Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

HANA MASAŘÍKOVÁ

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Odmítnutý mladík vyhrožoval kadeřnici, že uvidí vlastní střeva

Zlín, Olomoucký kraj – Když jej odmítla ostříhat, chtěl alespoň na internet. Přitom jí vyhrožoval, že ji pobodá a uvidí vlastní střeva.

Díky kráse keňské přírody zapomenete na všední problémy

Už několik týdnů žije vysokoškolská studentka Marcela Krejčí na africkém kontinentě, kde poznává život místních lidí.

Muži mohou mít v Keni i tři manželky a nikoho to netrápí, říká studentka Marcela

Na africkém kontinentě je vysokoškolská studentka Marcela Krejčí ze Stražiska jako doma. Nejprve strávila pět měsíců v Ugandě, kde pracovala s dětmi, a nyní je už více než měsíc v Keni.

V Keni si dejte pozor na písečné blechy, radí Marcela Krejčí

Před měsícem vyměnila vysokoškolská studentka Marcela Krejčí evropské klima za africké. V Keni jednak pracuje na zemědělském projektu, v rámci kterého učí školy a žáky obdělávat půdu, ale také poznává svět, který je zcela odlišný od toho našeho.

Nejhorší bylo, když nám v Keni začala docházet voda, říká dobrovolnice Marcela

Před více než dvěma týdny odcestovala Marcela Krejčí ze Stražiska do Keni, kde pomáhá zdejším lidem naučit se hospodařit se zemědělskou půdou. Za tu dobu už studentka Mezinárodní humanitární a sociální práce na Cyrilometodějské teologické fakultě Univerzity Palackého 
v Olomouci nasbírala spoustu zážitků.

V Ugandě jsem měla ze začátku problém rozeznat tváře, říká Marcela ze Stražiska

Ze Stražiska se vydala až na africký kontinent, aby pomáhala dětem. Jako studentka vyšší odborné školy se vypravila na pět měsíců do Ugandy, která je označována jako perla Afriky, a nyní ji čeká cesta do Keni, kde stráví tři měsíce. O tom, jaký je život ve východní Africe, jsme si povídaly se studentkou Mezinárodní humanitární a sociální práce na Cyrilometodějské teologické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci Marcelou Krejčí.

Novinka z Prostějova? Sportovní dres a sako v jednom

Prostějov - Proslulá oděvní firma z Prostějova, která obléká filmové hrdiny, královské rodiny i slavné osobnosti z celého světa, přišla s novinkou. Tou je spojení oblekového saka se sportovním dresem.

Výstava v prostějovském muzeu ukáže poklady Egypta

Prostějov – Možnost seznámit se s dávnou civilizací na březích Nilu budou mít lidé, kteří si najdou cestu do prostějovského muzea. Na začátek letošní sezony si pracovníci Muzea a galerie v Prostějově připravili pro návštěvníky výstavu Egypt – dar Nilu.

Nový systém pomůže lékařům při rozboru látek

Lékaři prostějovské nemocnice, kteří si pro své pacienty nechávají zhotovit analýzu chemických, biochemických a biologických vzorků, se mohou nově těšit na nejpřesnější metody analýzy. Oddělení laboratorní medicíny pořídilo nový ultramoderní analytický systém, díky kterému mohou lékaři určit i látky, které se vyskytují v biologickém materiálu v tak nízké koncentraci, že by je nebylo možné jinými metodami určit. Pořízení nového systému přišlo nemocnici na čtyři a půl milionu korun.

Novinka v nemocnici. Lékaři mají přístroj, který jim vybere správná antibiotika

Lékaři z prostějovské nemocnice si budou moct vybírat z větší škály dostupných antibiotik, která mohou použít při léčení zejména závažně nemocných pacientů. Umožní jim to moderní automatický přístroj, který slouží ke stanovení citlivosti bakterií na antibiotika. Nemocnice dala na pořízení přístroje jeden a půl milionu korun.

Hanu Wichterlovou jsem navštěvoval v pražském ateliéru, vzpomíná Josef Dolívka

Prostějov – Patří k nejvýraznějším osobnostem českého meziválečného avantgardního sochařství a právem jí patří přízvisko první dáma českého sochařství. V sobotu tomu bude pětadvacet let, kdy zemřela ve svém pražském ateliéru prostějovská rodačka Hana Wichterlová.

Obrat. O byty za opravu začínají mít Prostějované zájem

Několik let se je snažila prostějovská radnice nabídnout lidem, nebyl o ně však zájem. Teď se situace otočila. O městské byty, které magistrát nabízí lidem k pronájmu s tím, že si musí byt na vlastní náklady opravit a investice se jim potom v plné výši započítá do nájemného, začali lidé projevovat zájem.

Pohádky i absurdní drama. V Němčicích startuje Hanácký divadelní máj

Němčice nad Hanou – Ochotnické divadelní soubory z celé republiky míří do Němčic nad Hanou. V místním kině startuje od soboty tradiční Hanácký divadelní máj. Soutěžní exhibice amatérských souborů divadel nabídne publiku během týdne třináct představení.

James Bond bude zachraňovat svět v kalhotách ušitých v Prostějově

Prostějov – Po dvou záporných hrdinech z nově připravované bondovky Spectre přišla řada i na toho hlavního. Prostějovská oděvní firma ušila oblečení i pro samotného agenta 007 Jamese Bonda, kterého hraje Daniel Craig.

Slavná Pucciniho opera rozezní prostějovské divadlo

Prostějov – Nejprve u diváků propadla, poté jí byli okouzleni a dojati. Slavná Puccinniho opera Madama Butterfly rozezní ve čtvrtek prostějovské divadlo. V titulní roli jednoho z nejslavnějších děl Giacoma Puccinniho se představí pěvkyně Katarína Jorda Kramolišová.

Jaké je to být loutkářem? Přijďte se podívat na výstavu

Prostějov – Jak to vypadá, když divadelníci nacvičují další kus, a co se při zkouškách děje v zákulisí, mohou zjistit lidé, kteří zavítají do Galerie U Hanáka na Školní ulici. Až do konce března je v prostorách galerie k vidění výstava němčického fotografa Michala Wolfa s názvem Loutkáři. Páteční vernisáž výstavy zahájila ukázka z jarmarečních písní v podání prostějovského loutkového divadla Starost, s jehož členy se mohou lidé seznámit prostřednictvím vystavovaných fotografií.

Dalšího hrdinu z nové bondovky oblékne Prostějov, dočká se i "záporák" Blofeld

Prostějov – Nejprve šili pro Hinxe, nyní oblékají Blofelda. Hned dva záporní hrdinové z nové bondovky, která se dostane do kin v listopadu, budou nosit obleky z dílny prostějovské oděvní firmy.

Exšéf OP Prostějov dostal za zpronevěru 5 let vězení, peníze musí vrátit

Brno – Bývalý generální ředitel zkrachovaného Oděvního podniku (OP) Prostějov František Tuhý má jít na pět let do vězení s ostrahou. Rozhodl o tom v úterý Krajský soud v Brně. Trest mu vyměřil za zpronevěru 26,3 milionu korun. Exšéf někdejšího oděvářského gigantu navíc nesmí deset let zastávat vrcholnou manažerskou funkci a peníze, které zpronevěřil, musí vrátit. Rozsudek zatím není pravomocný, František Tuhý má možnost se odvolat k Vrchnímu soudu v Olomouci.

Nájmy v městských bytech v Prostějově zůstanou stejné

Dobrou zprávu má prostějovská radnice pro usedlíky, kteří bydlí v městských bytech. Ani v letošním roce město nebude zdražovat nájemné.

Maryša v podání HaDivadla je Inscenací roku

Prostějov – Představení Maryša brněnského HaDivadla, které vzniklo před čtyřiceti lety v Prostějově, se stalo Inscenací roku 2014. V prestižní anketě Divadelních novin o tom rozhodlo 106 kritiků, publicistů a osobností.

Trpíte nemocí z povolání? Pomoct může i příroda

Trápí vás zdravotní problémy a máte tušení, že by mohly mít něco společného s vaší prací? Nejste jediní. Lidé, kteří manuálně pracují, trápí nejčastěji onemocnění nervů, kostí a kloubů, u méně fyzicky náročných zaměstnání se objevují alergie a kožní problémy a výjimkou nejsou ani obtíže spojené s dýchací soustavou. Podle odborníků na přírodní medicínu mohou lidé najít pomoc i v bylinkách.

Onemocnění jater odhalí v Prostějově unikátní přístroj. První v ČR

Nejmodernější analyzátor současnosti, který odhalí nemoci trávícího traktu, jater a využívá se i v onkologii či nutriční problematice, začali v těchto dnech využívat pracovníci prostějovské nemocnici.

Partička pobaví Prostějov, těšte se. Už 19. ledna

Prostějov – Neotřelý humor v podání šestice známých komiků, kteří si říkají Partička, si budou moct užít i lidé v Prostějově. V Kulturním a společenském domě vystoupí se svou bláznivou improvizační show v pondělí 19. ledna.

Drahanské muzeum nabídlo ochutnávku adventu a Vánoc, dorazil i retrorybář

Drahany – Adventní nálada zavládla v sobotu v muzeu v Drahanech. V jeho prostorách se konal už podruhé adventní jarmark. Lidé si mohli koupit zdobené perníčky, výrobky z ovčí vlny z dílny z dílny Marie Čigelské, proutěné výrobky a koberce od klientů Domova u rybníka z Víceměřic, ale také retropotřeby pro rybáře.

Prostějovské náměstí už zdobí vánoční smrk

Prostějov – Osmnáctimetrový klasický smrk se objevil coby vánoční strom v úterý dopoledne na náměstí před radnicí. Poprvé se slavnostně rozsvítí v pátek.

Nemocným lupénkou pomáhá příroda. Podpoří léčbu pojišťovny?

Zanícené plochy červené a šupinaté kůže, které se nemocní snaží schovávat pod oblečení i v letních měsících. To je lupénka, která patří k jedněm z nejhorších kožních chorob současnosti. V České republice se s tímto onemocněním musí potýkat až půl milionu lidí. Připomenout toto chronické onemocnění kůže má i Světový den lupénky, který připadá na středu.

Divadelní přehlídka Aplaus nabídne Lasicu, Labudu i Kňažka

Prostějov – Trojlístek divadel z Bratislavy a z Prahy nabídne tradiční ochutnávka kvalitní a zajímavé divadelní tvorby Aplaus. Sedmý ročník divadelní přehlídky představí Milana Lasicu, Mariána Labudu, Milana Kňažka, Karla Heřmánka staršího i mladšího, Josefa Cardu, Danu Morávkovou i celý ansámbl Divadla Radka Brzobohatého.

Nová divadelní sezona odstartuje manželským trojúhelníkem

Prostějov – Jiří Štěpnička, Zuzana Slavíková a Vladislav Beneš. Na hvězdnou trojici se mohou těšit ti, kteří usednou ve středu do hlediště prostějovského divadla. Inscenací Play Strindberg pražského Divadla Metro totiž odstartuje nová abonentní sezona.

Režisér Troška by rád natočil pohádku prostějovské spisovatelky

Prostějov – Sháníme několik milionů korun. Značka: Pro dobrou věc. Tak nějak by mohl znít text inzerátu, který by si mohla podat prostějovská spisovatelka dětských knížek Marcella Dostálová. Její příběh lásky krásné a odvážné tanečnice z chudobné rodiny Mahuleny a prince Vítka, kterou ohrožují kouzla a trika zlé baby Ježibaby a jejího spojence ministra Lysandra, zaujal i režiséra a scénáristu Zdeňka Trošku. Na to, aby se pohádkový příběh dostal na filmová plátna, však chybí peníze.

Omezení provozu disco clubu v Prostějově prověří ministerstvo

Prostějov – Kauza kolem omezení provozu oblíbeného Disco clubu Morava (DCM) na Olomoucké ulici se dostala na ministerstvo vnitra.

Plumlovský zámek čeká velký baletní večer s Mozartem i hity Queen

Plumlov – Pořádně nabitý program slibuje na sobotu plumlovský zámek. Na návštěvníky čeká nejprve vernisáž výstavy obrazů, poté baletní galavečer pod širým nebem.

Zdravotní potíže na dovolené? Pomoct mohou i bylinky

Pavla Gajerová jezdí se svou kamarádkou každý rok na dovolenou do Itálie. „Máme to tam rády, protože místní jsou příjemní, vstřícní a milí, navíc miluji italskou kuchyni. Proto jsme se letos rozhodly, že vyrazíme na poznávací dovolenou pro labužníky s tím, že každý den na nás čeká degustace něčeho dobrého," vzpomíná na letošní dovolenou.

Do města přijel premiér, pochválil práci prostějovských policistů

Prostějov – Mají policisté dostatek finančních prostředků i příslušníků a co je největším problémem Prostějova v oblasti kriminality? I to jsou otázky, které padly na setkání premiéra Bohuslava Sobotky s představiteli policie. Jednání bylo součástí pracovní cesty předsedy vlády do Prostějova.

Oválný rondel v Prostějově nebude, proti byli místní i experti

Prostějov – Plánovaný oválný rondel na Poděbradově náměstí, který měl zajistit plynulejší silniční provoz na křižovatce u hlavní pošty, nebude.

AKTUALIZOVÁNO

Letící kámen z demolice OP Prostějov málem zranil přihlížející

Prostějov /VIDEO/ - Po ohlušující ráně se šest budov zkrachovalého Oděvního podniku (OP) Prostějov začíná bortit k zemi. Jeden úlomek betonu zničehonic dopadá k pásce ohraničující bezpečnostní okruh 
a od země se obrovskou rychlostí odráží na skupinku lidí, která odstřel oděvářského gigantu sleduje. Kus zdiva jen 
o centimetry míjí hlavu mladé ženy. „Ty vo*e, to bylo teda těsný," oddychne si jeden 
z přihlížejících. Tak vypadá jedno z videí ze sobotní demolice OP Prostějov, které rozvířilo debatu o tom, jestli proběhla bezpečně. Na internetu ho za dva dny shlédlo už více než 250 tisíc lidí.

V Prostějově bude hrát Vladyka, Nárožný i Holubová. K mání je teď přeplatné

Prostějov – Zájemci o předplatné mohou v těchto dnech zamířit k divadelním pokladnám. Městské divadlo v Prostějově v pondělí odstartovalo prodej abonentních vstupenek na následující sezonu. Současně s předplatným si mohou lidé v předprodeji koupit vstupenky na chystané koncerty či si zajistit pohádkové předplatné pro děti. Divadlo letos přišlo s novinkou, kterou je předplatné na cyklus LiStOVáNí.

Z Keni jsem si psala domů o vlněné ponožky, říká mapující dobrovolnice

To, co je pro mnohé z nás něčím nepředstavitelným, si studentka Regionální geografie Univerzity Palackého v Olomouci Lenka Kohlová vyzkoušela na vlastní kůži. Půl roku pracovala jako dobrovolnice v africké Keni a zjišťovala, jak se v tomto přímořském státě ve východní Africe žije. O svých zážitcích z daleké cesty povyprávěla v prostějovské knihovně.

Prostějov rozdal Ceny města za rok 2013

Prostějov – Čtyři spolky a organizace a dvě osobnosti si v úterý dopoledne odnesli z obřadní síně prostějovské radnice křišťálovou Cenu města za rok 2013. Ceny se rozdávaly za celoživotní zásluhy v turistice, pedagogice či vědě, za podporu mateřství či šíření hudby a prezentaci Prostějova.

Na zahradě Františka Krále z Prostějova vyrostlo 226 žampionů

Prostějov – Někteří pro ně musí chodit do obchodu či do lesa, jiným rostou hned za domem. V houbařský ráj se proměnila zahrada Františka Krále z Prostějova. Během posledních dvou týdnů jich našel na své zahradě desítky.

Bývalá kasárna v Prostějově? Dříve chlouba, dnes výjev z apokalypsy

Prostějov – Poškozené a plesnivé zdi, rozbitá okna a podlahy, počmárané stěny, haldy odpadků a skleněných střepů. Objekt, který byl dříve chloubou města, dnes chátrá a slouží především jako úkryt pro bezdomovce. Město, které je vlastníkem areálu, doufá, že bývalé armádní budovy brzy nahradí nové multifunkční centrum.

Miss maturita je z Prostějovska a s hubnutím si hlavu neláme

Smržice – V soutěži o nejhezčí maturantku porazila více než stovku dívek a probojovala se na třetí místo, v souběžné soutěži pak porazila všechny konkurentky a odnesla si hlavní výhru. O soutěži i o plánech do budoucna jsme si povídaly s osmnáctiletou studentkou Cyrilometodějského gymnázia Zuzanou Zelinkovou ze Smržic.

Takto bude vypadat nízkoenergetický bytový dům v Mlýnské ulici v Prostějově

V posledních letech prochází zásadní proměnou, a brzy bude splňovat požadavky nízkoenergetického standardu. Vůbec první bytový dům, který bude vytápěn tepelným čerpadlem, roste v Mlýnské ulici.

Prezident debatoval s lidmi v Prostějově, z FTL si odvezl miniaturní kamion

Prostějov - „Máte na Hané málo lesů. Mám rád lesy, protože mě k tomu vychoval školák Kája Mařík. Místo solárních elektráren bych vám doporučil vysadit hektary lesa. Smrky, buky a jedle," svěřil se prezident Miloš Zeman při své návštěvě Prostějova.

Dělám umělecký street art, říká Greg. Tady jsou jeho malby

Prostějov – Maluje přes šablony, na stěny a vyrábí nálepky, ke své tvorbě potřebuje tužku, nůžky a spreje. I když své dětství prožil na vesnici, inspirací se mu stalo městské prostředí. Lidé ho neuvidí pobíhat se sprejem po ulici, ale jeho díla vznikají v ateliéru. „Nechci být ve světových galeriích, ale chci především starším lidem ukázat, že sprejem jde dělat i umění," říká mladý umělec Jiří Grepl, který tvoří pod pseudonymem Greg.

Kralice na Hané skýtají unikát. Pasivní dům z cihel

Je jediným v kraji a jeho výstavba trvala necelých pět měsíců. Nemusí se v něm větrat, využívá energie z venku a šetří náklady nutné na jeho vytápění. Řeč je o unikátním zděném pasivním domě, který vyrostl na konci roku v Kralicích na Hané.

Cyklostezka na Žešov? Vyvlastnění nebude, stezka se pozemku vyhne

Prostějov – Druhá etapa cyklostezky na Žešov už získává konkrétní podobu. Problémový pozemek, který blokoval stavbu cyklostezky a u něhož radnice uvažovala o vyvlastnění, nakonec cyklostezka obejde. Vyvlastnění by totiž mohlo trvat dlouhá léta, a radnice se proto raději rozhodla změnit projekt cyklostezky. Stavbu cyklostezky tak už blokuje jen pozemek firmy Bazo, která je v insolvenci.

V prostějovské nemocnici vás naučí, jak zachránit život. Zkuste si to

Jak pomoct při krvácení, šoku či bezvědomí, jak správně provádět dýchání z úst do úst a masáž srdce či jak postupovat při volání záchranné služby. Nejen tyto praktické věci potřebné pro záchranu života se mohou lidé naučit v prostějovské nemocnici.

Sté oslavy prostějovské radnice zvou i na kulinářské specialisty a světový tenor

Prostějov /PROGRAM OSLAV/ – Oslavy stého výročí založení prostějovské radnice už dostávají konkrétní obrysy. Lidé se mohou těšit na stylové menu, které se podávalo před sto lety, na vystoupení tenoristy světového formátu či na setkání historických vozidel.

Policejní kuriozity aneb dvojitý milenec, ukradená pastelka a další extra kousky

Prostějov – Vyjíždí k nehodám, pátrají po zlodějích a kontrolují řidiče na silnicích. Prostějovští policisté se však během své práce setkávají i s kuriózními případy. Někdy jde o ukradenou pastelku či krávu, jindy o fingované znásilnění či přepadení.

AKTUALIZOVÁNO

Prodáno! Areál zkrachovalého OP Prostějov má nového majitele

Prostějov – Sídlo zkrachovalého Oděvního podniku Prostějov (OP) má nového majitele. Stala se jím firma Astria Group, která má sídlo v Praze. Nemovitosti v odhadované hodnotě 180 milionů korun koupila vítězná firma za 50 milionů korun.

  • 1
  • 2

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT