Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

GABRIELA KOVÁŘÍKOVÁ

Gabriela Kováříková

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Divadelní léto nabídne Hamleta, šašky i pravěká zvířata

Léto je v plném proudu, i když v předchozích dnech možná nebylo úplně tak horké, jak by si mnozí představovali. Nic to ale nemění na faktu, že se i letošním divadelním festivalům pod širým nebem daří. Dokladem toho je, že mnohé nabízené inscenace jsou dlouho dopředu vyprodány. A jak například sdělili zástupci Letních shakespearovských slavností, ani občasný déšť zatím nezpůsobil zrušení byť jednoho kusu.

Jindra Polák z kapely Jelen: Léto je velmi inspirující období

/ROZHOVOR/ Skupina Jelen v čele se zpěvákem, kytaristou i autorem Jindrou Polákem má před sebou (a už i za sebou) hned několik vystoupení na letních festivalech. Jedním z nich je i Prima Fest.  

Alice, Alenka, voda i Bludička

Na jeviště pražského divadla Semafor se chystá muzikálová novinka Alice, Alenka a voda živá. Zazní v něm i píseň Jiřího Suchého Bludička známá z jeho oblíbené inscenace Kytice.

Ivan Hlas: S Wabim vždy došlo k nějaké taškařici

Spolu s dalšími hudebníky vzpomenou organizátoři na Wabiho Daňka, který zemřel loni na podzim a jemuž je letošní Porta zasvěcená. „S Wabim jsme byli kamarádi na dálku. Nechávali jsme setkání na náhodě, ale když to vyšlo, vždycky došlo k nějaké taškařici,“ líčí Ivan Hlas.

Ohnivý kuře se loučí svatbou

Po více než dvou letech se s diváky rozloučí seriál Ohnivý kuře. Jeho poslední díl, v němž se odehraje očekávaná svatba cukrářky Veruny (Lucie Polišenská) a šéfkuchaře a majitele restaurace Buráka (Honza Dolanský), odvysílá televize Prima už 28. června.

Zlatá Pecka pozve na Krásnou Helenu i Smaragdovou destičku

Dagmar Pecková je nejen uznávaná mezzosopranistka, ale i zapálená organizátorka. Pod její záštitou se do 26. srpna do 2. září uskuteční druhý ročník hudebního festivalu Zlatá Pecka Chrudim. Letos se ponese v tónech opery Krásná Helena od Jacquese Offenbacha.

Zpěvačka Lenny: Svou autentičnost si chci ohlídat

Lenny už dávno překročila svou tvorbou i pěveckým vyjádřením hranice České republiky. Nedávno jimi zaujala v Itálii a čerstvě pod hlavičkou německého vydavatelství Universal Music vydala novou skladbu i videoklip Enemy, které jsou ochutnávkou z jejího připravovaného alba.

Na Vyšehrad se vrací Brouk v hlavě. Se Štabrňákem a Blažkem

Inscenace proslulé komedie francouzského dramatika Georgese Feydeaua Brouk v hlavě letos nově obohacuje repertoár divadla Studio DVA na Letní scéně Vyšehrad. Postavu Kamila Champsboisyho, který vyslovuje jen samohlásky, což vyvolává řadu komických situací, v ní hraje Roman Štabrňák. 

Roman Štabrňák: Naučit se mluvit jako Kamil byly někdy galeje

Inscenace proslulé komedie francouzského dramatika Georgese Feydeaua Brouk v hlavě letos nově obohacuje repertoár divadla Studio DVA na Letní scéně Vyšehrad. Postavu Kamila Champsboisyho, který vyslovuje jen samohlásky, což vyvolává řadu nedorozumění a komických situací, v ní ztvárňuje Roman Štabrňák.

Rodinná pouta, Prostřeno i VyVolení. Prima vysílá už pětadvacet let

Na den přesně před pětadvaceti lety začala vysílat první česká komerční stanice, televize Prima. U jejího zrodu byly osobnosti jako Marie Poledňáková či Jiří Menzel, na jejím založení se podíleli i Miroslav Ondříček, Vít Olmer nebo Zdeněk Svěrák. Vysílání zahájila Formanovým filmem Amadeus.

Mapa lásky Štefana Margity

Po deskách Melancholie se světovými evergreeny i slavnými muzikálovými melodiemi a vánočně laděné X MAS přichází Štefan Margita k posluchačům s novinkou Mapa lásky. Umělec se na ní vydal do světa šansonů zahraniční i domácí provenience.

„Stoletý stařík“ Zedníček, babička Konvalinková. Oba provedou děti minulostí

Hlavními tvářemi šestnáctidílné Skautské pošty, která připomíná zásadní pomoc skautů při vzniku Československa v roce 1918, jsou Pavel Zedníček coby pradědeček a Naďa Konvalinková jako babička. Edukativní a zábavnou formou v ní provedou svá dvě seriálová pravnoučata Tomáše a Báru naší minulostí.

Zdeněk Zelenka připravuje komediální muzikál Doktor Ox

Muzikálová komedie Doktor Ox je s přípravami na svou podzimní premiéru v plném proudu. Před několika dny se její aktéři sešli v pražském Divadle Hybernia, aby s režisérem i scenáristou Zdeňkem Zelenkou a produkčním týmem absolvovali první čtenou zkoušku.

Dobří chlapci. Divadlo na zábradlí uvádí komediální thriller z mafiánského světa

Úspěšná sezona v pražském Divadle Na zábradlí, korunovaná Cenou divadelní kritiky 2017 pro inscenaci Macbeth too much blood, dnes vyvrcholí českou premiérou hry Dobří chlapci.

Lidé si vyprávějí pohádky, ale přitom jsou to často lži

Po úspěšném debutu Ve tvý skříni vydala kapela ILLE se zpěvačkou Olgou Königovou druhé studiové album s názvem Pohádky - živě by jej měla představit až při podzimním turné. Obsahuje deset skladeb včetně singlu Na druhé straně, který provází videoklip v režii Jana Foukala s herečkou Petrou Nesvačilovou v hlavní roli.

Lipo: Jsem solitér, moje písničky jsou hodně osobní

Po čtyřech letech od předchozí nahrávky O duši vydal raper Lipo, vlastním jménem Jonáš Červinka, novou desku nazvanou Lyrika. Obsahuje jedenáct písní, v nichž se hudebník zabývá hledáním osobní svobody a me- zilidskými vztahy.

Novinka Národního divadla: Vítejte v Thébách aneb Sirup z nadutosti

Současnou hrou na současné téma, ale s antickými figurami, je novinka Národního divadla v Praze nazvaná Vítejte v Thébách. Její české premiéry se uskuteční dnes a zítra ve Stavovském divadle.

Na Vivaldiho! aneb netradiční hudebně-divadelní vhled do života génia

Propojením hudby a divadla je nový unikátní projekt Na Vivaldiho!, který je složený z původních hudebních partů a střípků z osobního života geniálního skladatele Antonia Vivaldiho. Jeho iniciátory a tvůrci jsou herečka Zdeňka Žádníková Volencová a houslista Jaroslav Svěcený.  

Aktéři tragédie na obrazovce. Dukla 61 přináší svědectví hornické katastrofy

V roce 1961 otřásla Československem katastrofa nebývalých rozměrů. Důl Dukla se 7. července proměnil v hořící peklo, jež pohltilo životy 108 horníků. Vypráví o tom film Davida Ondříčka, jehož první díl uvidíme zítra na ČT1.

Karel Gott a přátelé zavzpomínají na Karla Svobodu

Fenomenální skladatel, k jehož tvorbě se rádi vracejí interpreti i posluchači napříč generacemi, by se 19. prosince dožil osmdesátých narozenin. 

Pianista Ivo Kahánek: Na ZUŠ bychom měli být jednoznačně pyšní

Na 400 základních uměleckých škol se zapojilo do letošního ročníku celostátního happeningu ZUŠ Open, který se uskuteční už zítra v mnoha českých a moravských ulicích, kostelech, muzeích či galeriích.

Marpo s kapelou dnes obsadí O2 arenu

Marpovi a jeho TroubleGangu se podařilo vyprodat pražskou O2 arenu. Vystoupí tam už dnes. „Program začíná fanouškovským pochodem, který si plánují oni sami. Brány O2 areny se otevřou v 18 hodin, hrát budou warm up DJs. Náš showtime začíná ve 21.30 přesně,“ říká Marpo.

Chci dělat věci, které mě budou blažit, říká Ilona Csáková

Ilona Csáková přichází s deskou, na níž rekapituluje i nastiňuje další cestu. Posluchačům na novém albu nabízí patnáct písní zčásti jde o její osvědčené hity, které ovšem dostaly nové swingové aranže, zčásti o novinky, jež mají naznačit, kudy se chce zpěvačka ubírat na své další umělecké cestě.  

Robert Mikluš: Ulevilo se mi. Film o Dukle v Havířově prošel

Divadelní, televizní a filmový herec původem z Ostravy je teď takříkajíc „v laufu“. Už tuto neděli jej uvidíme ve snímku Bůh s námi od defenestrace k Bílé hoře, následně pak v Dukle 61, která je připomínkou největší poválečné důlní katastrofy v Československu. Do toho natáčí seriál, jenž volně navazuje na Doktora Martina. „Jsou to vždycky náhody, jednou je člověk vidět víc, jindy míň, není to nic výjimečného,“ říká Robert Mikluš.

Písničky pro děti? Tvořit pro ně je svoboda, říká herec Igor Orozovič

Igor Orozovič není jen mladý pozoruhodný herec, nejnověji vytvořil písničky pro děti, které vycházejí na CD Prasátko Pigy a kouzelná pohlednice písniček. Jeho křest se odehraje už tuto neděli v rámci literárního festivalu Svět knihy.

Shirley Valentine? Už jsem s ní srostla v jednu osobu, říká Simona Stašová

Po šestisté padesáté v sobotu k divákům předstoupila coby Shirley Valentine herečka Simona Stašová. Stalo se tak v pražském Divadle ABC, slavnostní reprízy se zúčastnil i autor tohoto kusu, britský dramatik Willy Russell.

Jitka Sedláčková: Učím se falešný zpěv

/ROZHOVOR/ Příběh o nejhorší zpěvačce na světě Florence Foster Jenkinsové z pera britského dramatika Petera Quiltera dnes uvádí v premiéře pražské Divadlo Na Jezerce. Hru Je úchvatná! tam s Jitkou Sedláčkovou v hlavní roli nastudoval režisér Jan Hřebejk.

ČT láká na přírodu. S Lucií Výbornou vydá do Magických hlubin

Více než dva roky vznikal šestidílný přírodovědný cyklus Magické hlubiny, který se počínaje dneškem objeví ve vysílání České televize. Jeho moderátorkou je Lucie Výborná, v brněnském studiu ČT seriál natočil režisér Pavel Jirásek.

Loučení s Pavlem Šrutem, mužem s citem pro hříčky i humor

Hravý, moudrý, laskavý. Takový byl podle přátel Pavel Šrut, muž s vytříbeným perem i humorem, jenž zemřel z pátku na sobotu.

Metanol aneb Když vraždí pančovaný alkohol

/TRAILER/ Devětačtyřicet mrtvých, přes sto trvale zdravotně postižených, osmdesát obviněných, tisíce stran soudních spisů. O čem je řeč? O takzvané metanolové kauze, která v Česku vypukla v roce 2012. Zpracovává ji dvojdílný snímek Metanol, jehož první část uvede Česká televize tuto neděli, druhý pak tu následující.

Světový muzikálový Shrek se vydává za českým publikem

Představení k nám přichází deset let po newyorské premiéře na Broadwayi. Dnes má tato očekávaná rodinná podívaná premiéru v pražské Tip Sport Areně.

Bernsteinova Mše s Vojtou Dykem se vrací. Zazní v Ostravě, Brně a Praze

Po dvou letech se na jeviště vrátí v roli Celebranta ve scénické Mši Leonarda Bernsteina herec a zpěvák Vojtěch Dyk. Diváci budou moci zhlédnout tento kus, který se při svém prvním uvedení dočkal nadšených reakcí, v rámci festivalu Colours of Ostrava, následně pak v závěru roku v Praze a Brně.

Na světě jsou Tugriki - se svým debutem podnikají turné

/VIDEOKLIP/ Tugrik je mongolská měna, s názvem Tugriki ale nemá nic společného. Označuje se tak nové česko-slovenské hudební uskupení, které tvoří Dorota Barová (Tara Fuki či Aneta Langerová), Ľuboslav Petruška (Chiki liki tu-a, Korben Dallas), Igor 'Ozo' Guttler a Lukáš Fila (oba Korben Dallas). Debutuje eponymním albem, k němuž právě podniká šňůru v Česku i na Slovensku. Dnes jej pokřtí v pražském klubu JazzDock, kde se v roli kmotry objeví Aneta Langerová. 

Petr Janda přizval studenty z americké univerzity k natáčení CD

Skladatel a zpěvák Petr Janda neztrácí dech. Posledních čtrnáct dní natáčel ve svém studiu Propast ve Stříbrné Skalici novou desku, na níž se podíleli mladí zahraniční hudebníci. Seznámil se s nimi před dvěma lety díky spolupráci s Berklee College of Music v Bostonu.

Pojišťovák v sevření dvou žen

  Jak to může dopadnout, když muž udržuje vztah se dvěma milenkami najednou? Asi ne úplně dobře. I když – nelze se na věc dívat jen pesimisticky, jak ukazuje nová komedie Trojí život. Česká televize ji odvysílá už zítra ve 20.15 hodin.  

Na muzikálová jeviště míří Vlasy i Holmes

Vlasy, Legenda jménem Holmes, Trhák či Shrek na pražská divadelní jeviště míří hned několik muzikálových novinek, které vzbuzující velká očekávání.

Do Česka se vrací chorvatský crossoverový pianista Maksim Mrvica

/AUDIO/ V příštím týdnu se do České republiky vrátí jeden z nejlepších crossover pianistů světa Maksim Mrvica, aby posluchačům představil své nové album New Silk Road. V pražském divadle Hybernia vystoupí 18. dubna, o den později v brněnském Sono Centru a 21. dubna v Bratislavě.

Čechomor vyráží za publikem s Nadechnutím a oslaví třicetiny

Novou studiovou deskou Nadechnutí i mnoha koncerty rozprostřenými do celého roku slaví své třicetiny kapela Čechomor. Na šňůru, která se k novince vztahuje, vyrazí už 12. dubna. Stejně jako v případě zmiňované desky na ní nebude chybět zpěvačka Martina Pártlová coby stálý host Čechomoru, která s ním vystupuje zhruba dva roky. 

Báječná ženská Michala Tučného vystoupí po 36 letech v pražské Lucerně

/AUDIO/ Vzpomínkový koncert s názvem Michal Tučný, přátelé & Anka Chřestýš se 26. dubna uskuteční  v pražské Lucerně. Bude tomu totiž 36 let, kdy Anka Chřestýš, neboli Rattlesnake Annie – jedna z báječných ženských Michala Tučného – poprvé na tomto pódiu vystoupila.

Barbora Poláková: Snažím se vyvažovat patetičnost nadhledem

/VIDEO/ Od zdařilého a úspěšného debutu herečky a zpěvačky Báry Polákové uplynuly necelé tři roky. Za tu dobu přivedla na svět dvě dcery, Ronju a Riku, nezahálela ale ani umělecky. 23. března vydala své druhé studiové album s mnohoznačným názvem ZE.MĚ, s nímž se hned vyšvihla na první příčku žebříčku prodejnosti IFPI.

Novinky ČT: třetí Labyrint, Strážmistr Topinka či Princip slasti

Třináct nových hraných projektů představila včera Česká televize. Jsou mezi nimi další řady seriálů, jako jsou První republika, Labyrint nebo Rapl, ale také úplné novinky – minisérie i filmy.

Na dotek: Pavel Batěk jako součást milostného čtyřúhelníku

Herci Pavel Batěk, Jitka Ježková, Tomáš Havlínek a Anna Stropnická se představí v činoherní novince pražského Divadla Broadway Na dotek. Inscenace hry britského dramatika Patricka Marbera v režii Dana Pánka tam má premiéru zítra.  

Elvis Presley má na kontě řadu rekordů. Král letos ožije i v Praze

Elvis Live on Screen unikátní projekt, díky němuž ožívají slavné písně krále rock'n'rollu Elvise Presleyho. S velkolepou show přijede i do Prahy jeho bývalá manželka Priscilla, která v ní promluví o společném životě, popíše i příběhy spojené s tvorbou jeho největších hitů. Koncert, který se uskuteční 8. června v O2 areně, doprovodí Český národní symfonický orchestr.

Marek Eben ve středu uvítá Na plovárně 700. hosta

Stálice mezi televizními pořady, talkshow Na plovárně, se dnes k divákům přihlásí už po sedmisté! Moderátor Marek Eben tentokrát přivítá nového šéfdirigenta a hudebního ředitele České filharmonie Semjona Byčkova.

Hej Romale aneb Když se propojí „akademické s autentickým“

  /AUDIO, VIDEO/ Mnozí diváci či posluchači jistě zaregistrovali, „o čo ide Idě“, jak zní i název pozoruhodného dokumentu Tomáše Kudrny. Ano, zpěvačka, muzikantka a sbormistryně Ida Kelarová je neúnavnou hledačkou talentů mezi romskými dětmi, žijícími v českých a slovenských osadách, ghettech a sociálně vyloučených lokalitách. Už 6. dubna jim, soustředěným do sboru Čhavorenge, vyjde u Supraphonu ojedinělé album Hej Romale, na němž je doprovází Česká filharmonie řízená dirigentem Markem Ivanovićem.

Kapela Fleret slaví pětatřicet – v Lucerně a s plejádou hostů

/VIDEO/ Pětatřicet let své existence oslaví v neděli 25. března ve Velkém sále pražské Lucerny vizovická kapela Fleret. Mezi hosty, kteří jí přijdou na jeviště popřát, jsou Zuzana Šuláková, Jaromír Nohavica, Vlasta Redl, Boleslav Polívka, František Segrado či Karel Vágner.

Čertík Bertík i Jů a Hele. Výstava ukazuje hrdiny i artefakty z televize

Cestou časem s dětskými pořady – od pásem Štěpánky Haničincové s medvídkem Emánkem a čertíkem Bertíkem až po ty vysílané kanálem Déčko, který letos oslaví páté výročí, je interaktivní výstava České televize v nově otevřené Galerii ČT (budova Rohlík, Na Hřebenech). Je připomínkou toho, že Česká televize se dětské tvorbě věnuje již 65 let.

Martin Pechlát jako Faust. Zcela nový Faust

Kolik tvůrců nenechal spát Goethův Faust? Jak velká jsou pokušení současného divadla vyrovnat se s tímto mnohovrstevnatým dílem? Zdá se, že maximální a nekonečná… Ve zcela nové úpravě jej dnes a zítra uvede v premiéře ve Stavovském divadle pražské Národní divadlo.

Mánička slaví osmaosmdesáté narozeniny, ona i Hurvínek mají nové hlasy

Letos, kdy si připomínáme osmičková výročí, se dvou za sebou jdoucích osmiček dožívá nerozlučná Hurvínkova kamarádka Mánička. Oba, stejně jako pan Spejbl, dnes k divákům promlouvají hlasy nové, již čtvrté generace interpretů, jimiž jsou Marie Šimsová a Ondřej Lážnovský.

Citron vyzval Tublatanku k souboji

Citron a Tublatanka rockové kapely, které se na jevištích potkávaly zejména v 80. letech, vyrážejí na společné české a slovenské turné Souboj rebelů. Fanouškům přivezou i novou píseň jak jinak, než v podání Ládi Křížka a Maťa Ďurindy.

  • 1
  • 2

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT