Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

HANA MASAŘÍKOVÁ

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Odmítnutý mladík vyhrožoval kadeřnici, že uvidí vlastní střeva

Zlín, Olomoucký kraj – Když jej odmítla ostříhat, chtěl alespoň na internet. Přitom jí vyhrožoval, že ji pobodá a uvidí vlastní střeva.

Kamionu se uvolnil náklad, centrum Prostějova zablokovaly ocelové pláty

Prostějov – Dopravu v centru Prostějova ztížila ve čtvrtek odpoledne na dvě hodiny nehoda, při které se vysypal náklad na silnici.

Díky kráse keňské přírody zapomenete na všední problémy

Už několik týdnů žije vysokoškolská studentka Marcela Krejčí na africkém kontinentě, kde poznává život místních lidí.

Prostějovské Jarní dny zdraví nabídnou obří maketu plic

V provizorní vyšetřovnu a poradnu o zdravém životním stylu se na dva dny promění restaurace Národního domu v Prostějově. V jejich prostorách se budou v pondělí a úterý konat tradiční Jarní dny zdraví, která lidem nabídnou bezplatná měření i bylinkovou poradnu.

Muži mohou mít v Keni i tři manželky a nikoho to netrápí, říká studentka Marcela

Na africkém kontinentě je vysokoškolská studentka Marcela Krejčí ze Stražiska jako doma. Nejprve strávila pět měsíců v Ugandě, kde pracovala s dětmi, a nyní je už více než měsíc v Keni.

Malého chlapce srazilo auto, vrtulník jej vezl s vážnými zraněními

Protivanov – Sedmiletý chlapec ve čtvrtek utrpěl těžké zranění při střetu s osobním autem.

V Keni si dejte pozor na písečné blechy, radí Marcela Krejčí

Před měsícem vyměnila vysokoškolská studentka Marcela Krejčí evropské klima za africké. V Keni jednak pracuje na zemědělském projektu, v rámci kterého učí školy a žáky obdělávat půdu, ale také poznává svět, který je zcela odlišný od toho našeho.

Nejhorší bylo, když nám v Keni začala docházet voda, říká dobrovolnice Marcela

Před více než dvěma týdny odcestovala Marcela Krejčí ze Stražiska do Keni, kde pomáhá zdejším lidem naučit se hospodařit se zemědělskou půdou. Za tu dobu už studentka Mezinárodní humanitární a sociální práce na Cyrilometodějské teologické fakultě Univerzity Palackého 
v Olomouci nasbírala spoustu zážitků.

V Ugandě jsem měla ze začátku problém rozeznat tváře, říká Marcela ze Stražiska

Ze Stražiska se vydala až na africký kontinent, aby pomáhala dětem. Jako studentka vyšší odborné školy se vypravila na pět měsíců do Ugandy, která je označována jako perla Afriky, a nyní ji čeká cesta do Keni, kde stráví tři měsíce. O tom, jaký je život ve východní Africe, jsme si povídaly se studentkou Mezinárodní humanitární a sociální práce na Cyrilometodějské teologické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci Marcelou Krejčí.

Novinka z Prostějova? Sportovní dres a sako v jednom

Prostějov - Proslulá oděvní firma z Prostějova, která obléká filmové hrdiny, královské rodiny i slavné osobnosti z celého světa, přišla s novinkou. Tou je spojení oblekového saka se sportovním dresem.

Výstava v prostějovském muzeu ukáže poklady Egypta

Prostějov – Možnost seznámit se s dávnou civilizací na březích Nilu budou mít lidé, kteří si najdou cestu do prostějovského muzea. Na začátek letošní sezony si pracovníci Muzea a galerie v Prostějově připravili pro návštěvníky výstavu Egypt – dar Nilu.

Havárie několika aut zavřela ráno D46. Je už průjezdná, ale tvoří se kolony

Olomoucký kraj - Nehoda několika aut na namrzající silnici zastavila v pondělí ráno provoz na D46 u Prostějova.

Nový systém pomůže lékařům při rozboru látek

Lékaři prostějovské nemocnice, kteří si pro své pacienty nechávají zhotovit analýzu chemických, biochemických a biologických vzorků, se mohou nově těšit na nejpřesnější metody analýzy. Oddělení laboratorní medicíny pořídilo nový ultramoderní analytický systém, díky kterému mohou lékaři určit i látky, které se vyskytují v biologickém materiálu v tak nízké koncentraci, že by je nebylo možné jinými metodami určit. Pořízení nového systému přišlo nemocnici na čtyři a půl milionu korun.

Novinka v nemocnici. Lékaři mají přístroj, který jim vybere správná antibiotika

Lékaři z prostějovské nemocnice si budou moct vybírat z větší škály dostupných antibiotik, která mohou použít při léčení zejména závažně nemocných pacientů. Umožní jim to moderní automatický přístroj, který slouží ke stanovení citlivosti bakterií na antibiotika. Nemocnice dala na pořízení přístroje jeden a půl milionu korun.

Nové parkoviště u nemocnice otevře v listopadu, nabídne až 149 míst

Prostějov – Více parkovacích míst u prostějovské nemocnice by mohli řidiči začít využívat v listopadu. Práce na novém parkovišti, po kterém už dlouhý čas volali lidé i pacienti nemocnice, jsou téměř hotové.

Nový rondel na Přikrylově náměstí otevře v neděli, osvětlí jej čtyři stožáry

Prostějov – Dopravní omezení, které od poloviny července uzavřelo Přikrylovo náměstí, o víkendu skončí. Po novém kruhovém objezdu na křížení Blahoslavovy a Kostelecké ulice se šoféři projedou už v neděli.

AKTUALIZOVÁNO

Hanáci, muzika, dobroty a kolotoče. Prostějov ožil hodovým veselím

Prostějov - Tradičními Hanáckými slavnostmi ožilo o víkendu centrum Prostějova.

V Drahanech zažili středověkou svatbu a chutnali z misek speciální pivo

Drahany – Dobová ležení, ukázky rozličných zbraní a zbrojí, ochutnávka autentické historické kuchyně či pravá rytířská svatba. To vše mohli zažít a ochutnat všichni, kteří si v sobotu odpoledne našli cestu do Drahan. V místním archeoparku se konala Bitva o hrad Drahans.

Hanu Wichterlovou jsem navštěvoval v pražském ateliéru, vzpomíná Josef Dolívka

Prostějov – Patří k nejvýraznějším osobnostem českého meziválečného avantgardního sochařství a právem jí patří přízvisko první dáma českého sochařství. V sobotu tomu bude pětadvacet let, kdy zemřela ve svém pražském ateliéru prostějovská rodačka Hana Wichterlová.

Odbočení z Valenty na Olomouckou usnadní semafory, už příští rok

Prostějov – Zdlouhavé čekání a problém s odbočením doleva do vytížené Olomoucké ulice. S těmito potížemi se potýkají řidiči, kteří chtějí odbočit z ulice Edvarda Valenty směrem k Tescu a na Držovice. Na problematické odbočení si stěžují nejen šoféři, kteří v křižovatce dlouho čekají, ale i usedlíci, kterým vadí zplodiny z aut zamořující okolí. Radnice se proto rozhodla, že na místě instaluje semafory. Světly řízená křižovatka má šoférům usnadnit vyjíždění z vedlejší silnice příští rok.

Nové zařízení se postará o nemocné Alzheimerem, teď jej otevřeli v Prostějově

Prostějov /VIDEO/ – Domov se zvláštním režimem pro seniory, u kterých byla diagnostikována Alzheimerova choroba, chráněné bydlení a odlehčovací služba pro seniory a lidi se zdravotních postižením začne od září fungovat v Prostějově. Na zařízení pro nemocné se změnily dvě budovy v areálu staré nemocnice na Lidické ulici, které prošly náročnou rekonstrukcí. Zařízení pro desítky klientů, která vznikla v areálu Centra sociálních služeb, se dočkala v úterý slavnostního otevření.

Na hospodaření Kaska jsme ušetřili, radují se radní

Prostějov – Před rokem změnil Kulturní a společenský dům na Komenského ulici (Kasko) svého správce a o budovu se začala starat Domovní správa. Prostějovští radní si pochvalují, že z ekonomického hlediska se městu tento krok vyplatil. Podle výsledků hospodaření se podařilo snížit provozní ztrátu téměř o polovinu a náklady o milion a čtvrt korun.

Webové stránky města dostanou novou tvář. Od podzimu

Prostějov – Nové webové stránky města, které nabídnou nejen informace o magistrátu, ale také volnočasový portál, chtějí prostějovští radní spustit od listopadu. Web prostějovské radnice získá nejen novou podobu, ale také má přinést usedlíkům více informací.

MHD? Podle průzkumu jsou s ní lidé spokojeni. A co vy, naši čtenáři? Hlasujte

Prostějov /ANKETA/ – S městskou hromadnou dopravou jsou lidé v Prostějově spokojeni. Ukázal to alespoň průzkum spokojenosti, který si nechává každoročně vypracovat prostějovská radnice. V hodnocení spokojenosti se základními veřejnými službami dali lidé největší počet hlasů právě hromadné dopravě.

Trápení na R46 nekončí, jedna uzavírka střídá druhou

Prostějovsko – Dopravní omezení na rychlostní silnici R46 neberou konce. Po rekonstrukci mostu u Držovic a Olšan u Prostějova se stavební dělníci pustili do oprav silnice mezi Olšany u Prostějova a Olomoucí. Práce mají být hotové na konci letních prázdnin.

Finanční úřad zavře pobočku v Konici, prý se nevyplatí

Konice – Finanční úřad v Konici od Nového roku skončí. Někteří lidé tak budou muset kvůli daňovým povinnostem ujet i desítky kilometrů. Od září navíc přestane na pobočce finančního úřadu fungovat pokladna pro výběr hotovostních plateb daní a poplatků.

Na zámku se bojovalo o srdce dívek a paní. Podívejte se

Plumlov – Galantní rytíři, protřelí loupežníci, zruční šermíři i sličné děvy. To vše bylo v sobotu k vidění na plumlovském zámku, kde se konalo Zámecké klání o srdce dívek a paní. Bohatý program zaměřený na středověký život nabídl po celý den nejen rytířské souboje, ale i soutěže pro malé i velké návštěvníky zámku.

Křižovatku na Přikrylově náměstí uzavře stavba rondelu. Už v pondělí

Prostějov – O tři týdny později, než bylo původně v plánu, se pustí stavební dělníci do výstavby rondelu na Přikrylově náměstí. Práce na okružní křižovatce, která má ulevit dopravě na přetížené Kostelecké ulici, začnou začátkem příštího týdne. Pevnými nervy a pořádnou dávkou trpělivosti se budou muset vybavit nejen řidiči, ale také cestující městskou hromadnou dopravou.

Zakažte v Prostějově zábavní pyrotechniku, žádají lidé v petici

Prostějov /ANKETA/– Petardy, rachejtle nebo dělbuchy by mohly dělat hluk ve městě jen při určitých příležitostech. Anebo také vůbec. Prostějovští radní uvažují o tom, že by ve městě omezili používání zábavní pyrotechniky. Na radnici totiž dorazila petice, v níž si lidé stěžují na hluk a nepořádek související s používáním zábavní pyrotechniky.

Strom, strom, příkop. BMW si zahrálo u Kostelce na šťouchanou

Kostelec na Hané, Hluchov – Škodou za 110 tisíc skončila nehoda, která se stala v pondělí krátce po jedenácté hodině dopoledne.

Přemohl ji u Bousína mikrospánek, skončila ve stromě

Repechy, Bousín – Lehkým zraněním skončila nehoda, která se stala v neděli po osmnácté hodině na silnici mezi Repechy a Bousínem.

VIDEO: Rytíři, kejklíři, sličné dámy. Prostějov slavil povýšení na město

Prostějov – Před 625 lety vymohl Petr z Kravař od markraběte Jošta právo pořádat v Prostějově výroční trh, čímž ho povýšil na město. Připomenout si tento historický okamžik mohli všichni, kteří si našli v sobotu cestu na nově zrekonstruované náměstí T. G. Masaryka. Před radnicí i před muzeum se po celý den konaly oslavy tohoto výročí.

V Plumlově burácelo 216 trabantů a wartburgů. Podívejte se

Plumlov – Největší koncentraci dvoutaktních strojů v České republice zažil o víkendu Plumlov, kde se od pátku konal tradiční Trabant sraz Morava. Do autokempu Žralok u Podhradského rybníka se sjely více než dvě stovky trabantů a wartburgů.

Město nakoupí další obrazy, vlastní galerie ovšem stále nikde

Prostějov – Modrá kompozice, Socha v parku, Říčka Hloučela v Prostějově či Stará cihelna u Prostějova. To jsou jen některé z názvů děl, která rozšíří uměleckou sbírku města. Ačkoli radnice investuje do výtvarných děl desítky tisíc korun ročně, lidé stále nemají možnost si sbírku prohlédnout. Městu chybí vlastní galerie, v níž by mohla díla vystavovat, a většina děl je tak uskladněná v depozitáři.

Čisté vodě v plumlovské přehradě pomůže o polovinu méně fosforu

Plumlov, Mostkovice – Pokud se nesníží přísun fosforu do plumlovské přehrady o polovinu, sinice se budou v přehradě objevovat pořád. Vyplynulo to ze studie, kterou si nechalo vypracovat Povodí Moravy.

Kam zmizely dvě tísícovky židovských náhrobků? Můžete pomoci v pátrání

Prostějov – K nejvýznamnějším židovským komunitám na Moravě patřil po mnoho staletí i Prostějov. Za židovskými dějinami v Prostějově však udělaly nacistická okupace a holocaust tragickou tečku.

Rozhodnuto. Krasický rybník bude sloužit k chovu ryb

Prostějov - Rybník v Západní ulici, který minulý rok koupila prostějovská radnice, bude sloužit k chovu ryb. O nádrž, jež je ve špatném technickém stavu, se budou po rybářích starat Lesy města Prostějova. Firma, která spravuje a hospodaří na třech rybnících, chce na krasickém rybníku provozovat rybochovné zařízení.

Plumlovskou přehradu ochrání kamenný val

Plumlov, Mostkovice – Vodohospodáři začali pracovat na dalším opatření, které má zajistit čistší vodu v plumlovské přehradě. Po instalování srážedel fosforu a vybudování mokřadu, který slouží jako přírodní čistička vody, staví vodohospodáři u rybníku Čubernice kamenný val.

Klokánek v Prostějově nebude. Co s budovou se neví

Prostějov – Klokánek, který měl v průběhu letošního roku začít fungovat v Prostějově, nakonec vůbec neotevře. Rozhodl tak Fond ohrožených dětí, který Klokánky provozuje. Důvodem jsou finanční problémy a několikamilionové dluhy fondu.

Stavba rondelu zavře v Prostějově dopravní tepnu. Takto má vypadat

Prostějov /VIZUALIZACE/ – Stavba rondelu na Přikrylově náměstí zkomplikuje o letních prázdninách dopravu v centru města. Pevnými nervy a pořádnou dávkou trpělivosti se budou muset vybavit nejen řidiči, ale také cestující městskou hromadnou dopravou.

AKTUALIZOVÁNO

Fraška na zastupitelstvu, koalice nedala opozici šanci jednat

Prostějov /ANKETA/ – Mimořádné zastupitelstvo, které svolal primátor města na základě požadavku třinácti opozičních zastupitelů, skončilo po pár minutách. Zastupitelé, kteří měli probírat otázky týkající se kauzy Manthellan, Národního olympijského centra či jezdeckých kasáren, se k projednávání nakonec vůbec nedostali. Opozice totiž nezískala potřebných osmnáct hlasů potřebných ke schválení programu.

Odvolání prostějovského primátora a jeho náměstka u zastupitelů neprošlo

Prostějov /ANKETA/ – Primátor města Miroslav Pišťák i jeho náměstek Jiří Pospíšil zůstávají i nadále ve svých funkcích. Snaha části opozice odvolat představitele města kvůli kauze Manthellan nenašla u zbylých zastupitelů podporu. Iniciátoři odstoupení reagovali tímto krokem na rozsudek prostějovského okresního soudu, který prohlásil smlouvu o výstavbě velkého obchodně společenského centra uzavřenou mezi městem a společností Manthellan za neplatnou.

Zemřel stříbrný medailista z OH Melbourne Otokar Hořínek

Prostějov - Smutná zpráva dostihla v pondělí Prostějov a celý sportovní svět. V šestaosmdesáti letech totiž zemřela legenda sportovní střelby Otokar Hořínek.

Zemřel stříbrný medailista z Melbourne Otokar Hořínek

Prostějov – Smutná zpráva dostihla v pondělí Prostějov a celý sportovní svět. V šestaosmdesáti letech totiž zemřela legenda sportovní střelby Otokar Hořínek.

Vánoční trhy bez punče? Město musí změnit vyhlášku, jinak má utrum

Prostějov – Hluk, nepořádek a obtěžování kolemjdoucích. Stížnosti lidí na chování opilců vedly před šesti lety k tomu, že radnice se rozhodla vydat vyhlášku proti popíjení alkoholu na veřejnosti. V ní si udělila výjimku, že na akcích pořádaných v režii města mohou lidé popíjet alkohol podle libosti. To se však nelíbí ministerstvu vnitra, podle kterého by město mělo měřit všem stejným metrem. Lidé by si tak nemohli dát punč na vánočních trzích nebo víno či štamprličku na prostějovských hodech.

Sochy na prodej. Prostějovská radnice se zbavuje originálních děl

Prostějov – Marný boj, Černá Mahulena, Energie života či Návrat starých bohů. To jsou jen některé z názvů soch, které vznikly v průběhu deseti ročníků mezinárodního sochařského sympozia, a které se nyní rozhodla prostějovská radnice prodat.

Město chce prodat chátrající skleníky u hřbitova. Za tisícikorunu

Prostějov – Osudem skleníků na Brněnské ulici se opět zabývali prostějovští radní. Ti chtějí bývalé skleníky, kotelnu, rozdělovnu květin a uhelnu v areálu zahradnictví prodat za symbolickou tisícikorunu. Podle radnice jsou stavby v havarijním stavu a jejich zbourání by stálo městkou kasu kolem jednoho milionu korun.

Nové dresy a název klubu. Prostějov chce za miliony pro hokejisty reklamu

Prostějov – Přejmenování hokejového klubu a propagace města na dresech hráčů. Tak má vypadat spolupráce mezi hokejovými Jestřáby a prostějovskou radnicí. Ta se rozhodla vyjít vstříc žádosti klubu o finanční podporu a dát seniorskému týmu hokejistů formou smlouvy o reklamě tři miliony korun.

Koupačka na plumlovské přehradě? Zatím v pohodě, voda má jedničku

Plumlov – I v letošním roce se budou hygienici pravidelně vracet na plumlovskou přehradu, aby zjistili, jak kvalitní je v ní voda a jestli se v ní mohou lidé koupat. Z prvního měření, které provedli na přehradě minulý týden, si voda odnesla jedničku. Za loňskou koupací sezonu si voda v přehradě vysloužila od hygieniků nejčastěji trojku.

Létající rabín vrátil Cenu města Prostějova. Kvůli vedení radnice

Prostějov – Před dvěma týdny rozšířilo šest osobností seznam těch, kteří dostali od prostějovské radnice Cenu města. Křišťálovou cenu se naopak před pár dny rozhodla vrátit klezmerová kapela Létající rabín. Kapela, která získala cenu v roce 2008, chce tímto krokem vyjádřit nesouhlas s vedením města a s návratem komunistů k moci. Hudebníci se tak připojili k historikovi Karlu Kavičkovi, který vrátil Cenu města ze stejného důvodu v listopadu minulého roku, a to deset dnů před výročím sametové revoluce.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT