Ukrajinu. Podívejte se na nepokoje jeho očima

Kyjev, Krnov /FOTOGALERIE/ – Když ukrajinská náměstí zaplnily statisíce demonstrantů a současně se jednotky ozbrojených složek šikovaly k zásahu, fotograf a cestovatel Ivo Dokoupil nevydržel doma. Zabalil fotoaparát a koupil si jízdenku z Krnova do Kyjeva.

Chirurga v bruntálském zastupitelstvu nahrazuje diabetolog

Krnov - Krnovský chirurg Vítězslav Maláč (KDU-ČSL) se rozhodl rezignovat na svůj mandát v krnovském zastupitelstvu. Nahradil ho jiný oblíbený krnovský lékař, diabetolog Tomáš Edelsberger.

Vánoční kapr v noci řádil tak, až na něj přivolala policii se služebním psem

Světlá Hora – Úsměvnou historku s dobrým koncem, která je jak vystřižená z televizních Balakářů, si budou ještě po letech vyprávět policisté, kteří přijeli o půlnoci do Světlé Hory zatknout vánočního kapra.

Krnovská nemocnice obhájila po třech letech akreditaci

Krnov - Krnovská nemocnice v těchto dnech obhájila náročnou akreditaci. Díky ní má Sdružené zdravotnické zařízení SZZ Krnov nastavený stálý kontrolní systém.

Bude obchvat Krnova? Majitelům Řempa dochází trpělivost

Krnov - „Ministerstvo ještě letos vyhlásí tendr na obchvat Krnova," prohlásil ministr dopravy Zbyněk Stanjura, když před půl rokem navštívil Krnov. Dnes je z něj exministr a obchvat je zase v nedohlednu. Krnovu dochází trpělivost.

Vánoce bez dárků pro Ukrajinu?

Krnovsko - Dobří lidé na Krnovsku byli zvyklí již osm let každé Vánoce přispívat různými dárečky do humanitární sbírky pro dětské domovy a seniory na Ukrajině. Letos to není možné. Ukrajina o humanitární pomoc nestojí.

Nové Heřminovy přehradu napadly žalobou

Nové Heřminovy – Krajský úřad heřminovskou přehradu v roce 2010 zapracoval do Zásad územního rozvoje (ZUR), což je něco jako krajský územní plán. Novým Heřminovům se nelíbí, že na kraji o přehradě rozhodli stylem „o nás bez nás". Proto se obec v těchto dnech obrátila na soud s návrhem na zrušení ZUR. Osoby, které se cítí být tímto řízením dotčeny, se mohou ostravskému soudu hlásit do 15. prosince.

OBRAZEM: Cirkus trochu jinak v Krnově

Krnov /FOTOGALERIE/ - Velkým finále Vánočního jarmarku na Hlavním náměstí  v Krnově měla být exhibice artistů, žonglérů a provazochodců ze skupiny Cirkus trochu jinak a také živí velbloudi a medvědi z cirkusu Berousek.

Na Krnovsku sledují revoluci na Ukrajině, cestovatel Ivo Dokoupil vyráží fotit

Krnovsko, Ukrajina - Překotný vývoj událostí na Ukrajině sledují nejen Ukrajinci žijící v našem regionu, ale také ti, kteří každoročně přispívali do sbírek na pomoc Ukrajině. Cestovatel Ivo Dokoupil právě balí fotoaparát a vyráží na Ukrajinu.

V Krnově začal Vánoční jarmark, brzy dorazí i cirkus

Krnov - Na krnovském náměstí se včera poprvé rozsvítil vánoční strom a začal Vánoční jarmark, který má letos obzvlášť bohatý program. Kromě obvyklých oveček se objeví ivelbloudi a medvědiz cirkusu Berousek.

Na Krnovsku přibývá QR kódů, díky kterým turista získá informace

Krnovsko - V regionu přibývá cedulek s QR kódem a NFC čipem, díky kterým se mohou majitelé mobilních telefonů dozvědět informace o historické budově, do níž právě vcházejí.

Krnov prodá barokní vilu textilního továrníka Heinricha Steuera

Architektonickým skvostem Krnova je pozdně barokní vila textilního továrníka Heinricha Steuera z roku 1931. Krnovští zastupitelé schválili, že ji město prodá za 3,6 milionu korun ostravské firmě Taw s. r. o.

Přehrada v Nových Heřminovech uvízla ve slepé uličce. Kdo za to může?

Nové Heřminovy – Nové Heřminovy mají zákonem stanovenou lhůtu do roku 2020, aby zapracovaly malou variantu přehrady do svého územního plánu. Pokud si Heřminovy termín dobrovolně nezkrátí, dostane Povodí Odry stavební povolení nejdřív za sedm let. To už ale nebudou k dispozici protipovodňové dotace, na které investor spoléhá.

Krnov prodá barokní vilu textilního továrníka Heinricha Steuera

Krnov - Architektonickým skvostem Krnova je pozdně barokní vila textilního továrníka Heinricha Steuera z roku 1931. Minulý týden krnovští zastupitelé schválili, že ji město prodá za 3,6 milionu korun ostravské firmě Taw s. r. o.

Bernadeta Pavlíková z Krnova mezi nejlepšími studenty v kraji

Krnov, Ostrava - Na Janáčkově konzervatoři a Gymnáziu v Ostravě byly vyhlášeny výsledky letošního ročníku ocenění nazvaného Neúspěšnější žáci středních škol v Moravskoslezském kraji. A nechyběla mezi nimi ani studentka krnovského gymnázia.

I v Bruntále vyhlásili boj hazardu i popíjení na ulici

Bruntál, Krnov - Na jedné straně možné snížení tržeb hospodských, na druhé straně výrazné zlepšení veřejného pořádku ve městě v nočních hodinách. Taková je bilance platnosti vyhlášky omezující provozní dobu hospod a restaurací v Bruntále.

Krnovská nemocnice očekává více polských pacientů

Krnov - V Polsku vstoupila v platnost směrnice, která umožní proplácet zdravotní péči v zahraničí. České nemocnice očekávají zvýšený zájem polských pacientů.

Krnovští studenti navrhují bankovky a mince

Krnov - Již měsíc připravují studenti Gymnázia Krnov a Střední pedagogické a zdravotnické školy v Krnově své návrhy bankovek a mincí pod vedením svých pedagogů Januly Konstantinidu, Martiny Rožanské a Ladislava Steiningera. Se svými platidly se zapojili do soutěže.

Ochrana jednoho člověka před povodní na řece Opavě stojí milion

Krnovsko - Projekt protipovodňových opatření na horním toku řeky Opavy prošel úspornými škrty, stát ušetřil asi 1,5 miliardy. Přesto ochrana občana před povodněmi vychází na milion.

Krnovští zastupitelé hledali možnosti jak regulovat hazard

Krnov - Krnovští zastupitelé se 6. listopadu seznámili se závěry pracovní skupiny, která se zabývala hazardem ve městě. Je řešením úplný zákaz heren, nebo jen regulace, omezení provozní doby a reklamy?

Krnované opět hledají deset hlavních problémů města

Krnov - Krnované budou opět hledat deset největších problémů města. Na Fórum Zdravého města, které se koná 5. listopadu ve středisku Méďa, jsou zváni ti, které zajímá, co se dělalo s loňskou desítkou problémů a chtějí upozornit na aktuální nedostatky.

O projekt deseti multifunkčních bytových domů nikdo nemá zájem

Město Krnov získalo dotace, za které v bývalých kasárnách nechalo zbořit garáže a připravilo stavební parcely o rozloze 2,7 hektaru. Záměr vypadal slibně, ale praxe ukázala, že mu chybí to nejdůležitější: zájem investorů a developerů.

Tři oceněné slepice zadávila liška, majiteli zbyly jen poháry a medaile

Krnov - Krnovský chovatel Vojtěch Rozehnal před půl rokem požádal o odstřel lišek, které mu rozsápaly víc jak sto kusů drůbeže. Povolení zatím nedostal, zato si liška v úterý přišla pro jeho chovatelskou pýchu.

Designeři Kofoly sbírali nejvyšší ocenění za Jupík

Krnov - Nestává se zas tak často, aby byli Češi v nějaké disciplíně úplně nejlepší na světě. Na většině úspěchů, na které můžeme být hrdí, mají zásluhu především sportovci. K jejich cenným kovům přidal v těchto dnech prestižní zlatou medaili také český nápoj pro děti Jupík od krnovské Kofoly. Designeři Jupíku uspěli hned ve dvou prestižních celosvětových soutěžích designu.

Vládní agentura v Bruntále končí a v Krnově právě začíná

Region - Po třech letech ukončila vládní Agentura pro sociální začleňování svou činnost v Bruntále. Nově bude působit v Krnově. V obou případech měla pomáhat s problémy takzvaných sociálně vyloučených lokalit.

Krnov má moderní skate/bike park

Krnov – Když před lety v Kalifornii kvůli suchu zakázali napouštět bazény, znuděná mládež najednou všude měla k dispozici prázdné nádrže plné oblin. Surfaři na surfovou desku přimontovali kolečka, jiní si obuli kolečkové brusle nebo nasedli na kola a začali v prázdných bazénech vymýšlet bláznivé triky. Tak se zrodil nový sport.

Velké plány, velký průšvih: Poláci zfušovanou přehradu vypustili

Włodzienin /FOTOGALERIE/ - Nová polská přehrada Włodzienin leží blíž Krnovu než plánovaná přehrada Nové Heřminovy. Také Włodzienin měl zabránit povodním, přilákat turisty, překonat sucho. Velké plány skončily velkým průšvihem.

Bratr šéfa americké diplomacie bude v Horním Benešově pátrat po předcích

Horní Benešov - Tak vzácnou návštěvu Horní Benešov už dlouho nezažil. Cameron Forbes Kerry, bratr šéfa americké diplomacie Johna Kerryho, přijede v pondělí 14. října.

V Krnově z Bezručovy mohyly ukradli Bezruče

Krnov – Nad Krnovem se tyčí Bezručův vrch s kamenným památníkem, kterému se říká mohyla Petra Bezruče. Před týdnem výletníci zjistili, že zloději kovů z mohyly ukradli bronzovou desku Petra Bezruče z roku 1948. Díky tomu se ukázaly stopy po původní desce z roku 1910, které dosud byly ukryté pod Bezručem.

Krnov rozšíří průmyslovou zónu

Krnov - Po roce skončily přípravy na rozšíření průmyslové zóny Červený Dvůr. Náklady jsou odhadovány téměř na sto milionů.

Sokol v Krnově končí, město mu odpustilo dluh

Krnov – Sportovní organizace TJ Sokol Krnov vzala nečekaně rychlý konec. Když kontroloři města našli nedostatky ve vyúčtování dotace z roku 2011, zastupitelstvo trvalo na vrácení 22 tisíc korun. Současně Sokol ztratil nárok na další dotace, takže přišly finanční problémy a začaly odcházet sportovní oddíly, které dosud zastřešoval.

Akce Ukliďme si Cvilín! chce upozornit na mimořádnou hodnotu kopce

Krnov - Asi nejznámější dominantou a atrakcí Krnova je kopec Cvilín. Hlavní turistická sezona zde už sice skončila, ale například na svatohuberskou pouť v polovině října sem zavítají stovky příznivců myslivosti.

Kvůli opravě kanalizace čeká krnovské řidiče objížďka

Krnov – Od srpna probíhá na Bruntálské ulici, v úseku od křižovatky s ulicí Partyzánů po křižovatku s ulicí Mýtní, výměna kanalizačního potrubí za nové, ze sklolaminátu a o větším profilu. Nyní stavba dospěla do fáze, kdy bude třeba přistoupit k rekonstrukci kanalizačního řadu v místě komplikované šachty v křižovatce s ulicí Partyzánů, což si vyžádá úplnou uzavírku křižovatky pro veškerý silniční provoz.

Krnov předal ministerstvu žádosti o peníze na tornádové škody

Krnov - Město Krnov zaslalo na ministerstvo pro místní rozvoj žádost o dotaci v rámci programu Podpora bydlení při živelní pohromě, která se vztahuje také na krnovské občany, jejichž obydlí poškodilo červnové tornádo.

Farní kostel v Krnově čekají opravy. Lidé se pak dostanou na vyhlídku

Krnov - Jednu z dominant Krnova, farní kostel svatého Martina, čekají rozsáhlé opravy. Veřejnosti bude také konečně zpřístupněn vyhlídkový ochoz jedné z věží.

Krnov chtěl Kabátův kopec obsadit domy. Teď musí platit milionovou pokutu

Krnov – V optimistických dobách, kdy na Ježníku rostly domy jak houby po dešti, přišlo město Krnov s velkorysým projektem zástavby Kabátova kopce. Čas ukázal, že 83 domů je příliš velké sousto. Na Kabátově kopci nestojí ani jeden dům a radost z dotace se změnila v noční můru. Má podobu pokuty v maximální možné výši: 4,2 milionu korun.

Po dvou letech se krnovské zastupitelstvo vrací na síť

Krnov - Před dvěma lety z webových stránek města Krnova zmizely videozáznamy ze zasedání zastupitelstva. Kamera je sice natáčela dál, ale jen pro interní potřebu úřadů.

Krnovské škrobárny po letech změnily majitele

Krnov - Krnovské škrobárny jsou největším podnikem na zpracování pšeničného škrobu v České republice. Dosavadní většinový majitel Krnovské škrobárny Rudolf Gogolín po sedmnácti letech podnik prodal, ale dál v něm zůstává na postu ředitele.

Do Krnova přijeli ministranti z celého biskupství

Krnov /FOTOGALERIE/ - Ministranti z celé ostravsko-opavské diecéze mívají každý rok v září velké setkání v některé farnosti. Letos poprvé se sešli v Krnově. Na setkání nechyběl ani biskup František Václav Lobkowicz.

Tornádo rozvířilo debatu o lipové aleji na Ježníku

Krnov - Zelenou branou do rekreační oblasti Ježník je ulice Stará Ježnická. Její štětová cesta připomíná um dávných cestářů a historická lipová alej je dominantou krajiny. Jak se vyrovná se škodami po tornádu?

Tomáš Zemba představil jedno století v historii Slezských Rudoltic

Slezské Rudoltice /REPORTÁŽ, FOTOGALERIE/ - Slezské Rudoltice v uplynulém století poznaly válku, odsun německých obyvatel, povodně i všední život. Všechny podoby Rudoltic zachytil film Tomáše Zemby.

Policejní zásah na radnici v Krnově: odnesli dokumentaci k výběrovým řízením

Krnov - Krnovskou radnici ve čtvrtek 29. srpna navštívili policisté a odnesli dokumentaci k několika výběrovým řízením na stavební zakázky. Policie o konkrétních důvodech vyšetřování mlčí. Úředníci, politici i občané jsou odkázáni na spekulace.

Organizátor Kachních hodů tají identitu. Víme proč

Krnov – Předváděčky, které donutí seniory koupit nepotřebné předražené zboží, zkompromitoval film Šmejdi. Přesto organizátoři alias šmejdi dál loví seniory pomocí triků, na které je i Česká obchodní inspekce (ČOI) krátká.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT