Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

HANA PRAŽÁKOVÁ

Hana Pražáková / Plzeňský deník

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Komora pomohla 
rozjet ženám podnikání

Plzeň – Celkem 150 žen uvažujících o podnikání a 45 začínajících podnikatelek využilo služeb asistenčního centra, které díky tříletému projektu financovanému z Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu České republiky provozovala Regionální hospodářská komora Plzeňského kraje (RHK PK).

Jan Hřebejk točí v Plzni novou kriminálku

Plzeň - Filmaři v úterý 3. února obsadili bar u motokár v plzeňské Papírně, kde probíhalo natáčení dalšího dílu kriminálního seriálu, který pro Českou televizi připravuje režisér Jan Hřebejk.

Depo se mění ve stánek kultury

Plzeň – Prostory, kde měly ještě před půlrokem zázemí autobusy a trolejbusy, se mají jako náhrada za kulturní fabriku Světovar stát novým srdcem plzeňské kultury.

Monstrum Viktorie jde pod zem, udělá u Plzně nejdelší tunel v ČR

Plzeň – Technologii už Metrostav prověřil při ražbě pražského metra. Hotovo má být za 2 roky

AKTUALIZOVÁNO

Emotivní zvuk zvonů otevřel Plzeň jako evropské město kultury

Plzeň - Plzeň je Evropské hlavní město kultury 2015. Na oslavy do centra města dorazilo na 25 tisíc lidí.

Provazochodec: Někdy se cítím jako vetřelec

Plzeň /ROZHOVOR/ - Při slavnostním zahájení projektu Evropské hlavní město kultury 2015 se představí provazochodec David Dimitri. Na ocelovém laně urazí celkem 240 metrů.

Ideální start města kultury visí na laně a počasí

Plzeň - Provazochodec, akrobaté, hudebníci, obří videomapping a samozřejmě zvuk nových zvonů. Už v sobotu.

Honzík dělá pokroky i díky Kabelkovému veletrhu. Letos poprvé pekl cukroví

Čelákovy - Terapie v pražském AUTCentru, na něž během prázdninového Kabelkového veletrhu přispěly i čtenářky Deníku, nesou své ovoce.

OBRAZEM: Ježíšek podle dětí vypadá jako ježek i Santa

Plzeň - Školáci z Plzně a předškoláci z Chotíkova popustili uzdu fantazii, malovali a malovali. Podívejte se na jejich obrázky.

OBRAZEM: Ježíšek podle dětí vypadá jako ježek i Santa

Plzeň - Školáci z Plzně a předškoláci z Chotíkova popustili uzdu fantazii, malovali a malovali. Podívejte se na jejich obrázky.

Farmáři zůstanou na náměstí

Plzeň - Vynucený přesun se vyplatil. Pochvalují si jej nakupující i prodejci, kterým vzrostly tržby.

SMS jízdenku nově koupíte prozvoněním

Plzeň – Plzeňské městské dopravní podniky přišly s novou možností, jak si lze zakoupit SMS jízdenku.

Pánové, rakoviny přibývá

Plzeň – Přes sto pacientů s nádorem prostaty letos odoperují urologové v plzeňské fakultní nemocnici. Tento zákrok provádějí jako jediní v západních Čechách. Ještě před pěti lety byla operací polovina. Asi dalších sto mužů podstoupí léčbu ozařováním.

Lidí s HIV přibývá. Přestali se totiž bát nákazy

Plzeň - V Plzeňském kraji je infikováno 95 lidí. Skutečný počet je ale nejméně dvakrát vyšší.

Stod se tomografu letos nedočká

Plzeň – Plzeňský kraj musel zrušit výběrové řízení na koupi počítačového tomografu (CT) do Stodské nemocnice. Do tendru se totiž přihlásil jen jeden zájemce, a hejtmanství tak muselo soutěž podle zákona o veřejných zakázkách zrušit.

Univerzitu povede výzkumník Holeček

Plzeň – V čele Západočeské univerzity v Plzni v následujících čtyřech letech bude Miroslav Holeček, dosavadní šéf vysokoškolského ústavu Nové technologie – výzkumné centrum.

Děti mají rozhýbat nové projekty

Plzeň – Každý pátý žák základní školy v kraji trpí nadváhou nebo obezitou. V roce 1991 to přitom bylo jen každé desáté dítě.

Činnost srdce ohlídají přístroje

Romanu Hnátovi bylo teprve třicet let, když při tréninku futsalového týmu náhle ztratil vědomí. Přežil díky nepřímé masáži srdce, kterou okamžitě zahájil jeden ze spoluhráčů. Nyní mladému podnikateli už více než rok sleduje činnost srdce ICD přístroj, který mu lékaři plzeňské fakultní nemocnice implantovali pod levou klíční kost.

Kulturní fabrice na Světovaru zvoní hrana

Plzeň – Původní plány na přestavbu Světovaru hatí mizící dotace i přesun plánovaných aktivit do bývalého depa.

Rektorka ZČU zatím neví, zda vyrazí na Hrad

Plzeň – Na slavnostní předávání státních vyznamenání u příležitosti svátku 28. října prezident Miloš Zeman stejně jako loni nepozval dva rektory – hlavu Masarykovy univerzity Mikuláše Beka a jeho kolegu z Jihočeské univerzity Libora Grubhoffera. Oba měli v minulosti spor se Zemanem.

Osteoporózy přibývá. O nemoci se rozhoduje už do 30 let věku

Osteoporóza, jinými slovy řídnutí kostí, postihuje v důsledku nezdravých návyků dnešní doby stále více lidí. A ohroženy jí nejsou jen ženy, ale stále častěji i mužská část populace.

Osteoporózy přibývá. O nemoci se rozhoduje už do 30 let věku

Plzeň – Osteoporóza, jinými slovy řídnutí kostí, postihuje v důsledku nezdravých návyků dnešní doby stále více lidí. A ohroženy jí nejsou jen ženy, ale stále častěji i mužská část popula

Nová éra lékařského bádání v Plzni

Plzeň – Vědci získali moderní laboratoře za stamiliony.

Věž je zavřená, omluvte se, vyzývala cedule u plzeňské památky

Plzeň - Stovky uživatelů Facebooku mezi sebou v těchto dnech sdílejí fotku mladého muže, který stojí u oploceného vstupu na plzeňskou věž s listem papíru a nápisem I m sorry (omlouvám se).

Studenty láká bydlet v soukromí

Se zahájením akademického roku Plzeň opět výrazně omládla. Jen na Západočeské univerzitě zde studuje 14 tisíc vysokoškoláků, tisíce z nich se do města dočasně stěhují ze všech koutů republiky.

Kandidáti na rektora chtějí řešit peníze i důvěru uvnitř univerzity

Plzeň – Akademický senát Západočeské univerzity v Plzni na podzim rozhodne o jménu rektora, který univerzitu povede následující čtyři roky.

Prvenství kraje: Rakovina ledvin

Urologická klinika Fakultní nemocnice v Plzni se může pochlubit nejvyšším počtem odoperovaných nádorů ledvin ze všech pracovišť v zemi.

OBRAZEM: Nad Plzní zazářily ohňostroje

Plzeň - U Borské přehrady se konaly Plzeňské ohýnky.

Univerzita modernizuje. Otevírá nové budovy, plánuje rekonstrukce

Plzeň – Nový akademický rok, který začíná v pondělí, je na Západočeské univerzitě v Plzni ve znamení stříhání pásek.

Prvňáčci měli školní premiéru, do lavic jich usedlo na dva tisíce

Plzeňsko – Po dvou měsících letních prázdnin se v pondělí opět otevřely dveře základních škol, aby v novém školním roce slavnostně přivítaly své žáky.V plzeňských školách letos do lavic usedlo na dva tisíce prvňáčků.

Nádor lékaři nyní odhalí přesněji

Lékařská fakulta v Plzni v úzké spolupráci s Chirurgickou klinikou Fakultní nemocnice v Plzni začne jako první v Česku používat nový přístroj, který má výrazně pomoci při odhalování druhotných nádorových buněk v uzlinách u žen s rakovinou prsu.

Nádor lékaři nyní odhalí přesněji

Plzeň – Lékařská fakulta v Plzni v úzké spolupráci s Chirurgickou klinikou Fakultní nemocnice v Plzni začne jako první v Česku používat nový přístroj, který má výrazně pomoci při odhalování druhotných nádorových buněk v uzlinách u žen s rakovinou prsu.

Nový ředitel FN chce více spolupráce

Plzeň – Prohloubení spolupráce s krajskými nemocnicemi a dalšími zdravotnickými zařízeními i navázání výzkumných kontaktů se Západočeskou univerzitou v Plzni.

FOTO, VIDEO: Jezevčíci změřili síly v Horní Bělé

Horní Bělá – Jubilejní dvacátý ročník mezinárodní všestranné soutěže jezevčíků, Memoriál Rudolfa Kristla, se od pátku do neděle konal v Horní Bělé na severním Plzeňsku.

Pivo je v Plzni doma, ale nejdražší v Česku

Plzeň – Jakmile se řekne Plzeň, vybaví se téměř každému pivo. Jen málokoho by ale napadlo, že tu za zlatavý mok lidé platí nejvíce v republice. Zatímco v Jihočeském kraji půllitrová láhev světlého výčepního piva v obchodě přijde v průměru na 9,23 Kč, lidé v Plzeňském kraji za ni zaplatí
o dvě koruny více. Vyplývá to
z dat Českého statistického úřadu, který každý měsíc sleduje průměrné ceny.

Houbařské žně 
v lesích teprve čekají

Plzeňsko – Zatímco někteří houbaři se z lesa vrací s přetékajícími košíky, jiní i po hodinách hledání odcházejí s nepořízenou, a to i přesto, že deštivé počasí posledních dní vypadá pro růst hub jako zcela ideální.

Na opilou sestřičku ve Fakultní nemocnici zavolal pacient policii

Plzeň – S prací sestřičky se musela na hodinu rozloučit osmatřicetiletá žena, která se starala o pacienty ve Fakultní nemocnici posilněná alkoholem.

Nakupujte! Jsme nejdražší

Plzeňský kraj - Plzeňský kraj má nejvyšší ceny potravinářských výrobků v republice. Vévodíme u piva, vína, ale také u paprik či brambor.

Žloutenka C udeří až po letech

Až dvě desetiletí může trvat, než se u lidí infikovaných žloutenkou typu C tato zákeřná nákaza projeví.

Děti, pozor na grily 
a trampolíny

Plzeň – Osmiletá Terezka se letos o prázdninách musela vzdát některých táborových aktivit, na týdenní pobyt uprostřed lesů totiž dorazila se zlomenou pravou rukou. Při skákání na trampolíně jí na ni šlápl bratranec. Dopadnout ale mohla mnohem hůře.

Lesním školkám hrozí zánik

Plzeň – Stále oblíbenějším lesním školkám, jež jsou založeny na celodenním pobytu dětí v přírodě a často tvoří alternativu k přeplněným mateřinkám, může zlomit vaz nový zákon o dětských skupinách.

O zemřelé se postará koroner

Plzeň – Plzeňský kraj se od úterý připojil k dalším v republice, kde ohledání těl zemřelých mimo zdravotnická zařízení zajistí koroneři.

Nemocnice má zelenou pro parkovací dům

Plzeň – Problémy s parkováním ve Fakultní nemocnici na Lochotíně by měl definitivně vyřešit parkovací dům, který vznikne uvnitř areálu.

Pilulka na potrat. Je šetrnější než chirurgická miniinterupce?

Šetrnější umělé přerušení těhotenství oproti stávajícím chirurgickým miniinterupcím nově umožní pilulka, jež navodí kompletní průběh samovolného potratu.

Pilulka na potrat. Je šetrnější než chirurgická miniinterupce?

Plzeň – Šetrnější umělé přerušení těhotenství oproti stávajícím chirurgickým miniinterupcím nově umožní pilulka, jež navodí kompletní průběh samovolného potratu.

Zkumavky doručí potrubní pošta. Rychle a bezpečně

Zdravotní sestry a sanitáři přenášející po chodbách vzorky krve nebo moči budou v plzeňské fakultní nemocnici na Lochotíně už za necelý měsíc minulostí. Nahradí je víc než tři kilometry potrubí a v nich vzduchem hnané kapsle, které rychlostí až 21 kilometrů za hodinu přepraví nejen biologický materiál do laboratoří, ale také medikamenty z lékárny na jednotlivá oddělení.

Borský park se proměnil v cirkus plný žonglérů a akrobatů

Plzeň – Čtvrtý ročník festivalu Žoglobalizace v sobotu nabídl den plný hudby a nového cirkusu. Většinu aktivit si lidé mohli sami vyzkoušet.

OBRAZEM: Bolevecká náves hostila veterány

Plzeň - Už po pětadvacáté se okolím Plzně projela historická vozidla rozmanitých značek i let výroby. Lidé si nablýskané veterány mohli prohlédnout v sobotu dopoledne před startem závodu na Bolevecké návsi. Zájem byl ohromný.

Plzeň 2015 zahajuje prodej lístků

Plzeň – Společnost Plzeň 2015 v neděli ve 20:15 hodin spustí předprodej lístků na první tři akce, které se v Plzni příští rok uskuteční v rámci projektu Plzeň – Evropské hlavní město kultury 2015 (EHMK 2015).

FOTO, VIDEO: Do Plzně dorazil Hroznata. Třetí zvon pro katedrálu

Plzeň – Poslední volné místo mezi dvěma zvony na dřevěné konstrukci na náměstí Republiky ve čtvrtek zhruba půl hodiny před polednem obsadil třítunový Hroznata. Zvon vznikl díky veřejné sbírce, kterou pořádá Biskupství plzeňské a katedrální farnost společně se společností CrossCafé provozující síť kaváren.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT