Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

JAKUB MALCHÁREK

Jakub  Malchárek / Moravskoslezský deník

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Řadu ulic v Ostravě čekala po listopadu 1989 změna názvu

Ostrava - Se změnou režimu vždy přicházela i změna ideologie, do které se nehodily některé názvy ulic. Nejinak tomu bylo i v Ostravě, kdy se po 17. listopadu 1989 do dnešní doby změnily názvy bezmála stovky ulic.

Začínající řidiči dostanou průkazy „na zkoušku"

Ostrava - Ministerstvo dopravy plánuje takzvané řidičáky na zkoušku. Ty by měli začínající řidiči mít od roku 2016 na dobu dvou let. Pokud během nich nasbírají osm bodů za dopravní přestupky, o řidičské oprávnění přijdou.

Mošnovské letiště: první v republice napojené na železnici

Mošnov Ostrava Airport. Tak se jmenuje nová vlaková stanice u Letiště Leoše Janáčka. V těchto dnech na dráze začal zkušební provoz. První cestující nová železnici přivítá v polovině dubna příštího roku.

Severní Moravou a Slezskem bude křižovat nový propagační ODISbus

Ostrava - Promítací obrazovka, zásuvky, pohodlná sedadla. Takový luxus si budou moci užívat žáci středních a druhého stupně základních škol. Kraj totiž bude křižovat ODISbus – naučný dopravní prostředek, který bude zábavně propagovat hromadnou dopravu.

Kontroverzní rekonstrukce. Ze tří variant vyhrála ta, proti které radní brojili

Ostrava - Ze tří variant rekonstrukce zastávek Prostorná byla nakonec vybrána ta prostřední, proti které radní původně brojili. „Jsme v časové tísni, a pokud nechceme připravit město o dotace, jsme nuceni schválit variantu, která je jako jediná k realizaci připravena," řekla starostka Liana Janáčková.

Čekání na zastávkách MHD v Ostravě bude pro cestující příjemnější

Ostrava - Jak ulevit nohám, když jsou lavičky na zastávkách plné? Pohodlným opřením. Ostravský dopravní podnik testoval na tramvajové zastávce Dům energetiky doplňková opěradla. 

Svoz a třídění bioodpadu. Je na to Ostrava připravena?

Ministerstvo životního prostředí chce po obcích a městech, aly zajistily svoz a třídění bioodpadu. Je na to Ostrava připravena?

LTE: nejrychlejší mobilní síť míří do Ostravy. Už nyní v Dolní oblasti Vítkovice

Ostrava - Tři vteřiny za tak dlouho se v průměru načte internetová stránka v mobilním telefonu s nejrychlejším připojením LTE. Několikanásobně rychlejší mobilní internet se bude brzy zavádět i v Ostravě.  

Jedna z ostravských hlavních tepen se uzavře, aby získala novou tvář

Řidiče i hromadnou dopravu v Nádražní ulici v centru města čeká necelý rok a půl dopravních omezení kvůli opravě kanalizace, vodovodu, plynovodu, chodníků, kolejí i asfaltu.

ŘSD: Návrh oprav dálničních mostů je nedostatečný

Ostrava - /DENÍK SLEDUJE/ Společnost Eurovia v těchto dnech předložila Ředitelství silnic a dálnic návrh řešení oprav mostů. Ten je ale nedostatečný a musí se úplně předělat.

Unikátní svět techniky v Ostravě v pátek otevírá. Co nabídne?

Ostrava - Unikátní Velký svět techniky v ostravské Dolní oblasti Vítkovice slavnostně otevírá už tento pátek. Podívejte se, co se ve světě za zrcadlem děje nyní a co vlastně nabídne.

Zeman: Nová generace zbraní by měla zahrnovat i drony

Mošnov /ROZHOVOR/ – Dny NATO za svoji čtrnáctiletou historii kromě rekordního počtu nadzvukových letadel, unikátního letounu Osprey a vynikající návštěvnosti slavili ještě jednu premiéru. Vůbec poprvé největší vojensko-bezpečnostní přehlídku v Evropě navštívil prezident České republiky.

AKTUALIZOVÁNO

Dny NATO lámaly rekordy. První den přišlo 140 tisíc lidí

Mošnov /FOTOGALERIE/ – Ostrava – Nadzvukové stíhačky ze šestnácti zemí světa, bojové vrtulníky, vozidla, dynamické ukázky, letecká akrobacie. Dny NATO mají za sebou první den a na mošnovské letiště rovnou zavítalo přes 140 tisíc lidí. Už jen vloni, kvůli horšímu počasí, přišlo za oba dva dny 145 tisíc lidí. 

Dálniční mosty v Ostravě jsou v havarijním stavu. Uzavřou se úplně?

Ostrava - Havarijní stav mostů, který spojuje Prodlouženou Místeckou s dálnicí D1 v Přívoze podrobněji zkoumá Ředitelství silnic a dálnic. Pokud se ukáže, že výsledky budou alarmující, úplně je uzavřou.

Jen počkej, zajíci! tentokrát na ledě

Ostrava /VIDEO, FOTOGALERIE/ Bruslařská show v Ostravě. Právě v těchto dnech končí na zimním stadionu v Porubě dvouměsíční zkoušky krasobruslařů.

Ostrava už nepatří mezi nejzadluženější města

Ostravě se podařilo snížit svoji zadluženost o zhruba dvě a půl miliardy korun. Město totiž splatilo deset let staré dluhopisy v hodnotě sto milionů eur, ze kterých více než třetina šla na opravu ČEZ Arény.

Trest pro ostravský obvod za brzdné pásy: nedostanou 871 tisíc korun

/DENÍK SLEDUJE/ Město sníží přesun financí Porubě o 871 tisíc korun. To je totiž škoda, která krajské metropoli vznikla, když obvod nechal odstranit brzdné pásy na Hlavní třídě.

VIDEO: Maratónci na bruslích ovládli Hlavní třídu

/FOTOGALERIE/ Víkend v Ostravě-Porubě patří bruslařům. Ti vyrazili na 3050 metrů dlouhý ovál na Hlavní třídě vyzkoušet svoji výdrž. Stovky bruslařů v týmech tady závodí ve dvanácti a čtyřiadvacetiho­dinovém in-line maratonu. Startovalo se v sobotu ve 14 hodin.

Cesta do Íránu byla peklo. Cestu pod Himálaj pohřbila víza

Červená Felicie, která začátkem července vyrazila z Ostravy, a jejímž cílem byla Pamírská dálnice, se vrací domů. Pokračování zabránila víza.

Mladíci, kteří zmlátili zpěváka Hrůzu, jsou ve vazbě. Hrozí jim až 12 let

Ostrava - Osmnácti a devatenáctiletí mladíci, kteří ve čtvrtek nad ránem napadli a vážně zranili zpěváka Michala Hrůzu byli vzati do vazby. Deníku to potvrdil mluvčí Okresního soudu Ostrava Lukáš Delong.

Colours of Ostrava začíná: Hospody najíždějí na festivalový režim

Ostrava - Festival Colours of Ostrava začíná a ostravské restaurace a hospody se připravují na nával „hladovců". Jídelní lístky prošly zeštíhlovací kúrou, posilují se směny a vaří se jídlo dopředu.

Cestovatelé se rozloučili před Karolinou. Míří do Střední Asie

/FELICIÍ POD HIMÁLAJE/ Dva měsíce trvaly přípravy mladíků Stefana Stefanova z Kopřivnice a Richarda Nemetha z Ostravy na dlouhou cestu do Střední Asie a zpátky. V pondělí v plně naložené ojeté felicii vyrazili od obchodního centra Forum Nová Karolina.

Dobrodruzi z Ostravska míří v upravené felicii do Střední Asie

Dva měsíce trvaly přípravy mladíků Stefana Stefanova z Kopřivnice a Richarda Nemetha z Ostravy na dlouhou cestu do Střední Asie a zpátky. Včera v plně naložené ojeté felicii vyrazili od obchodního centra Forum Nová Karolina

OBRAZEM: Ostravské Trojhalí otevírá za týden, zazpívá i Nohavica

Ostrava - Více než týden mají dělníci v Trojhalí Karolina, aby místo dali do pucu a vše připravili na slavnostní otevření příští pátek. Dva historické objekty komplex bývalé ústředny a elektrocentrály zanechal architekt Josef Pleskot v původním industriálním stylu.

MichalFest: multižánrová zábava pro celou rodinu

Ostrava - Celkem osmnáct kapel se vystřídá na dvou pódiích multižánrového hudebního festivalu MichalFest. Jedinečná událost v kulturní památce Důl Michal už tuto sobotu oslaví první narozeniny.

Dlažba z Číny v centru Ostravy? Ne, řekli radní

Rekonstrukce ulice 28. října měla v těchto dnech začít v úseku od Smetanova po Masarykovo náměstí. Výherce výběrového řízení na tuto stavbu ale odmítl s centrálním obvodem podepsat smlouvu. Radní proto celé řízení zrušili.

Ostrava počítá, kolik aut projede křižovatkami

Křižovatky v krajské metropoli hlídá necelá pětistovka studentů. Počítají auta, která tudy projedou. Z výsledku sčítání dopravy se pak vypracuje plán optimalizace dopravy na dalších třicet let.

Černá Barbora: Ostravar uvařil na léto černé pivo pro chlapy

Černá Barbora se jmenuje třináctistupňové černé pivo, které jako novinku pro letošní léto uvařili v pivovaru Ostravar. Jméno získala po patronce havířů. Bude mít premiéru na Slavnostech pivovaru už tuto sobotu, v restauračních zařízeních ve městě ho začnou čepovat od začátku příštího týdne. Díky Černé Barboře také mohou všechny ženy a dívky tohoto křestního jména na slavnosti zdarma.

Hlavní prodejna jízdních dokladů v centru Ostravy se zavírá

Ostrava - Do nového se v sobotu stěhuje hlavní prodejna jízdních dokladů Dopravního podniku Ostrava (DPO) z Vojanovy ulice u zastávky Výstaviště do prostor v přízemí ředitelství DPO u zastávky Karolina.

Ostravská jatka: jednání na mrtvém bodě

Ostrava - Vztahy mezi městem a společností Bauhaus jsou na bodě mrazu. Vyjednávání o odkupu městských jatek se za rok téměř neposunulo.

Moravskoslezský kraj chce spolupracovat s desítkou zemí

Velvyslanci desítky zemí, hlavně z Afriky, v těchto dnech navštívili Moravskoslezský kraj. Ještě letos vznikne pracovní skupina, která velvyslance ze zemí celého světa od Ghany až po Peru přiveze do regionu opakovaně a bude vyhledávat příležitosti pro vazby mezi moravskoslezskými subjekty a jednotlivými zeměmi.

Radarový semafor u Ostravy odrazuje piráty

Ostrava - Jedete více než padesát kilometrů v hodině? Tak to vás semafor mezi Ostravou-Plesnou a Děhylovem nepustí. Zelená tady totiž naskočí pouze v případě, že řidiči dodrží předepsanou rychlost. V tomto úseku totiž kvůli neukázněným řidičům docházelo často k dopravním nehodám.

Kde budou zastávky? V Ostravě to vře

Bouřlivé emoce provázejí rekonstrukci tramvajových nástupišť zastávky Prostorná. Rozhoduje se mezi dvěma variantami. Každá z nich má své odpůrce i zastánce.

Ostravské hospody: Chátrá nejen Spolek, ale i restaurace U Zvonu

Ostrava - Ještě v horším stavu než chátrající Spolek se nachází budova ve Střelniční ulici. Město chce nemovitost, v níž je hospůdka U Zvonu, prodat.

Ostrava chce prodat restauraci Spolek

O budoucnosti hospody Spolek v centru Ostravy rozhodnou zastupitelé Ostravy koncem května. Město chce budovu, která potřebuje rekonstrukci za zhruba dvacet milionů korun, prodat.

Muž z Ostravy se raduje ze čtvrté nejvyšší výhry v ČR

Ostrava - Vedení Sázkové kanceláře Sazka už ho týdny netrpělivě očekávalo. Teprve ve středu po obědě si však šedesátník z Ostravy vyzvedl čtvrtou nejvyšší výhru v celé České republice.

Světová premiéra v Ostravě: kybernetický nůž opravil pacientce srdce

Jako první na světě uzdravil ostravský CyberKnife výpadky srdečního rytmu. Fakultní nemocnice se díky grantu, který dostala, pokusí metodiku této léčby certifikovat.

Světová premiéra v Ostravě: kybernetický nůž opravil pacientce srdce

Jako první na světě uzdravil ostravský CyberKnife výpadky srdečního rytmu. Fakultní nemocnice se díky grantu, který dostala, pokusí metodiku této léčby certifikovat.

Kryštof s Ostravarem zpestří slavnosti pivovaru a festival

Ostrava - Pivovar Ostravar a kapela Kryštof navázala úzkou spolupráci. Ta má za cíl doslova osvěžit čtrnáctý ročník Slavností pivovaru Ostravar nebo koncerty v rámci festivalového turné Kryštof kemp.

Klusáci v Bravanticích: spokojení byli jezdci i návštěvníci

Na nově otevřeném hipodromu v Bravanticích u Ostravy se běžely druhé závody klusáků. Žokejové nesedí na koňském hřbetě, ale v takzvané sulce zapřažené za koně.  

Z Ostravy do Prahy za dvě hodiny?

Ostrava - Jako z vědecko-fantastického románu vypadá projekt vysokorychlostní trati z Prahy do Ostravy, na které by vlaky mohly uhánět až třísetkilometrovou rychlostí. Cestu by zvládly za dvě hodiny.

Rekonstrukce mostu v Polance nad Odrou si vyžádá dopravní omezení

Most přes říčku Mlýnku, který spojuje Polanku nad Odrou se Starou Bělou, se 1. dubna začne opravovat. Uzavření silnice si vyžádá změny v dopravě i MHD.

Dům ukáže Ostravanům, je-li čistý vzduch

Concept house v Porubě bude svítit barevnými diodami podle toho, jak je znečištěné ovzduší.

Přestupní terminál Hulváky v Ostravě: stavět se začne v březnu

Se stavbou nové smyčky pro autobusy, trolejbusy a přestupního bodu pro cestující tramvají na Hulváckém kopci se začne už koncem měsíce. Hotovo má být koncem listopadu.

Severní spoj v Ostravě: Ledy se konečně daly do pohybu

O Severním spoji v Ostravě-Porubě se mluví už desítky let. Věci se konečně daly do pohybu. Město už zpracovává investiční záměr, se kterým chce oslovit investory.

Přes dva tisíce tělesně postižených hledá v Ostravě práci. Jakou mají šanci?

Ostrava - V Ostravě je 2504 zdravotně postižených nezaměstnaných na úřadu práce. Deník zjistil, jak ostravské firmy zaměstnávají hendikepované.

Strojírenské Vítkovice budou mít obchodní zastoupení v Británii

Ostrava /FOTOGALERIE/ - Největší tuzemská strojírenská skupina Vítkovice Machinery Group letos otevře nové obchodní zastoupení ve Velké Británii.

Obec Horní Lhota: ráj zimních radovánek

Deset kilometrů východně od Poruby leží obec Horní Lhota. Podobně jako sousední obce Čavisov nebo Dolní Lhota i tato vesnice učaruje impozantním zasazením do lesů a kopců.

Elektronické stravenky: hudba daleké budoucnosti?

Ostrava - Papírové stravenky by v následujících letech měla nahradit elektronická mobilní aplikace.

Panelákové sklepy: klubovny a posilovny z nich vymizely

Sklepy v panelácích na sídlištích mění svoji tvář. Zatímco dříve bylo běžné, že v každém bytovém domě byla k dispozici prádelna, klubovna nebo kočárkárna, dnes už tyto společné prostory slouží jiným účelům.

  • 1
  • 2

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT