Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

IVA HAVLÍČKOVÁ

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Na Ostravsku přibude zvláště chráněné území

Ostrava -Jde o Heřmanický rybník a jeho okolí, Bude chráněný, kvůli ohroženým živočichům, kteří zde žijí.

Ostrava: Na Hlavním nádraží začnou opravy za miliony

Ostrava /VIZUALIZACE/ - Městský obvod Moravská Ostrava a Přívoz zahájí příští rok na jaře obnovu prostoru před Hlavním nádražím v Ostravě. Peníze už má zajištěny

Pardálí slečna z ostravské zoo dostala jméno Wanita

Ostrava - Samička vzácného pardála obláčkového, která se v ostravské zoologické zahradě narodila 23. července, dostala jméno Wanita. Vybraly ho děti ze Základní školy Orlová-Lutyně, Školní 862.

Skandál v Ostravě: Novou dálnici musí rozkopat

Ostrava – Problémy na čtyři roky staré ostravské dálnici, která se kvůli špatnému podloží vlní, jsou větší, než se dosud odborníci domnívali. Bude z toho zřejmě velký skandál.

Madej: Tlak na firmy nesmí být likvidační

Ostrava /ROZHOVOR/ – „Mám neověřené informace, že ArcelorMittal skutečně uvažuje o redukci výroby. O práci by mohla přijít spousta lidí,“ říká v rozhovoru pro Deník náměstek primátora pro životní prostředí Dalibor Madej. Zamýšlí se také nad tím, jak najít rovnováhu mezi životním prostředím a těžkým průmyslem, který je na Ostravsku tradičním zaměstnavatelem.

Ostravská dálnice stojí na odpadcích

Ostrava /VIDEO/ - Sotva společnost Eurovia informovala o tom, že se jí podařilo opravit část vlnící se dálnice v Ostravě, přišla další zpráva. Základy nejsou kvalitní. Možná se bude muset ostravský úsek znovu celý předělat.

Tento týden čekají Ostravu dvě demonstrace

Ostrava - Minulý týden se na Masarykově náměstí lidé sešli kvůli znečištěnému ovzduší, tento týden se chystají hned dva další protesty. Jedna akce je namířena proti vládním reformám, druhou organizují zdravotníci.

Laguny v Ostravě hlídá pět nových stanic

Ostrava - Ať duje vítr, jakým směrem si zamane, pokud při odtěžování lagun unikne do ovzduší velké množství oxidů síry, nemá šanci uniknout kontrole.

Bezdomovci zabírají sklepy, lidé se brání kamerami

Ostrava - Zamykejte poctivě vchod po celý den. Zdržují se tady bezdomovci. Zamykejte sklepy. Nečurejte ve sklepech.

V Ostravě se množí štěnice. Jsou i tam, kde je čisto

Ostrava - Štěnice, červotoč spižní, blechy, klíšťák holubí, mravenci či kožojed. S takovými nesympatickými tvory z říše zvířat můžete sdílet svou domácnost, a nepomůže ani, když uklízíte jako o život.

Ostrava má novou atrakci. Jde o dokonalou iluzi fárání

Ostrava - Sfárat do černouhelného dolu Anselm v Ostravě-Petřkovicích bylo možné už i v minulých letech, atrakce ale prošla unikátní proměnou. Návštěvníci se ocitnou kilometr pod zemí. Uslyší zvuky techniky i hlasy havířů.

Typický žadatel o hypotéku: ženatý 36letý muž

Ostrava – Středoškolsky vzdělaný ženatý muž s výplatou kolem šestadvaceti tisíc korun. V brzké době plánuje, že bude mít dítě. To je podle zástupců Hypoteční banky typický žadatel o hypotéku v Moravskoslezském kraji.

Nezaměstnaní musí chodit na poštu

Ostrava - Brát podporu v nezaměstnanosti a současně pracovat načerno? Tohle už nepůjde tak jednoduše skloubit. Vytipovaní nezaměstnaní se totiž nyní musejí hlásit až třikrát týdně na poště.

Policie hledá muže, který chtěl znásilnit školačku

Ostrava – Ostravští policisté žádají veřejnost o pomoc při identifikaci muže, který napadl čtrnáctiletou dívku v Ostravě-Hrabůvce.

Nabídky práce se hemží podvodníky

Ostrava - I když volných pracovních míst v Ostravě posledních pár měsíců pomalu přibývá, lidé, kteří práci hledají, to vidí spíše černě.

Jízdné v Ostravě nejspíš zdraží, neví se o kolik

Ostrava - Za kolik budou lidé příští rok jezdit městskou hromadnou dopravou v Ostravě? K našponování ceny by mělo město hned několik důvodů. Zcela jasno ale bude až za tři týdny.

Dovážená jablka se stříkají i patnáctkrát do roka

Moravskoslezský kraj - Některé radnice regionu zvýšily nebo se chystají zvýšit nájmy na obecních pozemcích. Jinde jsou rádi, že je vůbec někdo obdělává. Deník zjišťoval, jak se zahrádkářům žije v různých koutech kraje.

K čemu dnes slouží areály ostravských šachet

Ostrava - Průmysl dostal stopku, areál ve Slezské Ostravě čekají změny.

Palivo z ostravských lagun zamíří do Ústeckého kraje

Ostrava – Společnost Geosan Group, která je vedoucím sdružení Čistá Ostrava, oznámila, že se jí podařilo definitivně vyřešit problémy s odbytem paliva vyrobeného z ropných lagun.

Boj se zápachem síry pokračuje trestním oznámením

Ostrava - I za „normálních“ okolností je v Ostravě smogu více než dost. Zápach, který Ostravany trápí poslední měsíc, je ale k nesnesení.

Jablka z dovozu? Těm se směji, říká zahrádkář

Ostrava /FOTOGALERIE/ - Jíst jablka z obchodu vypěstovaná třeba v Holandsku nebo ta z vlastní zahrádky? Ostravští zahrádkáři v tom mají jasno. I když vědí, že ideální prostředí zvláště v některých částech Ostravy pro zahradničení zrovna není.

Řidič po nehodě sbíral kusy motorky, pak utekl

Ostrava - Na nehodě motocyklu v Ostravě-Martinově by celkem nebylo nic neobvyklého. Při projíždění pravotočivé zatáčky jel nejspíš řidič motorky moc rychle, dostal smyk, upadl s motorkou na silnici, až narazil do autobusu. Autobus číslo 51 v té chvíli stál v protisměru jízdy motocyklisty. Poté se řidič motorky začal chovat podivně.

Únik síry: Magistrát chce kompenzace pro lidi

Ostrava - Nedostatečný varovný systém stojí za faktem, že firma koncem minulého týdne pokračovala v sanačních pracích na ostravských ropných lagunách, přestože se už nad nimi vznášel mrak plný nebezpečných oxidů síry. To může sdružení Čistá Ostrava přijít až na sedm milionů korun.

Bydlíte opravdu v družstevním bytě? Abyste se nedivili!

Desítky rodin v bytech v ulici Na Baranovci ve Slezské Ostravě také žily několik let s tím, že mají družstevní byt, který třeba jednou předají svým dětem. Teď jim možná zůstanou jen dluhy. V podobné situace se přitom může ocitnout mnohem více lidí.

Průmysl dostal stopku, část Ostravy čekají změny

Ostrava - Místo na vrcholu Hladnovského kopce ve Slezské Ostravě je snad na cestě k zásadní proměně. Místo zamýšlené továrny na nábytek se spalovnou by se areál bývalého Dolu Petr Bezruč měl stát novým centrem obvodu s obchody či místem pro společenská setkávání.

Počet stížností na zápach v Ostravě enormně vzrostl

Ostrava - Každý, kdo byť jedinkrát projel ostravskou částí Fifejdy, ten zápach zná. Necítit smrad z lagun Ostramo i nedalekých průmyslových závodů snad ani není možné. Poslední dny je to ale podle lidí už opravdu k nevydržení.

Poslední důl zanikl v roce 1994. Garáže ale zůstaly

Ostrava - Na městských pozemcích si je lidé postavili před desítkami let, hlavně poblíž dolů. Po Ostravě jsou jich tisíce. Teď jsou na obtíž. Opuštěné garáže. Problém, který se hned tak nevyřeší.

Haldy v Ostravě. Jaký osud čeká umělé kopce?

Ostrava /FOTOGALERIE, INFOGRAFIKA/ - Jsou jednou z nejviditelnějších připomínek „černé“ minulosti Ostravy. Teď ozvláštňují rovinatou krajinu Ostravy. Umělé kopce z nevyužité hlušiny vytěžené z dolů ale přinášejí i problémy.

Pokrytí? V některých částech Ostravy signál chybí

Ostrava - Signál mobilních telefonů na některých místech v Ostravě a okolí není dobrý. Třeba v Koblově, Proskovicích nebo na okraji Vratimova. Když si tam chtějí lidé zavolat, musejí běhat po zahradě s mobilem.

Vaše laguny nechceme, vzkázali do Ostravy z Ústí

Ostrava - Na několik míst v centru Ostravy koncem minulého týdne umístili nespokojení lidé bazénky naplněné směsí vody a vyjetého oleje. Chtěli tak upozornit na nedostatečně řešený problém s ostravskými lagunami. Jak vidí problém primátor Petr Kajnar a hejtman kraje Jaroslav Palas?

Akcie z kuponové privatizace mají ještě statisíce lidí

Ostrava - Někteří lidé přitom ani nevědí, jestli a jaké akcie vlastní. A jakou má jejich majetek hodnotu. Za pořízení výpisu ale musejí zaplatit.

Ostravská zoo slaví rekordní návštěvnost

Ostravská zoologická zahrada tento týden přivítala svého letošního 328 621. návštěvníka. Proč zoo informuje o takovém nekulatém čísle?

Ostravská zoo slaví rekordní návštěvnost

Ostrava – Ostravská zoologická zahrada přivítala svého letošního 328 621. návštěvníka.

OBRAZEM: V zoo mají kostru hrocha v životní velikosti

Pokud si chcete prohlédnout kostru hrocha v životní velikosti, musíte do ostravské zoo. Jinde v Česku ji nemají. Model tvoří z velké části kostra hrošice Rózy.

V zoo mají kostru hrocha v životní velikosti

Ostrava – Pokud si chcete prohlédnout kostru hrocha v životní velikosti, musíte do ostravské zoo. Jinde v Česku ji nemají. Model tvoří z velké části kostra hrošice Rózy.

SOS dětské vesničky jsou na návštěvě Ostravy

Ostrava /FOTOGALERIE/ – Na Masarykově náměstí v Ostravě mohou lidé v těchto dnech potkávat pracovníky Sdružení SOS dětských vesniček. Zájemce informují o činnosti sdružení, o pěstounské péči o opuštěné děti a o tom, jak je možné tyto děti podpořit.

Konec masek v autolékárničce. Už od úterka

Ostrava – Resuscitační maska a leták o postupu při zvládání dopravní nehody už nejsou povinnou součástí výbavy autolékárničky. A to od 19. července, kdy začíná platit novela vyhlášky ministerstva dopravy.

Velký stan na náměstí patří chráněným dílnám

Ostrava – Na Masarykově náměstí byl k mání také med a svíčky z včelího vosku z produkce medodílny sdružení Šťastný domov.

Policie na Colours zabavila čtyři sta rostlin konopí

Ostrava – Zabaveno policií ČR. Takový nápis zůstal v jednom ze stánků na festivalu Colours of Ostrava po návštěvě policistů. Ti tam v pátek zabavili téměř čtyři sta kusů rostlin.

V ostravské zoo roste vzácná houba, odporně páchne

Ostrava – Nejen zvířata činí z ostravské zoo zajímavé místo k návštěvám. Lidé tu najdou také řadu zajímavostí ze světa rostlin a hub.

Kanceláře na Karolině rostou, i když nájemce zatím nemají

Ostrava /FOTOGALERIE/ - V areálu Nové Karoliny v Ostravě začíná růst nový objekt– kancelářská šestipatrová budova s otevřeným atriem.

Sloní samička vyhrála soutěž o nejlepší mládě

Ostrava – Nej…mládětem 2011, které se narodilo v českých a slovenských zoologických zahradách do konce května letošního roku, je sloní samička ze Zoo Ostrava.

Dráhy v Ostravě představí nové vozy

Ostrava - Cestující v rychlících i regionálních vlacích se mohou těšit na větší komfort. České dráhy nasadí nové nebo zmodernizované vozy.

OBRAZEM: Policie ČR slavila v Ostravě výročí

Ostrava – Nejnovější techniku i policejní historii, profesionální ukázky policistů specializovaných útvarů, ale i koncerty či program pro děti. To zahrnovala oslava dvaceti let existence Policie České republiky, která se v neděli konala na Slezskoostrav­ském hradě.

Dopravní podnik v Ostravě sčítá škody po stávce

Ostrava - Šestidenní stávka způsobila Dopravnímu podniku Ostrava citelnou ztrátu. Půjde o desítky milionů korun, pokud bude muset zaplatit penále.

Stávka v Ostravě končí. Odbory se dohodly na růstu platů

Ostrava /AKTUALIZOVÁNO/ – Po šesti dnech skončila stávka zaměstnanců Dopravního podniku Ostrava. Největší za historii společnosti. Lidé přidáno dostanou. Ale až příští rok.

STÁVKA: Dopraváci opět protestovali před magistrátem

Ostrava – Stávka části zaměstnanců Dopravního podniku Ostrava pokračuje v pondělí šestým dnem. Před magistrátem se sešlo asi sedm set lidí.

STÁVKA ŘIDIČŮ: Nejde jen o plat, je toho více

Ostrava /DŮVODY STÁVKY/ - Ta nádoba trpělivosti už prostě přetekla. Tak zdůvodňuje svoji účast na stávce řidič autobusu Jaroslav Vítek. V Dopravním podniku Ostrava pracuje od roku 1971, a tak může srovnávat.

V Ostravě druhým dnem stávkují řidiči MHD

Ostrava /SLEDUJEME/ - Stávka nespokojených zaměstnanců DPO pokračuje i ve čtvrtek. Tramvaje a autobusy jezdí dnes opět v nedělním režimu. Ke změně došlo u trolejbusů, které začaly jezdit s mírnými komplikacemi rovněž omezeně.

Stávka MHD v Ostravě: k dohodě zatím nedošlo

Ostrava – /AKTUALIZOVÁNO/ – S tím, jak se doposud vyvíjí protest zaměstnanců Dopravního podniku Ostrava, jsou odboráři spokojeni. Zhruba dvě stě padesát lidí se při pochodu centrem města od zastávky Elektra až k budově ostravského magistrátu snažilo blokovat dopravu.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT