Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

JAKUB MALCHÁREK

Jakub  Malchárek / Moravskoslezský deník

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Bývalá jatka v Ostravě řeší ministr kultury

Ostrava - Jsou památkově chráněna celá bývalá městská jatka, nebo pouze věž, jak tvrdí majitel objektu? O tom by měl v následujících týdnech rozhodnout ministr kultury Daniel Herman.

Řadu ulic v Ostravě čekala po listopadu 1989 změna názvu

Ostrava - Se změnou režimu vždy přicházela i změna ideologie, do které se nehodily některé názvy ulic. Nejinak tomu bylo i v Ostravě, kdy se po 17. listopadu 1989 do dnešní doby změnily názvy bezmála stovky ulic.

Začínající řidiči dostanou průkazy „na zkoušku"

Ostrava - Ministerstvo dopravy plánuje takzvané řidičáky na zkoušku. Ty by měli začínající řidiči mít od roku 2016 na dobu dvou let. Pokud během nich nasbírají osm bodů za dopravní přestupky, o řidičské oprávnění přijdou.

Mošnovské letiště: první v republice napojené na železnici

Mošnov Ostrava Airport. Tak se jmenuje nová vlaková stanice u Letiště Leoše Janáčka. V těchto dnech na dráze začal zkušební provoz. První cestující nová železnici přivítá v polovině dubna příštího roku.

Mošnovské letiště: první v republice napojené na železnici

Mošnov Ostrava Airport. Tak se jmenuje nová vlaková stanice u Letiště Leoše Janáčka. V těchto dnech na dráze začal zkušební provoz. První cestující nová železnici přivítá v polovině dubna příštího roku.

Vánoční pivo? Ani letos minipivovary na zimní nabídku speciálů nezapomněly

Že pivo je nápoj, kterému se daří jen v létě, už dávno neplatí.  Ani letos minipivovary z našeho kraje nezapomínají ozvláštnit nadcházející zimní svátky svými pivními speciály.

Lidé na Dnech NATO utratili přes 123 milionů korun

Poprvé ve čtrnáctileté historii si Dny NATO v Ostravě nechaly zpracovat studii ekonomického dopadu návštěvnosti akce.

Záchytná parkoviště v Ostravě? Ubývá jich. Kde parkovat zdarma?

/TIPY DENÍKU/ Přijet na jedno z ostravských záchytných parkovišť, odstavit tady auto a pokračovat do centra města hromadnou dopravou. Praktika, kterou využívají denně stovky Ostravanů. Jenže možností, kde nechat bezplatně stát auto, ubývá.

AKTUALIZOVÁNO

Dvanáct obviněných za zakázku v Ostravě-Jihu

Dvanáct lidí bylo v pondělí obviněno v souvislosti se zakázkami na údržbu zeleně v městském obvodu Ostravy-Jih. Obvinění se týká dvou zakázek na údržbu zeleně z roku 2007 a 2010. Radní prý vytvořili kritéria pro vítězný subjekt.

Jízdní řády MHD v Ostravě se od 14. prosince změní

Ostrava - Posílení linky číslo 15 na Jihu, změna jízdního řádu tramvaje číslo 5, úprava trasy autobusu na lince 96. To jsou jen některé změny v hromadné dopravě, které se chystají od 14. prosince.

Zima udeřila i na bezdomovce. V Ostravě jich je asi devět set

První nával zimy s ledovkou a teplotami klesajícími pod nulu dal zabrat silničářům, hasičům i zdravotníkům. V tomto období ale také více trpí lidé bez střechy nad hlavou, kterých je v krajském městě asi devět set.

Severní Moravou a Slezskem bude křižovat nový propagační ODISbus

Ostrava - Promítací obrazovka, zásuvky, pohodlná sedadla. Takový luxus si budou moci užívat žáci středních a druhého stupně základních škol. Kraj totiž bude křižovat ODISbus – naučný dopravní prostředek, který bude zábavně propagovat hromadnou dopravu.

I lidé v Ostravě si mohli vyzkoušet, jak se spí bezdomovcům

Spacáky, karimatky, kartony. Zhruba třicítka dobrovolníků strávila noc ze čtvrtka na pátek na chodníku před pasáží u městské knihovny. Konal se zde třetí ročník Noci venku na podporu lidí bez domova.

Národní potravinová sbírka: pomoc potřebným i v Ostravě

Ostrava – Do Národní potravinové sbírky 22. listopadu se letos zapojilo třikrát víc obchodů než vloni – na více než 380 místech po celém Česku.

Kontroverzní rekonstrukce. Ze tří variant vyhrála ta, proti které radní brojili

Ostrava - Ze tří variant rekonstrukce zastávek Prostorná byla nakonec vybrána ta prostřední, proti které radní původně brojili. „Jsme v časové tísni, a pokud nechceme připravit město o dotace, jsme nuceni schválit variantu, která je jako jediná k realizaci připravena," řekla starostka Liana Janáčková.

Čekání na zastávkách MHD v Ostravě bude pro cestující příjemnější

Ostrava - Jak ulevit nohám, když jsou lavičky na zastávkách plné? Pohodlným opřením. Ostravský dopravní podnik testoval na tramvajové zastávce Dům energetiky doplňková opěradla. 

1116 pozemků na Ostravsku hledá své majitele

Ostrava - K více než tisícovce pozemků a stavení na Ostravsku se nehlásí jejich majitelé. Pokud to nestihnou za zhruba devět let, propadne jejich majetek podle zákona státu.

„Sametové" děti: v kraji se jich narodilo 17 502

Málokteré revoluční dítě svým rodičům ale nepoložilo otázku: „Mami/tati, co jsme dělali 17. listopadu 1989?"

Svoz a třídění bioodpadu. Je na to Ostrava připravena?

Ministerstvo životního prostředí chce po obcích a městech, aly zajistily svoz a třídění bioodpadu. Je na to Ostrava připravena?

OBRAZEM: Vysoká pec č. 1 dostala nový klobouk. Je vyšší o jeden panelák

Vysoká pec č. 1 v Dolních Vítkovicích už je jen o pět metrů nižší než ostravská Nová radnice. Přitom ještě v úterý ráno jí k „dohnání" nejvyšší radnice v republice chybělo bezmála pětadvacet metrů.

Movember aneb S knírem proti rakovině. Profi lazebník v karavanu holí v Ostravě

Ostrava - S prvním listopadovým dnem opět odstartovala globální osvětová akce Movember. Muži po celém světě si během listopadu pěstují kníry, aby upozornili na rakovinu varlat, prostaty a problémy mužského zdraví.

LTE: nejrychlejší mobilní síť míří do Ostravy. Už nyní v Dolní oblasti Vítkovice

Ostrava - Tři vteřiny za tak dlouho se v průměru načte internetová stránka v mobilním telefonu s nejrychlejším připojením LTE. Několikanásobně rychlejší mobilní internet se bude brzy zavádět i v Ostravě.  

AKTUALIZOVÁNO

Obrat v Ostravě! Spojí se nakonec ANO s ČSSD a s lidovci?

Ostrava - Všechno je zase jinak! Jednání o podobě nové koalice v třetím největším městě republiky v Ostravě se znovu mění. ČSSD považuje za neplatné memorandum z minulého týdne, podle něhož měli sociální demokraté na velké radnici spolupracovat s hnutím Ostravak a s KSČM. 

Lidé si připomněli památku bojovníků za samostatnou republiku

28. října. Od doby, kdy jsme se vymanili z područí Rakouska-Uherska, uplynulo 96 let.

Jednotné přijímačky čeká 90 škol v kraji

Ostrava – Uchazeče o studium na středních školách s maturitou čekají jednotné přijímací zkoušky v 90 vzdělávacích institucích v Moravskoslezském kraji.

Do sporu o dálnici se vložili poslanci

Ostrava - Kdo může za zvlněnou část dálnice D1 v Ostravě? Ani po třech letech není jasno a možnost, že by se vadná vozovka na devítikilometrovém úseku mohla opravit, je v nedohlednu. Do sporu mezi zhotovitelem společností Eurovia a Ředitelstvím silnic a dálnic (ŘSD) se vložila sněmovna.

OBRAZEM: Středověký hodokvas aneb Víkend na hradě patří hodování

Hodokvas na hradě - to jsou frgály, medovina, kejklíři, kováři, lukostřelci. Na Slezskoostravském hradě se o víkendu zastavil čas ve středověku.

OBRAZEM: Před Karolinou teče pivo proudem

Ostrava - Oktoberfest. Třicet regionálních pivovarů, špičkoví tuzemští hudebníci, ale i atrakce pro nejmenší.

AKTUALIZOVÁNO

Unikátní Velký svět techniky v Ostravě se otevřel veřejnosti

/FOTOGALERIE/ Úderem desáté hodiny se otevřely brány do úchvatného Velkého světa techniky v Dolní oblasti Vítkovic. Na návštěvníky čekají ve čtyřech dech beroucích světech stovky interaktivních expozic šitých na míru unikátnímu prostoru z pera architekta Josefa Pleskota, které sem dovezly desítky kamionů z Prahy a Berlína.

Jedna z ostravských hlavních tepen se uzavře, aby získala novou tvář

Řidiče i hromadnou dopravu v Nádražní ulici v centru města čeká necelý rok a půl dopravních omezení kvůli opravě kanalizace, vodovodu, plynovodu, chodníků, kolejí i asfaltu.

ŘSD: Návrh oprav dálničních mostů je nedostatečný

Ostrava - /DENÍK SLEDUJE/ Společnost Eurovia v těchto dnech předložila Ředitelství silnic a dálnic návrh řešení oprav mostů. Ten je ale nedostatečný a musí se úplně předělat.

Unikátní svět techniky v Ostravě v pátek otevírá. Co nabídne?

Ostrava - Unikátní Velký svět techniky v ostravské Dolní oblasti Vítkovice slavnostně otevírá už tento pátek. Podívejte se, co se ve světě za zrcadlem děje nyní a co vlastně nabídne.

Soukromí dopravci míří na další železniční trať z Ostravy

Ostrava - Vláda schválila časový plán otevírání železničního trhu. Soukromí dopravci teď budou mít v následujících dvou letech možnost soutěžit o provozování celkem šesti rychlíkových linek. Jedna z nich bude i mezi Ostravou, Opavou, Krnovem a Olomoucí.

Zeman: Nová generace zbraní by měla zahrnovat i drony

Mošnov /ROZHOVOR/ – Dny NATO za svoji čtrnáctiletou historii kromě rekordního počtu nadzvukových letadel, unikátního letounu Osprey a vynikající návštěvnosti slavili ještě jednu premiéru. Vůbec poprvé největší vojensko-bezpečnostní přehlídku v Evropě navštívil prezident České republiky.

AKTUALIZOVÁNO

Dny NATO lámaly rekordy. První den přišlo 140 tisíc lidí

Mošnov /FOTOGALERIE/ – Ostrava – Nadzvukové stíhačky ze šestnácti zemí světa, bojové vrtulníky, vozidla, dynamické ukázky, letecká akrobacie. Dny NATO mají za sebou první den a na mošnovské letiště rovnou zavítalo přes 140 tisíc lidí. Už jen vloni, kvůli horšímu počasí, přišlo za oba dva dny 145 tisíc lidí. 

Dny NATO 2014: Vrtulový obr dosedl na mošnovskou ranvej

CV-22B OSPREY. Premiérový letoun Dnů NATO v Ostravě včera ráno dosedl na přistávací plochu mošnovského letiště.

Nová železniční stanice v Ostravě? Možná už do dvou let

Ostrava - Po vlakové zastávce Ostrava-Stodolní by do dvou let mohla v Ostravě být další nová železniční stanice. Stát by mohla v městské části Zábřeh na trati mezi Opavou a Českým Těšínem.

Dny NATO: rekordní počet nadzvukových stíhaček

Čtrnáctý ročník Dnů NATO v Ostravě se blíží a na mošnovském letišti se letos představí nebývalý počet nadzvukových strojů i americký konvertoplán. Úplně poprvé bude navíc speciální partnerskou zemí Polsko.

Zrušení modrých majáků? Zpozdí řešení nehod, říká mluvčí dopravního podniku

Ministr dopravy chce přezkoumat systém modrých majáků. Některé instituce by tak mohly přijít o právo přednostní jízdy. Mezi nimi je například i ostravský dopravní podnik, který modrých majáků využívá při mimořádných událostech na dráze.

Eurovia odevzdala koncept řešení problematických mostů v Ostravě

/DENÍK SLEDUJE/ Společnost Eurovia včera odevzdala koncept technického řešení oprav dvou mostních dálničních přiváděčů v Ostravě-Přívoze, které jsou ve špatném stavu. Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) návrh prověřuje. 

Vrtulník a letoun v jednom. Dny NATO se blíží

Hlavní hvězdou Dnů NATO na mošnovském letišti bude unikátní letoun konvertoplán CV-22B Osprey.

Dálniční mosty v Ostravě jsou v havarijním stavu. Uzavřou se úplně?

Ostrava - Havarijní stav mostů, který spojuje Prodlouženou Místeckou s dálnicí D1 v Přívoze podrobněji zkoumá Ředitelství silnic a dálnic. Pokud se ukáže, že výsledky budou alarmující, úplně je uzavřou.

Atypické řešení bezpečnosti ve Vratimově. Řidiče má ukáznit betonový mys

Vratimov sáhl k řešení problematické dopravní situace v Datyňské ulici atypicky postaví betonový mys, který svede dopravu v jednom směru přes záliv autobusové zastávky. Místní si ťukají na čelo.

AKTUALIZOVÁNO

Do centra tramvají, na periferii autobusem. Ostrava chce další terminál

Dostat autobusy z centra. To je dlouholetá dopravní vize města. Aby jí dosáhlo, plánuje postavit terminál pro autobusy na Dubině, aby mohli lidé cestující do centra pokračovat tramvajemi. Vyrůst má u tramvajové zastávky Dubina Interspar.

Dvory na Dubině se opravují, bude v nich parkoviště

Trojice dvorů v ulici Jana Maluchy v Ostravě-Dubině se v těchto dnech začíná opravovat. Zdevastované a popraskané kachlíčky nahradí zámková dlažba. Pro místní tady vznikne „vymodlené" parkoviště  

Jen počkej, zajíci! tentokrát na ledě

Ostrava /VIDEO, FOTOGALERIE/ Bruslařská show v Ostravě. Právě v těchto dnech končí na zimním stadionu v Porubě dvouměsíční zkoušky krasobruslařů.

Ostrava už nepatří mezi nejzadluženější města

Ostravě se podařilo snížit svoji zadluženost o zhruba dvě a půl miliardy korun. Město totiž splatilo deset let staré dluhopisy v hodnotě sto milionů eur, ze kterých více než třetina šla na opravu ČEZ Arény.

Trest pro ostravský obvod za brzdné pásy: nedostanou 871 tisíc korun

/DENÍK SLEDUJE/ Město sníží přesun financí Porubě o 871 tisíc korun. To je totiž škoda, která krajské metropoli vznikla, když obvod nechal odstranit brzdné pásy na Hlavní třídě.

VIDEO: Suchá nádrž pomůže Ostravě v budoucnu před povodněmi

Poldr na Antošovickém potoce má zadržet i stoletou vodu, zároveň se chystá prohloubení Koblovského potoka. V Polance se zase protipovodňová opatření o rok opozdila.

Pobočka ostravského úřadu práce se stěhuje z Vítkovic do Mariánských Hor

Úřad práce ve Vítkovicích se koncem září stěhuje do Mariánských Hor. To se dotkne klientů z obvodů na jihu Ostravy. Důvody pro stěhování jsou ekonomické

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT