Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

IVAN PAVELEK

Ivan Pavelek / Novojičínský deník

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Cyklistka už našla své zachránce

Paskov - Poslední květnovou neděli si Miroslav Štyber s kamarádkou vyrazili na kolech. Co po chvíli zažijí, ani jeden z nich netušil. Na cyklostezce mezi Paskovem a Žabní pomáhali zachraňovat život cyklistce, kterou postihl infarkt.

Nedávno dobudovaná kanalizace: s velkou vodou firma zřejmě nepočítala

Nový Jičín-Žilina - Mnoho milionů korun si vyžádala kanalizace Mořkova, Životic u Nového Jičína a Nového Jičína, a zřejmě bude stát další peníze. Přitom tak možná nemuselo být.

VÍME PRVNÍ / AKTUALIZOVÁNO

Na Novojičínsku se převrátil autobus, deset zraněných

Ostrava /FOTOGALERIE/ - Kousek před cílovou zastávkou skončila jízda dvaceti cestujících v autobuse z Nového Jičína do Oder. Jejich jízdu ukončila havárie u koupaliště, při níž se zhruba polovina cestujících zranila.

Neměla to dělat, říkají o Bartošové lidé z jejího rodného města

Frenštát pod Radhoštěm /FOTOGALERIE/ – Do smutku i rozpaků uvrhla náhlá smrt Ivety Bartošové mnoho obyvatel Frenštátu pod Radhoštěm, odkud kdysi slavná zpěvačka pocházela.

V Pustějově začala největší stavební akce. Přinese komplikace

Za nejnákladnější, a zároveň asi nejnáročnější akci v obci Pustějov je možno považovat tu, která začala před několika týdny výstavbu kanalizace a čistírny odpadních vod.

Soud v Ostravě řeší velkou zpronevěru z Novojičínska

Z mnohamilionové zpronevěry se začal včera zpovídat před senátem Krajského soudu v Ostravě bývalý šéf studénecké městské společnosti SAS a organizace SAK Michal Krumpoch.

Kácení v centru Fulneku: Pohled na kostel se otevře

Jako by město vedle zámku dostalo novou dominantu. Tak v posledních dnech vypadá centrum Fulneku.

Frenštát pod Radhoštěm: Oběti výbuchu dostanou další peníze

Frenštát p. R. - Rozdělení dvou milionů korun z veřejné sbírky pro oběti výbuchu v domě číslo 39 ve Frenštátě pod Radhoštěm odsouhlasili ve čtvrtek 6. února tamní zastupitelé.

Kvůli OKD frenštátští „koníčkáři" na peníze od města nedosáhli

Frenštát pod Radhoštěm - Jako by se upsali ďáblu, tak se asi musí cítit členové vedení TJ Slovan Frenštát pod Radhoštěm. Za to, že podepsali smlouvu se společností OKD, pykají už delší dobu.

AKTUALIZUJEME / AKTUALIZOVÁNO

Soudce vynesl rozsudek: 3 roky podmíněně pro bývalé zastupitele

Nový Jičín, Hladké Životice - Tříleté tresty s podmíněnými odklady dostali zastupitelé Hladkých Životic u dnešního hlavního líčení Okresního soudu v Novém Jičíně.

Frenštát pod Radhoštěm bude rekonstruovat kulturní dům za své

Frenštát pod Radhoštěm - O dalším osudu kulturního domu rozhodli ve čtvrtek 9. ledna zastupitelé Frenštátu pod Radhoštěm. Sešli se kvůli tomu na mimořádném zasedání.

Stát prodal novojičínský bývalý J-klub na osmý pokus

Nový Jičín - Nový majitel získal objekt i s okolními pozemky za 1,8 milionu korun, přitom původně chtěl Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) milionů osm.

Bude z frenštátského koupaliště u řeky Lomná památník?

Frenštát pod Radhoštěm - Plivátko, jak se kdysi říkalo malému koupališti ve Frenštátě pod Radhoštěm, se možná po letech chátrání stane důstojnou částí města. Nikoliv již ale jako koupaliště.

Ve Frenštátě pod Radhoštěm chtějí vybudovat sběrný dvůr

Novojičínsko - Počet sběrných dvorů v našem okrese pomalu stoupá. Nový sběrný dvůr otevřeli v Odrách, vybudovat by jej chtěli také ve Frenštátě pod Radhoštěm.

Přepadená žena poslala policistům deset tisíc

Novojičínsko - Takovou věc ještě policisté na Novojičínsku nezažili. Za to, že dopadli zloděje a vrátili jí ukradené věci, důchodkyně jim poslala za odměnu deset tisíc korun. Ty ji ve středu vrátili.

Do novojičínského okresu půjdou další miliony

Novojičínsko - Štědrost Evropských fondů pocítí lidé na Novojičínsku i v nastávajícím roce. Již nyní je jisté, že do okresu poputuje z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko více než sedmdesát milionů korun na dotacích.

Stavba poldru ve Fulneku „půjde k ledu"?

Fulnek - Zhruba čtyři roky se ve Fulneku hovořilo o nutnosti stavby suchého poldru v rámci protipovodňových opatření. Po prosincovém zasedání zastupitelů ale vyvstala řada otazníků.

Sběratel nebo vandal? Na svědomí má téměř dvacet aut

Příbor - To nejhorší určitě přejí neznámému jedinci nebo jedincům majitelé automobilů, kteří před několika dny zaparkovali v Hájově, místní části Příbora. V průběhu noci totiž někdo jejich auta obešel a upravil.

Dívka si pádem z koně zlomila nohu, mladý muž se pádem z okna zabil

Trojanovice, Kopřivnice – Ke dvěma pádům z výšky vyjížděli v sobotu 4. ledna záchranáři na Novojičínsku.

OBRAZEM: V Betlémě byl pořádný mráz

Ani chladné počasí neodradilo malé herce z divadelního souboru Zvonek z Centra volného času Astra Frenštát pod Radhoštěm od předvedení hry o narození Ježíška.  

Ve Fulneku letos vsadili na dětská hřiště

Fulnek - Mají si kde hrát. To není otázka, ale odpověď na to, zda mají mladší i starší děti ve Fulneku možnost smysluplně trávit volný čas. Město totiž v průběhu roku otevřelo několik dětských hřišť.

Rekonstrukce kulturního domu ve Frenštátě je v ohrožení

Frenštát pod Radhoštěm - To, zda skutečně dojde k rekonstrukci frenštátského kulturního domu, je momentálně ve hvězdách. Nadějné plány na revitalizaci padesát let staré stavby zhatily výsledky výběrového řízení.

Z Domova Duha v Novém Jičíně je skutečný domov

Nový Jičín - Téměř jako doma se musí cítit obyvatelé Domova Duha v Novém Jičíně. Toto zařízení pro seniory prošlo rozsáhlou vnitřní úpravou, díky níž je prostředí příjemnější.

Soudce zkolaboval, zastupitelé z Hladkých Životic výše trestů neslyšeli

Nový Jičín – Kolapsem předsedy senátu Okresního soudu v Novém Jičíně skončilo pondělní hlavní líčení, při němž se mělo třináct obžalovaných vesměs bývalých zastupitelů Hladkých Životic dozvědět, zda jsou vinni a případně jaký trest jim soud stanovil. PO zhruba hodině a čtyřiceti minutách čtení rozsudku ale soudce zkolaboval a na místě museli zasahovat zdravotníci, kteří soudce odvezli.

Čerstvě schválený územní plán Fulneku dozná změn

Fulnek - Razítko na novém územním plánu Fulneku ještě ani neoschlo a tamní zastupitelé už jednali o změnách. Územní plán se přitom ve Fulneku schvaloval více než devět let.

Nebudeme z dětí dělat pokusné králíky. Zkoušení nanotechnologií odmítli

Frenštát pod Radhoštěm  - Nebudeme dělat z dětí pokusné králíky. V tomto duchu se nesly některé reakce frenštátských zastupitelů na nabídku použití nanotechnologií v mateřských školách.

OBRAZEM: Ze zámku letěly balónky k Ježíškovi

Kunín /FOTOGALERIE/ – Ježíšek bude mít letos s dárky pořádnou práci. Alespoň s těmi pro děti v Kuníně. Ty mu totiž v sobotu večer poslaly kolem dvou stovek balónků s přáníčky.

OBRAZEM: V Lukavci běhaly i hasičky čertice

Fulnek-Lukavec /FOTOGALERIE/ – Více než třicet družstev z celé Moravy přijelo v sobotu 7. prosince do Lukavce, místní části Fulneku, aby se zúčastnilo již osmnáctého ročníku Mikulášské hasičské soutěže. 

Konec výměny řidičských průkazů se blíží. Jak to vypadá na Novojičínsku?

Novojičínsko - Necelý měsíc zbývá na výměnu řidičských průkazů vydaných mezi 1. lednem 2001 a 30. dubnem 2004. Kdo bude jezdit příští rok s tímto typem řidičáku, říká si o pokutu. Takových lidí jsou na Novojičínsku asi tři tisíce.

Ministr Zdeněk Žák si vymínil výlet na železniční zastávku v Sedlnicích

Studénka - Zaskočit účastníky slavnostního ukončení stavby rekonstrukce a zkapacitnění stavby Studénka – Mošnov se docela podařilo ministru dopravy Zdeňku Žákovi.

Mrtvolu u kolejí našli náhodní svědci. Chodce srazil vlak, ale který?

Suchdol nad Odrou – Tragicky skončil střet vlaku s chodcem v neděli 24. listopadu. Mrtvolu muže nalezli náhodní svědci na železniční trati na mostě přes Komenského ulici v Suchdole nad Odrou krátce po deváté hodině ranní.

Krádeže jizdních kol v Kopřivnici má možná na svědomí organizovaná skupina

Kopřivnice /DENÍK SLEDUJE/ – Organizovaná skupina, která se zaměřuje na krádeže kol v Kopřivnici? I to je jedna z variant, se kterou pracují policisté na Novojičínsku. 

Muži pracovali se vzduchotechnikou a spadli ze 4 metrů, vážně se zranili

Šenov u Nového Jičína – K vážnému pracovnímu úrazu dvou mužů vyjížděli záchranáři ve čtvrtek 21. listopadu v Šenově u Nového Jičína. Informaci o pádu dvou pracovníků z výšky v areálu jisté firmy převzali operátoři krajského operačního střediska Zdravotnické záchranné služby (ZZS) prostřednictvím tísňové linky krátce po osmé hodině ranní.

Problémy s jedinci či skupinkami obyvatel: Pomohou ve Fulneku kamery?

Fulnek - Poměrně bouřlivá diskuse na téma nepřizpůsobiví obyvatelé nebo na možnost příchodu dalších sociálně slabých obyvatel do Fulneku se rozhořela již na zasedání fulneckých zastupitelů letos v červnu. Tehdy směřovala kritika zastupitelů ke špatnému sociálnímu systému.

Na kopci ve Spálově bude znít rock i elektronika

Spálov – Do Spálova se určitě požene v sobotu 16. listopadu mnoho příznivců muziky. Od 17 hodin tam začne už čtvrtý ročník festivalu Na kopcu fest.

V prostorách Knurrova paláce ve Fulneku bude cukrárna

Fulnek - Využití části Knurrova domu na náměstí ve Fulneku jako cukrárny dostává reálnější podobu. Město již má zpracovaný projekt i vyčleněné peníze na realizaci.

Frenštát pod Radhoštěm: Zastávka bude až v květnu?

Frenštát pod Radhoštěm - Půl roku sem nebo tam, to už je v případě výstavby železniční zastávky jedno. Vždyť se o ní hovoří již déle než deset let.

Policisté na Pinduli kontrolovali připravenost motoristů na zimní období

Rožnov pod Radhoštěm, Frenštát pod Radhoštěm - Preventivní bezpečnostní akce, kterou dělají společně policisté z Novojičínska a Vsetínska, se na kopci Pindula mezi Frenštátem a Rožnovem, městy pod Radhoštěm, letos uskutečnila již potřetí.

AKTUALIZOVÁNO

Učitel střílel jako šílený. Použil všechny tři pistole, které měl s sebou

Ostrava - Policie na mimořádné tiskové besedě zveřejnila první detaily pondělního masakru v Raškovicích, při kterém dva lidé zemřeli a další člověk byl vážně zraněn. Potvrdila, že vrahem je jednatřicetiletý učitel, který v rodinném domě v Raškovicích zastřelil sedmnáctiletou studentku a jejího dědečka (74 let) a vážně zranil její babičku (71 let). Proč pedagog ozbrojený třemi pistolemi ráže 22, 38 a 45 mm vtrhl do rodinného domu, policie neuvedla.

Obezita školáků: Řešení hledá i obezitologická ambulance

Obezita školáků je stále závažnějším problémem. Efektivní, a hlavně snesitelnou formou řešení tohoto problému se snaží jít obezitologická ambulance dětského oddělení nemocnice v Novém Jičíně.

První obec na Novojičínsku otevřela pobočku pošty

Bernartice nad Odrou - Poštovní úřad, jehož provoz zajistí obec, otevřela v pátek 1. listopadu v Bernarticích nad Odrou. Na Novojičínsku se jedná o první obec, která se dohodla s Českou poštou v rámci programu Pošta Partner.

Frenštát čeká nečekaný výdaj. Musí odkoupit pozemky na hřbitově

Frenštát pod Radhoštěm - Nečekaný výdaj zřejmě čeká Frenštát pod Radhoštěm. Město zřejmě bude muset na městském hřbitově koupit pozemky, které mu nabídla jejich majitelka.

Útok na svobodu podnikání? Omezující vyhláška ve Frenštátě víří emoce

Frentštát pod Radhoštěm - Někdo to nazývá útokem na svobodu podnikání či dokonce omezování jistých práv, jiný se raději nechce vyjadřovat.

Město Frenštát pod Radhoštěm prý má hodně obecních bytů

Frenštát pod Radhoštěm - Zbytečně mnoho bytů má podle názorů místních zastupitelů Frenštát pod Radhoštěm. Město se bude snažit o to, aby se byty začaly prodávat.

U hotelové školy ve Frenštátě vyrostl nový sportovní areál

Frenštát pod Radhoštěm - Milovníci sportování na kvalitním povrchu si teď ve Frenštátě pod Radhoštěm přijdou na své. U tamní hotelové školy uvedli oficiálně do provozu nový sportovní areál.

AKTUALIZOVÁNO

Ze skladu firmy v Bludovicích zmizelo sedm samopalů

Nový Jičín- Bludovice – Krádeží několika kusů zbraní z areálu firmy na Novojičínsku, se zabývají v těchto dnech policisté.  

V Kopřivnici dnes Miloše Zemana čeká Prezident s plnou nádrží slivovice

Kopřivnice, Fulnek – K pomyslnému střetnutí dvou druhů státního zřízení dojde dnes alespoň na chvilku ve Fulneku. Prezidenta Miloše Zemana při jeho návštěvě tohoto města totiž přivítá Terezka, princezna z Fulneku.

První dáma Ivana Zemanová v Odrách zabodovala

Odry /EXKLUZIVNÍ REPORTÁŽ DENÍKU/ - Po prezidentských volbách řekla, že nechce být považována za první dámu státu. Po její návštěvě Oder si mnozí z tamního domova pro seniory říkají, že pokud tam nebyla dáma, pak šlo minimálně o příjemnou paní.

  • 1
  • 2

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT