Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

HANA ŠMÍDOVÁ

Hana Šmídová / Liberecký deník

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Záchranáři z Libereckého kraje si cvičením připomněli ničivé povodně

Příšovice - Profesionální i dobrovolní hasiči z Libereckého kraje si vyzkoušeli záchranu několika osob současně při povodních nanečisto.

Ani zámek nezabrání krádeži jízdního kola

Liberec - Zloději v tomto období opět číhají na cyklistická kola. Ztratily se jich desítky. Největším rizikem je nechat kolo jen tak volně opřené.

Tváří v tvář smrti přičichl chirurg z Chrastavy k psychosomatice

Chrastava - Praktický lékař Josef Kubínek v Chrastavě si během své kariéry musel několikrát sáhnout doslova na dno, aby pochopil, že tělo a duše se musí vnímat jako jeden celek. Nejprve mu zemřel blízký kamarád. O několik let později pana Kubínka při jeho vášni, jízdě na kole, porazilo auto. Několik desítek metrů letěl vzduchem a po dopadu byla jeho zranění prakticky neslučitelná se životem.

Fabriky v Libereckém kraji hlásí dva vážné úrazy dělníků

Liberec – Dva těžké pracovní úrazy během několika dnů hlásí fabriky Benteler. V prvním případě přimáčkl ke zdi dělníka vysokozdvižný vozík, ve druhém spadla dělníkovi na hlavu sedmi set kilogramová tyč.

Nové auto shodili záchranáři z osmnácti metrů. Zároveň otestovali i sebe

Liberecký kraj - Vrtulník odhodil auto z výšky téměř dvaceti metrů. Takovýto crash test se v Evropě uskutečnil vůbec poprvé. Asistovali při něm záchranáři zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje a záchranářští vazači z Water Rescue Liberec.

Celníci zabavili na sto kilogramů tabáku za jeden a půl milionu korun

Liberecký kraj - Tabákové listy ke kouření vydávali za dekorativní předměty. Chtěli se tak vyhnout placení spotřební daně.

Chlapcům v Liberci nabízel sex za peníze

Liberec – Sexuálních narážek a nabídky pohlavního styku za peníze od dvaapadesátiletého muže se trojice mladíků nezalekla. Zavolala strážníky, kteří podezřelého muže v centru Liberce rychle zadrželi a předali policistům.

Než ho prohlásili za mrtvého, ležel tři čtvrtě hodiny přimáčknutý balvanem

Jiřetín pod Jedlovou /FOTOGALERIE/ - V Jiřetíně pod Jedlovou záchranáři při cvičení simulovali výbuch a následnou záchranu dvanácti lidí.

Muž ležel na ulici, ostatní kolem jenom postávali. Zachránil ho strážník

Liberec - Na Františkově bezvládně ležel na ulici muž , tři další kolem něj jen postávali a nevěděli si rady.

Policisté v Liberci učili děti, jak se postavit šikaně

Liberec - Co se mi stane, budu-li někoho šikanovat? I to byly otázky, které kladly děti policistům na akci Den proti šikaně v Jedličkově ústavu.

Dopadli anonyma, který hrozil bombou na vlakovém nádraží

Liberec – Desítky policistů a hasičů zaměstnal cizinec, který anonymně ohlásil, že se na nádraží v Liberci nachází bomba. O strachu lidí, kteří byli v ten čas zrovna na nástupištích se nedá ani mluvit. Policisté nenechali nic náhodě a místo okamžitě uzavřeli a prohledali. Více jak třicet lidí bylo evakuováno. Žádnou bombu však nenašli.

VÍME PRVNÍ / AKTUALIZOVÁNO

Policisté uzavřeli liberecké vlakové nádraží kvůli bombě

Liberec - Dnes krátce před 20 hodinou dostali policisté hlášení, že na vlakovém nádraží v Liberci se nachází bomba. Nádraží je evakuované.

OBRAZEM: Bum!Prásk! Zněla Ostašovem nelítostná bitva

Ostašov – V Ostašově na sto dvacet vojáku zrekonstruovalo historickou bitvu ze sedmileté války. Přípravy trvaly půl roku.

Z Polska pašovali léky na výrobu pervitinu. Hrozí jim až osmnáct let vězení

Liberecký kraj - U Krajského soudu v Liberci pokračovalo odročené hlavní líčení s několika muži české, polské a vietnamské národnosti, kteří podle obžaloby měli z Polska převážet několik tisíc kusů léku s obsahem pseudoefedrinu Sudafed.

První nehoda motorkáře v Libereckém kraji: Za řídítky seděla žena

Liberecký kraj - Sluníčko, příjemné teploty. Prostě počasí jako ušité na míru pro projetí motorky po zimě. Asi takové myšlenky měla žena středního věku, která osedlala svůj stroj, bohužel její původní cíl se v průběhu jízdy změnil, skončila v nemocnici.

Policie zastavila stíhání turnovských zastupitelů

Turnov - Kvůli výstavbě Domu přírody v Dolánkách u Turnova byli trestně stíhaní zastupitelé města Turnova. Policie před několika dny vše zastavila. Zastupitelé čelili obvinění z nehospodárného nakládání s veřejnými prostředky.

Drogově závislé v Libereckém kraji se daří lépe mapovat a pomoci jim

Liberecký kraj - Pro drogu jsou schopni udělat závislí prakticky cokoli, nejdříve začnou krást doma, později to jsou drobné krádeže v obchodě, poté už si obstarává drogu ne za peníze, ale třeba za sex.

AKTUALIZOVÁNO

Za umlácení bezdomovce si může odsedět až 16 let

Liberec - Začalo hlavní líčení s mužem, který pro dvě stě korun zmlátil bezdomovce. Ten se pak našel navíc upálený pod mostem v blízkosti Poštovního náměstí v Liberci.

Českodubské hasičky potěšily handicapovaného chlapce

Český Dub - Život handicapovaného Honzíka, který je po mozkové obrně, rozhodně není lhostejný dobrovolným hasičkám z Českého Dubu. Po kalendáři, nad kterým se snad každému muži rozzářily oči a možná ukápla i nějaká ta pomyslná slina a jehož výtěžek přispěl Honzíkovi na nový vozík, se hasičky rozhodly připravit další dárek.

Liberecký kraj a záchranka hledají 'ztracené' miliony

Liberecký kraj - Nové operační středisko možná nebude, nebo se jeho výstavba přinejmenším opozdí. Výběrové řízení je zrušeno. A důvod? Chyby v zadávacím řízení. Kraj také poukazuje na to, že v investičním fondu záchranky nejsou potřebné peníze, které tam ale být měly.

Kosmetička: Zkoušela jsem dělat řasy i svému manželovi

Je všeobecně známo, že na muže stačí správně zamrkat a žena získá prakticky vše. K tomu, aby „mrkání" bylo o to účinnější pomáhá nejen mladým dívkám Liberečanka Nikola Capoušková. Aplikuje jim řasy různé délky a barvy speciální metodou.

AKTUALIZOVÁNO

V centru Liberce vybuchla plynová karma. Zranily se dvě ženy

Liberec – K výbuchu plynové karmy došlo v neděli krátce před pátou hodinou odpolední v druhém patře bytu panelového domu v liberecké čtvrti Perštýn. Rodiny z okolních bytů byly hned poté evakuovány. Během výbuchu byla lehce zraněna devatenáctiletá dívka, které při pádu na zem zapadl jazyk a dusila se.

Záchranář z Liberce: Fyzické testy děláme zejména ve vodě

Liberec /ROZHOVOR/ - Všechno špatné je k něčemu dobré. Heslo, kterým se řada z nás řídí. Sdružení Water rescue Liberec je toho důkazem. Vzniklo totiž jako následek ničivých povodní v roce 2010, kdy skupina záchranářů, potápěčů a dalších lidí si uvědomila, že tohle je potřeba a zrovna vodní záchranáři tady chybí.

Záchranáři mají konečně nové radiostanice a vozidlo

Liberecký kraj - Liberečtí záchranáři se dočkali. Dostali nové auto do výjezdové skupiny na letišti. Zároveň se záchranáři při zásahu lépe dorozumí. Díky dotaci si mohli pořídit radiostanice. „Vozidlo jsme pořídili z fondu hejtmana ještě v loňském roce, do provozu se uvádí teď," upřesnil ředitel záchranky Stanislav Mackovík.

Záchranka bojuje o svůj rozpočet a platy

Liberecký kraj - Letos má liberecká záchranka garantován rozpočet od Libereckého kraje nižší o necelých třicet milionů korun. Dalších šest milionů musí záchranka oproti loňsku vydat v souvislosti se změnou legislativy, kdy se navyšuje dovolená o pět dnů u pracovníků záchranky.

Na místě činu vystavili trezor, který odolal razantnímu lupičskému nájezdu

Liberec - Trezor, který odolal nájezdu lupičů, si můžou zájemci prohlédnout ve směnárně. K nepovedené loupeži se poměrně s nadhledem postavili ve směnárně Tourist centrum v Liberci. Na konci loňského roku se ji snažili vyloupit neznámí zloději.

Požární prevence aneb Proč mít doma hlásič požáru

Liberecký kraj - Každý rok zasahují hasiči u stovek až tisíců požárů. Škody, které oheň způsobí, jsou v řádech stovek milionů korun.

Policie pátrá po pohřešované sedmnáctileté dívce z Liberce

Liberec - Policie vyhlásila pátrání po sedmnáctileté Sandře Kobrové z Liberce. Tu její rodina pohřešuje od devátého března.

AKTUALIZOVÁNO

OBRAZEM: V Dětřichově pozdě v noci shořel dům, škoda je za milion

Dětřichov - V Dětřichově na Frýdlantsku v pozdních nočních hodinách bojovalo s požárem na sedm jednotek hasičů. Zásah byl velmi složitý kvůli mrazům. Hasičům dokonce zamrzávala hasební voda. Zásah se protáhl až do rána.

Bílý sport v ohrožení. Libereckému tenisovému klubu hrozí insolvence

Liberec - Vřískot tenistek, které by měly za vzor slavnou Šarapovovou nebo Azarenkovou možná na libereckých kurtech neuslyšíme. Společnost LTK Liberec stanula před Okresním soudem v Liberci. Vrátit má jeden milion osm set tisíc korun, čekají ji však i jiné žaloby o další miliony. To může způsobit, že se klub dostane do velkých finančních problémů.

Psychologové záchranářů poskytují pomoc těm, kteří pomáhají jiným

Liberecký kraj /ROZHOVOR/ - Denně zachraňují životy. Denně bojují s časem, který je kolikrát jejich velkým nepřítelem, k pacientovi musí dojet co nejdříve a co nejrychleji mu poskytnout první pomoc.

Nepojištěné řidiče po nehodě čeká úhrada škody i poplatky

Ústecký kraj - Škody po dopravní nehodě se v únoru vyšplhaly průměrně ke 40 tisícům. Pomůže pojištění.

Vnuk s kamarády zavraždil svého dědečka na vozíku. Hrozí mu doživotí

Liberecký kraj - „Jé, to mám ale hodného vnuka, že se za mnou přišel podívat a dokonce vzal s sebou i své kamarády," možná si zrovna tohle říkal invalidní důchodce chvíli předtím, než ho trýznivě a pomalu vnuk se svou partou zavraždil. Podobnou brutální nájemnou vraždu kriminalisté nepamatují.

Z restaurace v Liberci udělají sídlo dispečerů záchranářů

Liberec – Lepší operační systém, pohodlnější zázemí pro záchranáře, modernější vybavení, snazší komunikace s policií či hasiči, možnost napojení na dispečink záchranek v Ústí nad Labem nebo Praze. To vše díky novému operačnímu středisku záchranky, které se už letos začne stavět v prostorách krajské nemocnice.

Policejní honička skončila až za hranicemi České republiky

Liberecký kraj - Asi si připadali jako v akčním filmu, když ujížděli před policisty. Honička skončila až na území Saska. Dva mladíky to přijde hodně draho. Řidič totiž neměl vůbec řidičské oprávnění a po jeho spolujezdci pátrala německá policie.

Liberečtí kriminalisté zadrželi distributora pervitinu a kokainu

Liberec - Kriminalisté okresního ředitelství zadrželi a vyšetřovatelé OÚV obvinili dvaadvacetiletého soukromého podnikatele z Vochlice z rozšiřování omamných a psychotropních látek.

Řidič na Liberecku nabořil lékařský vůz, který jel k pacientovi

Liberecko - Umožnit bezpečný průjezd záchranářskému autu není jen etické, ale je to také zákonem stanovená povinnost. Na liberecku jeli zachraňovat lidský život. Cestu jim ale zkřížil řidič, který nedal houkající sanitce přednost.

Nic jim není svaté! Pro kus železa se neštítili krást v kostele. Hrozí jim 5 let

Liberecko - Policistům se podařilo objasnit sérii vloupání na Liberecku. Dva mladíci kradli věci, které pak mohli zpeněžit ve sběrnách. Škoda po jejich řádění je skoro čtvrt milionu.

V ledové řece mezi Dolánkami a Turnovem místo pstruhů lovili utopené auto

Liberec /FOTOGALERIE/ - Možná to byla romantická projížďka milenců kolem řeky. Možná došlo k hádce a stržení volantu. Možná se prostě jen někdo chtěl zbavit auta a strčil ho do řeky. Jisté ale je, že hasičům přidělali plné ruce práce. Požárníci se museli poprat s jedním z nejsložitějších zásahů při „lovení" auta z vody.

Fadil Dávid zavraždil stařenku ve Višňové. Znal ji dlouho a říkal ji 'babičko'

Liberec - U krajského soudu pokračovalo hlavní líčení s Fadilem Dávidem. Ten se měl před třemi lety podle obžaloby dopustit vraždy stařenky ve Višňové na Frýdlantsku.

Pod lavinou křičel a zkoušel vstát. I takové bylo cvičení libereckých vojáků

Liberec /FOTOGALERIE/ - Liberečtí vojáci mají za sebou další cvičení. Tentokrát se vydali na svahy a vyzkoušeli si pocit zavalené osoby pod sněhem.

Znásilnění? Viníci budou pykat

Liberecký kraj - Znásilnění je čin spočívající ve vynucení si pohlavního styku či jiné podobné sexuální aktivity proti vůli zneužité osoby. Oběť si často nese následky po celý život. O to víc, když je násilník zproštěn obžaloby.

V libereckém parku Na Rybníčku našli mrtvého muže

Liberec – Chvíli před sedmnáctou hodinou v neděli přijal dispečink liberecké záchranky oznámení, že v centru Liberce v parčíku Na Rybníčku leží člověk bez známek života.

Pozor na falešné kominíky. Místo komína 'vymetou' celý dům

Liberec - Podomní „kominíci" si obhlédnou dům, pak budoucí oběti řeknou, že nemají nářadí. Poté si zjistí, kdy je dům prázdný a vykradou ho.

Agresivní muž napadl policisty a vyváděl i na liberecké záchytce

Liberec - Na liberecké záchytce skončil 26letý muž se silnou opilostí. Jeho převozu předcházelo nepříjemné řešení s policisty. Hlídka k němu vyjela, protože rušil noční klid. Na domluvu policistů, že se nevhodně chová, nebral zřetel a začal být agresivní.

Liberecké bezdomovce čekala kromě peřiny i návštěva kriminálky

Liberec /FOTOGALERIE/ - Teploty pod nulou a všude sníh. Přesně takhle vypadá v posledních dnech celý Liberecký kraj. Pracovníci z libereckého Červeného kříže proto znovu vyrazili do terénu za bezdomovci s pomocí. Rozdávali jim peřiny a bundy. Potkali se i s kriminálkou.

VÍME PRVNÍ

V Densu zřejmě bouchla pec. Ve fabrice probíhá evakuace

Liberec - Hasiči museli evakuovat libereckou fabriku Denso. Došlo zde k výbuchu.

Vypil fridex a zábava s přáteli se změnila v boj o holý život

Liberec - Běžné popíjení alkoholu s přáteli se proměnilo v boj o holý život. V domnění, že pije limonádu, požil nemrznoucí kapalinu. Teď leží na jednotce intenzivní péče frýdlantské nemocnice. Měl by být v pořádku. Trvalé následky naštěstí mít nebude.

Zločiny páchají i na seniorech v Libereckém kraji

Liberecký kraj - Důchodci se stávají často oběťmi krádeží. Policisté řeší i vydírání a další trestné činy.

Za výrobu ricinu trest sice nepadl, ale obžalovaný jde přesto do vězení

Liberec - Soud zprostil z obžaloby Daniela Drábka za nezákonné držení a výrobu smrtícího ricinu. I tak dostal sedm a půl roku vězení.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT