Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

JAN FOUKAL MGR.

Jan Foukal Mgr. / Chomutovský deník

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Kadaň rozšíří vinice a začne víno prodávat

Kadaň - Jednoznačnou podporu vyjádřili kadaňští radní záměru rozšířit plochy pro pěstování vinné révy a výrobu vín, která město posléze nabídne k odkoupení zájemcům. V současné době vlastní necelého půl hektaru vinohradu v areálu františkánského kláštera. Roční produkce kolem 200 lahví vína ale dosud sloužila jen k prezentaci: vypilo se při každoročním vinobraní, několik vzorků zástupci města nabízeli na veletrzích.

X-Left To Die po tragické smrti zpěváka: Končíme!

Chomutov - Oblíbená chomutovská kapela X-Left To Die zřejmě skončí. Po tragické smrti zpěváka Daniela Weingartnera, který se o víkendu utopil v Chomutovce, uvažují o svém rozpuštění.

Investor plánuje vybudovat za Jirkovem průmyslový park

Jirkov - Německá firemní skupina Lettenmayer & Partner plánuje vybudovat za Jirkovem průmyslový park. Logistický skladový areál s administrativním zázemím a parkovacími místy pro 546 automobilů by měl vzniknout mezi Jirkovem a Vrskmaní u čtyřproudové silnice I/13. Práci by v průmyslovém parku mohlo najít až 1 548 lidí, z toho 600 ve skladové části areálu, dalších 174 v administrativní části. Vyplývá to z dokumentace developerské firmy.

Vysmáté léto přilákalo i letos tisíce fanoušků

Kadaň /FOTOGALERIE/ - Zhruba 6 500 fanoušků navštívilo v sobotu 12. ročník oblíbeného rockového festivalu Vysmáté léto v Kadani. Návštěvnost tak nebyla rekordní, pořadatelé jsou přesto spokojeni. 

Doly se chtějí zbavit horského hotelu Nástup. Cena: 43 milionů

Loučná pod Klínovcem - Firma Prodeco, dceřiná společnost hnědouhelného těžařského giganta Severočeské doly (SD) se sídlem v Chomutově, nabízí zájemcům čtyřhvězdičkový krušnohorský hotel Nástup v Loučné pod Klínovcem. Ubytovací zařízení s celoročním provozem slouží zejména hostům klínoveckého ski areálu.

AKTUALIZOVÁNO

Policie vyklidila obchodní dům v Chomutově, uvnitř byly výbušniny

Chomutov - V obchodním domě na chomutovském sídlišti Březenecká se včera našly výbušniny. Policisté hodinu po poledni zahájili evakuaci lidí z obchodního domu a uzavřeli i přilehlé chodníky a parkoviště.

ZKL zahájí v květnu výrobu válečkových ložisek

Klášterec nad Ohří - Klášterecký závod tuzemského strojírenského koncernu ZKL Group, který je největším středoevropským výrobcem velkorozměrových soudečkových, speciálních a dělených ložisek, rozšíří v květnu výrobní sortiment o produkci válečkových ložisek.

Muž v Jirkově hodil po Zemanovi rajče, skončil na policejní služebně

Jirkov - Policejní hlídka zadržela na jirkovském náměstí dr. E. Beneše muže, který hodil do prostoru, kde se právě pohyboval prezident Miloš Zeman, rajče.

Kauza exmanažera ŘSD: Svědci nevědí a nechodí

Chomutov - Další tří svědky z pěti pozvaných vyslechl ve středu senát chomutovského soudu v kauze osmatřicetiletého bývalého vedoucího manažera projektového týmu chomutovské správy Ředitelství silnic a dálnic ČR (ŘSD) Tomáše Hofmanna.

Kdo chce v Kadani zakázku města, zaměstná absolventy

Kadaň - Novou podmínku budou muset od začátku příštího roku splnit v Kadani firmy, které se přihlásí do výběrového řízení o městskou zakázku v hodnotě nad milion korun.

Válcovny zažily největší havárii za 40 let, provoz obnovily po třech měsících

Chomutov - Chomutovské válcovny trub, které jsou součástí skupiny Z-Group Steel Holding českého průmyslníka Zdeňka Zemka, obnovily po tříměsíční nucené pauze znovu provoz. Důvodem odstávky byla náhlá rozsáhlá havárie na přelomu srpna a září, největší od 70. let minulého století.

Koupili byty, nájem platí. Přesto mohou skončit na ulici

Obrovské problémy řeší v současné době členové několika sdružení vlastníků bytů v Jirkově. I když si své byty před lety legálně odkoupili a řádně odvádějí předepsané platby do společného fondu, mohou se ocitnout na ulici. Čelí totiž nájezdům spekulantů, kteří v obytných domech skupují byty a dále je pronajímají.

V Kadani se kupčilo s hlasy, tvrdí nevládní organizace

Kadaň -  Jedním ze severočeských měst, kde se podle představitelů nevládních organizací manipulovalo s hlasovacími lístky v komunálních volbách, je Kadaň. Policie potvrdila, že podnět prošetřuje. „Hledáme svědky, které postupně vyslechneme. Na základě zjištěných poznatků se rozhodne, zda byl či nebyl porušen zákon,“ uvedla chomutovská policejní mluvčí Marie Pivková.

Výrobce solárních panelů Kyocera má problémy, o práci přijde 275 lidí

Kadaň - Společnost Kyocera Solar Europe výrazně utlumí výrobu solárních panelů v kadaňské průmyslové zóně Královský vrch. O práci tak přijde valná většina z 275 zaměstnanců.

Vysmáté léto přilákalo přes osm tisíc fanoušků

Kadaň /FOTOGALERIE/ - Druhá největší návštěvnost v historii oblíbeného rockového festivalu Vysmáté léto v Kadani ozdobila v sobotu jeho 11. ročník. Kromě obrovského zájmu fanoušků, kterých dorazilo 8 500, se více než vydařilo i počasí. Diváky přivítalo žhavé slunce a ani večer a v noci teploty nespadly pod 20 stupňů Celsia. Navíc přehlídku neprovázely žádné potíže, ani incidenty.

I handicapované děti a dospělí si užívají letního tábora

Chomutov - Už pošesté uspořádaly učitelky chomutovské základní a mateřské školy v ulici 17. listopadu letní tábor pro handicapované děti a dospělé, a to od 14. do 19. července.

Pivovar už vaří „doma“, pivo nabízel v zooparku

Chomutov - Ve vlastních prostorách, a to ve sklepení činžovního domu v chomutovské ulici 28. října, zahájil minulý měsíc výrobu První občanský pivovar Karásek a Stülpner. Funguje už od konce loňského roku, dosud ale využíval pronajatých prostor mimo region.

Tahákem Otevřeno bude i Mňága a Žďorp, Tatabojs či Kaiser

Chomutov - Po jedenácté hostí Chomutov multižánrový festival Otevřeno, na němž už tradičně představí svou tvorbu věhlasní i méně známí reprezentanti tuzemské hudební scény a také amatérské i profesionální divadelní či taneční soubory. Letos se diváci mohou těšit od 30. května do 7. června na kapely Mňága a Žďorp, Tatatabojs či rockovou legendu Vladimíra Mišíka. Z divadelních a tanečních představení jistě zaujme vystoupení členů souboru Teatr Novogo Fronta.

Dítě do brnění, mámu do mučidel! Středověk bude na zámku do soboty

Interaktivní výstava Expedice středověk je k vidění na zámku Červený Hrádek až do 10. května. Organizátoři tak původní termín ukončení expozice o týden prodloužili. „Důvodem je velký zájem z řad škol i ostatní veřejnosti,“ vysvětlila asistentka ředitele Kulturního, vzdělávacího a informačního zařízení Jirkov (KVIZ) Jitka Viziová.

Exšéf chomutovského ŘSD: Pod novým vedením zaměstnanci čelili bossingu

Chomutov - Nesnesitelná atmosféra, psychická šikana v zaměstnání a odchod odborníků . Tak popsal situaci na pracovištích Ředitelství silnic a dálnic ČR (ŘSD) v Ústeckém kraji po výměně vedení v roce 2007 bývalý ředitel krajské správy ŘSD se sídlem v Chomutově Václav Filip.

Obchvat Chomutova se kvůli chybě úředníka odkládá

Chomutov - Chyba pracovníka ústeckého krajského úřadu při otevírání obálek s nabídkami firem na vybudování silničního obchvatu Chomutova vedla ke zrušení zadávacího řízení na tuto veřejnou zakázku.

Obrnice chtějí získat další byty, zúčastní se dražeb. Napětí tam roste

Obrnice – Obrničtí zastupitelé schválili účast obce ve dražbách bytů, jež jsou nabízeny jako součást exekučně zabaveného majetku dlužníků. Nákup bytů navrhla starostka Drahomíra Miklošová jako reakci na zvyšující se počet exekucí v obci. Starostku a jejího zástupce zastupitelé zmocnili k účasti v běžné i elektronické dražbě, maximální nabízená kupní cena nesmí přesáhnout 100 tisíc korun.

V případu údajného týrání seniorů v Chomutově promluví ještě 11 svědků

Chomutov - Výslechem dalších 11 svědků pokračuje hlavní líčení u chomutovského soudu 19., 21., a 23. května. Zda padne rozsudek, není jisté.

Soud s exmanažerem chomutovské ŘSD se protáhne

Chomutov - Výslechem svědka pokračovalo v úterý u chomutovského soudu hlavní líčení se sedmatřicetiletým bývalým vedoucím manažerem projektového týmu chomutovské správy Ředitelství silnic a dálnic ČR (ŘSD) Tomášem Hofmannem. Za podvod mu hrozí až osmileté vězení.

Třináctiletý lyžař se těžce zranil na sjezdovce na Klínovci

Klínovec - Těžké zranění utrpěl dnes dopoledne třináctiletý chlapec při pádu na sjezdovce U zabitého na severní straně Klínovce. Záchranáři na místě zjistili, že si lyžař nejspíš způsobil zlomeninu stehenní kosti.

Parta mladých lidí z Chomutovska chce žít v pohybu, bez cigaret, alkoholu a drog

Chomutovsko - Street Hard Workers. Tak si říká parta mladých lidí z Chomutovska, kteří propadli cvičení za pomoci vlastní váhy těla (street workout). Pozoruhodní jsou zejména svou životní filozofií, která vylučuje užívání alkoholu či drog.

Koridor z Mostu do Chomutova je užitečný, ale také nebezpečný

Chomutovsko - Ty dva pomníčky jsou možná jen tři metry od sebe. Obyčejný dřevěný kříž a černá deska se jménem připomíná tragickou nehodu devětadvacetileté ženy z roku 2009. Kousek dál od silnice je mezi břízkami místečko vyložené kamínky. Kromě květin, svíček a kamene s deskou je tu také fotografie mladé krásné dívky. Mladé mrtvé dívky. Uhořela v lamborghini společně s řidičem v roce 2006.

Soud se ženami, které v Chomutově týraly seniory, prodlužují nemoci

Chomutov - Onemocnění obhájkyně ředitelky bývalého chomutovského stacionáře pro seniory Naděje 2000 Jaroslavy Lochařové, která je spolu s hlavní sestrou zařízení Šárkou Hatašovou obžalovaná z týrání svěřené osoby, znemožnilo začátkem ledna pokračovat v projednávání případu před chomutovským soudem.

Obrnice navštíví velvyslankyně deseti zemí, zajímá je integrace Romů

Obrnice - Do Obrnic se dnes sjedou velvyslankyně deseti evropských i mimoevropských států. Starostka obce Drahomíra Miklošová je seznámí s aktivitami, jejichž snahou je úspěšné začlenění romské populace do většinové společnosti. Iniciátorem setkání je velvyslankyně Lucemburska v Praze Michéle Pranchére -Tomassini. Na sever Čech s ní přicestují ambasadorky zastupující u nás Belgii, Finsko, Kosovo, Maroko, Peru, Rumunsko, Slovinsko, Jihoafrickou republiku a Švédsko.

Míša z babyboxu zůstává v ústavu. Matka přepadla hernu a má podmínku

Chomutovsko - Je to zřejmě nejšílenější příběh, který se kolem dítěte z babyboxu odehrál. Dala ho do chomutovského babyboxu, druhý den se o něj přihlásila , pak se odstěhovala, přepadla hernu v Teplicích a dnes žije u barmana, kterého oloupila. Šílené? Možná, ale tohle napsal sám život.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT