Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

IVETA PIKNOVÁ

Iveta Piknová / Ústecký deník

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Bývalý ředitel Aera Šimek: Do dvou let vyrobíme čtyři letadla měsíčně

Ústí nad Labem - /ROZHOVOR, GALERIE/ Vyrábí se ručně a má nižší provozní náklady než automobil. Dvoumístný ultralehký letoun QUALT 200 L je vůbec prvním letadlem vyráběným v Ústí nad Labem i celém Ústeckém kraji. Novinku přináší Ladislav Šimek, bývalý prezident výrobce letadel Aero Vodochody. Jeho první stroj poprvé vzlétne příští rok v dubnu. Do dvou let chce vyrábět tři až čtyři letadla měsíčně.

Bývalý šéf Aera Vodochody: Do dvou let vyrobíme čtyři letadla měsíčně

Ústí nad Labem /ROZHOVOR, GALERIE/ - Vyrábí se ručně a má nižší provozní náklady než automobil. Dvoumístný ultralehký letoun QUALT 200 L je vůbec prvním letadlem vyráběným v Ústí nad Labem i celém Ústeckém kraji. Novinku přináší Ladislav Šimek, bývalý prezident výrobce letadel Aero Vodochody. Jeho první stroj poprvé vzlétne příští rok v dubnu. Do dvou let chce vyrábět tři až čtyři letadla měsíčně.

AKTUALIZOVÁNO

OBRAZEM: Tři sta tun most na dálnici D8 unesl

Prackovice - Řidiči už se mohou chystat. Poslední úsek dálnice D8 přes České středohoří je podle mluvčího Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Jana Rýdla připraven k otevření. Estakáda u Prackovic dnes prošla zátěžovou zkouškou. „Most bude bezpečný stejně jako celý úsek dálnice," slibuje Rýdl.

Osm profi zápasů, osm výher. Boxerka Sedláčková: Porážku bych nepřežila

Ústí nad Labem /ROZHOVOR/ - V profesionálním boxerském ringu stála osmkrát a ani jednou neprohrála. Další velký zápas ji čeká 22. října v Karlových Varech. V něm chce Lucie Sedláčková obhájit titul mistryně Evropy WBO v pérové váze.

Vláda ohrožuje vznik dvou tisíc nových pracovních míst v Ústeckém kraji

Severní Čechy – Představenstvo Krajské hospodářské komory Ústeckého kraje na svém ústeckém zasedání vyjádřilo nespokojenost 
s rozhodnutím vlády České republiky nezařadit dostavbu silnice D7 mezi prioritní stavby, které mohou od Evropské unie získat výjimku z důvodu starého dokumentu EIA.

Senátorem za Mostecko chce být olympijský vítěz ve vzpírání Ota Zaremba

Most - Olympijský vítěz ve vzpírání Ota Zaremba je společným kandidátem dělnické strany a národních socialistů ve volbách do Senátu ve volebním obvodě Most. 

Muži si užívají mama hotel až do třicítky

Neschopnost odpoutat se od rodičů ale může podle psychologů způsobit problémy v partnerském životě.

Obezita trápí spíš muže. Zatočí s ní aplikace v mobilu

Sportovní aplikace v chytrých telefonech za vás počítají spálené kalorie, ukládají statistiky o vašem pohybu nebo ukazují, jak cvičit

Hurá na kolo! Vychází nový průvodce po Labské stezce

Připravte se na cyklistickou sezonu už teď a pořiďte si oficiálního průvodce po Labské stezce. Jeho nejnovější verze pro letošní rok právě vyšla.

Investoři dají v Ústeckém kraji práci 1 575 lidem

Ústecký kraj – Investice za sedm miliard korun zamířily loni do Ústeckého kraje. Postupně díky nim vznikne 1 575 nových pracovních míst, hlavně v závodech automobilového a kovodělného průmyslu. Investice ve všech českých regionech sjednává vládní agentura CzechInvest. V roce 2014 do Ústeckého kraje díky jihokorejské společnosti Nexen přinesla skoro o 24 miliard korun víc.

Rakovina dětem ukradne i dva roky života

Onkologické onemocnění je v Česku ročně diagnostikováno u 350 dětí. V Libereckém kraji 32 z nich pomáhá nadace Dobrý anděl.

Život v Libereckém kraji? Elita České republiky

Kraj vyniká nejčistším vzduchem a množstvím zeleně, chybí ale místa v domovech pro seniory.

Unikátní betlémy v životní velikosti uvidíte jen na severu

Nově nasvícený betlém v Rumburku nabídne do února hned tři různé scény. Železný Brod a Česká Lípa lákají na skleněné betlémy.

Klíšťata se chystají na zimu. Přesto v lese opatrně

Hygienici v Libereckém kraji zatím evidují 7 případů encefalitidy. Jak se vyhnout místům s nakaženými klíšťaty, napovídá nová mapa

AKTUALIZOVÁNO

Limity těžby na lomu Bílina padly, u ČSA platí

Ústecký kraj – Limity těžby hnědého uhlí na lomu Bílina definitivně padly. V pondělí před polednem o tom rozhodla vláda na svém výjezdním zasedání v Ústeckém kraji.

Vláda přijede na jednání do Ústeckého kraje vlakem. Horníci plánují demonstraci

Ústecký kraj – Vláda premiéra Bohuslava Sobotky přijede v pondělí 19. října jednat do Ústí nad Labem. Na programu jsou témata týkající se Ústeckého kraje, ale i ostatní státní agenda. Na pět set horníků a stovka lidí za Stranu zelených na pondělí plánuje demonstraci.

Zateplení nemá skoro polovina domků na severu Čech

Na severu Čech stojí nejstarší rodinné domy v republice. Teplo z nich uniká hlavně okny. Dotace na zateplení se otevřou zas na podzim.

Nenáviděná domácí práce? Žehlení, tvrdí ženy

Vybavení spotřebiči v posledních pěti letech stagnuje. Češi si ale věří: 77 % je přesvědčeno, že domácí práce by zvládli i bez nich.

Vláda pomůže kraji s demolicí vybydlených domů

Ústecký kraj – Peníze na demolici vybydlených domů v sociálně vyloučených lokalitách by obce v Ústeckém kraji mohly získat od státu nebo z evropských dotací.

Zuby trápí polovinu psů. Pozor na zápach z tlamy

Majitelé by svým mazlíčkům měli čistit zuby každý den po nakrmení. K ukládání zubního kamene jsou náchylnější menší plemena.

Borelióza: Letos se nakazilo už 55 lidí v kraji

Severní Čechy - Od ledna do konce června hygienici zaznamenali také jeden případ klíšťové encefalitidy. Nemocný je z Českolipska.

Češi tloustnou. Nadbytečná kila má každý druhý

Přibývá i obézních dětí. Na vině je nedostatek pohybu a tučná strava. Pojišťovny ale hlásí rekordní zájem o příspěvky na cvičení

Krušné hory protíná 600 kilometrů cyklotras

Na cyklostezkách v kraji už je rušno. Labská stezka bude mít nové značení i povrch. Další úseky trasy podél Ohře jsou v přípravě.

Kempy v Libereckém kraji hlásí otevřeno. S rezervací neotálejte

Letošní sezonu zahájily kempy v Libereckém kraji na začátku května. Většina chatek ve známých letoviscích je už zamluvená.

Turistické vlaky vyjedou i letos. Ale bez stálého řádu

Oblíbené turistické železniční linky se připravují na další sezónu. Ani letos ale nebudou jezdit podle pravidelného jízdního řádu, jak Ústecký kraj původně plánoval. Kraj však na jejich provoz přispěje.

V těžebnách vyrostou naučné stezky. Jedna bude u Litvínova

Šest míst v Ústeckém kraji, která dříve sloužila k těžbě, se promění v naučné stezky. Ale ne tak ledajaké. Turisty po nich nebudou provázet nudné informační tabule, ale malé zelené cedulky s QR kódy. Ty stačí vyfotit fotoaparátem v mobilním telefonu a na displeji se okamžitě objeví spousta zajímavostí, fotografií, ale i videí a zvuků.

Nexen koupí církevní pozemky v Trianglu

Žatecko – Církevní pozemky v průmyslové zóně Triangle u Žatce prodá Ústecký kraj korejskému výrobci pneumatik Nexen.

Ministr Mládek posouvá termín rozhodnutí o limitech, horníci opět protestovali

Ústecký kraj, Mostecko – O prolomení limitů těžby hnědého uhlí vláda rozhodne nejdříve v červenci. Při pondělním jednání krajského zastupitelstva to řekl ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek. Sám doufá, že limity padnou minimálně na dole Bílina.

Lidé s rakovinou se letos dočkají kvalitnější léčby. Usnadní ji nový urychlovač

V ústecké Masarykově nemocnici finišuje rekonstrukce onkologického centra, do kterého dojíždí i pacienti z okolních okresů včetně Mostecka. Bude jim sloužit nový lineární urychlovač určený k ozařování zhoubných nádorů. Jeden dostane i nemocnice v Chomutově.

Česká firma postaví v průmyslové zóně Triangle betonárnu

Žatec, Most – Průmyslová zóna Triangle mezi Mostem a Žatcem se rozroste o nového investora. Česká firma, jejíž jméno nechce Ústecký kraj před podpisem smlouvy o pronájmu pozemku zveřejnit, tam postaví závod na výrobu betonu. Už v příštím roce by v továrně mělo vzniknout šest nových pracovních míst.

Sanace sesunutého svahu na D8 by mohla být hotová v polovině roku

Dobkovičky – Místo dubna až v polovině roku. Kompletní odstranění zeminy, odvodnění a zajištění svahu, který v červnu 2013 zasypal část rozestavěné dálnice D8 u Dobkoviček na Litoměřicku, se protáhne přinejmenším o dva měsíce oproti původnímu plánu. Termín dokončení úseku D8 ale zatím zůstává stejný. Řidiči by na dálnici mohli vyjet na konci roku 2016.

K jaké pojišťovně patří novorozenec? Dědí ji po matce

Ženy, které budou v prosinci rodit a současně letos požádaly o změnu zdravotní pojišťovny, by si měly dát pozor. Od 1. ledna sice budou patřit k nové pojišťovně, jejich miminko však bude registrované stále u té staré. „Při narození dítěte zákon neumožňuje uplatnit právo na výběr zdravotní pojišťovny. Dnem narození se dítě stává klientem té pojišťovny, u které je pojištěna jeho matka v den porodu," vysvětlil mluvčí VZP Oldřich Tichý.

Nemocné dítě rodinu vyčerpává hlavně finančně

Už jen měsíční péče o nemocné dítě by pro 71 procent domácností v Ústeckém kraji znamenala citelný zásah do rodinného rozpočtu.

Bude další práce. Španělský investor Gonvarri vstoupil do Trianglu

Žatec, Most – Španělský investor Gonvarri Corporación Financiera definitivně stvrdil svůj vstup do průmyslové zóny Triangle mezi Žatcem a Mostem. Zástupce firmy podepsal v pátek rezervační smlouvu na pozemek o velikosti 7,64 hektarů. V příštím roce na něm vyroste továrna na laserové vyřezávání komponentů z ocelových pásů určených pro automobilový průmysl. Práci tam do tří let najde až 125 lidí.

Očkování proti chřipce: Máte nejvyšší čas

Injekce před chřipkou ochrání až devadesát procent lidí. Na vakcínu přispívají všechny zdravotní pojišťovny, senioři ji mají zdarma

Václav Klaus studentům v Ústí: Komunismus se rozpadl, nebyl poražen

Ústí nad Labem – Jak se nám žije 25 let od pádu komunismu? To bylo hlavní téma přednášky bývalého prezidenta republiky Václava Klause, který ve středu odpoledne navštívil Univerzitu J. E. Purkyně v Ústí nad Labem. „Troufám si tvrdit, že komunismus nebyl poražen, ale že se samovolně rozpadl. Změna režimu proběhla rychle, klidně a nenásilně. Byla to směsice spontánnosti a cílené snahy," zdůraznil Václav Klaus jednu z hlavních tezí své řeči.

Turisty v Ústeckém kraji loni nejvíce lákal Památník v Terezíně

Nejnavštěvovanějším místem v Ústeckém kraji byl loni Památník v Terezíně. Přijelo se na něj podívat 215 tisíc lidí. Na druhém místě s necelými 210 tisíci návštěvníky skončil chomutovský zoopark.

Na očkování proti rakovině přispívá pojišťovna i chlapcům

Až dva tisíce korun mohou nyní ušetřit rodiče, kteří své syny nechají očkovat proti rakovině.

V zóně Triangle vyroste městečko pro zaměstnance. S ubytovnou i jídelnou

Most, Žatec – Nové zázemí pro dělníky a řidiče kamionů vyroste v průmyslové zóně Triangle na Žatecku. Zastupitelstvo Ústeckého kraje ve středu schválilo nákup sestavy mobilních buněk od společnosti ČEZ. Ten je kraji nabídl za jedno procento pořizovací ceny, což je necelých 738 tisíc korun.

Lékaři umí zachránit uzlíček vážící pouhých 360 gramů

Neuvěřitelných 360 gramů. Tak málo vážila Kornelka, když přišla na svět. Rodičům Mládenkovým z České Lípy se narodila předčasně v 26. týdnu těhotenství. Neměla ještě zcela vyvinuté plíce, trávicí soustavu ani imunitu. Lékařům dalo práci udržet ji naživu, nakonec z ní ale vyrostla holčička, která rodičům dělá velkou radost.

Poslední chvíle onkologickým pacientům usnadní mobilní hospic

Těžce nemocní pacienti s rakovinou budou moci prožít své poslední chvíle důstojně a v rodinném kruhu. Masarykova nemocnice v Ústí nad Labem totiž od 1. září zavedla rozšířenou službu mobilního hospice. Ve zkušebním provozu domácí hospic fungoval od loňského října. Určený je zatím hlavně pro pacienty z okresu Ústí nad Labem.

Oblíbené turistické vlaky vyjedou i za rok

Historickými vláčky by se turisté v Ústeckém kraji mohli prohánět i příští rok. Kraj se chystá více podporovat železniční tratě, na kterých už nejezdí běžné osobní vlaky ale jen sezonní turistické vlaky.

Senioři mění životní styl. Penzi berou v cizině

Severní Čechy - Podívejte se, kde všude se usadili čeští důchodci. Konzervativní žijí v blízkém Německu, odvážnější přesídlili do Indie i Peru.

Do průmyslové zóny Triangle na Žatecku míří španělský investor

Žatec, Ústecký kraj - Španělská firma bude u Žatce vyrábět kovové komponenty pro automobily.

Dětské diabetiky čeká lepší léčba

Děti s cukrovkou dostanou sedmkrát více senzorů pro sledování hladiny cukru v krvi. Díky moderním přístrojům mohou lékaři sledovat měnící se úroveň cukru i během dne.

I kravín má historický význam

Ústí nad Labem - Historik Martin Zubík vydal knihu o průkopníkovi moderní zemědělské architektury u nás.

Ústecký Majáles: Adrenalin i hudební nářez

Ústí nad Labem - Hlavní hvězdou budou Tata Bojs, připravena je lukostřelba i obří trampolína.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT