Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

IVO CHRÁSTECKÝ

Ivo Chrástecký

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Ústecká otorinolaryngologie láká na robota, moderní postupy i chrápání

Patří k předním českým zdravotnickým pracovištím tohoto zaměření v ČR. V několika ohledech je známé i za jejími hranicemi. Oddělení ORL a chirurgie hlavy a krku Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem se přesto potýká s nedostatkem lékařů a zdravotních sester.

Cyklojízda podél významných evropských řek startuje v Drážďanech

Cykloturisté od 18. května projedou i přes Děčín, Ústí nad Labem a Litoměřice a skončí 24. května v rakouském Linci, na břehu Dunaje.

Mladí designéři odstartují přehlídku v Miláně

Společný projekt tří ateliérů Fakulty umění a designu UJEP v Ústí nad Labem nese název „Unplugged: Připraveni na katastrofu".

V Ústeckém kraji zahájí turistickou sezonu

Řadu novinek letos přichystali pro turisty v Ústeckém kraji.

Rok velkých výročí v Dolním Poohří

Turistická sezona v regionu Dolního Poohří se v letošním roce ponese ve znamení oslav 1210 let od první písemné zmínky o řece Ohři.

Rok 2015 je pro národní parky České a Saské Švýcarsko jubilejním rokem

České Švýcarsko slaví 15. výročí svého vzniku, Saské Švýcarsko pak čtvrtstoletí existence. Národní park České Švýcarsko byl vyhlášen k 1. lednu 2000, o dekádu starší národní park Saské Švýcarsko si na své narozeninové datum ještě počká, vznikl k 12. září roku 1990.

Zima v Krušných horách nabízí celou řadu možností

Sníh, který se během právě probíhající zimy ve městech sotva udrží, mají pro zájemce o zimní sporty horská střediska v Krušných horách.

V Českém Švýcarsku chystají festival o cestování

Destinační agentura České Švýcarsko, respektive Dům Českého Švýcarska v Krásné Lípě, má na nadcházející týdny pro své návštěvníky připravenou kromě stálé interaktivní expozice celou řadu akcí.

Mapa úspěchů: Využil jsem jedinečnou příležitost, říká Aleš Graf

Ústí nad Labem /ROZHOVOR/ – Podnikat začal v roce 1990, následně založil první firmu ze skupiny Centropol. Dnes je Centropol Energy, a. s., jehož je Aleš Graf jediným majitelem, ředitelem a předsedou představenstva, 69. nejúspěšnější firmou v ČR podle prestižního žebříčku Czech Top 100.

Aleš Graf: Využil jsem jedinečnou příležitost

Severní Čechy /ROZHOVOR/ - Majitel Centropol Energy, jednoho z největších alternativních dodavatelů energií v Česku, je mezi osobnostmi v projektu Mapa úspěchu.

Trasy na české a německé straně Krušných hor se propojily

Krušné hory stále překvapují na české i německé straně romantickou krajinou s malebnými scenériemi horské přírody.

Dolní Poohří na sklonku léta nabídne spoustu akcí

Fotografická soutěž pokračuje do 20. září. Poslední víkend v měsíci se na Lounsku sejdou milovníci plachtění, uvidí i předválečné kousky.

Březenský drak je atrakcí. Okouknout ho jezdí lidé z celé republiky

Sobotní výpravy za Severusem začínají na vrátnici Severočeských dolů v Březně u Chomutova. Děti dostanou na památku dárek.

Po Českém středohoří se v létě můžete i svézt

Léto ještě zdaleka nekončí, a tak pro poznávání regionu Českého středohoří mohou turisté využívat veskrze sezonní dopravní prostředky. Jaké mají možnosti, se dozvědí na internetových stránkách Destinační agentury České středohoří, o.p.s. Ta má na starosti koordinaci cestovního ruchu v oblasti.

Vodní hrad v Budyni ožije bitvou z 15. století

Letos se opět v Budyni na jeden den vrátí atmosféra bouřlivých Burgundských válek, které mezi lety 1474 - 1476 pustošily kraje na západní hranici Spříseženstva (dnešní Švýcarsko).

Z Českého do Saského Švýcarska? Od léta i po železnici!

Po více než století bude obnovena trať Dolní Poustevna - Sebnitz - Bad Schandau - Děčín, Dráha národního parku Českosaské Švýcarsko.

Udělal jsem správnou věc, tvrdil až do svého konce Gavrilo Princip

Terezín - Byl hodně mladý, když se zapsal do historie. A mladý z tohoto světa odešel. Stal se nejstřeženějším vězněm v letech první světové války. To jeho čin se stal záminkou pro vypuknutí do té doby největšího a nejkrvavějšího konfliktu mezi tehdejšími mocnostmi. Gavrilo Princip 28. června 2014 výstřely z pistole připravil v bosenském Sarajevu o život následníka rakousko-uherského trůnu Františka Ferdinanda d´Este a jeho choť Žofii Chotkovou.

V Českém středohoří se soustředí na Labskou stezku

Na realizaci projektu Labská stezka v Ústeckém kraji se v letošní turistické sezoně zaměří Destinační agentura České středohoří, o.p.s., jedna ze čtyř agentur, které vznikly s podporou Ústeckého kraje v rámci projektu Brána do Čech.

Chcete-li vidět, jak se pracuje dole v dole, nemusíte sfárat

Podkrušnohorské technické muzeum v areálu bývalého hlubinného dolu Julius III rozšířilo expozici. Nově ukazuje metodu stěnování.

Top české grafiky druhé poloviny šedesátých let budou k vidění v Kadani

Kadaň /FOTOGALERIE/ - Vystavovaná díla Jana Koblasy, Jiřího Balcara a Zdeňka Chotěnovského vznikala v době, která byla pro výtvarné umění velmi podnětná.

Značku Regionální výrobek Českosaského Švýcarska má 26 produktů

Českosaské Švýcarsko - Nejen přírodní krásy dnes dělají jméno turisticky atraktivnímu přeshraničnímu regionu Českosaské Švýcarsko.

Které projekty zaměřené na recyklaci a sběr elektra letos uspějí?

Ústecký kraj - Nezisková organizace vyhlásila již sedmý ročník grantového řízení Fondu Asekol. Žádosti o finanční příspěvek lze podávat do 31. března 2014. 

V Čechách roste podpora pro uznání práv gayů a leseb

Severní Čechy - Výsledky nejnovějšího průzkumu veřejného mínění ukazují, že více než polovina české společnosti podporuje sňatky párů stejného pohlaví.

Kde bral Karel May inspiraci pro své romány?

Ústí nad Labem /FOTOGALERIE/ - O tom, že v životě slavného spisovatele Ústí nad Labem nehrálo epizodní roli, vás přesvědčí výstava v tamním městském muzeu.

OBRAZEM: Ústečan fotil na kyjevském Majdanu revoluci

To, co sleduje dnes prostřednictvím největších agentur a renomovaných televizních stanic celý svět, zažil vysokoškolský učitel na vlastní kůži.

Objevte aktivní region podél řeky Nisy

Na obou stranách státní hranice je díky česko-německé spolupráci živo. Spousta míst a památek by neměla uniknout vaší pozornosti.

Objevte aktivní region podél řeky Nisy

Severní Čechy - Na obou stranách státní hranice je díky česko-německé spolupráci živo. Spousta míst a památek by neměla uniknout vaší pozornosti.

Do přírody se vrátí zubři. Odborníci je vypustí ve vojenských prostorech

Severní Čechy, České Budějovice - Jen o vlásek uniklo naprostému vyhubení největší zvíře evropského kontinentu zubr. Po první světové válce byly vyhubeny poslední dvě populace ve volné přírodě a druh nadobro nezmizel jen díky záchrannému programu.

Sněhuláci pro Afriku pomáhají podruhé, tentokrát v celé republice

Česká republika, severní Čechy - Sněhuláci pro Afriku. V loňském roce se tato charitativní akce konala poprvé a zapojilo se do ní 13 škol ze severomoravské metropole, části Ostrava-Město a s nimi 1500 žáků, učitelů a dětí. Postavilo se 700 sněhuláků a vybralo kolem 28 tisíc korun.

Krušné hory dostaly 3D mapu a čekají na sníh

Tohle není Zima! Co jiného si nejspíš říkají návštěvníci našich hor, těch v Ústeckém kraji nevyjímaje? Teploty vysoko nad nulou zatím hatí plány provozovatelů středisek zimních sportů, ale jak oni, tak natěšení lyžaři, snowboardisté a hlavně běžkaři věří, že se počasí v dohledné době změní…

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT