Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

GABRIELA KOVÁŘÍKOVÁ

Gabriela Kováříková

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Přichází inspektor Max s tváří Juraje Kukury

Zoltán Max, řečený Zoli, je mi blízký, protože má spoustu chyb jako já, jako každý jiný, uvádí na adresu své seriálové figury slovenský herec Juraj Kukura, který se bude na obrazovkách ČT1 objevovat počínaje dneškem po jedenáct středečních večerů. 

Diva Baara představí živě svůj Debut

Ačkoliv se písničkářka a textařka Bára Vaculíková pohybuje na české hudební scéně už několik let - posluchači ji znají coby členku vokálního kvarteta Yellow Sisters, zúčastnila se i show Hlas Československa, na niž reagovala originálním projektem Mateřská.com, svou sólovou desku Debut vydala pod uměleckým jménem Diva Baara teprve loni na podzim. Některé písně z ní představí 19. února v pražském Fóru Karlín, kde bude hostem koncertu holandské zpěvačky Cary Emerald.

Dívka za zrcadlem aneb Vilhelmová se rozhoduje mezi Dykem a Kaiserem

Nové osudy emancipované ženy Renaty Soukupové v podání Tatiany Vilhelmové přináší film režisérky Andrey Sedláčkové Dívka za zrcadlem - ČT1 jej uvede v premiére už zítra večer.

Škwor slaví dvacetiny na turné, vyvrcholením bude O2 arena

/AUDIO/ Deset měst obsáhne turné čtyřčlenné party Škwor, které startuje už dnes v Ostravě. Pomyslnou třešinkou na dortu pak bude speciální koncert ke dvacetinám kapely, který je naplánovaný na 9. listopadu do pražské O2 areny.  

Pátrání mezi Prahou, Varšavou a Oděsou

Podle scénáře oceňovaného Macieje Maciejewského, který stál například za seriálem Polda (Glina), detektivku natáčí polský režisér Dariusz Jablonski.

Dušan Vančura: Vím, že povinnost je životodárná síla

Se svými blízkými už dlouholetý člen skupiny Spirituál kvintet, zpěvák, kontrabasista, textař, skladatel a aranžér Dušan Vančura, své 80. narozeniny oslavil jak by taky ne, když připadají na prosinec. V únoru, konkrétně 18., se k dosavadním gratulantům přidají další jeho přátelé a příznivci, kteří se zúčastní dvou speciálních narozeninových koncertů Dušana Vančury v pražské Lucerně.

Hraběnka ještě o svého muže zabojuje

Dvacáté provedení Mozartovy Figarovy svatby v historii opery Národního divadla, které poprvé režíruje žena Magdalena Švecová, má dnes a v sobotu premiéru ve Stavovském divadle. V roli Hraběnky Almavivy se v alternaci představí sopranistka Jana Šrejma Kačírková.

Za krutými mrazy i nástrahami džungle. ČT láká na nový dokument

Na osm míst naší planety zavede diváky nový unikátní dokumentární cyklus České televize Na vlastní nohy. Režisér Rudolf Havlík jej natáčel pět let. V každém dílu se věnuje jinému příběhu první nazvaný Apokalypsa, který diváci uvidí už zítra, se odehrává za polárním kruhem na souostroví Špicberky.

Herci divadel svedou souboj v tanci

Osm pražských divadel se zapojí do akce Roztančené jeviště – Souboj divadel Praha. Jejím vyvrcholením bude 10. března ve Švandově divadle finálový večer, z něhož vzejdou tři vítězné taneční páry složené z herců/hereček a profesionálů.

Zkáza Titaniku v podání komiků Vladyky a Blažka

Příběh luxusního zaoceánského parníku autory a potažmo i diváky stále fascinuje. John Fiske, který tvoří společně s Paulem Kesselem populární komediální dvojici oblíbenou hlavně ve Skandinávii, se jej ale chopil co do hereckých příležitostí i celkového pojetí poněkud úsporně.

Rokenrol je něco, co má člověk v krvi, co cítí, říkají členové kapely TH!S

/ROZHOVOR/ Ze křtu, který se odehrál posledního listopadu v pražském Kině 64 U Hradeb, jež právě prochází rekonstrukcí, máme skoro až euforické pocity. Reakce lidí byla geniální, s čímž jsme, pravda, malinko počítali, protože publikum tvořili z velké části naši kamarádi, kteří nám fandí, říkají Vojta Kotek a Honza Melíšek.

Řecký snílek Vetchý a parťák Donutil

O silném přátelství, o kruté době padesátých let minulého století a také o tom, jak těžké je žít daleko od domova, vypráví film Můj strýček Archimedes. ČT1 jej uvede už zítra ve 20.15.  

Ján Koleník: V seriálu 1890 jsem vetřelcem v cizím světě

Diváci jej dobře znají díky seriálu České televize První republika, teď mohou se slovenským hercem Jánem Koleníkem trávit páteční večery na Primě, která nasadila do vysílání jiný historický seriál 1890.

Robin Hood je zpět, s jevištěm se na čas loučí Marie Křížová

Naposled před odchodem na mateřskou dovolenou se v muzikálu představí Marie Křížová, která v Kalichu září jako Agnes v Krysaři. Společně s jejím mužem, Janem Křížem, si připsali úspěšný loňský rok. Zvítězili totiž ve výroční anketě serveru i-divadlo o nejlepší muzikálové herce díky výkonům v dalším „kalichovském kusu“ Srdcovém králi s hity Elvise Presleyho.

Co nás čeká v červenci? Osa Vary–Vítkovice. Červenec je měsícem festivalů

Česká festivalová sezona probíhá téměř celý rok a nabídne několik desítek, ne-li stovek hudebních, filmových a divadelních přehlídek všech velikostí. Vrcholem je červenec, kdy se konají největší tuzemské přehlídky – Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary a  Colours of Ostrava v Dolních Vítkovicích.

Osobnosti roku 2017. Ohlédnutí za těmi, které strhly masy

Je doba velkých lídrů a impozantní osobnosti dokážou změnit svět. Deník vybral významné postavy z kultury, ze sportu i jiných společenských oblastí, které svým příkladem v uplynulém roce strhly masy. Nebo se jim to v nejbližší době jistě podaří.  

Žhavé novinky České televize: Vzteklina, Dabing Street i Inspektor Max

Od thrilleru přes situační komedii až po dramatizace reálných událostí jsou rozkročeny novinky České televize, které se postupně s příchodem nového roku objeví na obrazovce.

Radůza: Vnitřní spokojenost je stav, který může být trvalý

Radost v podobě vánoční desky Studna v poušti si dopřála písničkářka a autorka Radůza. Nabízí na ní čtrnáct originálních „kousků“, které navazují na tradici českých i světových koled a adventních písní. V textech se dotýkají nejen narození Ježíše a svátků jako takových, ale i vztahů v rodině.

Ženy se nervově hroutí na Fidlovačce

Kombinací romantiky, humoru, silných postav, nádherných melodií, hereckých a pěveckých příležitostí je novinka pražského Divadla Na Fidlovačce muzikál Ženy na pokraji nervového zhroucení. Na motivy filmu Pedra Almodóvara jej s herci nastudovala režisérka Kateřina Dušková. Premiéra se uskuteční právě dnes.

Slavíka má opět Gott, Bílá a Kabát. Ortelu nezapočítali některé hlasy

Nic nového pod sluncem, neboli – až na drobné výjimky – pořád dokola. Ocenění Český slavík získali v sobotu v pražském Hudebním divadle Karlín Lucie Bílá, která se navíc stala absolutní slavicí s počtem 41 302 bodů, Karel Gott a kapela Kabát. Anketu však provázel další skandál. Den po slavnostním večeru organizátor oznámil, že kapele Ortel započítal tolik bodů jako v loňském roce a to kvůli porušení pravidel.

Český slavík s Kubišovou i Poetikou. O vítězi se rozhodne již dnes

O letošních držitelích Slavíků se rozhodne už dnes v přímém přenosu TV Nova. Moderátorem slavnosti, která se odehraje v Hudebním divadle Karlín, bude Ondřej Sokol.

Lucie Bílá: Je třeba se smát, nosit lidem radost

/VIDEO/ Třináct písní včetně dvou duetů (s písničkářkou Radůzou a s Honzou Toužimským z Arakainu) nabízí na svém novém vánočním albu Bílé Vánoce II. zpěvačka Lucie Bílá. Mnohé z nich zazní i na jejím prosincovém turné.

Nová Maryša v Národním kroj nenosí

Od keho je káva? Od Žida. A proč ne ze spolku? Měli zavříno… Jeden z nejslavnějších dialogů Maryši zazněl z jeviště Národního (a Stavovského) divadla 516krát. Není divu, hra bratří Mrštíků tam nastoupila svou dráhu před 123 lety. Dnes a zítra má v historické budově ND premiéru v pojetí Jana Mikuláška.

Diskotékový mejdan Michala Davida

/ROZHOVOR/ „Jde o mimořádný koncert, kdy se na jednom jevišti sejdou hvězdy osmdesátých let jako Opus, Den Harrow, Gazebo a také dvojice devadesátek Snap!. Vystoupí i dcera Zucchera Irina, což u nás není známá zpěvačka, ale je velice kvalitní. Ve Fóru Karlín zaznějí slavné hity jako I Like Chopin, Life is Life, You Break My Hearth, nebo I´v Got the Power,“ láká posluchače na vystoupení zpěvák a skladatel Michal David.

Aneta Langerová se živě loučí s CD Na Radosti

/AUDIO/ S albem Na Radosti jsme projeli křížem krážem Česko i Slovensko a vyprávěli příběhy inspirované zapadlým kouzelným místem na Šumavě. A právě z té sdílené radosti, kterou jsme všichni pociťovali, ať už my muzikanti, tak věřím, že i diváci, vznikl koncept DVD a CD Na vlně radosti,“ říká Aneta Langerová.

Česká televize točí podle reálných kauz. Metanolová aféra se dočká plátna

Metanol a Dukla 61 – filmy podle skutečných událostí, které právě natáčí Česká televize. Zatímco ten první pojednává o takzvané metanolové aféře, při níž jen v Česku zemřelo  49 lidí a více než stovku dalších obětí čekaly trvalé zdravotní následky, druhý je inspirovaný událostmi léta 1961, kdy při havárii v havířovském dole Dukla zahynulo 108 horníků.

Dojde i na duet? Uvidíme, říkají Adela Banášová a Richard Müller

/AUDIO/ Ona je pro něj múzou, on pro ni respektovaným umělcem. Společně se Richard Müller a Adela Banášová sešli v klipu k písni Adieu Adele z poslední interpretovy desky „55“. Připomenou ji na turné, jež startuje právě dnes.

Tata Bojs přehrají na koncertech Futuretro

/AUDIO/ Velký svátek čeká fanoušky kapely Tata Bojs i ji samotnou. Kompletně živě totiž přehraje své přelomové a nyní na 2LP nově reeditované album Futuretro. První z celkem osmi koncertů, z nichž jsou čtyři naplánovány v Praze, se uskuteční už dnes v Jablonci nad Nisou.

Příběh o terorismu, médiích a „účelovkách“ na jevišti

Na média a teroristy si dnes posvítí novinka Švandova divadla na pražském Smíchově – Ztracená čest Kateřiny Blumové. Poukáže i na ničivé dopady dezinformačních článků.  

Diváci rozhodnou o vině, či nevině

Interaktivní drama Teror německého autora Ferdinanda von Schiracha uvede zítra v premiéře pražské Divadlo ABC. Režijně jej připravil Ondřej Zajíc.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT