Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

GABRIELA KOVÁŘÍKOVÁ

Gabriela Kováříková

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Diskotékový mejdan Michala Davida

/ROZHOVOR/ „Jde o mimořádný koncert, kdy se na jednom jevišti sejdou hvězdy osmdesátých let jako Opus, Den Harrow, Gazebo a také dvojice devadesátek Snap!. Vystoupí i dcera Zucchera Irina, což u nás není známá zpěvačka, ale je velice kvalitní. Ve Fóru Karlín zaznějí slavné hity jako I Like Chopin, Life is Life, You Break My Hearth, nebo I´v Got the Power,“ láká posluchače na vystoupení zpěvák a skladatel Michal David.

Aneta Langerová se živě loučí s CD Na Radosti

/AUDIO/ S albem Na Radosti jsme projeli křížem krážem Česko i Slovensko a vyprávěli příběhy inspirované zapadlým kouzelným místem na Šumavě. A právě z té sdílené radosti, kterou jsme všichni pociťovali, ať už my muzikanti, tak věřím, že i diváci, vznikl koncept DVD a CD Na vlně radosti,“ říká Aneta Langerová.

Česká televize točí podle reálných kauz. Metanolová aféra se dočká plátna

Metanol a Dukla 61 – filmy podle skutečných událostí, které právě natáčí Česká televize. Zatímco ten první pojednává o takzvané metanolové aféře, při níž jen v Česku zemřelo  49 lidí a více než stovku dalších obětí čekaly trvalé zdravotní následky, druhý je inspirovaný událostmi léta 1961, kdy při havárii v havířovském dole Dukla zahynulo 108 horníků.

Dojde i na duet? Uvidíme, říkají Adela Banášová a Richard Müller

/AUDIO/ Ona je pro něj múzou, on pro ni respektovaným umělcem. Společně se Richard Müller a Adela Banášová sešli v klipu k písni Adieu Adele z poslední interpretovy desky „55“. Připomenou ji na turné, jež startuje právě dnes.

Tata Bojs přehrají na koncertech Futuretro

/AUDIO/ Velký svátek čeká fanoušky kapely Tata Bojs i ji samotnou. Kompletně živě totiž přehraje své přelomové a nyní na 2LP nově reeditované album Futuretro. První z celkem osmi koncertů, z nichž jsou čtyři naplánovány v Praze, se uskuteční už dnes v Jablonci nad Nisou.

Příběh o terorismu, médiích a „účelovkách“ na jevišti

Na média a teroristy si dnes posvítí novinka Švandova divadla na pražském Smíchově – Ztracená čest Kateřiny Blumové. Poukáže i na ničivé dopady dezinformačních článků.  

Diváci rozhodnou o vině, či nevině

Interaktivní drama Teror německého autora Ferdinanda von Schiracha uvede zítra v premiéře pražské Divadlo ABC. Režijně jej připravil Ondřej Zajíc.

Vánoce s Andělem Páně 2 i Popelkou

Loňský filmový hit Jiřího Stracha Anděl Páně 2, nová pohádka Karla Janáka Nejlepší přítel, digitálně vyčištěné Tři oříšky pro Popelku či dvojdílný snímek Marie Terezie ozdobí letošní vánoční obrazovku České televize.

Jana Preissová se vrací na výsluní

Inscenaci hry současné britské autorky Rebeccy Lenkiewiczové Noční sezóna uvede dnes a zítra v české premiéře pražské Stavovské divadlo. Hereckému souboru Národního divadla dopřála tato hořkosladká komedie hned sedm mimořádných dramatických úloh v čele s Lily O'Hanlonovou v podání Jany Preissové.

Ewa Farna uzavřela etapu holčičky s rovnátky. Zve do svého soukromí

Jak se žije ve světě showbyznysu, jaké emoce člověka, který je jeho součástí, doprovázejí, navíc když dospívá před zraky veřejnosti a pod tlakem médií, ukazuje dokument Ewa Farna 10: Neznámá známá. Populární interpretka, která v minulém roce oslavila deset let na scéně, v něm nechá diváky nahlédnout i do svého soukromí.

Smetanova Má vlast zazní na Žofíně, vyslechne si ji i jeho pravnuk

Na den přesně po 135 letech od prvního uvedení Mé vlasti zazní v neděli toto vrcholné dílo Bedřicha Smetany v pražském Paláci Žofín. Následně jej Severočeská filharmonie Teplice v čele s dirigentem Petrem Chromčákem odehraje v sedmi českých a moravských městech.

Herec Jan Vlasák zažívá na jevišti ztrátu osobnosti

Inscenaci hry současného francouzského dramatika Floriana Zellera Otec uvede v sobotu v premiéře pražské Divadlo Rokoko. Hlavní roli Andrého, muže, který trpí Alzheimerovou chorobou, v ní ztvární Jan Vlasák. Kvůli nemoci se Andrého svět tříští je v něm čím dál víc zmatenější a ztracenější.  

Slza přichází s albem Holomráz, písničky spojuje téma žáru a mrazu

/VIDEOKLIP/ S druhou řadovou deskou nazvanou Holomráz dnes k posluchačům přichází úspěšná „mladá“ kapela Slza tvořená zpěvákem Petrem Lexou a kytaristou Lukášem Bundilem. V den vydání (tedy 3. 11. v 17 hodin) ji svými podpisy „ztvrdí“ v rámci autogramiády v pražském Bontonland Megastore na Václavském náměstí, která se následně přesune i do dalších regionů. Naživo fanoušci celé album uslyší v rámci halového turné Holomráz Tour 2018, které odstartuje na jaře 2018.

Michal Nesvadba oslaví šedesátiny na jevišti, uvítá na něm i tatínka

Narozeninovou „Galašou“ v pražském Kongresovém centru oslaví 18. listopadu své šedesátiny, které připadají na 3. listopadu, herec, mim a idol dětských diváků Michal Nesvadba. Odpolednem plným humoru provede Leoš Mareš.  

Muž se železnou maskou vstupuje na jeviště

Příběh Alexandra Dumase st. Muž se železnou maskou o francouzském králi Ludvíku XIV. a jeho dvojčeti Filipovi se dočkal muzikálové podoby. V premiéře se dnes odehraje na scéně pražského Divadla Broadway.

Hrušínští slaví patnáct let divadla

Reprezentativní publikací slaví patnáct let své existence Divadelní společnost Jana Hrušínského. Před pár dny ji v jejím působišti, Divadle Na Jezerce, pokřtili její stálí spolupracovníci a podporovatelé profesor Martin Hilský, herec Jaroslav Dušek a režisér Jan Hřebejk. Klan Hrušínských podpořila i nejmladší generace dcera, herečka Kristýna s tříměsíčním synem Vojtou. Přítomen byl, díky vzpomínkám mnohých, také Rudolf Hrušínský, který by v říjnu oslavil sedmadevadesáté narozeniny.

Vždycky jsem toužil poznat toho co nejvíc, říká Ondřej Brzobohatý

/AUDIO/ Oproti desce Identity, na níž jsem sám se sebou trošku manipuloval ve smyslu, že jsem si třeba říkal: tahle písnička by se mohla lidem líbit, tahle by mohla fungovat, až mě nakonec ty mé bludné soudy přestaly bavit , se album Universum tvořilo samo. Je daleko uvolněnější a hravější. Možná právě proto, že jsem se zbavil předsudků vůči sobě samému,“ říká hudebník.

František Černý slaví šest křížků druhým samostatným albem

/AUDIO/ Čím lepším může muzikant oslavit narozeniny, než novou deskou. Navíc deskou, která možná sama o sobě nemá žádné velké ambice, přesto je i pro posluchače mimořádně radostnou událostí. Nic naplat, jubilant František Černý – zpěvák, hudebník, skladatel, textař a dobrá duše skupiny Čechomor – prostě „umí“.

Jsme v pohodě aneb Příběhy mužů a žen, kteří milují

Praha - Židovka Helena má tři děti lesbu, transse-xuála a sadomasochistu. Všichni tři nám ve hře Jsme v pohodě, která má dnes premiéru na jevišti Nové scény Národního divadla, popisují svůj bizarní životní příběh, představují komplikované osudy, prezentují šokující názory.

Kdy jindy si hrát než na svém debutu, říká zpěvák kapely Mirai

/VIDEOKLIP/ Do jejich života jak osobního, tak uměleckého zasáhla krutá rána osudu. Po tragické nehodě, kvůli níž přišla o život manželka jednoho z nich, bubeníka Šimona Bílého, odsunula kapela Mirai plánované turné na jaro 2018. Podpoří jím debutové album Konnichiwa, které vyšlo jen před pár dny. Jeho koncertní křest ale muzikanti zachovali uskuteční se 31. října v pražském Lucerna Music Baru.

Kalich zve na pány Kaisera a Lábuse. Dojde i na gumičky?

Jak Kubrt se Sněhurkou jeli vlakem – už přítomnost jména Kubrt v názvu nového představení Divadla Kalich by mohla napovědět, o co v něm asi tak půjde… Ano, složené je z oblíbených scének z dílny Oldřicha Kaisera a Jiřího Lábuse z televizních pořadů Možná přijde i kouzelník a Ruská ruleta i z několika bonusů, doprovázených písničkami Dáši Vokaté. Premiéra se uskuteční už dnes.

Dějiny i současnost na jevišti

Lámání chleba ve Švandově divadle, Lev v zimě v Divadle na Vinohradech, Gedeonův uzel v La fabrice, 49 barů v DISKu a Timeless v Národním divadle. Nadcházející dny jsou na pražské činoherní premiéry a k tomu jednu baletní opravdu bohaté.

Sestra v akci dostala tvář Lucie Bílé

Muzikál Sestra v akci (podle stejnojmenného filmu s Whoopi Goldbergovou) má 19. a 20. října premiéru v Hudebním divadle Karlín. Titulní roli v něm vytvořila zpěvačka Lucie Bílá.

Adam Plachetka: Nazrála doba, abych si dovolil podniknout nadžánrový výlet

/ROZHOVOR/ Jeho doménou je opera teď se ale dvaatřicetiletý basbarytonista Adam Plachetka vydává mimo ni, a to prostřednictvím nadžánrového alba Impossible Dream. Posluchačům na něm nabízí za doprovodu Symfonického orchestru Českého rozhlasu s dirigentem Tomášem Netopilem své oblíbené písně z broad- wayských, obecně známých i méně proslulých muzikálů.

Česká televize točí baladu podle Stránského

Herec David Švehlík ztvární pilota Emila Malíka ve filmu Balada o pilotovi, který začala v pondělí natáčet Česká televize podle scénáře Jiřího Stránského. Na obrazovkách by se měl objevit na podzim příštího roku.

Imodium mají Element – vyjedou s ním i na turné

Číslovka pět symbolicky provází nové album rockové kapely Imodium – nejen, že jde v pořadí o její pátý studiový počin, leitmotivem celé nahrávky je fenomén čtyř základních živlů a pátého, pomyslného spiritu. Proto také nese příznačný název Element – bodejť by ne, když je navíc frontman skupiny Thom fanoušek Bessonova filmu Pátý element.

VIDEO: Royal Moscow Ballet zatančí v České republice Labutí jezero

Praha a Ostrava bude v prosinci svědkem špičkového baletního představení v podání předního světového souboru Royal Moscow Ballet. Ten v termínu 2. prosince v Multifunkční aule Gong v Ostravě a 6. prosince v Kongresovém centru Praha představí snad nejslavnější balet světa - Labutí jezero. Na hudbu Petra Iljiče Čajkovského zatančí přední ruští baletní umělci tradiční choreografii, vyprávějící příběh o zakleté princezně Odettě a statečném princi Siegfriedovi. Vstupenky na představení jsou již v prodeji v síti Ticketportal.

Petra Janů: Chci, aby mě život ještě bavil, aby měl náboj

Po devíti letech od poslední studiové desky Kouzlo přichází Petra Janů s novinkou nazvanou Blázni. Nahrála ji v doprovodu skupiny Amsterdam, s níž už za pár dní vyrazí na koncertní turné.

Pohřby neměla ráda. U mě stačí svíčka a šampaňské, říkávala Květa Fialová

Ještě před třemi lety při oslavě půlkulatin v Městských divadlech pražských (MDP), v nichž účinkovala (v posledních letech jako host) skoro šedesát let, oplývala chutí do života.

Burgundsko, Bretaň či zámky na Loiře. Startuje nový Bedekr

Do země galského kohouta se vrací čtvrtá řada cestovatelského magazínu Bedekr. Její přírodní i architektonické krásy divákům zprostředkují Michaela Maurerová a Martin Písařík. Jejich pozornosti neuniknou kulinářské speciality ani víno. Nové díly startují na obrazovkách České televize 28. září.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT