Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

IVA KOVÁŘOVÁ

Iva Kovářová / Jičínský deník

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Cizinci se v Krkonoších báli medvěda, vyšplhali na strom

Ve chvíle hrůzy se změnil sobotní výšlap zahraničních turistů po Krkonoších. Ti zažili krušné chvíle nad Modrým dolem, kde kolem dvacáté hodiny údajně zaslechli medvěda.

Rušná noc hasičů na Královéhradecku, zasahovali u 86 událostí

Bouřka doprovázená silným větrem udeřila v Královéhradeckém kraji po páteční 20. hodině. Lámala stromy a brala také střechy. V souvislosti s těmito zásahy došlo ke zranění jedné osoby, kdy v Oseku na Jičínsku zavalila utržená střecha pergoly jednu osobu. Hasiči ji pomohli vyprostit a předali ji do péče záchranářů.

Sprejerské nápisy a rytiny. Návštěvníci devastují Prachovské skály

V Prachovských skalách řádili sprejeři, poškodili miliony let starý pískovcový masiv. „Pozdrav“ sprejerů objevil Miloš Zeman, dobrovolný strážce přírody Přírodní rezervace Prachovské skály. Nápis 2,5 x 1 metr je na pískovcovém masivu na veřejnosti nepřístupných místech.

Dolomity pokořil. Nyní se cyklista Polman chystá se na Ameriku

Sám, bez doprovodného týmu, se vyznavač dlouhých tratí, cyklista Daniel Polman z Nové Paky vydal na nejkopcovitější závod pod sluncem, při kterém absolvoval nejtěžší časovky světa.

AKTUALIZOVÁNO

U Chomutic zemřel po střetu s autem motorkář

V úterý odpoledne došlo k tragické dopravní nehodě na silnici mezi Ostroměří a Chomuticemi. Zemřel při ní motorkář.

Na Královéhradecku dozrávají první třešně. Část úrody ale zničily kroupy

Teplý duben a květen urychlily sklizeň prvního ovoce. Na zahradách se už červenají lahodné jahody a kosáci i špačkové se zadarmo stravují na červenajících třešních.

Sebevraždou Dahlgrenův případ nekončí. Soud musí rozhodnout o trestu

Američan Kevin Dahlgren, který v roce 2013 zavraždil v Brně své čtyři české příbuzné, spáchal ve čtvrtek večer ve valdické věznici sebevraždu. Údajně se oběsil na prostěradle.

Nejmenší Petrovičky nemají ani obchod, na pivo chodí k sousedům

Petrovičky - Občané obce s nejmenším počtem obyvatel v Královéhradeckém kraji volí na dvaceti metrech čtverečních.

AKTUALIZOVÁNO

Vražda v parku? Policie pátrá po totožnosti muže

Policie i nadále pátrá po totožnosti mrtvého muže, jehož tělo bylo nalezeno v pátek odpoledne v centru Jičína v jedné z podzemních vodních nádrží v zámecké zahradě.

OBRAZEM: Kopidlno rozkvetlo barvami podzimu

Kopidlno - Svátkem zahradníků, zahrádkářů a pěstitelů se stal letošní Kopidlenský kvítek, zakončený sobotní prodejní výstavou.

Moštovny i palírny čekají na příděl, jablek je jako šafránu

Zahrádkářské moštovny v Lázních Bělohradě a Radimi již začaly zpracovávat letošní skromnou úrodu. Zatímco v Radimi se stály vloni na moštování dlouhé fronty, nyní si čerstvě vylisovanou šťávu odvezete takřka na počkání. 

Houbaři okupují lesy a zvěř vyhánějí z honiteb do polí

Parkování v lese může přijít houbaře draho. Až na deset tisíc. V lese pak houbaři zanechávají mnohdy nesmazatelnou stopu, plastové lahve, odpadky.

Jablek je málo, jejich cena poroste

Ovocnáři zahájili hlavní sklizeň jablek. Někde stromy spíš pročesávají než češou, jablek je podle prognóz o třicet procent méně než vloni. Na Jičínsku se na jablkové kalamitě podepsaly mrazy a kroupy.

Lázeňské město obchází smrt. Jde o další vraždu?

Tři vraždy a jeden pokus o vraždu otřásly v minulém týdnu jinak poklidným lázeňským městem. Smrt ale Bělohradsko ve východních Čechách obchází dál.

Blafuje, nebo o sobě neví? Podezřelý z trojnásobné vraždy mlčí

Devětadvacetiletý podezřelý z trojnásobné vraždy na Jičínsku je na psychiatrii, v noci zdemoloval dvě cely.

Jak dostat dřevo z Prachovských skal? Vlastníci chtějí cestu, narazili na odpor

Vlastníci lesů v přírodní rezervaci Prachovský skal chtějí vést centrem lokality zpevněnou cestu, po níž by mohla auta přepravovat vytěžené dřevo. Záměr se mnohým nelíbí, ale má i své zastánce.

Včely potrápilo mrazivé počasí. Teď bojují i s lány řepky

Včely nepotrápilo letos jen chladné jaro, v těchto měsících je ohrožují i nebezpečné zemědělské postřiky.

Medu bude málo. Včely trpí hladem

V Butovsi na Jičínsku musí kvůli moru včelího plodu likvidovat včelstva.

AKTUALIZOVÁNO

Saunování se pro matku s dcerou změnilo v peklo

Královéhradecko, Jičínsko - Trestný čin, nebo nešťastná událost? Kriminalisté vyšetřují všechny okolnosti.

Farář Kordík kostel nepotřebuje, svatostánky by měly patřit obcím

Železnický kostel hrozí zřícením. Farář shání peníze, kde se dá.

Vít a Šimon se mohou pyšnit: Obsluhovali jsme prezidenta!

Prezident Miloš Zeman ve středu zahájil návštěvu Královéhradecka. Jeho první kroky směřovaly na krajský úřad, kde se setkal s hejtmanem Jiřím Štěpánem.

Josef Cogan: Muž, který nestál o Zemana. Teď mu balí dárek

Starosta Nové Paky Josef Cogan váhal, zda si v pátek podá ruku s hlavou státu.

Cirkus bude! Mladí výtvarníci malovali podle receptu

Hořice (Jičínsko) – Cirkus aneb společný výtvarný projekt studentek 1. A packé pedagogické školy a žáků ze ZUŠ Hořice jde do finále.

Totožnost nebožtíků pomohou odhalit knoflíky a amulet

Při rozšíření septiku u jičínské hvězdárny stavbaři objevili lidské kosterní pozůstatky. Přivolaní archeologové zjistili okraj hrobové jámy s velkým množstvím kosterních pozůstatků, které patřily 50 – 60 lidským jedincům.

O jičínské Íčko je stále mela

Jičín – Městské informační centrum (MIC) Jičín bylo v uplynulém roce jedním z nejvyhledávanějších v České republice.

Nový autobusový terminál bude diskutovaným tématem

Jičín – Radnice má v plánu koupit další pozemky u vlakového nádraží, kde má vyrůst nový autobusový terminál. O něm se bude ještě hodně diskutovat.

O školky bude mela. Jičín ji řeší

Jičín – Od letošního září budou mít města a obce povinnost zařadit do mateřských škol i předškoláky a čtyřleté děti s trvalým bydlištěm v obci.

Chřipka se stále šíří. Nejvíce mezi dětmi

„Aktuálně evidujeme v Královéhradeckém kraji celkem 1562 nemocných akutními respiračními infekcemi a chřipkou v přepočtu na 100 000 obyvatel," informovala mluvčí Krajské hygienické stanice Veronika Krejčí.

Muzeum zahajuje cestovateli a Havlem

Nová Paka (Jičínsko) – Packé muzeum otevírá novou éru, vystavovat bude celoročně.

Splněné přání. Sestry porodily ve stejný den

Jičín - Život píše neuvěřitelné příběhy a události, které si mnohdy zdravým rozumem nedokážeme vysvětlit. A krátká je na to i věda. Jedna z nádherných story se začala odvíjet 8. ledna v jičínské porodnici.

Biograf Český ráj se v březnu přestěhuje do Valdic

Jičín – Biograf Český ráj v loňském roce navštívilo 43 tisíc diváků, do kina tak přišlo o jedenáct tisíc víc lidí než v roce 2015.

Kramolínovy malby dýchají novotou

Nová Paka – Barokní chrám z osmnáctého století je nejvzácnější památkou Nové Paky. Kostel Nanebevzetí Panny Marie dokonce patří mezi nejkrásnější barokní stavby první čtvrti 18. století ve střední Evropě.

Lidí bez domova přibývá, najít jim náhradní ubytování je složité

Nová Paka (Jičínsko) - Nová Paka připravuje budování sociálních bytů za 10 milionů.

Karel IV. pod palbou karikaturistů

Nová Paka – Karel IV. je jedním z nezpochybnitelných kamenů české státnosti. Letos si připomínáme 700 let od jeho narození a při té příležitosti se Česká unie karikaturistů rozhodla nahlédnout na Otce vlasti z jiného úhlu pohledu a prostřednictvím 35 autorů ho chce lidem přiblížit neobvyklým způsobem.

Nový muzikál Stvoření světa už má své hlavní hrdiny

Jičín - Nový muzikál Základní umělecké školy v Jičíně Stvoření světa přinese poselství dětem i dospělým.

Město podpoří knihu o vévodovi

Jičín – Radnice podpoří částkou 200 tisíc korun vydání knihy Architektura Albrechta z Valdštejna. Letos tak pošle Nakladatelství Lidové noviny sto tisíc korun, v příštím roce druhou část prostředků.

Otisk Alberta Králíčka bude díky Švejkovi i v Kralupech

Nová Paka - Možná sochaře Alberta Králíčka v jeho tvorbě ovlivňuje novopacké klima, nasycené uměleckou tvorbou nejen Suchardů a nebo se s talentem už zkrátka narodil.

Sousedům vadí husí kejhání, stížnost řeší jičínský úřad

Popovice – Kejhání hus bylo dříve na vesnicích běžným jevem, tak jako kdákání slepic nebo mečení koz a bučení krav. Dnes jsou hlasité projevy zvířat častou příčinou sousedských sporů.

Cukrářky se vrátily z Erfurtu ozdobeny medailemi

Nová Paka - Pět želízek v ohni měla novopacká Střední škola gastronomie a služeb na světové olympiádě kuchařů a cukrářů IKA Erfurt 2016, která se uskutečnila v pondělí v Německu.

Domovina uctila Jaromíra Brože

Stará Paka - Roubenka, která byla školou a dnes si sem místní chodí půjčovat knihy, se stala v sobotu svědkem vzácné události. Rodina Jaromíra Brože, učitele a letce, který zemřel za druhé světové války, si tu převzala dokument o jmenování Jaromíra Brože čestným občanem Staré Paky.

Do kasáren se možná nastěhují senioři

Jičín - V kasárnách sloužili jako vojáci a v blízké době se sem mohou vrátit jako senioři. I tahle myšlenka se může stát realitou.

Za Kryštofa Haranta vztyčí Praha vánoční smrk

Pecka - O tom, že život je jen náhoda a přináší nám řadu nečekaných situací, se přesvědčujeme každým dnem. Radostné překvapení nyní nabídl obyvatelům Pecky, neboť letošní vánoční strom na Staroměstském náměstí v Praze byl vybrán právě z peckovské lokality.

Bytový dům roste i přes protesty obyvatel

Jičín - Ani protesty obyvatel jičínského sídliště nezabránily výstavbě bytového domu v Husově ulici za obchodem Billa. Podle investora ideální místo pro bydlení, kde budou mít nájemníci blízko do centra pohádkového města, je tu návaznost na veřejnou dopravu, blízko do školy i parku. Lidé z okolí ale takové nadšení z nové zástavby o sedmi podlažích nesdílejí a se stížností se v červnu obrátili na jičínskou radnici.

Bytový dům roste i přes protesty obyvatel

Jičín - Ani protesty obyvatel jičínského sídliště nezabránily výstavbě bytového domu v Husově ulici za obchodem Billa.

Jen plískanice za dopravní nehody nemohou, na vině je více faktorů

Jičínsko - Včera dopoledne došlo na silnicích okresu ke třem dopravním nehodám. Vlhké vozovky, snížená viditelnost, ale i nepozornost, rychlá jízda, předjíždění a alkohol, to jsou nejčastější příčiny havarií.

Rybník Mikuláš vydal šupináče i rybáře

Nová Paka - „Kluci, asi mě budete muset vytáhnout," žádal o pomoc své kolegy jeden z novopackých rybářů, který se v sobotu podílel na výlovu rybníku Mikuláš a uvízl v nánosu bahna. Boj člověka s přírodou pak připomínal pohádku o řepě, kdy rybáři táhli, táhli, ale mladého muže nevysvobodili.

Packým se začíná plnit dopravní sen

Nová Paka - „Bez kruhové křižovatky stavbu marketu na zelené louce pod ZPA nepovolíme," prohlašovali už více jak před deseti lety pačtí zastupitelé, když zvažovali prodej lokality u silnice I/16.

Pěší si vyšlapují po novém chodníku

Železnice - Krůček po krůčku se lázeňské město vylepšuje. Starostka Dana Kracíková hýří energií a v tandemu s Jiřím Kazdou se jim viditelně daří. Po zateplení základní školy a sokolovny získává konečnou podobu i interiér sportovního stánku.

Cidlinu překlenula lávka, cyklisté mají další úsek stezky jen pro sebe

Jičín - Další část z okruhu cyklostezky Letná – Popovice byl ve čtvrtek oficiálně předán veřejnosti k užívání.

Jezuitská kolej je na startu

Jičín - Jezuitská kolej čeká už léta na zásah lidské ruky, aby v ní opět mohl pulsovat život. Megalomanské projekty na její obnovu se realizace nedočkaly, radnice však s její revitalizací už nechce otálet a zprovoznit hodlá po spolupráci se spolkem Balbineum alespoň část prostor.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT