Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

IVA KOVÁŘOVÁ

Iva Kovářová / Jičínský deník

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Sebevraždou Dahlgrenův případ nekončí. Soud musí rozhodnout o trestu

Američan Kevin Dahlgren, který v roce 2013 zavraždil v Brně své čtyři české příbuzné, spáchal ve čtvrtek večer ve valdické věznici sebevraždu. Údajně se oběsil na prostěradle.

AKTUALIZOVÁNO

Vražda v parku? Policie pátrá po totožnosti muže

Policie i nadále pátrá po totožnosti mrtvého muže, jehož tělo bylo nalezeno v pátek odpoledne v centru Jičína v jedné z podzemních vodních nádrží v zámecké zahradě.

Moštovny i palírny čekají na příděl, jablek je jako šafránu

Zahrádkářské moštovny v Lázních Bělohradě a Radimi již začaly zpracovávat letošní skromnou úrodu. Zatímco v Radimi se stály vloni na moštování dlouhé fronty, nyní si čerstvě vylisovanou šťávu odvezete takřka na počkání. 

Houbaři okupují lesy a zvěř vyhánějí z honiteb do polí

Parkování v lese může přijít houbaře draho. Až na deset tisíc. V lese pak houbaři zanechávají mnohdy nesmazatelnou stopu, plastové lahve, odpadky.

Jablek je málo, jejich cena poroste

Ovocnáři zahájili hlavní sklizeň jablek. Někde stromy spíš pročesávají než češou, jablek je podle prognóz o třicet procent méně než vloni. Na Jičínsku se na jablkové kalamitě podepsaly mrazy a kroupy.

Lázeňské město obchází smrt. Jde o další vraždu?

Tři vraždy a jeden pokus o vraždu otřásly v minulém týdnu jinak poklidným lázeňským městem. Smrt ale Bělohradsko ve východních Čechách obchází dál.

Blafuje, nebo o sobě neví? Podezřelý z trojnásobné vraždy mlčí

Devětadvacetiletý podezřelý z trojnásobné vraždy na Jičínsku je na psychiatrii, v noci zdemoloval dvě cely.

Jak dostat dřevo z Prachovských skal? Vlastníci chtějí cestu, narazili na odpor

Vlastníci lesů v přírodní rezervaci Prachovský skal chtějí vést centrem lokality zpevněnou cestu, po níž by mohla auta přepravovat vytěžené dřevo. Záměr se mnohým nelíbí, ale má i své zastánce.

Včely potrápilo mrazivé počasí. Teď bojují i s lány řepky

Včely nepotrápilo letos jen chladné jaro, v těchto měsících je ohrožují i nebezpečné zemědělské postřiky.

Medu bude málo. Včely trpí hladem

V Butovsi na Jičínsku musí kvůli moru včelího plodu likvidovat včelstva.

Farář Kordík kostel nepotřebuje, svatostánky by měly patřit obcím

Železnický kostel hrozí zřícením. Farář shání peníze, kde se dá.

Vít a Šimon se mohou pyšnit: Obsluhovali jsme prezidenta!

Prezident Miloš Zeman ve středu zahájil návštěvu Královéhradecka. Jeho první kroky směřovaly na krajský úřad, kde se setkal s hejtmanem Jiřím Štěpánem.

Josef Cogan: Muž, který nestál o Zemana. Teď mu balí dárek

Starosta Nové Paky Josef Cogan váhal, zda si v pátek podá ruku s hlavou státu.

Totožnost nebožtíků pomohou odhalit knoflíky a amulet

Při rozšíření septiku u jičínské hvězdárny stavbaři objevili lidské kosterní pozůstatky. Přivolaní archeologové zjistili okraj hrobové jámy s velkým množstvím kosterních pozůstatků, které patřily 50 – 60 lidským jedincům.

Splněné přání. Sestry porodily ve stejný den

Jičín - Život píše neuvěřitelné příběhy a události, které si mnohdy zdravým rozumem nedokážeme vysvětlit. A krátká je na to i věda. Jedna z nádherných story se začala odvíjet 8. ledna v jičínské porodnici.

Lidí bez domova přibývá, najít jim náhradní ubytování je složité

Nová Paka (Jičínsko) - Nová Paka připravuje budování sociálních bytů za 10 milionů.

Do kasáren se možná nastěhují senioři

Jičín - V kasárnách sloužili jako vojáci a v blízké době se sem mohou vrátit jako senioři. I tahle myšlenka se může stát realitou.

Bytový dům roste i přes protesty obyvatel

Jičín - Ani protesty obyvatel jičínského sídliště nezabránily výstavbě bytového domu v Husově ulici za obchodem Billa. Podle investora ideální místo pro bydlení, kde budou mít nájemníci blízko do centra pohádkového města, je tu návaznost na veřejnou dopravu, blízko do školy i parku. Lidé z okolí ale takové nadšení z nové zástavby o sedmi podlažích nesdílejí a se stížností se v červnu obrátili na jičínskou radnici.

Markétu Santajovou zdobí korunka Miss Agro

Jičín - Markéta Santajová, studentka z Jičína, zabodovala v soutěži Miss Agro. V celostátním klání obsadila třetí příčku a potvrdila tím, že v pohádkovém městě se rodí nejen pohádkové, ale i nádherné bytosti.

Anežka Česká míří z Hořic do Vatikánu

Hořice – Socha Anežky České od Aleny Kubcové – Šubrtové ozdobí už zřejmě v září vatikánské zahrady. Vytvořili ji čtyři žáci Střední průmyslové školy kamenické a sochařské z Hořic, kde absolvovala i autorka Alena Kubcová.

Krása byla užitečná, umíme si pomáhat!

Jičín - Proužky, puntíky, srdíčka, geometrické vzorce a především květiny se „praly" v pátek v Masarykově divadle o přízeň diváků. A ti se při módní šou pěkně namlsali.

Terminál se možná přestěhuje, projekt je ale zatím v plenkách

Nová Paka - S novou vizí přišla packá radnice. Výbor pro rozvoj navrhl přestěhovat autobusové nádraží z Kotíkovy ulice na parkoviště pod bývalým městským úřadem. Na volné ploše nad parkovištěm pak vybudovat podzemní garáže.

Stop provozu, silnici mezi Popovicemi a křižovatkou na Hubálov čeká oprava

Popovice - Neudržitelný stav vozovky mezi Popovicemi a Hubálovem letos konečně dozná zásahu silničářů. Začátkem července má být zahájena oprava jeden a půl kilometrového úseku plného výmolů.

Sokolové se sjednotili, prodali část Masarykova divadla, tělocvičnu si nechali

Jičín - Žádné slovní ani fyzické potyčky, úterní valná hromada členů TJ Sokol Jičín, která rozhodovala o dalším osudu Masarykova divadla, proběhla v bratrském duchu. Sokolové padesáti hlasy schválili prodej kulturního stánku na Husově ulici (jeho nebytové části) městu za 18,5 milionu korunu.

Řachanda s novopackou stopou. Ústřední píseň zpívá Eva Matějovská

Jičínsko – Na dětenickém zámku, hradu Kost a v lesích Královéhradeckého kraje se odehrává děj nové pohádky Řachanda, která bude mít tento čtvrtek premiéru v českých kinech.

Z Prahy na Sněžku okolo Česka za necelých 98 hodin!

Novopacké kino o víkendu zažilo premiéru nového filmu „98 hodin brouka" cyklisty Daniela Polmana. Snímek je částečně hraným dokumentem, doplněným o autentické záběry, které cyklista pořídil při svém projektu Praha – Sněžka…okolo Česka.

Mohl jsem vás pozvat na chalupu, vtipkoval před poloprázdným sálem Slováček

Jičín – Zhruba stovka diváků vítala v úterý večer v sále Masarykova divadla vynikajícího saxofonistu, klarinetistu a dirigenta Felixe Slováčka.

V Apropu pomáhají druhým, nyní pomohli lidé Apropu

Jičín - Apropo je jičínská organizace, která pomáhá hendikepovaným dětem a jejich rodinám už devatenáct let.

Největší úspěch na přehlídce pro Apropo sklidily děti

Jičín - Postavit se na pomyslné molo, nést svoji kůži dobrovolně na trh, to chce, pokud nejste profesionálním modelem či modelkou, určitě notnou dávku odvahy. Tu našli všichni ti, kteří se v pátek v Porotním sále jičínského zámku předvedli v šesti stech padesáti modelech salonu Paris Look a obchodu s pánským a dámským oblečením Dante Fashion.

Rybáři musí ustoupit obchvatu na druhou stranu rybníka

Nová Paka - Plánovanou stavbu obchvatu Nové Paky brzdí výkup pozemků. Nové silnici na Krkonoše musí ustoupit i místní svaz rybářů, který má u rybníka Zaďák klubovnu se zázemím. Právě tudy je ale naplánována trasa budoucí komunikace.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT