Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

JAN BRABEC

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

OBRAZEM: Na Křivoklátě složili poctu tradicím první republiky

/FOTOGALERIE/ Deštivé nedělní oslavy sta let od založení republiky zažili návštěvníci hradu Křivoklát. Správa hradu totiž společně s Československou obcí legionářskou pořádala akci s názvem Pocta tradicím první republiky. V rámci té proběhl slavnostní akt, při kterém zazněla československá státní hymna i Masarykova oblíbená píseň Ach synku, synku.

Pro vážně zraněnou řidičku letěl ke Klobukům vrtulník

K vážné dopravní nehodě došlo v pátek kolem šestnácté hodiny na silnici mezi obcemi Třebíz, Klobuky a Kobylníky na Kladensku. Devětatřicetiletá řidička vezoucí ve vozidle ještě dítě školního věku tam havarovala, přičemž utrpěla vážná zranění, se kterými musela být vrtulníkem transportována do střešovické nemocnice. Dítě vyvázlo s lehkým zraněním.

Pro vážně popáleného dělníka letěl do Kladna vrtulník

Vážný pracovní úraz se stal v pondělí dopoledne v jedné z firem sídlících v areálu bývalé Poldovky v Kladně. Cizinec, který tam opravoval elektrorozvodnu, byl popálen na sedmdesáti procentech těla. Vrtulníkem tak musel být přepraven do vinohradské nemocnice.

Zdeněk Kuchyňka: Je velmi důležité vzpomínat na kořeny českého státu

/ROZHOVOR/ Sládečkovo vlastivědné muzeum v Kladně spolupořádá od roku 2005 na Budči u Zákolan svatováclavské slavnosti. A jinak tomu nebylo ani letos. Kladenskému deníku u této příležitosti poskytl krátký rozhovor historik a ředitel muzea Zdeněk Kuchyňka, který vede muzeum již od roku 1995.

AKTUALIZOVÁNO

Dálnici D6 ve směru na Karlovy Vary zablokovala nehoda kamionu

Na dálnici D6 na 27. kilometru ve směru na Karlovy Vary havaroval v úterý dopoledne nákladní vůz. Dálnice je ve směru na Karlovy Vary uzavřena.

Skautské oddíly praskají ve švech, zájemci čekají v pořadnících

Spolu se školní rokem začal nový rok také pro skauty. V zapomnění rozhodně neupadli, naopak zájem o členství roste. Junák – český skaut sdružuje 50 tisíc dětí, mladých lidí a dospělých dobrovolníků a je největší výchovnou organizací v republice.

Přes čtyři tisíce výpůjček za měsíc. O elektrokola je v Kladně zájem

Systém sdílených růžových kol, který v Kladně fungoval v loňském roce, si Kladeňáci velmi oblíbili. I proto způsobilo letošní zavedení sdílených elektrokol právě místo takzvaných Rekol velký poprask. Přesto se zdá, že si veřejnost elektrokola za asi tři a půl měsíce provozu oblíbila.

AKTUALIZOVÁNO

Anonym ohlásil v Kladně bombu, naštěstí se hrozba nepotvrdila

Dvojice kladenských mostů byla v úterý před polednem uzavřena. Jednalo se o sítenský a rozdělovský most u nemocnice, v jejichž okolí operovala policie. Důvodem policejních manévrů bylo anonymní ohlášení uložení bomby. To se nakonec nepotvrdilo.

Agresor na svůj čin doplatil, skončil ve vazební věznici

Fyzický útok v rodinném domku v obci Uhy musela řešit policie. Strážci zákona ze Zlonic po příjezdu na místo zadrželi agresivního útočníka.

AKTUALIZOVÁNO

Kladno pokryl hustý dým. V areálu huti Poldi hořely pneumatiky

V pondělí ve 12:44 hodin zvedl hasiče ze židlí hustý dým, který se valil z areálu kladenské huti Poldi. Na místě působilo sedm jednotek hasičů. Podle policistů existuje důvodné podezření, že se jedná o úmyslné zapálení.

OBRAZEM: Tatíčka Masaryka doma v Lánech vítaly davy lidí

Psal se 11. srpen 1921, když Tomáš Garrigue Masaryk poprvé přijel na své milované sídlo v Lánech. A právě ve stejný srpnový den, pouze téměř o sto let později, si veřejnost jeho příjezd připomněla znovu.

Sena je minimum, tak jeho cena astronomicky stoupá

Extrémně suchý rok s sebou nese mnoho negativ. Jedním z nich je také nedostatek sena. To lze sehnat jen s velkými obtížemi, pokud se to někomu přeci jen někomu podaří, jeho peněženka zapláče. Suma za balík sena je totiž oproti minulým rokům až trojnásobná a podle odborníků bude ještě hůř.

Studny vysychají i na Kladensku, situace ale zatím kritická není

Hladiny spodních vod v důsledku velkého sucha výrazně poklesly i v našem regionu. Kladenský deník proto provedl sondu v tamních obcích, jak jsou na tom místní obyvatelé, sadaři, farmáři, zahrádkáři či chataři.

AKTUALIZOVÁNO

Ve Smečně zavalila trafostanice muže, utrpěl velmi vážná zranění

K nehodě, při které byl ve Smečně na Kladensku poblíž budovy místní základní školy muž zavalen trafostanicí, došlo v pondělí krátce před půl desátou hodinou. Na místo tak okamžitě vyrazili záchranáři včetně vrtulníku.

OBRAZEM: JesFest po roce znovu rozezněl Jesenici

Areál jesenického letního kina na Rakovnicku po roce opět hostil tradiční multižánrový hudební festival JesFest.

OBRAZEM: Kobylníky v sobotu ovládlo rybaření

Břehy soukromého rybníku v Kobylníkách u Klobuk na Kladensku se v sobotu ráno zaplnily téměř pěti desítkami rybářů, kteří se zúčastnili již tradičních rybářských závodů.

Stoleté výročí republiky oslavili manželé neuvěřitelnou cestou

Dvanáct set čtyřicet čtyři kilometrů. Takovou vzdálenost absolvovali na sportovních koloběžkách za třináct dní manželé Káča a Honza Zámysličtí z Kladna. Fascinující cestou tihle skromní a sympatičtí sportovci oslavili stoleté výročí od založení Československa. Jejich expedice začínala v Sarajevu, vedla přes sedm zemí, které symbolizovaly „sedm kulí jako v Sarajevu“, následně končila u jezdecké sochy tatíčka Masaryka v Lánech.

Pro hotovost musí lidé daleko. Banky nechtějí provozovat bankomaty na vesnicích

Doba včetně moderních technologií stále neuvěřitelným tempem chvátá kupředu. Například užívání platební karty či elektronického bankovnictví se stalo běžnou součástí života téměř každého z nás. Dalo by se tedy předpokládat, že bankomat lze najít téměř na každém rohu. Opak je ovšem pravdou, tedy až na výjimky v podobě velkých měst.

Řidič na Kladensku po nehodě vypadl z vozu, zraněním podlehl

Složky integrovaného záchranného systému zaměstnala v neděli krátce před sedmnáctou hodinou dopravní nehoda poblíž železničního přejezdu mezi obcemi Třebusice a Slatina. Přes veškerou snahu záchranářů se tragédii zabránit nepodařilo, mladý řidič zemřel.

Šestasedmdesát let od tragédie Lidice stále žijí. V neděli si připomeneme výročí

V neděli si celá republika připomene šestasedmdesát let od hrůzného řádění německých nacistických okupantů v Lidicích. Ti obec 10. června srovnali se zemí, jejich běsnění v roce 1942 stálo celkem 340 lidických životů.

Kladeňáci mohou nově využívat sdílená elektrokola

/FOTOGALERIE/ Lidé v Kladně se po zimě opět dočkali sdílených kol. Na rozdíl od podzimu se ovšem tentokrát nejedná o růžová Rekola, které Kladeňáci vřele uvítali. Vedení města totiž ve čtvrtek představilo osmdesátku žluto-zelených elektrokol od společnosti Homeport.

Cyklistku vedoucí své kolo srazil v Kladně vlak

Kladno – Ke střetu vlaku s cyklistkou vedoucí své jízdní kolo došlo v úterý krátce před půl dvanáctou hodinou na železničním přejezdu v ulici Fr. Kloze v Kladně, tedy mezi Sletištěm a fotbalovým stadionem. Žena s velkou dávkou štěstí vyvázla bez zranění.

Ovocnářům na Kladensku zasadily tvrdou ránu kroupy

Zemědělci, zahrádkáři či ovocnáři si museli oddychnout, když po velmi dlouhé době vyprahlou půdu zavlažil konečně v posledních dnech déšť. Skupina posledních jmenovaných, tedy ovocnáři, ovšem tak úplně šťastní být nemohou. Koncem minulého týdne se totiž objevil silný vítr a kroupy, což jejich úrodě na kvalitě určitě nepřidá.

Údržba a rozšiřování zeleně ve městech stojí většinou dost sil i financí

Kladensko – Zeleň byla, je a také bude v případě měst věčné téma. Zatímco jedni by místo parku nebo květinového záhonku raději uvítali například parkovací místa, druzí už teď lamentují kvůli nedostatku zeleně poblíž svého bydliště. Vedení měst tak musí hledat kompromis, což většinou nebývá snadné.

Růžová sdílená kola v Kladně vystřídají elektrokola

Od poloviny loňského srpna měli Kladeňáci po dobu tří měsíců možnost využívat takzvaná Rekola. Růžová kola si za deset korun na hodinu vypůjčili přes mobilní aplikaci a v cíli své cesty je pak téměř kdekoli zanechali. Tento systém dopravy si obyvatelé největšího středočeského města velmi oblíbili. Tříměsíční zkušební provoz, který vyšel město na 600 tisíc korun, se osvědčil.

Hokejové šílenství v Kladně pokračuje, baráž střídá světový šampionát

/ANKETA/ Kladeňáci si letošní hokejovou sezonu musí užívat doslova plnými doušky. Tým Rytířů, od kterého se na začátku sezony žádný velký úspěch v podobě postupu do nejvyšší ligy nečekal, dokázal vybojovat baráž. I přes fakt, že se nakonec borcům s rytířem na prsou postup nepodařil, hokejem žilo celé město a fanoušci si užili nejdelší soutěžní ročník od sestupové sezony 2013/14.

Ve Slánské Ouvalově ulici hořel dům, evakuováno bylo čtrnáct osob i dva psi

/FOTOGALERIE/ Požár nedávno zrekonstruované střechy jednoho ze tří třípatrových domů stojícího ve slánské Ouvalově ulici poblíž neblaze proslulé městské ubytovny Mexiko zalarmoval ve středu ráno složky záchranného integrovaného systému.

Cizinec neodhadl výšku svého kamionu, ten se zasekl pod kladenskou benzínkou

Kuriózní dopravní nehoda se stala v pondělí krátce před devátou hodinou v Americké ulici v Kladně. Řidič kamionu tam totiž se svým vozem vjel pod přístřešek čerpací stanice, kde se následně zasekl.

Statečný policista ve svém volnu zachránil život ženě po autonehodě

Vážná dopravní nehoda tří vozidel se stala ve středu krátce před půl desátou večerní na silnici I/7 poblíž obce Jemníky na Kladensku. Osobní vozidlo značky BMW se tam střetlo s automobilem Renault Master, přičemž vlivem nárazu bylo vozidlo první ze jmenovaných aut odhozeno na vozidlo Škoda Roomster.

Nejznámější český jelen Standa dorazil do Lán. Původně měl být zastřelen

Jelen Standa, který na začátku února v Návštěvnickém centru Šumavy na Kvildě zranil jednoho z návštěvníků, se rázem stal nejspíš nejznámějším jelenem v Čechách. Původně měl být kvůli svému útoku na muže zastřelen, nakonec však nalezl i díky nesouhlasu veřejnosti svůj nový domov v lánské oboře.

Před hokejovým zápasem se v Kladně porvali fanoušci

Ještě před očekávaným třetím hokejovým soubojem o baráž mezi kladenskými Rytíři a Motorem České Budějovice došlo v Kladně ke konfliktu fanoušků.

Na dálnici poblíž Stehelčevsi vyhasl mladý život

Stehelčeves – Tragicky skončila dopravní nehoda, která se stala v pondělí krátce po poledni na dálnici D7.

Speciální místnosti? Novelu protikuřáckého zákona by lidé vítali

/ANKETA/ Takzvaný protikuřácký zákon by se mohl co nejdříve změnit. Zasluhuje se o to poslanec Marek Benda (ODS), který předložil jeho novelu. Podle ní by například zákon nově povoloval v restauracích, na sportovištích i kulturních zařízeních zřízení kuřárny.

Ministr vnitra Lubomír Metnar navštívil kladenskou hlavní poštu

Kladno /FOTOGALERIE/ - Nečekanou návštěvu hostila ve čtvrtek v podvečer kladenská hlavní pošta, tou byl ministr vnitra Lubomír Metnar. 

AKTUALIZOVÁNO

OBRAZEM: Strašečtí vyměnili oštěp za vánoční stromek

Nové Strašecí - Po Komenského náměstí v Novém Strašecí létaly v neděli odpoledne vánoční stromky. 

Lidé jezdí Vánoce slavit na hory i do exotiky

Oslavy Vánoc a silvestra jsou pro většinu lidí neodmyslitelně spjaté s domovem. Zatímco jedni si bez tepla rodinného krbu nedokáží tyto svátky představit, jiní naopak volí možnost oslavit jedny z nejhezčích svátků v roce v jiném prostředí. Rozdat dárky, nebo odpálit novoroční ohňostroj, někteří jezdí například na hory nebo také k moři.

Na tradiční pochod Družecká šlápota se vydalo přes 700 turistů

/FOTOGALERIE/ Celkem sedm set třicet pět turistů se v úterý vydalo na tratě zimní Družecké šlápoty na Kladensku. Ačkoli se teploty při startu tohoto štěpánského pochodu pohybovaly kolem nuly, počasí nikoho rozhodně trápit nemuselo, o hřejivé sluneční paprsky totiž nebyla nouze.

Založení Československé republiky si připomněli u hrobu tatíčka Masaryka

Lány /FOTOGALERIE/ – Devadesáté deváté výročí založení samostatné Československé republiky oslavili v sobotu také v Lánech. Účastníci se sešli odpoledne na místním hřbitově u pietního aktu u hrobu T. G. Masaryka, po kterém následovala v lánském muzeu šachová simultánní partie s legendárním šachovým velmistrem Janem Smejkalem.

AKTUALIZOVÁNO

Nehody více než čtyřiceti vozidel zablokovaly dálnici D6 u Prahy

Silnici mezi Kladenskem u Pavlova a Prahou-západ ochromila hromadná nehoda. Od středečního rána se zde stala řada nehod.  

Při čištění kanalizace objevili údržbáři lidskou kostru

Šok čekal ve středu na pracovníky údržby při čištění dálničních kanalizací prováděném v rámci údržby nedaleko dálnice D5 v Králově Dvoře na Berounsku. Při čistění totiž objevili lidskou kostru.

Řidič, který při tragické nehodě u Velvar zabil ženu, v nemocnici zemřel

Dopravní nehoda, která se stala v úterý před osmnáctou hodinou na silnici mezi Uhy u Velvar a Nelahozevsí, má druhou oběť. 

AKTUALIZOVÁNO

Kladno se těšilo na Jágra marně. Je vyprodáno, ale hvězda hrát nebude

Enormní zájem fanoušků vyvolal možný návrat legendárního Jaromíra Jágra do svého hokejového Kladna. Jenže v pátek vše utnulo zklamání. Hvězdná "osmašedesátka" proti Přerovu nenastoupí.

Sdílená kola v Kladně nejspíš zůstanou

Kladno /FOTOGALERIE/ - Systém sdílených kol, za jehož tříměsíční zkušební provoz kladenská radnice utratila šest set tisíc korun, v Kladně funguje už od srpna. Nutno podotknout, že za tu dobu si Kladeňáci tuto alternativní možnost přepravy oblíbili. Růžová kola jsou hodně využívaná, při procházce městem téměř jistě alespoň jeden kousek potkáte, ať už v jednom z repointů nebo například zamknutý k zábradlí či pouliční lampě.  

AKTUALIZOVÁNO

Opilce pokousal v Kladně medvěd

K tragédii se schylovalo v úterý odpoledne ve výběhu kladenských medvědů v sousedství zámku. Jedna ze dvou medvědic, které zde žijí, pokousala na noze mladíka. Informace o případu zveřejnila ČTK.

VIDEO: Horkýže slíže zářili na slánském Valníku

Osmnáctý ročník slánského rockového open air festivalu Valník je už minulostí. Letošní ročník se organizátorům opravdu vydařil, areál letního kina ve Slaném navštívilo necelých osm set fanoušků dobré hudby.

AKTUALIZOVÁNO

Sítenský most se nejspíš stal cílem dalšího sebevraha

Kladno /FOTOGALERIE/ - Další sebevrah si patrně vybral pro ukončení svého života Sítenský most v Kladně.

AKTUALIZOVÁNO

Rekonstrukce školy v Kamenných Žehrovicích čelí nebývalé kritice

/FOTOGALERIE/ Obrovská kritika se nejen na sociálních sítích snesla na vzhled nově zrekonstruované historické budovy základní školy v Kamenných Žehrovicích.

Lidé přestávají vyhledávat umělá koupaliště

V tropických teplotách, které na našem území aktuálně panují, lidé vyhledávají nějakou možnost se zchladit. Často k tomu využívají vlastní bazény nebo přírodní koupaliště. Naopak umělá koupaliště pociťují úpadek návštěvníků.

Vážná nehoda se stala u Lotouše, na místo letěl vrtulník

Na sedmadvacátém kilometru silnice I/7 poblíž Lotouše u Slaného se stala v pátek v podvečer vážná dopravní nehoda. Na rovinatém úseku silnice vyjelo osobní auto mimo vozovku, následně narazilo do stromu a skončilo ve strouze.

EXKLUZIVNĚ / AKTUALIZOVÁNO

V bytě našli policisté mrtvého kolegu

/FOTOGALERIE/ Policejní automobily, pásky a do jednoho z kladenských domů nesměl mimo zdejší obyvatele nikdo vkročit. Takové byly policejní manévry u jednoho z domů v Helsinské ulici. Kladenští policisté tu podle informací, které má Deník k dispozici, našli mrtvého policistu.

  • 1
  • 2

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT