Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

IVA KOVÁŘOVÁ

Iva Kovářová / Jičínský deník

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Na Královéhradecku dozrávají první třešně. Část úrody ale zničily kroupy

Teplý duben a květen urychlily sklizeň prvního ovoce. Na zahradách se už červenají lahodné jahody a kosáci i špačkové se zadarmo stravují na červenajících třešních.

Sebevraždou Dahlgrenův případ nekončí. Soud musí rozhodnout o trestu

Američan Kevin Dahlgren, který v roce 2013 zavraždil v Brně své čtyři české příbuzné, spáchal ve čtvrtek večer ve valdické věznici sebevraždu. Údajně se oběsil na prostěradle.

AKTUALIZOVÁNO

Vražda v parku? Policie pátrá po totožnosti muže

Policie i nadále pátrá po totožnosti mrtvého muže, jehož tělo bylo nalezeno v pátek odpoledne v centru Jičína v jedné z podzemních vodních nádrží v zámecké zahradě.

Moštovny i palírny čekají na příděl, jablek je jako šafránu

Zahrádkářské moštovny v Lázních Bělohradě a Radimi již začaly zpracovávat letošní skromnou úrodu. Zatímco v Radimi se stály vloni na moštování dlouhé fronty, nyní si čerstvě vylisovanou šťávu odvezete takřka na počkání. 

Houbaři okupují lesy a zvěř vyhánějí z honiteb do polí

Parkování v lese může přijít houbaře draho. Až na deset tisíc. V lese pak houbaři zanechávají mnohdy nesmazatelnou stopu, plastové lahve, odpadky.

Jablek je málo, jejich cena poroste

Ovocnáři zahájili hlavní sklizeň jablek. Někde stromy spíš pročesávají než češou, jablek je podle prognóz o třicet procent méně než vloni. Na Jičínsku se na jablkové kalamitě podepsaly mrazy a kroupy.

Lázeňské město obchází smrt. Jde o další vraždu?

Tři vraždy a jeden pokus o vraždu otřásly v minulém týdnu jinak poklidným lázeňským městem. Smrt ale Bělohradsko ve východních Čechách obchází dál.

Blafuje, nebo o sobě neví? Podezřelý z trojnásobné vraždy mlčí

Devětadvacetiletý podezřelý z trojnásobné vraždy na Jičínsku je na psychiatrii, v noci zdemoloval dvě cely.

Jak dostat dřevo z Prachovských skal? Vlastníci chtějí cestu, narazili na odpor

Vlastníci lesů v přírodní rezervaci Prachovský skal chtějí vést centrem lokality zpevněnou cestu, po níž by mohla auta přepravovat vytěžené dřevo. Záměr se mnohým nelíbí, ale má i své zastánce.

Včely potrápilo mrazivé počasí. Teď bojují i s lány řepky

Včely nepotrápilo letos jen chladné jaro, v těchto měsících je ohrožují i nebezpečné zemědělské postřiky.

Medu bude málo. Včely trpí hladem

V Butovsi na Jičínsku musí kvůli moru včelího plodu likvidovat včelstva.

Farář Kordík kostel nepotřebuje, svatostánky by měly patřit obcím

Železnický kostel hrozí zřícením. Farář shání peníze, kde se dá.

Vít a Šimon se mohou pyšnit: Obsluhovali jsme prezidenta!

Prezident Miloš Zeman ve středu zahájil návštěvu Královéhradecka. Jeho první kroky směřovaly na krajský úřad, kde se setkal s hejtmanem Jiřím Štěpánem.

Josef Cogan: Muž, který nestál o Zemana. Teď mu balí dárek

Starosta Nové Paky Josef Cogan váhal, zda si v pátek podá ruku s hlavou státu.

Totožnost nebožtíků pomohou odhalit knoflíky a amulet

Při rozšíření septiku u jičínské hvězdárny stavbaři objevili lidské kosterní pozůstatky. Přivolaní archeologové zjistili okraj hrobové jámy s velkým množstvím kosterních pozůstatků, které patřily 50 – 60 lidským jedincům.

Splněné přání. Sestry porodily ve stejný den

Jičín - Život píše neuvěřitelné příběhy a události, které si mnohdy zdravým rozumem nedokážeme vysvětlit. A krátká je na to i věda. Jedna z nádherných story se začala odvíjet 8. ledna v jičínské porodnici.

Lidí bez domova přibývá, najít jim náhradní ubytování je složité

Nová Paka (Jičínsko) - Nová Paka připravuje budování sociálních bytů za 10 milionů.

Do kasáren se možná nastěhují senioři

Jičín - V kasárnách sloužili jako vojáci a v blízké době se sem mohou vrátit jako senioři. I tahle myšlenka se může stát realitou.

Bytový dům roste i přes protesty obyvatel

Jičín - Ani protesty obyvatel jičínského sídliště nezabránily výstavbě bytového domu v Husově ulici za obchodem Billa. Podle investora ideální místo pro bydlení, kde budou mít nájemníci blízko do centra pohádkového města, je tu návaznost na veřejnou dopravu, blízko do školy i parku. Lidé z okolí ale takové nadšení z nové zástavby o sedmi podlažích nesdílejí a se stížností se v červnu obrátili na jičínskou radnici.

Markétu Santajovou zdobí korunka Miss Agro

Jičín - Markéta Santajová, studentka z Jičína, zabodovala v soutěži Miss Agro. V celostátním klání obsadila třetí příčku a potvrdila tím, že v pohádkovém městě se rodí nejen pohádkové, ale i nádherné bytosti.

Anežka Česká míří z Hořic do Vatikánu

Hořice – Socha Anežky České od Aleny Kubcové – Šubrtové ozdobí už zřejmě v září vatikánské zahrady. Vytvořili ji čtyři žáci Střední průmyslové školy kamenické a sochařské z Hořic, kde absolvovala i autorka Alena Kubcová.

Krása byla užitečná, umíme si pomáhat!

Jičín - Proužky, puntíky, srdíčka, geometrické vzorce a především květiny se „praly" v pátek v Masarykově divadle o přízeň diváků. A ti se při módní šou pěkně namlsali.

Terminál se možná přestěhuje, projekt je ale zatím v plenkách

Nová Paka - S novou vizí přišla packá radnice. Výbor pro rozvoj navrhl přestěhovat autobusové nádraží z Kotíkovy ulice na parkoviště pod bývalým městským úřadem. Na volné ploše nad parkovištěm pak vybudovat podzemní garáže.

Stop provozu, silnici mezi Popovicemi a křižovatkou na Hubálov čeká oprava

Popovice - Neudržitelný stav vozovky mezi Popovicemi a Hubálovem letos konečně dozná zásahu silničářů. Začátkem července má být zahájena oprava jeden a půl kilometrového úseku plného výmolů.

Sokolové se sjednotili, prodali část Masarykova divadla, tělocvičnu si nechali

Jičín - Žádné slovní ani fyzické potyčky, úterní valná hromada členů TJ Sokol Jičín, která rozhodovala o dalším osudu Masarykova divadla, proběhla v bratrském duchu. Sokolové padesáti hlasy schválili prodej kulturního stánku na Husově ulici (jeho nebytové části) městu za 18,5 milionu korunu.

Řachanda s novopackou stopou. Ústřední píseň zpívá Eva Matějovská

Jičínsko – Na dětenickém zámku, hradu Kost a v lesích Královéhradeckého kraje se odehrává děj nové pohádky Řachanda, která bude mít tento čtvrtek premiéru v českých kinech.

Z Prahy na Sněžku okolo Česka za necelých 98 hodin!

Novopacké kino o víkendu zažilo premiéru nového filmu „98 hodin brouka" cyklisty Daniela Polmana. Snímek je částečně hraným dokumentem, doplněným o autentické záběry, které cyklista pořídil při svém projektu Praha – Sněžka…okolo Česka.

Mohl jsem vás pozvat na chalupu, vtipkoval před poloprázdným sálem Slováček

Jičín – Zhruba stovka diváků vítala v úterý večer v sále Masarykova divadla vynikajícího saxofonistu, klarinetistu a dirigenta Felixe Slováčka.

V Apropu pomáhají druhým, nyní pomohli lidé Apropu

Jičín - Apropo je jičínská organizace, která pomáhá hendikepovaným dětem a jejich rodinám už devatenáct let.

Největší úspěch na přehlídce pro Apropo sklidily děti

Jičín - Postavit se na pomyslné molo, nést svoji kůži dobrovolně na trh, to chce, pokud nejste profesionálním modelem či modelkou, určitě notnou dávku odvahy. Tu našli všichni ti, kteří se v pátek v Porotním sále jičínského zámku předvedli v šesti stech padesáti modelech salonu Paris Look a obchodu s pánským a dámským oblečením Dante Fashion.

Rybáři musí ustoupit obchvatu na druhou stranu rybníka

Nová Paka - Plánovanou stavbu obchvatu Nové Paky brzdí výkup pozemků. Nové silnici na Krkonoše musí ustoupit i místní svaz rybářů, který má u rybníka Zaďák klubovnu se zázemím. Právě tudy je ale naplánována trasa budoucí komunikace.

Lázně Bělohrad: Stará bolest, opuštěný zámek

Jičínsko - Před rokem vrcholily předvolební hony na hlasy voličů. Vítězové loňských komunálek už měli rok na splnění svých slibů, které lidem před volbami dali. Co se povedlo a co čeká na své řešení?

Fantastické výkony na traktoriádě ve Zboží

Zboží - „Tý brďo, ta má všech pět pé!" Tak takto by se nechala ohodnotit šestá traktoriáda, kterou místní dobrovolní hasiči uspořádali v sobotu za místní knihovnou.

Pavel Nový: O prázdninách se nejraději válím doma

Bystřice – „Válím se, tedy první půlku prázdnin jsem se válel doma," odpovídá nám na dotaz, jak tráví letní prázdniny, herec a moderátor Pavel Nový, který vystupoval v sobotu jako první host bystřického setkání.

Dům pod půlměsícem v Sobotce roste znovu

Sobotka - Park za městským úřadem skrývá stavební raritu – Parmiggianiho skulpturu Dům pod půlměsícem. Ta je dlouhodobě ve špatném technickém stavu a město nyní přistoupilo k její kompletní rekonstrukci.

Do záměru revitalizace centra může promluvit veřejnost

Nová Paka - Už jednou radnice vypsala architektonickou soutěž na novou podobu centra. Sešlo se mnoho zajímavých nápadů, ale k realizaci nedošlo. Nyní je tu druhý pokus, který už chce současné vedení města dotáhnout do konce.

Babybox v Jičíně pod dubem bude zatím nejmodernější!

Jičín - V objektu bývalé zubárny byl v pondělí nainstalován babybox pro odložené děti.

Konecchlumí chce kostel s jeho inventářem

Konecchlumí - Obec po prvním neúspěšném pokusu znovu žádá církev o převedení inventáře místního kostela do svého vlastnictví. Uspěje?

Číslo 41 žije! Historická stopa v Radimi zůstane zachována

Radim - Na začátku byla starostka Zdeňka Brixová sama proti všem, záměr vdechnout život rozpadlému podsíňovému domu z druhé poloviny 18. století místní neoslovil.

Eduard Rulf z paměti nejen Bělohraďáků nevymizí

Lázně Bělohrad - Při příležitosti sedmdesátého výročí konce druhé světové války zdejší radnice připravila vzpomínkové setkání u příležitosti odhalení pamětní desky plk. Eduardu Rulfovi, příslušníku československé zahraniční armády v letech 2. světové války.

Vzpomínky na poslední okamžiky války v Nové Pace

Jičínsko - Veřejnost si výstavami, besedami, pietními akty i slavnostními koncerty v těchto dnech připomíná sedmdesát let od konce druhé světové války. Globální vojenský konflikt, jehož se zúčastnila většina států světa, se stal s více než 60 miliony obětí dosud největším a nejvíc zničujícím válečným střetnutím v dějinách lidstva.

Těžba dřeva poškodila údolí Plakánku včetně cesty

Jičín - Těžba dřeva v přírodní rezervaci Údolí Plakánek v Českém ráji poškodila podle agentury ochrany přírody cenné podmáčené dno údolí a také značenou turistickou stezku. Lesy v lokalitě jsou majetkem rodiny Kinských dal Borgo, která je i vlastníkem nejzachovalejšího gotického hradu u nás. Tím je Kost.

Prioritou Sobotky je v letošním roce oprava budov

Sobotka - Zhruba 12 milionů letos proinvestují v Šrámkově městě. Zaměří se především na opravy budov s tím, že v letošním roce připraví stavbu parkoviště u divadla a pošty včetně opravy chodníků k realizaci na rok 2016.

Skončila uzavírka. Stará Paka je od rána už průjezdná

Stará Paka - Od dnešního rána je zprůjezdněn hlavní tah obcí. Silnice druhé třídy byla uzavřena kvůli výstavbě kanalizace v ulici Sokolovská v místě křižovatky s ulicí Letná.

Ve Svojsíkově závodě změřilo síly téměř dvě stě skautů

Nová Paka - Osmnáct hlídek odstartovalo v sobotu od skautské klubovny v ulici F.M. Hilmara, aby změřilo své síly a znalosti v rámci Svojsíkova závodu. Ten je postaven na týmové spolupráci a skládá se z několika částí (modulů), které na sebe mohou různým způsobem navazovat.

Houslisty na soutěži Mistra Josefa Muziky podpořil Pavel Šporcl

Nová Paka - Jednačtyřicet mladých hudebníků se o víkendu sjelo do novopackého gymnázia na 19. ročník houslové soutěže Mistra Josefa Muziky O novopacký achát. Poprvé zavítal na přehlídku i houslový virtuos Pavel Šporcl s rodinou.

Radimští zachránili podsíňový dům. Jsou nominováni na metál

Radim - Záchrana unikátního podsíňového poloroubeného domu z druhé poloviny 18. století byla za Královéhradecký kraj nominována na Cenu NPÚ Patrimonium pro futuro.

Lístky do bazénu, to může být hezký dárek i pod stromeček

Nová Paka - Konstrukce vstupní a bazénové haly už stojí a ze staveniště zmizel jeřáb. Krytý bazén roste Pačákům před očima.Část konstrukce je už pod střechou, vyzděné jsou prostory pro šatnu a zázemí.

O módu mají ženy zájem, podpořily tím dobrou věc

Jičín - Porotní sál jičínského zámku se v pátek proměnil v salón, kterým proudily krásné modelky. Salon Paris Look a obchod Dante Fashion tu uspořádal další z módních přehlídek, která přilákala více jak dvě stě návštěvníků.

Starosta Pavel Zajíc: Tajné volby byly v pořádku

Třebnouševes - Od minulého čtvrtka má obec nové vedení. O obsazení funkcí rozhodlo tajné hlasování, při kterém byl zvolen neuvolněným starostou Pavel Zajíc a místostarostou bývalý starosta Jaroslav Dušek (oba ze Sdružení nezávislých, které získalo ve volbách 59,04% hlasů a čtyři mandáty).

  • 1
  • 2

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT