Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

JAKUB ŠŤÁSTKA

Jakub Šťástka / Kolínský deník

Zuřivý reportér

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Velikonoce nemají v populární kultuře tolik místa jako Vánoce, říká farář

/ROZHOVOR, FOTOGALERIE/ Velikonoce pro lidi obecně neznamenají tolik, co Vánoce a vnitřní podstata Velikonoc nemá v populární kultuře tolik místa. Takový názor má kolínský farář Ján Halama.

Mráz ztěžuje dodávku vody, zásoby se vyplatí

Kolín - S dopady zimního počasí se v těchto dnech potýkají i kolínští vodohospodáři. Kvůli tuhým mrazům museli v poslední době řešit celkem šestnáct problémů s vodovodním řadem a sedm poruch na samotných přípojkách. Podle jejich statistik ale situace není stále ve výsledku tak špatná, jak by se mohlo zdát.

Města v kraji zavádí chytré technologie

Kolín - Chytré technologie už nejsou pouze doménou podniků či domácností, rozšiřují se také do měst. Kolín chystá v letošním roce hned několik nových vylepšení a další města se i po jeho vzoru rovněž chtějí stát modernějšími.

Děti házely kameny na projíždějící auta na obchvatu Kolína

Kolín - Vyhřátá kabina kamionu. Silnice před sebou, zasněžená krajina okraje města kolem. A najednou se ozve rána. Co to mohlo být? Po čelním skle se hned rozeběhne pavučina. Něco zasáhlo sklo a pořádně tvrdého. To není začátek akčního filmu, který zachycuje záškodnické boje. To je bohužel realita.

Miliony na Bartoloměje? Kolín zatím čeká, vedení města je optimisticky naladěné

Kolín - „Zatím čekáme na vyjádření, zda jsme získali peníze." Takový je podle kolínského místostarosty Michaela Kašpara současný stav projektu rekonstrukce prostranství okolo chrámu sv. Bartoloměje. Projektantská cena dosahuje 86 milionů korun a město se uchází o 90procentní dotaci.

Autobus na Kolínsku sjel do příkopu, vezl děti do školy

Kolínsko /FOTOGALERIE/ - Autobus s 24 dětmi a čtyřmi dospělými skončil v pátek ráno částečně v příkopu na spojovací silnici mezi Toušicemi a Kouřimí. Po nehodě měli cestující problém vystoupit. „Nešlo otevřít zadní dveře, hasiči všechny evakuovali bočním oknem, nikdo neutrpěl žádné zranění," řekl mluvčí středočeských hasičů Ladislav Holomčík.

S pyrotechnikou buďte opatrní

Kolín - Opatrné zacházení začíná už při nákupu, předesílá mluvčí středočeských hasičů Ladislav Holomčík.

Basketbalový maraton pomůže Lucii i dětskému centru, vybralo se přes 31 tisíc

Kolín /FOTOGALERIE/ - Přesně 31 600 korun letos vynesla sbírka na charitativním basketbalovém maratonu v Kolíně. Proti sobě se utkala družstva bojující za nemocnou Lucii a kolínské dětské centrum. Nakonec se částka rozdělila tak, že dětské centrum získalo 15 tisíc korun, podle ředitelky centra Evy Nemeškalové peníze použijí na výlet na hory.

V Kolíně je zájem o kurzy sebeobrany pro ženy

Kolín - O kurzy sebeobrany pro ženy je v Kolíně velký zájem. Dokonce takový, že na kurzech nejsou volná místa. „V současné době poptávka převyšuje nabídku, nejsme schopni vyhovět všem," řekl Jiří Fejfar, vedoucí kolínského územního odboru Policie ČR, k další části projektu Bezpečný Kolín.

Na náměstí v Kolíně přijeli motorkáři, již patnácté setkání kazil ale déšť

Kolín - Bílý kůň na Vánoce nedorazil, místo toho na náměstí přijeli plechoví oři. Motorkářů se na kolínském Karlově náměstí na tradiční vyjížďce Kolínské verbeže sešlo přes 200 motorek. Podle organizátorů za to může nepříznivé počasí, celou dobu totiž pršelo.

K Vánocům patří smažený kapr nebo řízek. Ale kam s olejem? Do kanalizace ne

Kolínsko - Usmažit kapra, řízek a další pochutiny patří ke štědrovečerní tabuli. Jenže co udělat s olejem? Pokud ho prostě vylijete do odpadu, můžete pořádně zkomplikovat život nejen sobě, ale i vodohospodářům. V extrémním případě můžete odpad ucpat tak, že splašky vytopíte svoji domácnost.

Vánoce musí strávit v práci. Jak je budou slavit?

Kolín - Vánoce jsou pro většinu lidí obrazem klidu a zejména času stráveného s rodinou. Jsou však povolání, která vyžadují přítomnost také na Štědrý den. Trávit nejkrásnější den v roce v práci místo se svoji rodinou u vánočního stromečku musí policisté nebo lékaři.

Vánoce jsou plné lákadel. Odborníci na výživu: Všeho by mělo být s mírou

Kolín - Těšíte se na bohatý štědrovečerní stůl? Měli byste však zvážit, co všechno přes svátky sníte. A důvodem není pouze obava o linii, ale také prevence před zdravotními problémy. Odborníci na výživu upozorňují na to, že Vánoce jsou plné lákadel. Doporučují však všeho užívat s mírou.

Kolínští hasiči potěšili seniory v nemocnici, četli jim pohádku

Kolín /FOTOGALERIE/ - Radost seniorům v kolínské nemocnici udělali hasiči, kteří se na oddělení interny vydali, aby jim přečetli Hasičské pohádky. A radost jim skutečně udělali. Záměrem návštěvy bylo přiblížit seniorům práci hasičů a zároveň jim zpříjemnit předvánoční čas, který musí trávit na nemocničním lůžku.

Vánoční prodej ryb: největší mela je dva dny před Štědrým dnem

Kolín - Kapr patří k Vánocům jako k velbloudovi hrb, dalo by se říci. Dokazuje to zájem Kolíňáků o tyto ryby. Právě po kaprovi sahají nejčastěji, když jde o vánoční svátky. Potvrdil to rybář Václav Abrahám. „Největší zájem je o kapra, ty prodáváme tak z pětadevadesáti procent," vysvětlil.

Útoky v Berlíně: ulice bude hlídat více policistů i v Kolíně

Kolín - Útok, při kterém přišlo v Berlíně na vánočním trhu o život podle posledních zpráv 12 lidí, neberou ani čeští policisté na lehkou váhu. Chystají sérii opatření, aby zvýšili dohled nad místy, kde je v této době hodně lidí. Jak řekla mluvčí kolínských policistů Martina Fejfarová, to je však v tomto období standardní postup.

Preventisté Bezpečného Kolína se vrátí i příští rok

Kolín /FOTOGALERIE/ - Po roce končí první pracovníci Bezpečného Kolína. Od února, nejpozději března, by je měli vystřídat noví zájemci. Jak řekl Jiří Fejfar, ředitel územního odboru Kolín Policie ČR, v současné době procházejí výběrovým řízením noví lidé, kteří by měli končící preventisty ve městě nahradit. „Musíme vybrat ty vhodné, nelze brát každého," podotkl.

OBRAZEM: Plné auto krmení a téměř 42 tisíc korun. To darovali lidé psům v Kolíně

Kolín - Na vánoční dárek se mohou těšit psi v kolínském útulku Alíkov. Zaměstnanci automobilky TPCA se v rámci tradiční sbírky složili a výsledkem je téměř 500 kilogramů krmení a skoro 42 tisíc korun. Peníze budou použity na nákup veterinárních prostředků a úhradu veterinárních úkonů.

Radní kraje: Dům U Zlaté štiky v Kolíně nepotřebujeme

Kolín - Krajští radní neschválili pronájem domu U Zlaté štiky na Karlově náměstí v Kolíně pro potřeby muzea na 30 let za roční nájemné 726 tisíc korun. Šlo o všechna patra domu, část terasy a dvůr, celkem o výměře přes 1100 metrů čtverečních. Muzeum tam mělo vybudovat expozici Umělecká řemesla ze sbírek Regionálního muzea v Kolíně.

OBRAZEM: Miss Kolínska 2016 se stala Martina Kamenická

Kolínsko - Kolínsko zná svoji nejkrásnější dívku. Titul Miss Kolínska 2016 se stala dívka s číslem 4 - Martina Kamenická. "Každé dívce bych to přála zažít, je to skvělý pocit. Vůbec jsem nečekala, že vyhraji," řekla nám čerstvá miss po vyhlášení výsledků.

Ženu na přechodu pro chodce v Kolíně srazilo auto, zapotřebí byl vrtulník

Kolín /FOTOGALERIE/ - Ženu srazilo auto na přechodu pro chodce v křižovatce Benešovy a Masarykovy ulice v Kolíně. Vážná zranění si vyžádala přistání záchranářského vrtulníku. "Nyní prověřujeme všechny okolnosti této nešťastné náhody, příčina nehody je předmětem dalšího šetření," řekl mluvčí středočeské policie Zdeněk Chalupa.

Zájem o malé byty nepolevuje. Kvůli penězům

Kolín - Lidé mají dlouhodobě zájem o menší byty, a to i městské. Kvůli příznivějším nájmům.

EET startuje. Budou provozovatelé na Kolínsku protestovat?

Kolínsko - Elektronická evidence tržeb startuje prvním prosincovým dnem. Někteří hospodští hodlají na protest zavřít, jiní krčí rameny. Jak jsou na čtvrteční start EET připraveny restaurace a hospody a kavárny v kolínském regionu?

Atmosféra v hospůdkách má své kouzlo, jenže slevy v supermarketech také

Kolínsko - Jak se daří hospodským a tradičnímu českému pěnivému moku na Kolínsku? Pláčou výčepní, protože lidé šetří a koupí si pivo raději v akci v supermarketu a vypíjí doma u televize, nebo se „svých" hospod stálí štamgasti nadále drží?

Kolín dostal ocenění za elektronizaci veřejné správy

Kolín - Ocenění za jeden z nejlepších projektů v rámci elektronizace veřejné správy. Tím se může chlubit Kolín. „Je to ocenění za funkční aplikaci odpadového hospodářství. Po prvních třech měsících jsme dobře identifikovali, která místa jsou nejvytíženější, kde se musí přidat kontejnery a kde se mohou ubrat," řekl místostarosta Michael Kašpar.

Kolín bude mít neuvolněného starostu. Tři následující měsíce budou zkušební

Kolín - Vít Rakušan se stal statutárním zástupcem hejtmanky a náměstkem pro bezpečnost a cestovní ruch. Jako dlouhodobý kritik souběhu dvou uvolněných funkcí tedy musel přemýšlet, kterého uvolněného postu se vzdá. Kolín tak bude řídit neuvolněný starosta.

17. listopad v Kolíně: první plakáty dorazily velmi rychle

Kolín /FOTOGALERIE, ROZHOVOR/ - Sametovou revoluci znají lidé hlavně, co se týká dění v hlavním městě České republiky. Jaké to bylo ale tehdy v Kolíně? O tom jsme v rozhovoru mluvili s politologem Vladimírem Srbem.

Podnikatelé naříkají: Elektronická evidence tržeb bude stát dost peněz

Kolínsko - EET. Elektronická evidence tržeb. Pro mnohé strašák, se kterým se pojí náklady na pořizování pokladen, paušály za systém a podobně. Termín spuštění první vlny se navíc rychle blíží: restaurací, kaváren a hospod se EET týká už od začátku prosince.

Politolog: Výhra Donalda Trumpa? Rozhodlo i zklamání z nesplněných slibů

Kolín /ROZHOVOR/ - Prezidentské volby v USA skončily, vítězem se stal Donald Trump. Jak jeho triumf hodnotí kolínský politolog Vladimír Srb? Výsledek na kutnohorské politologii, kde působí, prý nikoho nepřekvapil.

Kontejnery v Kolíně samy nahlásí, zda jsou plné

Kolín - Dva měsíce testuje město Kolín systém, kdy pomocí speciálních čipů má úklidová firma přehled o tom, které kontejnery jsou často plné. Bude tak vědět, že obyvatelé dané lokality by ocenili častější svoz odpadu. Někde se to již děje, frekvence svozu je nově častější, případně se na místo přidá další kontejner.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT