Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

GABRIELA KOVÁŘÍKOVÁ

Gabriela Kováříková

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Peter Bič Projekt spojil síly se zpěvačkou Viktorií

Peter Bič má za sebou celkem pestrou hudební kariéru. Poté, co odešel z kapely IMT Smile, si založil svoji vlastní. Pod názvem Peter Bič Projekt s ní nyní sklízí úspěchy nejen doma, na Slovensku. 

Mystično v Labyrintu je mi blízké, říká Radomír Švec

Aktuálně třetí řada sedmidílného Labyrintu režiséra Jiřího Stracha dnes vstoupí do své poloviny. Napínavá je už od prvních minut.  

Tanec jako cesta k životnímu naplnění? Hru Moje tango čeká česká premiéra

Herci Jitka Schneiderová, Roman Zach a muzikant Karel Mařík se představí v inscenaci hry Moje tango. Čtvrteční premiéře v pražském divadle Studio DVA bude přihlížet i její autor, původem irský dramatik Ron Hutchinson. Režie novinky se ujali Darina Abrahámová a Šimon Caban. 

Zlatá Praha nabídne to nejlepší z hudby. Zahajovací večer moderuje Bouček

Kromě Hany Zagorové a Mira Žbirky nebudou na pódiu chybět Martin Chodúr či sopranistky Kateřina Kněžíková a Simona Šaturová. Každý z hostů se během slavnostního večera představí sólově a poté zazpívá duet s tenoristou světového renomé a zároveň hlavní hvězdou tohoto koncertu Štefanem Margitou. Všechny účinkující doprovodí Epoque Orchestra s dirigentem Janem Kučerou. Večerem provede moderátor Libor Bouček.

Legendární Olympic: Od Želvy k Trilobitu

Skupina Olympic pokračuje ve svém svižném tvůrčím rytmu. Po albové trilogii, již spojuje název Souhvězdí (šílenců, drsňáků a romantiků), přichází s novinkou Trilobit, která vychází padesát let po dnes už kultovním debutu Želva.

Ženy přežijí na nové scéně divadla Studio DVA

Celkem 39 600 diváků navštívilo sto představení 15. ročníku Metropolitního léta hereckých osobností. Přehlídka pořádaná divadlem Studio DVA se uskutečnila na Letní scéně Vyšehrad, v kamenném divadle na Václavském náměstí a nově také na Letní scéně Tvrz Divice. Žádné z plánovaných představení pod širým nebem nemuselo být z důvodu nepřízně počasí zrušeno.

Žítkovské bohyně i Lakomec. Pražská divadla sází na novinky i klasiku

Holmes, Žítkovské bohyně, Lakomec, Trollové či ADHD. Pražská divadla zvou v nové sezoně na klasiku i ambiciózní autorské počiny.

Dvě herečky v roli Amerikánky

Amerikánka je volně inspirovaná skutečným osudem. Její hrdinkou je Ema Černá, která na své cestě životem překoná nevlídné prostředí dětského domova, chlad a odtažitost pěstounské péče i šikanu „pasťáku“. A to vše v době, kdy proti ní nestojí pouze zmíněné instituce, ale i někdejší politický režim.

Hudební podzim? Těšte se na Lenny i Xindla X

Celkem sedm interpretů a kapel se vystřídalo na pódiu pražského klubu La Loca v rámci tradiční showcase vydavatelství Universal Music. Příznivcům české tvorby tak vzkázali, že mohou na podzim očekávat mnoho nových desek a výjimečné koncertní zážitky.

Zažijte večer se Svatební košilí. Začíná festival Dvořákova Praha

Festival Dvořákova Praha v pátek v Rudolfinu zahájí dílo Svatební košile o cestě do záhrobí, ve kterém se prolíná mistrovství Antonína Dvořáka a Karla Jaromíra Erbena.

Devátá řada StarDance se blíží. Hvězdy zahalí do záře první republiky

Devátý ročník StarDance, která na obrazovkách České televize odstartuje 13. října, hlásí nejvíce novinek či změn v historii této taneční show. Jednou z vůbec nejžhavějších je, že z ní kvůli zranění odstupuje herec a muzikant Václav Kopta.

FOTOGALERIE: Legendární Vlasy v Kalichu

Vlasy velkolepá oslava lásky, svobody a tolerance se na pražskou scénu vracejí po více než dvaceti letech (tehdy se hrály v Pyramidě na Výstavišti). Režisér a výtvarník Šimon Caban je nastudoval s podtitulem „květiNOVÉ děti“, jímž naznačuje, že jejich příběh, písně i poselství mohou být až překvapivě současné.

ABC, Rokoko a Komedie spolu. Městská divadla pražská zahajují sezonu

Jiné dramaturgické směřování, odlišný vizuální styl, pozměněný herecký soubor a nejen to. Městská divadla pražská vstupují do sezony 2018/2019 v čele s novým ředitelem Danielem Přibylem. Pod svá křídla navíc opět vezmou vedle stávajících divadel ABC a Rokoko i Komedii.

Elán slaví padesátiny, Jožo Ráž se s ním na turné loučí

O konci Elánu jsme v minulosti slyšeli už několikrát. Tentokrát to ale myslí vážně – přesněji řečeno frontman Jožo Ráž, který se rozhodl pro definitivní odchod z kapely. S posluchači se teď loučí prostřednictvím velkolepého podzimního česko-slovenského turné, jímž Elán slaví svou padesátiletou existenci.

ČT art slaví. S Callas, Beatles i Vzkříšením

V průběhu devíti dnů uvede ČT art několik výjimečných premiér. Z filmů (vedle známé Vláčilovy Markety Lazarové) to bude například britsko-americký snímek Sid a Nancy (1. 9. ve 21.30) v hlavní roli s Garym Oldmanem, který mapuje zničující vztah baskytaristy Sex Pistols Sida Viciouse s americkou heroinovou groupie Nancy Spungenovou.

Déčko si velkou oslavu zaslouží, říká ředitel ČT :D Petr Koliha

Pátý rok svého vysílání oslaví s koncem prázdnin dětská televize Déčko. O jejích dosavadních úspěších i chystaných nových pořadech hovoří výkonný ředitel ČT :D Petr Koliha.

Návrat První republiky. Přinese box, swing i pančovaný alkohol

Děj nové série První republiky se odehrává mezi podzimem 1930 až létem 1931. Vilu v Podolí obývá hlavně Jaroslav Valenta s Marií (Kristýna Boková) a nejmladším bratrem Fredym (Robert Urban). Dát dohromady celou rodinu je komplikované, ale Jaroslav se o to usilovně snaží.

Seriál Krejzovi: Jan Šťastný jako milovník zvířat

Seriál Krejzovi o jedné bláznivé rodině, která, ač by se chvílemi „pozabíjela“, drží pohromadě a vzájemně si pomáhá z průšvihů a starostí, se s nástupem září objeví na obrazovkách televize Prima. Jednu z hlavních rolí, veterináře Petra Vymeše, v něm ztvární Jan Šťastný.

The Watcher. Ten, kdo vidí sebe i ostatní bez signálu, wifi a internetu

Přední český soubor současného tance 420PEOPLE a doma i v zahraničí oceňovaná kapela Please the Trees dosáhly dalšího milníku. Je jím nová inscenace The Watcher, kterou uvedou v Divadle La Fabrika v Praze-Holešovicích. Premiéra je na programu 11. září, reprízy následují 12., 26. a 27. září, 28. a 29. října a 5. listopadu.

Podzim na Nově: Ordinace, Dáma a Král či Tvář

Pokračování známých seriálů i řada novinek. To bude podzim televize Nova. Těšit se můžeme například na lifestylový magazín Život ve hvězdách.

Zvířata jinak než v cirkuse. Artisté, klauni i tanečníci rozdovádí Letní Letnou

O zahájení 15. ročníku Letní Letné se postará velkolepý narozeninový open air v podobě představení De Nova Stella neboli Nová hvězda, které je inspirováno dílem astronoma Tycha de Braheho. Pod vedením amerického režiséra Daniela Gulka, jenž je s festivalem spojený od jeho začátků, v něm ukáže své schopnosti šestatřicet artistů, klaunů, tanečníků a muzikantů z České republiky i ze zahraničí. Představení bude uvedeno dvakrát, a to ve středu 15. a ve čtvrtek 16. srpna, vstup je zdarma.

Daniel Bambas jako Hermes aneb Bohové na jevišti

Antickým kabaretem Smaragdová destička vyvrcholí 2. ročník hudebního festivalu Zlatá Pecka Chrudim, který se odehraje pod záštitou světově uznávané mezzosopranistky Dagmar Peckové ve dnech 26. srpna až 2. září. Roli Herma v něm ztvární letošní držitel Thálie, herec Daniel Bambas.

Prima podzim: Tátové na tahu, Krejzovi či show 1 proti všem

Podzim na TV Prima bude opravdu prima, slibují její zástupci. Diváci této první české komerční stanice, která slaví pětadvacet let od úvodního vysílání, se mohou těšit na nové seriály, zábavu pro celou rodinu i novou porci gastronomie.

Zpěvačka Marta Jandová střídá v Talentu Lucii Bílou

Tvůrčí tým pod vedením zkušeného režiséra Jeffa Minaříka má za sebou castingové víkendy, které probíhaly po celém Česku a na Slovensku, a měl tak možnost zhlédnout plejádu zajímavých soutěžních čísel. Příznivci show se mají bezpochyby na co těšit.

Podzim s Českou televizí: Rédl, Labyrint i Zahradnictví

Pět nových seriálů a minisérií připravila pro své podzimní vysílání Česká televize. Diváci se mohou opět těšit i na oceňovanou zahraniční tvorbu a „nablýskanou“ show StarDance. Mezi českými novinkami se vyjímá čtyřdílná minisérie Rédl, v níž režisér Jan Hřebejk odkrývá pozadí podivného kriminálního případu z devadesátých let. 

Freddy z První republiky se chystá na roli Ticháčka v muzikálu Trhák

Herec Robert Urban na sebe upozornil zejména rolí Freddyho v seriálu České televize První republika. Mnohé diváky jistě potěší, že se na obrazovky chystá její třetí řada.

Ostrava v plamenech. Premiéru mají Bohemian Metal Rhapsody

Bohemian Metal Rhapsody je nové rockové hudební těleso, které fanoušci premiérově uvidí 4. srpna od 18.20 na hlavním jevišti letošního ročníku festivalu Ostrava v plamenech.

Nová hra Viktora Tauše: Osobitá a statečná Amerikánka

Filmový producent a režisér Viktor Tauš míří podruhé ve své kariéře na divadelní prkna, na pražská Jatka78. Nová hra Amerikánka, do které obsadil Terezu Voříškovou a Elišku Křenkovou, sleduje osud Emy Černé, hrdinky stojící proti celému světu. Na své cestě překonává dětský domov, pěstounskou péči i pas- ťák. Věří totiž, že někde daleko, možná v Americe, čeká někdo, komu na ní záleží.

ČT uvede nové dokumenty. Diváky zavedou do éry páry, na Krym i za zvířaty

Na historická témata i aktuální dění, které hýbe společností, se zaměří nové dokumenty České televize. Na obrazovkách se postupně objeví už na podzim. Kromě výročí sta let od vzniku Československa, které bude zpracované z mnoha úhlů pohledů, se tvůrci snímků zaměřili i na další milníky. 

Komediální seriál o mužích na mateřské. To jsou Tátové na tahu

Herci Štěpán Benoni, Saša Rašilov, Karel Dobrý a Petr Vaněk jsou hlavními tahouny nového komediálního seriálu Tátové na tahu, který právě natáčí televize Prima. Na obrazovkách se objeví už v září.

Pop je zkušenost, rocku se nevzdám, říká Sabina Křováková

Upozornila na sebe v soutěži ČeskoSlovenská SuperStar, jejíž vítězkou se stala v roce 2013. Zpěvu se ale dnes šestadvacetiletá Sabina Křováková věnuje už od svých dvanácti. Nově přichází se singlem Jako dřív a videoklipem k němu.

Národní muzeum pozve nově do pravěku i nedávné minulosti

Osm nových stálých expozic z přírodovědných i historických oborů připravuje pro návštěvníky Národní muzeum, jehož generální rekonstrukce spěje do finále. Otevřeny budou postupně v letech 2019 a 2020.

Déčko slaví pět let. Nově pozve na Skautskou poštu či Pata a Mata

Patnáct premiérových formátů připravuje do podzimního vysílání dětská stanice České televize Déčko. Budou mezi nimi seriály zaměřené na novodobou českou historii, přírodovědu, tanec či popularizaci matematiky. 

Divadelní léto nabídne Hamleta, šašky i pravěká zvířata

Léto je v plném proudu, i když v předchozích dnech možná nebylo úplně tak horké, jak by si mnozí představovali. Nic to ale nemění na faktu, že se i letošním divadelním festivalům pod širým nebem daří. Dokladem toho je, že mnohé nabízené inscenace jsou dlouho dopředu vyprodány. A jak například sdělili zástupci Letních shakespearovských slavností, ani občasný déšť zatím nezpůsobil zrušení byť jednoho kusu.

Jindra Polák z kapely Jelen: Léto je velmi inspirující období

/ROZHOVOR/ Skupina Jelen v čele se zpěvákem, kytaristou i autorem Jindrou Polákem má před sebou (a už i za sebou) hned několik vystoupení na letních festivalech. Jedním z nich je i Prima Fest.  

Alice, Alenka, voda i Bludička

Na jeviště pražského divadla Semafor se chystá muzikálová novinka Alice, Alenka a voda živá. Zazní v něm i píseň Jiřího Suchého Bludička známá z jeho oblíbené inscenace Kytice.

Ivan Hlas: S Wabim vždy došlo k nějaké taškařici

Spolu s dalšími hudebníky vzpomenou organizátoři na Wabiho Daňka, který zemřel loni na podzim a jemuž je letošní Porta zasvěcená. „S Wabim jsme byli kamarádi na dálku. Nechávali jsme setkání na náhodě, ale když to vyšlo, vždycky došlo k nějaké taškařici,“ líčí Ivan Hlas.

Ohnivý kuře se loučí svatbou

Po více než dvou letech se s diváky rozloučí seriál Ohnivý kuře. Jeho poslední díl, v němž se odehraje očekávaná svatba cukrářky Veruny (Lucie Polišenská) a šéfkuchaře a majitele restaurace Buráka (Honza Dolanský), odvysílá televize Prima už 28. června.

Dobrý konec všechno spraví. Slavnosti začínají s „Parolem“ Pavelkou

Komedie Dobrý konec všechno spraví v úterý otevře v Královské zahradě Pražského hradu před Míčovnou další ročník Letních shakespearovských slavností (LSS). Jednu z rolí v ní ztvární herec Ondřej Pavelka.

Zlatá Pecka pozve na Krásnou Helenu i Smaragdovou destičku

Dagmar Pecková je nejen uznávaná mezzosopranistka, ale i zapálená organizátorka. Pod její záštitou se do 26. srpna do 2. září uskuteční druhý ročník hudebního festivalu Zlatá Pecka Chrudim. Letos se ponese v tónech opery Krásná Helena od Jacquese Offenbacha.

Zpěvačka Lenny: Svou autentičnost si chci ohlídat

Lenny už dávno překročila svou tvorbou i pěveckým vyjádřením hranice České republiky. Nedávno jimi zaujala v Itálii a čerstvě pod hlavičkou německého vydavatelství Universal Music vydala novou skladbu i videoklip Enemy, které jsou ochutnávkou z jejího připravovaného alba.

Na Vyšehrad se vrací Brouk v hlavě. Se Štabrňákem a Blažkem

Inscenace proslulé komedie francouzského dramatika Georgese Feydeaua Brouk v hlavě letos nově obohacuje repertoár divadla Studio DVA na Letní scéně Vyšehrad. Postavu Kamila Champsboisyho, který vyslovuje jen samohlásky, což vyvolává řadu komických situací, v ní hraje Roman Štabrňák. 

Roman Štabrňák: Naučit se mluvit jako Kamil byly někdy galeje

Inscenace proslulé komedie francouzského dramatika Georgese Feydeaua Brouk v hlavě letos nově obohacuje repertoár divadla Studio DVA na Letní scéně Vyšehrad. Postavu Kamila Champsboisyho, který vyslovuje jen samohlásky, což vyvolává řadu nedorozumění a komických situací, v ní ztvárňuje Roman Štabrňák.

Rodinná pouta, Prostřeno i VyVolení. Prima vysílá už pětadvacet let

Na den přesně před pětadvaceti lety začala vysílat první česká komerční stanice, televize Prima. U jejího zrodu byly osobnosti jako Marie Poledňáková či Jiří Menzel, na jejím založení se podíleli i Miroslav Ondříček, Vít Olmer nebo Zdeněk Svěrák. Vysílání zahájila Formanovým filmem Amadeus.

Začíná festival Prague Proms. Zahájí jej slavnostní mše v Obecním domě

Slavnostní mše Messa di Gloria dnes ve Smetanově síni pražského Obecního domu zahájí 14. ročník mezinárodního hudebního festivalu Prague Proms, který pořádá Český národní symfonický orchestr (CNSO). Jedním z účinkujících bude tenorista Petr Nekoranec, první český frekventant Lindemannova programu v newyorské Metropolitní opeře.

Mapa lásky Štefana Margity

Po deskách Melancholie se světovými evergreeny i slavnými muzikálovými melodiemi a vánočně laděné X MAS přichází Štefan Margita k posluchačům s novinkou Mapa lásky. Umělec se na ní vydal do světa šansonů zahraniční i domácí provenience.

Do Ungeltu se vrací letní pohoda díky Betty MacDonaldové

Světovou premiéru původní adaptace románu Betty MacDonaldové Kdokoli může dělat cokoli připravuje Letní scéna Divadla Ungelt na pražských Hradčanech. Divákům se otevře v termínu od 1. července do 31. srpna.

„Stoletý stařík“ Zedníček, babička Konvalinková. Oba provedou děti minulostí

Hlavními tvářemi šestnáctidílné Skautské pošty, která připomíná zásadní pomoc skautů při vzniku Československa v roce 1918, jsou Pavel Zedníček coby pradědeček a Naďa Konvalinková jako babička. Edukativní a zábavnou formou v ní provedou svá dvě seriálová pravnoučata Tomáše a Báru naší minulostí.

Zdeněk Zelenka připravuje komediální muzikál Doktor Ox

Muzikálová komedie Doktor Ox je s přípravami na svou podzimní premiéru v plném proudu. Před několika dny se její aktéři sešli v pražském Divadle Hybernia, aby s režisérem i scenáristou Zdeňkem Zelenkou a produkčním týmem absolvovali první čtenou zkoušku.

Připravili olympijský ceremoniál v Londýně. Teď díky nim uslyšíte Vltavu očima

Audiovizuální instalaci Má vlast zblízka a nahlas připravila ke stému výročí založení Československa Česká filharmonie ve spolupráci s londýnskou společností 59 Productions.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT