Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

JAN BURIÁNEK

Jan Buriánek / Chebský deník

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Geopatogenní zóny oslabují imunitu a ohrožují zdraví lidí, říká léčitelka

/ROZHOVOR/ Bolesti hlavy, špatný spánek, časté nevolnosti, popřípadě i vážná onemocnění. To jsou jen některé projevy u člověka, které mohou poukazovat na takzvané geopatogenní zóny (GPZ). O těch se v současné době hovoří stále častěji, a i přesto kolem tohoto pojmu existuje cosi tajemného a neuvěřitelného. Přesto, že byly v minulosti i vědecky prokázané.

Středoevropský unikát. Pod vulkánem na Chebsku obnovují slavnou Goethovu štolu

Doslova podzemní laboratoř by chtěli v podzemí vyhaslé sopky Komorní hůrka vybudovat seismologové. Stane se tak poté, co spolu s horníky vykopají několik metrů dlouhou Goethovu štolu, která bude zanedlouho slavit dvě stě let své existence. Vědci chtějí do podzemí upevnit nejen seismometry, ale také například náklonoměry. Má jim to pomoci jak při zkoumání zemětřesných rojů, tak i v další vědecké práci.

Dunění i záchvěv skříně. Zemětřesení na Karlovarsku cítili lidé až v Praze

Další silný záchvěv země a spoustu menších pozorovali lidé nejen v Karlovarském kraji od pondělního večera. Ten nejsilnější udeřil ve 23.04 hodin a jeho síla byla podle seismologů 3,8 magnituda.

Pozor! Ve vzduchu létá agresivní pyl. Nesahejte si do očí, radí odborník

Létající agresivní pyl letos alergiky nažene mnohem častěji k lékaři než v minulém roce. A důvod? Kvůli déletrvající zimě začalo kvést najednou hned několik stromů, jejichž pyly dráždí dýchací cesty chronicky nemocných lidí. To je hlavní nevýhoda letošního pozvolného nástupu jara. 

Po lázeňské kolonádě se procházela misska z Malty. Podívejte se

Výborné jídlo a velmi přátelští lidé. Tak by se daly ve zkratce shrnout první pocity šestadvacetileté Miss Princess of The World 2017, Malťanky Dajany Laketic. Ta při své první návštěvě České republiky zavítala i do Mariánských Lázní.

V bývalém hotelu Kavkaz v Mariánských lázních se zřítila část stropu

Část stropu spadla v prvním patře bývalého hotelu Kavkaz v Mariánských Lázních. Na místě zasahovali hasiči. 

Seismologové pronikají do nitra sopky u Chebu: otevřeli výzkumnou jámu

Lžíce malého bagru se opět zakousla do země u vyhaslé sopky Komorní hůrka u Chebu. Vědci tady tak otevřeli další pomocný zářez, který sahá až do hloubky šesti metrů, který jim pomůže najít další původní výchozy Goethovy štoly.

Ohrozí nás další zemětřesení? Seismologové to nemohou předpovědět

Zemětřesení z úterního odpoledne opět vyvolává v regionech v celém Karlovarském kraji žhavé debaty.

Chebsko vystrašila další vlna zemětřesení

Hučení, dunění a otřesy. Tak během dnešního dne před druhou hodinou odpolední pocítily desítky lidí na Chebsku zatím nejsilnější zemětřesný roj od roku 2014. Jeho magnitudo dosáhlo síly 3,5 a ohnisko zemětřesení bylo severně od města Luby. 

Hrad Cheb otevře podzemní kasemata

Podzemní prostory pod chebským hradem, které vznikly na přelomu 17. až 18. století, se již o víkendu otevřou veřejnosti. V tuto chvíli pracovníci hradu dokončují v těchto barokních kasematech poslední úpravy, aby pohyb v nich byl maximálně bezpečný.

Nájemné v městských bytech v Chebu se letos nezvýší

Nájemné v bytech a nebytových prostorech ve vlastnictví města Chebu se v letošním roce zvyšovat nebude. Radní totiž rozhodli o tom, že město nevyužije možnosti navýšit nájmy o koeficient míry inflace za rok 2015, tedy o 0,3 procenta. Město však na nájmech přijde přibližně o sto tisíc korun.

Mykolog varuje: Nejezte zmrzlé houby, jinak vám hrozí zažívací potíže

Chebsko - Nejen do chebského regionu dorazily první mrazy, a i přesto se dají na některých místech nalézt ještě houby. Podle odborníků by však lidé v těchto dnech měli zbystřit, protože nerozvážné sbírání hub může strávníkům připravit několikahodinové zažívací obtíže.

Do Německa se pojede jen za pětadvacet korun

Vlaky na trať Aš Selb- Plößberg Hof vyjedou už tuto neděli. Přesto stále mnoho cestujících tápe, s jakou jízdenkou mohou do Německa zajet. Vycestovat do Německa například za vánočními trhy mohou lidé hned několika způsoby.

V Chebu si vyrobil housle i Čechoameričan

Cheb /FOTOGALERIE/– Celkem osm zájemců z Čech, Ameriky a Slovenska se zúčastnilo jedinečného kurzu stavby hudebních nástrojů.

Rezervace Soos – tak trochu pravěká krajina

Bublající a syčící mofety, vyvěrající minerální prameny a zápach síry. To jsou ve zkratce hlavní znaky krajiny, která od nepaměti láká návštěvníky a geology z celé Evropy.

Koncern Deufol postaví v Chebu závod na výrobu dřevěných obalů

Cheb - Až tři stovky volných míst nabídne nová firma, která vznikne v průmyslové zóně v Chebu. Německý koncern Deufol chce na průmyslovém parku postavit závod na výrobu dřevěných obalů. První zaměstnanci by do firmy mohli nastoupit po roce 2015.

Zemětřesení na Chebsku? Čtyřiadvacet hodin pod dozorem

Chebsko - Seismické stanice mají za úkol každodenní sledování otřesů půdy v chebském regionu. Lidé mohou grafy otřesů sledovat na webu Geofyzikálního ústavu. Tam jsou však zatím přístupné údaje pouze z některých stanic.

Na náměstí v Aši se vrátí kašna

Aš - Město nemá v úmyslu pouze zrekonstruovat celé náměstí a osadit ho kašnou, ale také chce na místě připravit inženýrské sítě pro možnou výstavbu.

Výluky ochromí cestování na Chebsku

Chebsko -  Občané se budou muset obrnit trpělivostí. Vagony vystřídají náhradní autobusy. 

Na hrad Cheb vede nová lávka. Stará uhnila o 10 let dříve, než byla záruka

Cheb - Někteří obyvatelé Chebu poukazují na to, že most byl opraven v roce 1994, s tím, že tehdejší firma garantovala životnost mostní konstrukce třicet let. Nyní se však k rekonstrukci přistoupilo již po 20 letech. Kastelán hradu potvrdil, že most byl již v dezolátním stavu a výměna byla nutná.

Pneuservisy na Chebsku na nával řidičů zatím čekají

Chebsko - S příchodem teplejšího počasí vyrazila řada řidičů vyměnit si zimní pneumatiky za letní.

Kasárna na Zlatém vrchu mají jít letos k zemi

Cheb - Město Cheb plánuje u sídliště Zlatý vrch vybudovat i dům s pečovatelskou službou. 

Ohři ochrání nové stěny za 1,15 milionů korun

Chebsko - Nornými stěnami je možné likvidovat ekologické havárie, tedy znečištění vody ve vodních tocích. Stěny dokážou zachytit pouze plovoucí znečištění. V praxi jde ve valné většině případů o znečištění ropnými produkty.

V Chebu putují knihy. Z pekárny ke čtenáři, od čtenáře zpět...

Cheb - Na šesti místech si zájemci mohou číst vybrané tituly, které si načas lze i půjčit. 

Dočasně uzavřené pobočky pošty na Chebsku? Zřejmě se jen tak neotevřou

Chebsko - Někteří obyvatelé na Chebsku si poštovní zásilky musejí vyzvedat v jiných městech. 

Stavba železničního koridoru má půlroční zpoždění

Cheb - Rekonstrukce poslední části třetího tranzitního koridoru za více než 440 milionů korun začne o půl roku později. Původně se počítalo s tím, že by tato stavba v úseku Cheb státní hranice měla začít již letos na jaře. Za posun termínu může delší projektová příprava přestavby kolejí. Veřejnou zakázku na optimalizaci trati vypsala Správa železniční a dopravní cesty (SŽDC) až nyní.

Podzemní kontejnery se v Chebu osvědčily, bude jich asi víc

Cheb - Podzemní kontejnery v Chebu se osvědčily. Cheb plánuje, že by se mohly objevit i v jiných částech města. O jejich přesném dalším rozmístění zatím kompetentní úředníci nerozhodli.

Bagry vyjely, stavba jihovýchodního obchvatu Chebu začala

Cheb -  Dokončit celou komunikaci by se mělo podařit do konce srpna 2015. Celková délka silniční přeložky dosáhne 3,4 kilometru.

Parkování na náměstí v Chebu zlevní

Cheb - O bezplatném parkování na chebském náměstí Krále Jiřího z Poděbrad je rozhodnuto. Od prvního května letošního roku budou moci nejen občané města na náměstí nechat své auto hodinu a půl zdarma. Chebská radnice chce tímto způsobem bojovat proti odlivu podnikatelů z města a přilákat sem nové zájemce.

Odpůrci stavbě jihovýchodního obchvatu Chebu nezabránili

Cheb - Jihovýchodní obchvat Chebu začnou bagry budovat již v příštím týdnu u českých hranic. 

Koupit si drogu? U Chebu to prý není problém, upozorňují němečtí novináři

Cheb - Obchod s pervitinem na Chebsku stále kvete. Alespoň tak vyznívá reportáž novinářů z německého Die Welt.

V Horních Pasekách vymění nájemníkům městských bytů přímotopy

Horní Paseky - Snížit lidem v Horních Pasekách finanční náklady za vytápění se rozhodla ašská radnice.

Ašská radnice jako nová? Když na to bude

Aš - Za dvacet tři milionů korun chce ašská radnice zrekonstruovat jednu z budov Městského úřadu v Aši.

Více cestujících uvítaly České dráhy ve spojích SC Pendolino

Chebsko - Tyto vysokorychlostní jednotky jezdí od začátku nového jízdního řádu každý den z moravského Bohumína až do Františkových Lázní.

Cyklostezka do Německa? Dokončí ji příští rok

Cheb - Cyklisté na Chebsku se mohou radovat. V pořadí již třetí etapa cyklostezky Cheb Waldsassen by se měla začít budovat již letos. Na zbývající asi dvoukilometrový úsek mezi chebskou městskou částí Háje směrem na Podhrad čekají cyklisté již několik let.

Filmaři obsadili školu a gymnazisté se na chvíli stali herci

Aš - Ojedinělou příležitost zahrát si v novém českém seriálu s pracovním názvem Stopy života dostali studenti Gymnázia a střední odborné školy Aš. Natáčet sem přijel režisér Tomáš Magnusek. Ten má za sebou například film s názvem Jedlíci aneb Sto kilo lásky.

Vlaky do Selbu vyjedou v roce 2015

Aš - Rekonstrukce železniční trati mezi Aší a německým Selbem je opět o něco blíž. Na obou stranách hranice totiž mají už hotové projekty a současně jak česká, tak německá strana požádaly příslušné úřady o stavební povolení.

Vietnamci mají zálusk na bývalý supermarket Albert v Chebu

Cheb -  Areál po bývalém supermarketu Albert, který zde ukončil prodej před téměř pěti lety a v současnosti je opuštěný, mají obsadit noví provozovatelé.

Ašská Aritma se mění k lepšímu, bude z ní kulturní centrum

Aš - Na multifunkční kulturní centrum se dvěma sály se již několik měsíců přeměňuje bývalé učiliště Aritma v Aši.

Chebské seniory ze Skalky rozčilují poničené dlaždice

Cheb - Dělníci při nasazování okapů na dům poničili dlažbu u domu a už ji tak nechali, a to i přes protesty obyvatel.

Integrovaná střední škola v Chebu je lepší. Díky investicím za miliony korun

Cheb - Z nové přístavby a zrekonstruované staré budovy se v příštím školním roce budou moci radovat studenti Integrované střední školy (ISŠ) Cheb. Přestavba staré budovy a výstavba Centra odborného a praktického vzdělávání školy vyšla celkem na 49 milionů korun.

Selb a Aš chtějí zvýšit turistický ruch

Aš - V německém příhraničí už delší čas bojují radnice s úbytkem obyvatel. To chtějí změnit.

Hurááá na prázdniny zní Karlovarským krajem

Karlovarský kraj - Poslední týden v únoru bude patřit školákům. V Karlovarském kraji totiž začínají jarní prázdniny. Volno dětem začíná v pondělí 24. února, a do škol se tak žáci vrátí až v pondělí 3. března.

Cizince a mladou ženu zadržovali v bytě, žádali po nich výkupné

Cheb - Výkupné ve výši až 2000 eur požadovali dva muži ve věku 36 a 34 let za propuštění 30letého cizince a mladé ženy v Chebu.

Budoucnost chebského nádraží? Lepší bude třeba osvětlení

Cheb - Výrazně změnit by se po mnoha letech mělo chebské vlakové nádraží. O všech úpravách už začalo jednat jak samotné město Cheb, tak i České dráhy. Cestující by se mohli dočkat lepšího přístupu k vlakům anebo i modernějšího osvětlení.

Ašští mohou pomoci charitě sběrem nepotřebného textilu

Aš - Pomoci charitě mohou nyní lidé z Ašska. Ve městě se totiž začaly objevovat první sběrné nádoby na sběr nepotřebného textilu.

Aš chce vymýtit prostituci z města

Aš -  Více kamer do centra města se chystá nasadit ašská radnice. Omezit tím chce různé nešvary.

„Žraloci" s internetem se objeví i na trati z Chebu do Německa

Chebsko - Cestující si budou moci při jízdách do německého příhraničí připojit ve vlaku i notebook.

Aš bude kultivovat papírnu v Doubravě i letos

Aš - Podnik na výrobu papíru v historii zásoboval svými výrobky téměř celou Evropu.

Vlaky z Aše do Selbu mají další zpoždění

Aš, Selb - Vyrazit vlakem například za výprodeji do německého města Selbu nebude hned tak možné.

  • 1
  • 2

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT