Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

JAKUB KOPŘIVA

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Karlovarský kraj a České dráhy spouštějí projekt Železnice dětem

Karlovarský kraj - Děti předškolního i školního věku, které s rodiči rády cestují vlakem, se mohou zapojit do her a soutěží, jež jim zpestří jízdu po železnici a ještě jim umožní získat lákavé odměny. Projekt Železnice dětem připravil Karlovarský kraj ve spolupráci se společností České dráhy.

Kraj zmapuje výskyt invazních rostlin a potom je začne likvidovat

Karlovarský kraj - Podrobné mapování oblastí zasažených invazními rostlinami, získání dotace a zahájení likvidace především bolševníku v regionu, to jsou úkoly, na které se zaměří kraj v rámci projektu Omezení výskytu invazních rostlin v Karlovarském kraji.

Nominaci do seznamu UNESCO podají lázně v roce 2015

Karlovarský kraj - Na krajském úřadě se uskutečnila informační schůzka zástupců měst Západočeského lázeňského trojúhelníku, města Luhačovice a Karlovarského kraje. Jednání, svolal Karlovarský kraj po dohodě s městem Karlovy Vary jako lídrem nominovaných měst.

Nový obchvat u Hroznětína vyjde na 474 milionů korun

Karlovarský kraj - Karlovarský kraj se letos chystá investovat do staveb a rekonstrukcí na silnicích II. a III. tříd s podporou evropských dotací 140,7 milionu korun. Největšími projekty, které by chtěl kraj v tomto roce zahájit, je obchvat Hroznětína na Karlovarsku a jihovýchodní obchvat Chebu. 

O veřejné služby je zatím v Karlovarském kraji zájem

Karlovarský kraj - Od počátku roku 2012 je institut veřejné služby v rámci sociální reformy převeden z obcí do kompetence úřadu práce. Ten proto spolupracuje s obcemi a ostatními subjekty v realizaci výkonu veřejné služby.

Silnice R6: Potřebná, ale i problémová

Karlovarský kraj - Stále více se v těchto dnech diskutuje o rychlostní silnici R6, která by měla být od 1. dubna zpoplatněna. To se samozřejmě nelíbí hlavně řidičům, kteří by si museli kvůli 37 kilometrům zakoupit dálniční známku.

Na zámku si užijí i nejmenší návštěvníci

Zámečk v Bečově nad Teplou se připravuje na novou sezonu.

Na letišti vzrostl počet odbavených cestujících

Vedení karlovarského letiště předpokládá, že letos odbaví přes 100 tisíc cestujících.

Rybáři bojují se zákonem chráněnými kormorány

Karlovy Vary /VIDEO/ - Největším problémem rybářů jsou v současné době kormoráni, kteří krouží nad vodními plochami a ročně zlikvidují ryby za milion korun. Rybáři už tento problém řeší i s myslivci, kteří je mohou střílet.

Kraj pomůže obcím, které trápí vysoká nezaměstnanost

Karlovarský kraj – Nezaměstnaní by mohli v budoucnu pracovat například v lesích nebo uklízet cyklostezky.

Mrazy komplikují průtoky řek, starostové volají o pomoc

Karlovarsko - Vrásky na čele přidělávají mrazy některým starostům měst na Karlovarsku. Kvůli zamrzání říček a potoků se zhoršuje jejich průtok a voda si často hledá cestu jinudy. Do problémů se dostalo například město Hroznětín, kde se začala vylévat řeka Bystřice.

Ledová plocha na Březové bude extrémně nebezpečná

Březová - Chodci, bruslaři, ale i čtyřkolky. To jsou všechno návštěvníci ledové plochy na nádrži Březová na Karlovarsku. Zde platí obecné varování před vstupem na zamrzlé vodní plochy stejně jako jinde.

Z kouře z botanické zahrady bolí občany hlava

Bečov nad Teplou /FOTOGALERIE/ - Každý rok řeší někteří obyvatelé Bečova nad Teplou na Karlovarsku stejný problém. Kouř, který jde z místní botanické zahrady, jim způsobuje zdravotní komplikace, což ovšem podle nich nikoho nezajímá.

Ženě v penzionu bouchla u obličeje plynová kamna

Karlovy Vary /FOTOGALERIE/ - V Karlových Varech v sobotu večer hořel penzion. Hasičům se podařilo objekt po několika minutách uhasit. Podle nich nebyl požár velkého rozsahu. Byla ale při něm těžce popálena třicetiletá žena, které podle svědků bouchla u obličeje plynová kamna, do kterých právě přikládala.

Vřídlo přestane na čtrnáct dnů tryskat

Podzemí pod Vřídelní kolonádou patří k nejnavštěvovanějším místům v Karlových Varech, ročně si ho prohlédne zhruba deset tisíc lidí.

Vřídlo přestane na čtrnáct dnů tryskat

Karlovy Vary /FOTOGALERIE/ - Podzemí pod Vřídelní kolonádou patří k nejnavštěvovanějším místům v Karlových Varech, ročně si ho prohlédne zhruba deset tisíc lidí

Kvůli nedostatku studentů kraj zredukuje některé obory

Karlovy Vary - V příštím školním roce neotevřou školy, které zřizuje Karlovarský kraj, některé obory. Jedná se hlavně o obory, které se dlouhodobě nedařilo naplňovat. Kraj trápí hlavně nedostatek studentů, ale také návrh na změnu financování školství.

Před Vánoci jsou lidé solidárnější, ví v útulku

Karlovy Vary - Vánoce se kvapem blíží a je to vidět i v karlovarském psím útulku. Lidé mají větší zájem o psy a někteří přinášejí také krmivo, aby zvířata obdarovali.

Originál panenky skákavé je zpět v Teplé

Karlovarsko - Do premonstrátstkého kláštera v Teplé na Karlovarsku se vrátil restaurovaný originál obrazu Panny Marie Pomocnice ze Skoků. Návštěvníci kláštera si ho teď budou moci prohlédnout každou sobotu, kdy se koná mše.

Štěch musel použít maják, aby se do Varů dostal včas

Karlovy Vary - Jak důležitá je dostavba rychlostní silnice R6, se na vlastní kůži přesvědčil i předseda Senátu Milan Štěch Ten do Karlových Varů přijel z hlavního města, a jak sám přiznal, nemohl se do lázní vůbec dostat.

Politici jsou proti zpoplatnění R6, budou vyjednávat

Karlovy Vary - Začátkem dubna příštího roku má být dokončen další úsek rychlostní silnice R6 z Karlových Varů do Chebu. Po kompletním dokončení tohoto úseku má být ovšem silnice zpoplatněna, což se nelíbí řidičům ani krajským politikům.

Němečtí hasiči věnovali kolegům zánovní vozidlo

Velichov - Jednotka dobrovolných hasičů z Velichova na Karlovarsku se může od soboty pyšnit dalším hasičským vozidlem, které dostala od německých kolegů. 

Cenu Oty Hofmana získala Čertova nevěsta

Ostrov /FOTOGALERIE/ - Pořadatelé Dětského filmového a televizního festivalu Oty Hofmana slibují, že také v příštím roce budou k vidění nejlepší české snímky pro děti! Letošní festival už je minulostí. Při slavnostním ukončení, které se konalo v pátek v poledne, ocenili pořadatelé nejlepší filmové snímky. Odborná porota dospělých udělila Cenu Oty Hofmana za nejlepší dílo v kategorii do dvanácti let filmu Čertova nevěsta, jehož režisérem je Zdeněk Troška, který si cenu osobně převzal.

Cestovat do Prahy se psem? Autobusem téměř nemožné

Karlovy Vary - Většina lidí, kteří nemají k dispozici svůj osobní automobil, cestuje z Karlových Varů do Prahy a zpět žlutými autobusy StudentAgency. Ty jezdí do hlavního města téměř každou hodinu a právě kvůli častým spojům a levným jízdenkám už není na této trase téměř žádný jiný dopravce.

Kasteláni jsou s návštěvností hradů a zámků spokojení

Hrad v Bečově nad Teplou navštívilo během letošní turistické sezony přes 50 tisíc lidí.

Letiště rozšíří linky, zatím jen do Ruska

Karlovy Vary - Od 13. října bude v provozu nová pravidelná linka do ruského Rostova a od listopadu linka do Samary.

Divoká prasata ničí zahrádky

Divoká prasata, kterých je letos o poznání více než v předchozím letech děsí především majitele rodinných domů a zahrádek. Například ve Vojkovicích prasata poničila řadu plotů a způsobila tím několikatisícovou škodu. Stav černé zvěře se snaží redukovat i myslivci, ovšem ani oni nemají lehkou práci.

Do Císařských lázní investuje kraj i město stamiliony

Karlovy Vary - Vedení Karlovarského kraje se snaží získat peníze na opravu lázní i z evropských dotací.

Autobus narazil do stromu, několik zraněných

Karlovy Vary /AKTUALIZOVÁNO, FOTOGALERIE/ – Linkový autobus, který vezl patnáct cestujících z Nejdku do Karlových Varů v pondělí brzo ráno narazil do stromu. Nehoda se stala poblíž Staré Role.

Batůžkářům komplikuje život nepříznivé počasí

Karlovy Vary - Mezinárodní filmový festival v Karlových Varech není jen ve znamení luxusních hotelů či automobilů, kterých si užívají české i zahraniční celebrity, ale také například stanového městečka v areálu AC Start. To každý rok využívají především mladí lidé, kteří se do lázní sjíždí z celé republiky.

Rekonstrukce bečovského hradu vyjde na 95 milionů

Karlovarsko – Hrad i zámek v Bečově nad Teplou patří k nejnavštěvo­vanějším památkám v kraji. Za několik let se jeho atraktivita ještě zvyší, jelikož hrad čekají rozsáhlé opravy, které vyjdou na přibližně 95 milionů korun.

Doubledecker představil londýnskou olympiádu

Ostrov /FOTOGALERIE/ - První zastávkou legendárního autobusu doubledecker v Karlovarském kraji byl Ostrov. Ten do města přijel v rámci kampaně Českého olympijského výboru Žijeme Londýnem, která odstartovala už 24. května v Brně a postupně navštíví všechny regiony v republice.

Do Kyjeva se nelétá. Nejsou letadla

Karlovy Vary - Lety do ukrajinského hlavního města jsou pozastaveny. Letecká společnost nemá k dispozici letadla.

Nejvíce aut bez pojištění bourá v Karlovarském kraji

Karlovy Vary - Velmi zajímavou statistiku zveřejnila Česká kancelář pojistitelů (ČKP). Z té vyplývá, že vozidla bez povinného ručení nejčastěji bourají v Karlovarském kraji. Tento region tedy drží prvenství jako kraj s největším rizikem vzniku nepojištěné škody.

Nejvíce aut bez pojištění bourá v Karlovarském kraji

Karlovy Vary - Velmi zajímavou statistiku zveřejnila Česká kancelář pojistitelů (ČKP). Z té vyplývá, že vozidla bez povinného ručení nejčastěji bourají v Karlovarském kraji. Tento region tedy drží prvenství jako kraj s největším rizikem vzniku nepojištěné škody.

O opakované komunální volby byl mezi lidmi zájem

Karlovarsko – Možná až nečekaně velký zájem ze strany lidí byl o opakované komunální volby ve Vojkovicích a Horní Blatné. Volební místnosti se uzavřely v sobotu ve 22 hodin a ještě těsně před uzavřením dobíháli k urnám poslední voliči.

Primátor navrhuje změnu sazby za lázeňský pobyt

Karlovy Vary - Ministr financí Miroslav Kalousek navštívil začátkem měsíce karlovarský magistrát. Podle primátora města Petra Kulhánka byla jedním z hlavních témat jednání změna sazby poplatku za lázeňský a rekreační pobyt, který se nezměnil už několik let.

Na odškodnění za úraz mohou lidé čekat měsíce

Karlovy Vary – Zranili jste se v zimě na namrzlém chodníku, který patří městu? Připravte se, že spory o odškodnění se mohou protáhnout.

Vzácný relikviář je zpět v Bečově

Po ukončení unikátní výstavy na Pražském hradě se relikviář svatého Maura, jeden z nejcennějších zlatnických předmětů na území České republiky, vrátil do barokního zámku v Bečově. Převoz byl realizován po ukončení výstavy v neděli 27. února.

Celníci vydražili devítihlavé stádo skotu

Karlovy Vary - Devítihlavé stádo skotu dražili krajští celníci v Karlových Varech. Cena se po velmi dramatickém průběhu zvedla z necelých 36 tisíc až na 110 tisíc korun. Stádo bylo odebráno majiteli, který nezaplatil dluh a o zvířata se nestaral.

Lázeňské ulice hyzdí značný nepořádek

Karlovy Vary /FOTOGALERIE, ANKETA/ - Velký nepořádek mohou vidět obyvatelé Karlových Varech v některých ulicích ve městě. Například na lávce na Staré Louce leží hromádka smetí ještě z bujarých silvestrovských oslav. Kolem té projdou každý den stovky turistů i místních obyvatel.

Magické datum přilákalo k 'oltáři' jeden pár

Karlovy Vary /FOTOGALERIE/ - Pouze jeden pár využil v Karlových Varech magického datu 11. ledna 2011. Jana Vaňásková a Pavel Tomášek se rozhodli, že do manželství vstoupí právě v tento den, navíc v jedenáct hodin.

V karlovarské aréně hořelo kvůli závadě na autě

Karlovy Vary - Krátce před závěrečnou fází mistrovství světa v basketbalu žen vypukl v KV aréně požár. Úmyslné zapálení se nepotvrdilo.

Silvestr na horách? Většina hotelů je už obsazena

Karlovarsko - Stále více lidí chce v posledních letech trávit Silvestr na horách. Většina z nich si proto ubytování v horských hotelech rezervuje i několik měsíců před koncem roku. Někteří prožijí Silvestra také v lázních. Například karlovarský Grandhotel Pupp nabízí luxusní silvestrovský po­byt.

Grandhotel Pupp je údajně na prodej

Karlovy Vary - Jeden z nejznámějších hotelů v České republice, Grandhotel Pupp je podle internetových serverů na prodej.

Pracovní skupina boj o R6 nevzdává, teď řeší obchvaty

Karlovarsko - Palčivá otázka dostavby silnice R6 je stále aktuálním a pro mnohé obce i motoristy velmi důležitým tématem. O to, aby stavba nebyla pouze nesplněným snem, se snaží i pracovní skupina, kterou vede poslankyně Jana Suchá (Věci veřejné).

Město Karlovy Vary zřídí fond pro případ katastrofy

Karlovy Vary - Podobné fondy mají města i samotné kraje v celé České republice.

Kraj uhradil za regulační poplatky více jak 27,5 milionu

Karlovy Vary - Karlovarský kraj hradil poplatky za pacienty od února loňského roku. Proplácet je přestal letos v červnu.

VIDEO: Jeřáb nasadil střechu na věž kostela v Brložci

Brložec u Štědré /FOTOGALERIE/ - Vesnička Brložec blízko Toužimi v pátek ráno ožila. Jindy klidná obec, ve které lze jen těžko někoho zahlédnout, se změnila k nepoznání.

Karlovy Vary s Moskvou spojí letecká linka

Karlovy Vary – Na mezinárodní letiště v Karlových Varech bude létat nový dopravce. A to z Ruska.

  • 1
  • 2

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT