Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

IRENA BLAHNÍKOVÁ

Irena Blahníková / Kutnohorský deník

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Království v Posázaví dobylo herní svět. České RPG nabízí reálná místa

/INFOGRAFIKA/ Nová počítačová hra Kingdom Come: Deliverance je obrovskou událostí pro hráče po celém světě. Po letech čekání vyšla v polovině února, ani ne po dvou týdnech dosáhla milníku milionu prodaných kusů a dál se prodává ve velkém. Nejde přitom o žádnou řadovou hru. Unikátní projekt českých tvůrců z Warhorse Studios je svým příběhem zasazen do začátku 15. století a zachycuje skutečné historické události i reálná místa. 

Kutná Hora plánuje obnovu krytého bazénu

Kutná Hora - Oprava krytého bazénu se bude týkat celkového snížení energetické náročnosti budovy včetně výměny oken.

Sbírka Zvon pro Jakuba má již na svém kontě přes milion korun

Kutná Hora - Sbírka Zvon pro Jakuba dosáhla velkého milníku. Na odlití nového zvonu pro kostel sv. Jakuba už byl vybrán první milion. Minulý týden částka dokonce dosáhla na  více než 1,1 milionu korun. Jde o neskutečný pokrok. Ještě na konci října bylo ve sbírce 800 tisíc korun. Na účtu pro budoucí zvon Jakub-Maria tak za několik týdnů přibylo 300 tisíc korun.

Bude v kutnohorském bazénu slaná voda? Záleží na dotaci

Kutná Hora - Kutnohorský krytý plavecký bazén, který je v tuto chvíli ryze sportovního charakteru, by v budoucnu mohl svým návštěvníkům nabídnout i relaxační prostor. Rozhodující však bude získání peněz. O to se nyní snaží provozovatel plaveckého bazénu Tělovýchovná jednota Sparta Kutná Hora.

OBRAZEM: Na Palackého náměstí v Kutné Hoře postavili vánoční strom

Kutná Hora - Vánoční strom stojí od úterý na Palackého náměstí v Kutné Hoře. Strom, který byl dán městu jako soukromý dar, přivezl speciální vůz ze Svatého Mikuláše na náměstí kolem poledne. Okamžitě byl pomocí jeřábu usazen do připraveného stojanu.

Žáci kutnohorské základní školy obdivovali tvorbu halloweenského make-upu

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Budoucí kosmetičky, které se učí na Střední odborné škole a Tředním odborném učilišti řemesel v Kutné Hoře, předvedly žákům druhého stupně Palachovy základní školy, jaká práce se skrývá za profesionálním 'strašidelným' - halloweenským líčením.

Nejméně navštívené volby v historii vyhrál na Kutnohorsku Jaromír Strnad

Kutnohorsko - Vítězem senátních voleb v obvodu číslo 40 - Kutná Hora se stal dosavadní senátor a vítěz prvního kola senátních voleb Jaromír Strnad (ČSSD). Ve druhém kole mu na vítězství stačilo 8312 hlasů. Jeho rival Ivo Šanc dostal 6856 hlasů (STAN).

Kutnohorsko volí senátora: bude to Strnad, nebo Šanc?

Kutnohorsko - Kutnohorsko jde po týdnu znovu k volbám. V pátek 14. října ve 14 hodin se opět otevře více než 160 volebních místností po celém okrese a voliči budou vybírat svého senátora. Na výběr budou mít ze dvou kandidátů.

Kutnohorsko volí do kraje a senátu na 163 místech

Kutnohorsko - V pátek 7. října přesně ve 14 hodin se otevřou po celém Kutnohorsku volební místnosti. Občané tak budou moci zvolit jak svého jediného zástupce v Senátu Parlamentu České republiky, tak zastupitele Středočeského kraje.

Stavba roku Středočeského kraje: domov seniorů drtivě porazil Dačického dům

Uhlířské Janovice - Středočeský kraj vyhlásil výsledky soutěže Stavba roku a ocenění si odnesl i zástupce Kutnohorska. Domov seniorů v Uhlířských Janovicích bodoval hned dvakrát. Odborná porota mu přiřkla cenu pro stavbu, kterou financuje kraj nebo jeho příspěvkové organizace.

OBRAZEM: Gastrofestival v Kutné Hoře nabídl klasickou kuchyni i pokrmy z brouků

Kutná Hora - Kutná Hora hostila po celou sobotu očekávaný gastrofestival. Ke chrámu sv. Barbory a k bývalé jezuitské koleji přicházely davy lidí, aby mohly ochutnat tradiční i méně tradiční pokrmy české i zahraniční kuchyně.

Na zvon pro Jakuba v Kutné Hoře se vybralo už přes 600 tisíc korun

Kutná Hora - Sbírka na Zvon pro Jakuba dávno překročila magickou hranici prvního půl milionu a dál narůstá. Potvrdila to Malvína Krepsová, členka iniciativy na pořízení zvonu pro kostel sv. Jakuba v Kutné Hoře.

Opravený most v Kutné Hoře by se mohl stát technickou památkou

Kutná Hora - Železniční most v Pobřežní ulici v Kutné Hoře prochází v těchto dnech rozsáhlou opravou. Ta komplikuje život cestujícím na trati Kutná Hora město - Zruč nad Sázavou. Až do konce září je totiž z důvodu hlavní části rekonstrukce na železnici výluka a lidé se musí smířit s náhradní autobusovou dopravou.

Spolek Barbora chce v Kutné Hoře otevřít další důl, podpořil ho kraj

Kutná Hora - Středověký důl patří v Kutné Hoře k nejnavštěvovanějším místům. Hlavně v létě do kutnohorského podzemí míří tisíce návštěvníků. 

Policie na Kutnohorsku rozprášila pervitinový gang

Kutnohorsko – Desetičlenný drogový gang rozprášila v uplynulých týdnech policie na Kutnohorsku. Celkem bylo zadrženo deset lidí, z nichž někteří jsou stíháni vazebně.

Hodiny odbily! Oprava kostela svatého Jakuba v Kutné Hoře oficiálně skončila

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Po více než roce byla v neděli v poledne v rámci oslav svátku sv. Jakuba oficiálně ukončena rekonstrukce věže a průčelí kostela sv. Jakuba v Kutné Hoře. Symbolicky tyto práce ukončilo zapnutí hodinového stroje ve věži a opětovné rozběhnutí ručiček na věžních hodinách.

Na věži kostela svatého Jakuba v Kutné Hoře září ručičky, oprava končí

Kutná Hora - Ciferníky na kostele sv. Jakuba v Kutné Hoře, které se tam po rekonstrukci vrátily v květnu a v červnu, už se pomalu připravují na to, že znovu budou celému městu ukazovat čas. Minulý týden se na nich objevily hodinové ručičky a je jisté, že spuštění hodin, podle kterých se mnoho lidí v Kutné Hoře řídí, je již velice blízko.

David Šváb titul Mister Universe nezískal, nepostoupil do užšího výběru

Čáslav, Punta Cana – David Šváb z Čáslavi na soutěži Mister Universe v Dominikánské republice neuspěl. Ve finálovém večeru, který se uskutečnil 15.července, nepostoupil ani do užšího výběru. 

Lidé na Jakubu v Kutné Hoře zvon chtějí, ve sbírce už je přes 300 tisíc korun

Kutná Hora - Pokladničky pro veřejnou sbírku na zvon pro kostel sv. Jakuba v Kutné Hoře jsou již více než dva měsíce otevřené a iniciátoři sbírky mohou být spokojeni. 
I když cílová částka je ještě hodně daleko, peníze na účtu pro vytvoření zvonu utěšeně přibývají.

Velký úspěch! Studentky z Kutné Hory získaly stipendia na školy v Anglii

Kutná Hora - Sedmnáct studentů středních škol z různých koutů České republiky prošlo náročným výběrovým řízením a od Nadace Open Society Fund Praha získalo stipendia na prestižních soukromých školách ve Velké Británii a USA. Mezi nimi jsou i studentky z Kutné Hory.

David Šváb z Čáslavi je v Dominikánské republice, bojuje o titul Mister Universe

Čáslav - David Šváb z Čáslavi na Kutnohorsku, který loni získal čtvrté místo v soutěži Muž roku, odletěl reprezentovat Českou republiku do Punta Cana v Dominikánské republice na soutěž Mister Universe.

Na druhý pokus! Kutná Hora má partnera v Bosně a Hercegovině

Kutná Hora - Nové partnerské město, tentokrát v Bosně a Hercegovině, získala tento týden Kutná Hora. Město Jajce už ale mohlo být partnerem na začátku června, kdyby nedošlo tehdy k rozmíšce mezi zastupiteli.

Do kostnice v šátku! Návštěvníci památek se budou řídit novým řádem

Kutná Hora - Hřbitovní kostel Všech svatých s kostnicí v kutnohorském Sedlci přivítá o letních prázdninách první zahalené hosty. Tento fakt vychází z nově vyhlášeného návštěvního řádu, který nabude platnosti začátkem července.

Centrum Kutné Hory ozdobily květinové věže

Kutná Hora - Centrum stříbrného města zdobí již několik dní nová květinová výzdoba. Umístili ji tam pracovníci Technických služeb Kutná Hora a někteří obyvatelé města byli zprvu překvapení. Měli pocit, že vidí vánoční stromečky.

OBRAZEM: Věra Čáslavská zapálila olympijský oheň, začaly městské hry

Kutná Hora - Zažehnutím olympijského ohně začaly na stadionu Olympia ve čtvrtek odpoledne Městské hry 7. olympiády dětí a mládeže v Kutné Hoře. Oheň zapálila legendární gymnastka Věra Čáslavská, která pochodeň převzala od neméně úspěšného sportovce, veslaře Oldřicha Svojanovského.

Senior uvěřil prodejci a podepsal smlouvu. Přišel o patnáct tisíc korun

Kutnohorsko - Případ, ve kterém dosud neznámý pachatel okradl důvěřivého seniora začátkem letošního roku na jedné předváděcí akci ve Zruči nad Sázavou, řeší v těchto dnech policisté na Kutnohorsku.

Internetoví podvodníci slíbili mladé ženě z Čáslavi brigádu, obrali ji o peníze

Čáslav - Dva případy podvodu prostřednictvím internetu se objevily v Čáslavi na Kutnohorsku. V prvním případě dosud neznámý pachatel pod záminkou brigády vylákal na sociální síti Facebook od jednadvacetileté ženy kódy, které jí chodily na mobilní telefon.

Kutná Hora získala první dotaci na stavbu sportovní haly

Kutná Hora - Kutná Hora získala dotaci na stavbu první etapy haly. Na úterním mimořádném zasedání zastupitelstva to potvrdil zastupitel Jiří Kukla. „Minulý týden Kutné Hoře Ministerstvo školství mládeže a tělovýchovy České republiky přikleplo 15 milionů korun na stavbu první etapy haly," uvedl.

Muž vypil čistidlo na potrubí, do Kutné Hory pro něj letěl vrtulník

Kutná Hora - Vrtulník musel v pondělí dopoledne letět na pomoc muži do Kutné Hory. Ten podle předběžných informací, jež poskytla policie, omylem pozřel připravené čistidlo na potrubí. Na místo byla povolána zdravotnická záchranná služba.

Pradědečkův traktor přilákal do muzea v Čáslavi stovky návštěvníků

Čáslav - V Muzeu zemědělské techniky v Čáslavi na Kutnohorsku odstartovala v sobotu dopoledne tradiční předváděcí akce Pradědečkův traktor a trvala až do neděle. Oblíbené setkání, které se letos konalo už potřinácté, každoročně přiláká davy návštěvníků nejen z České republiky. Jinak tomu nebylo ani o víkendu.

OBRAZEM: Hasiči zdolávali věž pomocí jednohákového žebříku

Krchleby - Soutěž ve výstupu do čtvrtého podlaží cvičné věže pomocí jednohákového žebříku, Krchlebská věž, se uskutečnila v sobotu a do Krchleb u Čáslavi na Kutnohorsku přilákala hasiče z celého okolí. Akce má svou velkou tradici.

Nehoda na obchvatu Čáslavi skončila smrtí spolujezdce

Čáslav /FOTOGALERIE/ - K těžké dopravní nehodě, která pro jednoho z aktérů skončila tragicky, došlo na obchvatu Čáslavi na Kutnohorsku. Příčiny a míra zavinění jsou předmětem šetření. Již nyní je ale jisté, že v tomto případě nesehrál roli alkohol. Provedené dechové zkoušky u řidičů byly negativní.

Podezření na únik plynu uzavřelo ulici v Kutné Hoře. Zapáchalo ale něco jiného

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Podezření na únik plynu v jedné z kutnohorských bank zavřel v pondělí před polednem část Husovy ulice. Na místo byli povoláni hasiči, záchranáři i policisté, kteří okolí bankovní budovy uzavřeli páskami se zákazem vstupu.

Hejtman Miloš Petera: Hala pro Kutnou Horu je dost nadstandardní

Kutná Hora - Středočeský kraj zařadil záměr stavby kutnohorské sportovní haly mezi prioritní projekty, které by měly dostat dotace z Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR (MŠMT). Uvedl to na posledním jednání kutnohorských zastupitelů hejtman Středočeského kraje Miloš Petera.

Na kutnohorský Jakub se vrátily tři ciferníky, jeden putoval zpět do dílny

Kutná Hora /VIDEO, FOTOGALERIE/ - Na kostel svatého Jakuba v Kutné Hoře se po roce vrátily hodiny. Dělníci pomocí jeřábu začali na věž vracet zrestaurované ciferníky. Obyvatelé a návštěvníci Kutné Hory se tak mohou těšit na to, že svatojakubská věž bude znovu ukazovat plynutí času.

Na kostel sv. Jakuba v Kutné Hoře by se díky sbírce mohl vrátit zvon

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Z věže kostela sv. Jakuba v Kutné Hoře by mohl po tři čtvrtě století znovu zaznít hlas zvonu. Dobrovolnická pracovní skupina, která se zformulovala v rámci iniciativy Zvon pro Jakuba, představila svůj záměr.

Policistům pomáhá nové auto, ukrývá nářadí, počítač i stan

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Již několik týdnů zaznamenávají občané Kutné Hory v ulicích města i obyvatelé obcí v okolí netradičně vypadající policejní vůz. Za projíždějící dodávkou, která je na celém kutnohorském okrese pouze jedna, se mnozí otáčejí a kladou si otázku, co veliké vozidlo ukrývá.

Replika císařské koruny bude Hrádek v Kutné Hoře zdobit několik měsíců

Kutná Hora - V rámci své výstavy „Kutná Hora a Lucemburkové na českém trůně", která bude uspořádána jako součást oslav 700. výročí narození Karla IV., vystaví České muzeum stříbra na Hrádku v Kutné Hoře repliku císařské koruny. Ta bude k vidění několik měsíců.

Pod Hrádkem v Kutné Hoře hořela dodávka. Byly v ní kanystry s benzínem

Kutná Hora - K požáru nákladního automobilu došlo v pondělí odpoledne v ulici Pod Hrádkem v Kutné Hoře. Oheň avii zasáhl kompletně a hasiči se jen stěží dostávali na místo. „Důvodem byly zaparkované vozy. Hasiči museli od zásahových automobilů natáhnout asi 150 metrů dlouhé hadice," uvedl mluvčí středočeských hasičů Ladislav Holomčík.

Řidič auta srazil u Filipova cyklistu a ujel. Za hodinu ho chytili v Kutné Hoře

Kutnohorsko - Na komunikaci za Filipovem ve směru na Žleby u Čáslavi na Kutnohorsku došlo v pondělí odpoledne k dopravní nehodě, při které byl zraněn cyklista. Srazil jej osobní automobil a jeho řidič vzápětí z místa střetu ujel. Cyklista zůstal ležet na místě s velmi vážným poraněním hlavy.

Městskou policii v Kutné Hoře povede po dlouhých letech nový ředitel

Kutná Hora - Počínaje prvním dubnovým dnem došlo ve vedení Městské policie Kutná Hora k veliké změně. Do čela policie nastoupil nový velitel. Stávajícího velitele Oldřicha Kubového, který k 31. březnu ukončil pracovní poměr a odešel do důchodu, vystřídal jeho dosavadní zástupce Václav Mareček. Tuto změnu již schválili kutnohorští zastupitelé.

Dopady bruselských útoků: policie zpřísní dohled nad Sedleckou poutí

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Teroristické útoky v Bruselu se promítnou do života následujících dní, a to nejen přímo v hlavním městě Belgie, ale v celé Evropě. V Kutné Hoře bude jejich dopad patrný hlavně na chodu kutnohorské Sedlecké pouti. Na tu se každý den v době Velikonoc sjíždí i několik tisíc lidí.

OBRAZEM: Kutná Hora se přidala k Hodině Země, památky potemnily

Kutná Hora /VIDEO/ - Kutná Hora se v sobotu večer opět po roce přidala k celostvětovému happeningu Hodina Země. Akce propojuje města, obce, firmy i jednotlivce, kterým není lhostejný stav životního prostředí a klimatu na planetě. V Kutné Hoře celou hodinu nesvítilo slavnostní osvětlení dominant města včetně chrámu sv. Barbory nebo kostela sv. Jakuba. 

Boj na kutnohorské radnici sílí: opozice chce odvolat místostarostku

Kutná Hora - Opozice v Kutné Hoře chce odvolat místostarostku Zuzanu Moravčíkovou, která je současně náměstkyní hejtmana pro veřejné zakázky a investice. Podle opozičních politiků se ukázalo, že Zuzana Moravčíková, která pobírá dva plnohodnotné platy za oba posty, na město nemá čas, nevykonává svou funkci dobře.

OBRAZEM: Dačického dům v Kutné Hoře je oficiálně otevřený

Kutná Hora - Pracně zrekonstruovaný Dačického dům v Kutné Hoře je konečně otevřen. Symbolickým přestřižením pásky skončil léta trvající boj za záchranu významné památky a zároveň se otevřely dveře centra, které uvnitř Dačického domu vzniklo.

Kutná Hora koupí kulturní dům Lorec, zastupitelé hlasovali dvakrát

Kutná Hora - Kutnohorští zastupitelé schválili odkup Kulturního domu Lorec i s pozemky. Dvacet z pětadvaceti přítomných zastupitelů odsouhlasilo, že za Lorec město majoritnímu vlastníkovi akcií Sparty Kutná Hora, společnosti Silnice Čáslav, zaplatí již dříve avizovaných 12 milionů korun. Hlasování ale nebylo snadné, uskutečnilo se totiž dvakrát.

Kutná Hora chce sportovní halu, vsadila na dotace

Kutná Hora - Žádost o dotaci na stavbu sportovní haly podává Kutná Hora. Dotace z programu ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy může být až dvacet milionů korun a pomohla by pokrýt výdaje při první etapě stavby sportovního komplexu budov na Klimešce. Podání žádosti odsouhlasili i městští zastupitelé. Jejich souhlas nebyl jednohlasný.

Podvodníci okradli důvěřivou seniorku, vzali jí 18 tisíc korun

Kutná Hora - Případ, kdy falešní vodaři okradli důvěřivou seniorku, řeší kutnohorští policisté. Podvodníci se do bytu seniorky vloudili pod záminkou, že provádějí pravidelný odpočet. „Poškozená důchodkyně byla s jedním z pachatelů ve sklepě a druhý pachatel mezitím odcizil z peněženky, položené na stole v kuchyni, finanční hotovost ve výši 18 tisíc korun," uvedla mluvčí kutnohorské policie Vendulka Marečková.

Lorec chceme koupit, rozhodli zastupitelé Kutné Hory, schválili ale jen záměr

Kutná Hora - Koupit rychle kulturní dům Lorec bez znalosti konkrétních informací o jeho stavu? Nebo nekoupit a nechat majoritnímu vlastníkovi akciové společnosti Sparta Kutná Hora, společnosti Silnice Čáslav volnou ruku, což by mohlo znamenat i brzký prodej objektu zájemci z řad soukromého sektoru? Či najít zcela jiné východisko?

Sbírka opět překonala rekord! Králové vybrali přes 560 tisíc korun

Kutnohorsko - Tříkrálová sbírka 2016 na Kutnohorsku byla znovu rekordní! Loňská vybraná částka, která se poprvé v šestnáctileté historii sbírky dostala přes půl milionu, byla letos překonána o více než 60 tisíc korun. „V kutnohorsko-poděbradském vikariátu celková částka činila přesně 563.460 korun," upřesnila koordinátorka sbírky Zdislava Nováková.

  • 1
  • 2

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT