Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

IVANA VITOVSKÁ

Ivana Vitovská

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

AKTUALIZOVÁNO

ČSSD má nové místopředsedy. Ze stanov nezmizí kvóty pro ženy

Jana Fialová, Jaroslav Foldyna, Martin Netolický a Roman Onderka jsou novými místopředsedy ČSSD. Dnes o tom rozhodli delegáti mimořádného 40. sjezdu sociálních demokratů. První část sjezdu, která se konala v únoru, vybrala na post předsedy strany Jana Hamáčka a jako statutárního místopředsedu Jiřího Zimolu.

AKTUALIZOVÁNO

Hamáček: ANO povýšilo zájem jednoho člověka nad zájem země

„Ukázalo se, že post premiéra je pro Andreje Babiše vším a hnutí ANO povýšilo zájem jednoho člověka nad zájem země,“ řekl v úvodu pokračování 40. mimořádného sjezdu ČSSD předseda strany Jan Hamáček. Sjezd pokračuje den poté, co zkrachovalo jednání sociální demokracie s ANO o účasti ve vládě. Straníci si zvolili své místopředsedy. 

Vězeň přezdívaný Sauron, pán Temné věže dostal 13 let za pokus o vraždu

Muž, který se loni v létě pokusil ve valdické věznici brutálně zavraždit spoluvězně, ve středu odešel od soudu s třináctiletým trestem vězení. Rozsudek přijal.

AKTUALIZOVÁNO

Předsedou ČSSD je Hamáček, zvítězil nad Zimolou. Chovanec ve vedení končí

Sociální demokraty povede v příštích měsících místopředseda sněmovny Jan Hamáček. V druhém kole porazil bývalého jihočeského hejtmana Jiřího Zimolu poměrem 272 : 224 hlasům. Rozhodli o tom delegáti 40. mimořádného sjezdu ČSSD v Hradci Králové. Zimola se stal Hamáčkovým statutárním zástupcem. Souboj o post krizového stranického manažera prohrál úřadující předseda strany Milan Chovanec, který byl vnímán jako jeden z původců mizerného volebního výsledku.

Sjezd ČSSD na Střelnici otevře projev prezidenta Zemana

Nové vedení a nový směr bude o víkendu v Hradci Králové hledat ČSSD. Chce u toho být i prezident Miloš Zeman. Může jeho projev ovlivnit volbu předsedy? Mimořádný 40. sjezd sociální demokracie, který se o víkendu koná na královéhradecké Střelnici, si vyžádal velmi slabý výsledek ČSSD v podzimních sněmovních volbách. 

Hlasovat lze i pro zesnulého náčelníka krkonošské horské služby Klepše

Adolfu Klepšovi mohou voliči posílat preferenční hlasy. Nepropadnou. Podle krajského úřadu připadnou straně, za kterou Klepš kandidoval. Přesto je to podle úředníků neobvyklá situace a poslané hlasy lze vnímat pietně či symbolicky.

Lidé obdivovali v Hradci lesní techniku i řezbáře s motorovou pilou

/FOTOGALERIE/ Letošní Den lesní techniky si v sobotu nenechalo ujít několik stovek lidí. V městských lesích Hradce Králové si mohli mimo jiné prohlédnout historické i současné stroje a nářadí, zhlédnout lesní práce, seznámit se se sokolnictvím nebo vidět lovecké psy.

V lese můžete najít hřiby dubové, kováře, ale i smrtelně jedovatou vláknici

Na víkendové procházce lesem se dobře rozhlížejte. Začaly totiž růst hřibovité houby. Houbaři by však neměli dlouho váhat: jak dlouho se budou moci těšit z pěkných úlovků, totiž záleží hlavně na počasí. A předpovědi nejsou příznivé.

AKTUALIZOVÁNO

HIV pozitivní Niky69 ohrozila desítky mužů. O nebezpečí nákazy jim neřekla

Téměř čtyři desítky mužů ohrozila žena nakažená virem HIV. Podle obžaloby s nimi měla pohlavní styk bez ochrany.

Na přestavbu nemocnice si kraj půjčí 450 milionů korun

Modernizaci Oblastní nemocnice Náchod, jejíž cena se před vysoutěžením odhaduje na 1,5 miliardy korun bez DPH, ze dvou třetin zaplatí Královéhradecký kraj, na zbytek si vezme úvěr. Odsouhlasila to rada kraje.

Mladík popřel, že by zavraždil bezdomovce. Soud mu neuvěřil

Za brutální vraždu bezdomovce udělil krajský soud Jakubu Szedelovi 15 let vězení. Mladý muž však vinu odmítá a proti verdiktu se ihned odvolal.

Babiš přeplněnou aulu zaujal, ale vysloužil si i dotazy 'na tělo'

„Evropa je ve velké krizi a je v situaci, kdy ani sama neví, co se stane," řekl ve čtvrtek studentům Univerzity Hradec Králové ministr financí a předseda hnutí ANO Andrej Babiš, který odpoledne předstoupil před zaplněnu aulu s přednáškou o zahraniční politice.

Černí pasažéři dluží za pokuty více než 30 milionů korun

Celkem 33,7 milionu korun dluží černí pasažéři na pokutách královéhradeckému dopravnímu podniku.

Dostálová je na tom stejně jako Drábová. Ze zastupitelstva neodejdu, řekla

Klára Dostálová (ANO), které hrozí, že přijde o místo královéhradecké krajské zastupitelky, bude na svém postu trvat a sama z něj neodejde. Dostálová to řekla Deníku.

Unikátní klinika čínské medicíny se otevře v roce 2019

Unikátní klinika tradiční čínské medicíny by měla být postavena do poloviny roku 2019. V úterý byl schválen plán a harmonogram výstavby, do měsíce by měla být představena architektonická vize.

Soud otevřel případ psích zabijáků. Usmrtili malého kluka

Hradecký soud řeší kauzu pětiletého chlapce, kterého zadávili psi.

Nechala zemřít novorozené dítě. Soud jí udělil patnáct let

Tajila své těhotenství, pak tajně porodila v noci na zahradě a nechala dítě v chladné zimní noci zemřít. Třicetiletá žena by za to měla strávit 15 let ve věznici s ostrahou.

Inspektoři: Třetina prodejců dušičkového zboží šidila zákazníky

Východní Čechy - Více než třetina kontrolovaných prodejců věnců, kytic, svíček a dalších věcí k výzdobě hrobů letos ve východních Čechách před Dušičkami nedodržovala zákony pro prodej tohoto zboží.

Manželé přiznali, že zneužívali a znásilňovali vlastní děti

Královéhradecko - Otřesný případ znásilňování a zneužívání dětí nyní musí řešit Krajský soud v Hradci Králové. Pachateli jsou manželé, oběťmi jejich malé děti.

Policie: Na železničních přejezdech riskují řidiči, cyklisté i chodci

Hradec Králové - Pětina lidí, které policie minulý týden kontrolovala při přejíždění nebo přecházení železničních přejezdů, porušila předpisy. Odhalila to policejní akce, která se v pátek zaměřila právě na přejezdy, kde přibývá tragických dopravních nehod.

Doprava je integrovaná. Například loni se lidé dočkali informačních systémů

Trutnovsko - Konkrétním hybatelem cestování v regionu je pro pasažéry společnost OREDO, která má v gesci integrovanou dopravu. Pozitivní krok v její činnosti mohli lidé ocenit například v loňském roce. Pomohla totiž s instalací informačních systémů na některých nádražích.

Razie na krajském úřadu trvala až do pátečního rána

Hradec Králové - Čtvrteční překvapivý policejní zásah v budovách královéhradeckého Krajského úřadu a krajského Zdravotnického holdingu zkomplikoval situaci kolem nemocnice Náchod. Termín otvírání obálek v tendru na její přestavbu v pondělí projedná rada kraje.

Policie na hradeckém hejtmanství zasahovala celou noc

Hradec Králové - Detektivové z Národní centrály proti organizovanému zločinu zasahovali na hejtmanství v Hradci Králové celou noc na dnešek. V úřadu zajišťovali dokumenty, počítače a další věci od čtvrtečního rána do dnešních 04:30, tedy zhruba 20 hodin. Policie nikoho z vedení kraje a ze zaměstnanců úřadu neobvinila ani nezadržela.

AKTUALIZOVÁNO

Policie vrazila na hejtmanství. Hledala informace o nemocnici

Hradec Králové - Policie ve čtvrtek dopoledne provedla razii na hradeckém hejtmanství a v budově krajského zdravotnického holdingu. Hledala informace o přestavbě náchodské nemocnice.

Trutnovská nemocnice si vede ekonomicky dobře

Trutnov - Roční odměny, výkonnostní příspěvek a další benefity se objevují v reklamním náboru pracovních sil i do trutnovské nemocnice.

Zotročovaný muž se rozhodl promluvit u soudu

Hradec Králové - Muž, kterého si podle obžaloby zotročil a přivedl na mizinu jeho kamarád ze školy a společník ve firmě, se v pondělí rozhodl promluvit u soudu.

Po deštích rostou hřiby, holubinky 
či ryzce. Můžete najít i vzácné satany

Východní Čechy - Díky deštivému počasí uplynulých dnů se o víkendu naděje houbařů na zajímavé úlovky zvýšily. Neplatilo to však plošně. „Například na Rychnovsku je velmi sucho a houby se tam hledají obtížně. V Železných horách, kde jsme strávili dva dny, je situace lepší, ale ne všude. Na jednom konci houby rostou a na druhém není nic," řekla včera Deníku mykoložka Tereza Tejklová.

Za velkopěstírnu padly u soudu jen podmínky

Klášterec nad Orlicí - Za velkovýrobu drog hrozilo manželům Kočířovým až dvanáctileté vězení. V pondělí však od krajského soudu odešli jen s podmíněným trestem.

Martin Hanousek: 'Chceme být štikou mezi sumci'

Královéhradecko /ROZHOVOR/ - Poslední průzkum krajských volebních preferencí přinesl seskupení Strany zelených a České pirátské strany 5,3 procenta hlasů a šanci dostat se do krajského zastupitelstva.

Březen: Na silnicích v regionu zemřelo šest lidí

Východní Čechy - Dopravní nehody si v březnu na východočeských silnicích vyžádaly šest obětí na životech. Vyplývá to z předběžných policejních statistik.

Chybí lékaři a sestry. Situace se může zhoršit

Královéhradeckému kraji v budoucnu hrozí nedostatek lékařů, sester a dalšího zdravotnického personálu. Kraj proto hledá cestu, jak  kvalifikované pracovníky udržet a současně vychovat nové. Podobné problémy řeší i Pardubický kraj.

Peníze na novou kliniku čínské medicíny dá společnost CEFC

Nová budova kliniky čínské medicíny, která má vyrůst ve Fakultní nemocnici v Hradci Králové, už nabývá konkrétních obrysů.

Stavba roku: V soutěži zvítězilo okno do vesmíru

Přes výhrady poroty uspěla v architektonické soutěži také zrekonstruovaná cihelna ve Svobodných Dvorech.

Ambulance využije čínskou i západní medicínu

Pro pacienty, kteří chtějí vyzkoušet účinky tradiční čínské medicíny, se už za několik dní otevře v hradecké fakultní nemocnici ambulance zaměřená na tento způsob léčby.

Ambulance využije čínskou i západní medicínu

Hradec Králové - Pro pacienty, kteří chtějí vyzkoušet účinky tradiční čínské medicíny, se už za několik dní otevře v hradecké fakultní nemocnici ambulance zaměřená na tento způsob léčby.

Obraz Alfonse Muchy Nero pozoruje hořící Řím bude zapůjčen do Německa

Hradec Králové - Obraz Alfonse Muchy Nero pozoruje hořící Řím ze sbírek Galerie moderního umění v Hradci Králové poputuje do Německa.

V Lubawce byla podepsána deklarace o R11

Hradec Králové, Lubawka - V polské Lubawce byla v pátek 26. června podepsána Deklarace o spolupráci v rámci rychlého zahájení výstavby dálnice S3/R11 v úseku Bolków - Lubawka - Královec - Jaroměř.

Uprchlý vyděrač byl eskortován z Irska

Hradec Králové - Případ vyděrače, který uprchl před spravedlností a chtěl se ztratit v Irsku, byl uzavřen. Muž byl v pátek eskortován z Dublinu do Prahy, kde si ho převzali královéhradečtí policisté.

Stromy kvetou více. Nánosy pylu budí u alergiků obavy

Pylu letos oproti jiným rokům výrazně přibylo. Je těžké si toho nevšimnout, protože žluté nánosy jsou téměř všude. Podle odborníků dvě teplé zimy po sobě zvýšily energetické zásoby dřevin, a ty mají mnohem více květů než obvykle. Nejvíce je to znát v lesích a parcích, kde letos abnormálně kvetly smrky.

AKTUALIZOVÁNO

Nečesaný: Nejvyšší soud zrušil jeho trest a pustil ho z vězení

Hradec Králové, Brno /VIDEO/ - V případu Lukáše Nečesaného (23), který byl odsouzen ke třináctiletému vězení za pokus o vraždu kadeřnice v Hořicích, ve středu Nejvyšší soud zrušil rozsudek pro nedostatek důkazů a mladíka až do vynesení nového rozsudku propustil z vězení. Případ tak bude už potřetí projednávat Krajský soud v Hradci Králové. Nečesaný u soudu vždy tvrdil, že je nevinný.

Tématem konference ISSS je také kybernetická bezpečnost

Hradec Králové - Kybernetická bezpečnost, elektronizace zdravotnictví či nové technologie a trendy jsou mezi tématy dvoudenní konference Internet ve státní správě a samosprávě, která v pondělí dopoledne začala v královéhradeckém kongresovém centru Aldis.

Rodina ze Slovenska zotročila nejméně deset bezdomovců, hrozí ji až 12 let

Hradec Králové - Policisté dokončili vyšetřování případu novodobého otrokářství, z něhož je podezřelá slovenská rodina. Ženu (49) a dva muže (29 a 50) loni v květnu zadržela zásahová jednotka na Jičínsku. Podle policistů si zotročili nejméně  deset bezdomovců.

Při soutěži na táboře utonul chlapec, vedoucí dnes soud zprostil obžaloby

Chrudim - Dva táboroví vedoucí, jimž v přehradě Seč utonul 17letý chlapec, byli zproštěni obžaloby.

Dostal doživotí, vraždu popírá. Vyslyší jeho verzi vrchní soud?

Vysoké Mýto - Další soudný den čeká Pavla Pekára, muže odsouzeného Krajským soudem v Hradci Králové k doživotí. Vrchní soud v Praze by totiž měl rozhodnout, zda vyslyší jeho verzi případu, v němž je muž ve vězení za brutální vraždu své přítelkyně.

Kraj připravil pro cyklisty balíček se šesti cyklomapami

Hradec Králové - Královéhradecký kraj vydal pro příznivce cykloturistiky balíček šesti cyklomap. Mapy budou k dispozici v informačních centrech kraje. Kraj je o víkendu představil na veletrhu Infotour a cykloturistika.

Zima byla opět mírná, ale cestáře vyjde dráž než loňská

Východní Čechy - Letošní zima  bude nejspíš stát silničáře díky svému mírnému průběhu opět méně než v minulých letech. Oproti loňské, skutečně výjimečně teplé zimě, kdy v nižších polohách prakticky  nenapadl žádný sníh, však cestáři měli práce přece jen o něco více.

Dvě hodiny bili a kopali bezdomovce a to kvůli pouhým třem stovkám

Pardubice - Krajský soud v pondělí poslal na 16 a 17 let do vězení dva muže bez domova, kteří loni oloupili a zavraždili jiného bezdomovce

Tvrdil seniorovi, že mu nese výslužku. Připravil ho o čtyřicet tisíc korun

Hradec Králové - Policisté zaznamenali další případ zloděje, který tvrdil seniorům, že jim veze výslužku ze zabijačky, a pak využil jejich nepozornosti a okradl je. Tentokrát přišel starší muž z Hradce Králové o 40 tisíc korun a o hrnec.

Epidemiologové: Trestáním odpíračů očkování stát ničeho nedosáhne

Rodičům, kteří nezajistí dětem povinné očkování, i nadále hrozí vysoké sankce. Rozhodl o tom Ústavní soud. Dotkne se to také rodičů ve východních Čechách.

Epidemiologové: Trestáním odpíračů očkování stát ničeho nedosáhne

Východní Čechy - Rodičům, kteří nezajistí dětem povinné očkování, i nadále hrozí vysoké sankce. Rozhodl o tom včera Ústavní soud. Dotkne se to také rodičů ve východních Čechách.

  • 1
  • 2

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT