Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

IVO CHRÁSTECKÝ

Ivo Chrástecký

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Ústecká otorinolaryngologie láká na robota, moderní postupy i chrápání

Patří k předním českým zdravotnickým pracovištím tohoto zaměření v ČR. V několika ohledech je známé i za jejími hranicemi. Oddělení ORL a chirurgie hlavy a krku Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem se přesto potýká s nedostatkem lékařů a zdravotních sester.

Cyklojízda podél významných evropských řek startuje v Drážďanech

Cykloturisté od 18. května projedou i přes Děčín, Ústí nad Labem a Litoměřice a skončí 24. května v rakouském Linci, na břehu Dunaje.

Mladí designéři odstartují přehlídku v Miláně

Společný projekt tří ateliérů Fakulty umění a designu UJEP v Ústí nad Labem nese název „Unplugged: Připraveni na katastrofu".

V Ústeckém kraji zahájí turistickou sezonu

Řadu novinek letos přichystali pro turisty v Ústeckém kraji.

Rok velkých výročí v Dolním Poohří

Turistická sezona v regionu Dolního Poohří se v letošním roce ponese ve znamení oslav 1210 let od první písemné zmínky o řece Ohři.

Rok 2015 je pro národní parky České a Saské Švýcarsko jubilejním rokem

České Švýcarsko slaví 15. výročí svého vzniku, Saské Švýcarsko pak čtvrtstoletí existence. Národní park České Švýcarsko byl vyhlášen k 1. lednu 2000, o dekádu starší národní park Saské Švýcarsko si na své narozeninové datum ještě počká, vznikl k 12. září roku 1990.

Zima v Krušných horách nabízí celou řadu možností

Sníh, který se během právě probíhající zimy ve městech sotva udrží, mají pro zájemce o zimní sporty horská střediska v Krušných horách.

V Českém Švýcarsku chystají festival o cestování

Destinační agentura České Švýcarsko, respektive Dům Českého Švýcarska v Krásné Lípě, má na nadcházející týdny pro své návštěvníky připravenou kromě stálé interaktivní expozice celou řadu akcí.

Mapa úspěchů: Využil jsem jedinečnou příležitost, říká Aleš Graf

Ústí nad Labem /ROZHOVOR/ – Podnikat začal v roce 1990, následně založil první firmu ze skupiny Centropol. Dnes je Centropol Energy, a. s., jehož je Aleš Graf jediným majitelem, ředitelem a předsedou představenstva, 69. nejúspěšnější firmou v ČR podle prestižního žebříčku Czech Top 100.

Aleš Graf: Využil jsem jedinečnou příležitost

Severní Čechy /ROZHOVOR/ - Majitel Centropol Energy, jednoho z největších alternativních dodavatelů energií v Česku, je mezi osobnostmi v projektu Mapa úspěchu.

Trasy na české a německé straně Krušných hor se propojily

Krušné hory stále překvapují na české i německé straně romantickou krajinou s malebnými scenériemi horské přírody.

Dolní Poohří na sklonku léta nabídne spoustu akcí

Fotografická soutěž pokračuje do 20. září. Poslední víkend v měsíci se na Lounsku sejdou milovníci plachtění, uvidí i předválečné kousky.

Březenský drak je atrakcí. Okouknout ho jezdí lidé z celé republiky

Sobotní výpravy za Severusem začínají na vrátnici Severočeských dolů v Březně u Chomutova. Děti dostanou na památku dárek.

Po Českém středohoří se v létě můžete i svézt

Léto ještě zdaleka nekončí, a tak pro poznávání regionu Českého středohoří mohou turisté využívat veskrze sezonní dopravní prostředky. Jaké mají možnosti, se dozvědí na internetových stránkách Destinační agentury České středohoří, o.p.s. Ta má na starosti koordinaci cestovního ruchu v oblasti.

Vodní hrad v Budyni ožije bitvou z 15. století

Letos se opět v Budyni na jeden den vrátí atmosféra bouřlivých Burgundských válek, které mezi lety 1474 - 1476 pustošily kraje na západní hranici Spříseženstva (dnešní Švýcarsko).

Z Českého do Saského Švýcarska? Od léta i po železnici!

Po více než století bude obnovena trať Dolní Poustevna - Sebnitz - Bad Schandau - Děčín, Dráha národního parku Českosaské Švýcarsko.

Udělal jsem správnou věc, tvrdil až do svého konce Gavrilo Princip

Terezín - Byl hodně mladý, když se zapsal do historie. A mladý z tohoto světa odešel. Stal se nejstřeženějším vězněm v letech první světové války. To jeho čin se stal záminkou pro vypuknutí do té doby největšího a nejkrvavějšího konfliktu mezi tehdejšími mocnostmi. Gavrilo Princip 28. června 2014 výstřely z pistole připravil v bosenském Sarajevu o život následníka rakousko-uherského trůnu Františka Ferdinanda d´Este a jeho choť Žofii Chotkovou.

V Českém středohoří se soustředí na Labskou stezku

Na realizaci projektu Labská stezka v Ústeckém kraji se v letošní turistické sezoně zaměří Destinační agentura České středohoří, o.p.s., jedna ze čtyř agentur, které vznikly s podporou Ústeckého kraje v rámci projektu Brána do Čech.

Chcete-li vidět, jak se pracuje dole v dole, nemusíte sfárat

Podkrušnohorské technické muzeum v areálu bývalého hlubinného dolu Julius III rozšířilo expozici. Nově ukazuje metodu stěnování.

Top české grafiky druhé poloviny šedesátých let budou k vidění v Kadani

Kadaň /FOTOGALERIE/ - Vystavovaná díla Jana Koblasy, Jiřího Balcara a Zdeňka Chotěnovského vznikala v době, která byla pro výtvarné umění velmi podnětná.

Značku Regionální výrobek Českosaského Švýcarska má 26 produktů

Českosaské Švýcarsko - Nejen přírodní krásy dnes dělají jméno turisticky atraktivnímu přeshraničnímu regionu Českosaské Švýcarsko.

Které projekty zaměřené na recyklaci a sběr elektra letos uspějí?

Ústecký kraj - Nezisková organizace vyhlásila již sedmý ročník grantového řízení Fondu Asekol. Žádosti o finanční příspěvek lze podávat do 31. března 2014. 

V Čechách roste podpora pro uznání práv gayů a leseb

Severní Čechy - Výsledky nejnovějšího průzkumu veřejného mínění ukazují, že více než polovina české společnosti podporuje sňatky párů stejného pohlaví.

Kde bral Karel May inspiraci pro své romány?

Ústí nad Labem /FOTOGALERIE/ - O tom, že v životě slavného spisovatele Ústí nad Labem nehrálo epizodní roli, vás přesvědčí výstava v tamním městském muzeu.

OBRAZEM: Ústečan fotil na kyjevském Majdanu revoluci

To, co sleduje dnes prostřednictvím největších agentur a renomovaných televizních stanic celý svět, zažil vysokoškolský učitel na vlastní kůži.

Objevte aktivní region podél řeky Nisy

Na obou stranách státní hranice je díky česko-německé spolupráci živo. Spousta míst a památek by neměla uniknout vaší pozornosti.

Objevte aktivní region podél řeky Nisy

Severní Čechy - Na obou stranách státní hranice je díky česko-německé spolupráci živo. Spousta míst a památek by neměla uniknout vaší pozornosti.

Do přírody se vrátí zubři. Odborníci je vypustí ve vojenských prostorech

Severní Čechy, České Budějovice - Jen o vlásek uniklo naprostému vyhubení největší zvíře evropského kontinentu zubr. Po první světové válce byly vyhubeny poslední dvě populace ve volné přírodě a druh nadobro nezmizel jen díky záchrannému programu.

Sněhuláci pro Afriku pomáhají podruhé, tentokrát v celé republice

Česká republika, severní Čechy - Sněhuláci pro Afriku. V loňském roce se tato charitativní akce konala poprvé a zapojilo se do ní 13 škol ze severomoravské metropole, části Ostrava-Město a s nimi 1500 žáků, učitelů a dětí. Postavilo se 700 sněhuláků a vybralo kolem 28 tisíc korun.

Krušné hory dostaly 3D mapu a čekají na sníh

Tohle není Zima! Co jiného si nejspíš říkají návštěvníci našich hor, těch v Ústeckém kraji nevyjímaje? Teploty vysoko nad nulou zatím hatí plány provozovatelů středisek zimních sportů, ale jak oni, tak natěšení lyžaři, snowboardisté a hlavně běžkaři věří, že se počasí v dohledné době změní…

Dobrovolnictví má člověk v sobě, říká Petr Macák

Louny - Petr Macák z lounské pobočky T-Mobile se stal Dobrovolníkem roku 2013. „Snažím se být užitečný v terénu," říká o svém dlouholetém působení ve dvou organizacích.

Autorka hraček Kudrlová: Originálními dělají zvířátka i pecky a příběhy

Ústí nad Labem /ROZHOVOR/ - Autorka hraček, vítězka soutěže pro začínající podnikatele Rozjezdy Ústečanka Pavla Hazuchová Kudrlová, měla před Vánocemi napilno.

Dnes dráteníci nejen opravují hrnce, ale také tvoří umělecká dílka

Dráteník. Člověk, který drátem opravuje keramické hrnce. Ale pozor, takový pohled na jedno z historických řemesel už dávno neplatí. Dnes jde totiž hlavně o umění. Svou zručnost novodobí dráteníci propůjčují tvorbě nejrůznějších ozdob a šperků, ale umějí ztvárnit třeba sportovní vůz!

EXKLUZIVNĚ

Ski areály v Krušných horách čekají na sníh. Pro novou sezonou přinášejí novinky

Střediska v Krušných horách jsou na lyžaře připravena. V nejvýchodnějším areálu Krušných hor je překvapí nová dvousedačková lanovka… Nezdá se to, nezdá, ale počasí na horách může připravit podmínky pro provozování zimních sportů během několika dní. A tak není jistě od věci se podívat, s čím největší lyžařská střediska v regionu přicházejí a jaké novinky na jejich návštěvníky čekají.

Observatoř na Milešovce se na dva dny otevře veřejnosti

Milešovka - Jistě ne náhodou vznikla před více než stoletím na vrcholu nejvyššího kopce Českého středohoří meteorologická observatoř. Vždyť Milešovce se od nepaměti říká také Hromová hora. A jezuita a český literát druhé poloviny 17. století Bohuslav Balbín ve svém popisu Milešovky neopomněl poznamenat, že „Milešovka prorokuje počasí".

EXKLUZIVNĚ

Fenomén Igráček míří na sever Čech, do Žatce

V Regionálním muzeu K. A. Polánka v Žatci si jej užijí návštěvníci od 31. října. Výstava představí historii i současné novinky a trendy. Jednoduchá figurka s nepřeberným množstvím jejích variant. To je Igráček, česká hračka, která se po letech vrátila a znovu těší spoustu dětí. Figurka je i v hlavní roli putovní výstavy, která bude zanedlouho zahájena v Žatci. Jejím návštěvníkům se představí společně s ostatními zajímavostmi, kterými je celý vývoj a historie Igráčka opředen.

Severní Čechy mají druhého vítěze v soutěži Strom roku

Severní Čechy - Dub, který zachránil dva lidské životy, se stal Stromem roku 2013. Roste ve Višňové na Liberecku a při povodních v roce 2010 kmenem zastavil naplavený materiál valící se na dům staršího páru. Místní mu říkají Dub ochránce.

Město pro byznys v Ústeckém kraji? Podbořany

Ústí nad Labem - Radnice s podnikateli na jedné lodi. To není utopie! Naplňování hesla, které patří soutěži Město pro byznys, jde těm nejlepším, kteří byli vyhlášeni už pošesté také v Ústeckém kraji.

CzechTourism přichází se soutěží o nejlepší české DestinaCZe

Severní Čechy - Česká republika je zemí s jedinečnou přírodou, bohatou historií a kulturou, ale také vynikající kuchyní a skvělou atmosférou. Každý cestovatel si může vybrat z nepřeberné nabídky zajímavých míst.

Destinace Dolní Poohří nabízí návštěvníkům nové i-centrum

Dolní Poohří - Návštěvnická sezona památek se sice blíží ke svému závěru, ale je tu stále ještě jeden měsíc pro naplánování výletů. Například do Dolního Poohří, kde na vlně řeky Ohře zažijete i poznáte nevídané.

Pomozte malému Ondrovi, trpící dětskou obrnou, k operaci Ulzibat

Litoměřice, Chotiměř- Pomoci získat finanční prostředky na operaci pro postiženého Ondru Kotyka z Chotiměři můžete i vy.

Strom roku 2013 může být ze severních Čech

Severní Čechy - Hlasovat v celostátní anketě třeba pro lípu v Krupce - Unčíně na Teplicku a dub z Višňové na Liberecku můžete až do 10. října.

Jak si naladit mozek na optimální frekvenci?

Nejnovější technologie zkoumající lidský mozek odhalí i ty, kdo neumějí vypnout a trpí takzvaným manažerským syndromem.

Bytové družstvo Krušnohor vyhlašuje boj graffiti

Severní Čechy - Nové fasády, ale také kabiny výtahů, stěny společných prostor domů, jako jsou chodby, schodiště, sklepy, omítky suterénních prostor, vchodové dveře. Tady všude nechávají ve městech svůj podpis „výrobci" nelegálních graffiti a sprejeři. Čím větší vlastník, tím větší problém a náklady spojené s odstraňováním škod.

Cínovecká rašeliniště? Svou funkci plní dobře

Cínovec /FOTOGALERIE/ - V okolí Cínovce v Krušných horách na Teplicku zůstane zachován původní ráz krajiny s výskytem původních druhů rostlin a živočichů. Mezi ně patří například masožravá rosnatka okrouhlolistá a vzácný tetřívek obecný.

Komfort na severočeských cyklostezkách se opět o něco zvýší

Severní Čechy - Čtyři projekty, dva v Ústeckém a dva v Libereckém kraji, totiž získaly v letošním roce podporu Nadace Partnerství a Nadace České spořitelny. Celkem se takto dočká v celé České republice grantu 14 projektů na stezkách Greenways. Nadace mezi ně rozdělí 600 tisíc Kč.

Přírodní rezervace Blšanský chlum mění svou podobu

Lounsko - Ekologové dokončili entomologický monitoring přírodní rezervace Blšanský chlum. V lokalitě se vyskytuje velký počet vzácných teplomilných druhů rostlin a živočichů. Na jejich záchranu občanské sdružení Daphne ČR Institut aplikované ekologie v rezervaci realizuje pastvu koz a ovcí, která zamezuje opětovnému bujení náletových dřevin.

Labská stezka je na území kraje sjízdná téměř celá

Ústecký kraj - Škody po povodních se zatím sčítají, nejvíc jich bude na nedostavěných úsecích mezi Ústím nad Labem a Děčínem.

Navštivte Litoměřice a poznejte, jak to vypadalo v proslulém dolu Richard

Litoměřice - Město Litoměřice zpřístupnilo v podzemí pod radnicí tento měsíc unikátní expozici s názvem Důl Richard v proměnách času.

Za odevzdané spotřebiče by lidé mohli svítit den a půl zdarma

Ústecký kraj - Jeden a půl dne by mohli svítit zdarma lidé z Ústeckého kraje. Vyplývá to z environmentálního vyúčtování, které dokazuje přímý a pozitivní dopad ekologického třídění na životní prostředí.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT