Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

JAN JIREŠ

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Jičín o jubilejním pohádkovém festivalu štědřejší nebude

Jičín - Pohádkový festival letos oslaví čtvrtstoletí. Radní se usnesli, že pořadatelům dají o 75 tisíc více. Narazili však u opozičních zastupitelů, které v tomto bodě podpořili i koaliční sociální demokraté: Jaroslava Komárková a Josef Dvořák.

Poklady z garáží dělaly čest značce Škoda

Pecka - V místním kempu u koupaliště proběhl sraz majitelů škodovek. Během několikadenního setkání, které vyvrcholilo v sobotu, se konala spanilá jízda i soutěže v různorodých disciplínách.

V rytířském sále hradu Pecka zněly historické zpěvy

Pecka - Jedenáctý festival historických zpěvů se vydařil. Na chlup stejný počet sborů, jako je uskutečněných ročníků, se v rytířském sále hradu Pecka ucházel o přízeň odborné poroty.

Balbineum: koleji svítá nová naděje

Jičín - Jezuitská kolej v Jičíně se možná dočká přestavby na školské zařízení.

Oprava topení v divadle začíná

Jičín - TJ Sokol Jičín zakoupí do Masarykova divadla dva nové kotle. Ty původní nefungují. Záměr podpoří město.

Titul Student roku mají čtyři chytré hlavy

Jičín /FOTO/ - Soutěž, kterou vypisuje firma Microrisc, se letos konala popáté. Porota ze čtyřky vybírala absolutního vítěze. Neměla snadný úkol.

Z položky Cestovní ruch nejvíce uspěla židovská škola

Jičín - Cestovní ruch je název jednoho z dotačních programů, které město Jičín vypisuje. Celková vyhrazená částka je 250 tisíc korun. Z žadatelů o příspěvek nejvíce uspělo sdružení Baševi, které získalo 50 tisíc na služby v židovské škole (ul. Židovská, čp. 100).

Aris útočí na hranici sto milionů

Jičín - V bývalém Arisu sídlí jičínský městský úřad. A rozpočet kvůli tomu krvácí.

Sraz amerických vozidel přilákal na koupaliště davy

Sobotka - U koupaliště se uskutečnil sraz majitelů vozidel americké provenience. Celkem se sem sjelo zhruba sto aut různého typu i časového zařazení.

Koňské stříkačky na soutěži osvěžovaly

Vrbice - Zatímco teplota v sobotu zdárně zdolávala třicítku, na místním hřišti se rozjela tradiční soutěž historických stříkaček. Do klání se tentokrát zapojilo sedm týmů.

Jičín znovu chce prověřit hlučnost obchvatu

Jičín - Loni měření nevyšlo a obyvatelé Poděbradovy ulice se stále potýkají s hlukem z obchvatu. Tah na Mladou Boleslav mají hned za svými domy. Podle Ředitelství silnic a dálnic v roce 2014 nebyl hřmot takový, aby bylo nutné vybudovat speciální opatření. Vyjde to letos?

Stánkaři: Pohádka je pro nás příliš drahá

Jičín - Mezi provozovateli stánků, ať už dílniček, či kiosků s občerstvením, přetrvává nespokojenost s politikou organizátorů pohádkového festivalu. Chtějí prý moc peněz za zřízení stánku.

Výstroj NATO ponese hořickou stopu. Firma Karbox předá nemocnici

Hořice - Firma Karbox, která se zabývá zakázkovou výrobou specializovaných kontejnerů, předává poslední ze čtyř mobilních nemocnic zákazníkovi. Tím je agentura pracující pro Severoatlantickou alianci (NATO).

Hasiči slaví další triumf a těší se na republiku

Jičín - Fyzická kondice zdejších hasičů je na výjimečné úrovni. Dokazuje to tým, který se pravidelně zúčastňuje nejtěžší soutěže hasičského sportu – TFA (Toughest firefighter alive, tedy Nejtvrdší hasič přežívá).

Sokolové a město hledají dělicí čáru a lék na zimní sezonu

Jičín - Zimní kulturní sezona v Masarykově divadle zřejmě bude i přes selhání vytápění. A to i přesto, že celková rekonstrukce topné soustavy se v nejlepším případě rozjede až v roce 2016. Město a TJ Sokol hledají řešení, jak zajistit provizorní topení.

Jičínský babybox už je v provozu

Jičín - Před dvěma týdny technici babybox u nemocnice instalovali, včera oficiálně začal fungovat. Jičín tuto schránku pro odkládání nechtěných miminek získal na desáté výročí spuštění prvního babyboxu. Zařízení je u bývalé zubařské ambulance při kruhovém objezdu u lip.

Motorky burácely na jičínském předměstí

Jičín - Tuto událost ve městě přehlédnout – či spíše přeslechnout – nešlo. Holínským předměstím se proháněly motorky. Konal se třetí ročník Ceny města Jičína.

Miletínská sokolovna: Termínem je červen

Miletín - Radnice chce přestavbu sokolovny dokončit v červnu. Potvrdil to starosta Miroslav Nosek. Městečko má před sebou ještě jednu důležitou součást – opravu stropu tělocvičny.

Město Jičín vstoupilo do geoparku

Jičín - Pojem geopark označuje ve světovém měřítku geologicky a přírodně mimořádnou oblast. V roce 2005 vznikl Geopark Český ráj a právě v těchto dnech jeho hranice rozšířil Jičín a okolí směrem na jihozápad.

Justiční omyl: Vrátí se Lukáš Nečesaný na školu? Je to možné

Východní Čechy, Hořice - Nejvyšší soud minulý týden zrušil rozhodnutí Krajského soudu v Hradci Králové o vině Lukáše Nečesaného (23). Krajská instance jej původně poslala do vězení za pokus o vraždu kadeřnice. Nyní však případ musí projednat znovu a Lukáš Nečesaný je po dvou letech pro nedostatek důkazů na svobodě.

Jindrová: Uchvátilo mě Švédsko a Švýcarsko

Jičín - Společnost C.S. Cargo pořádá náborovou kampaň zaměřenou na řidičky kamionů. Žen za volantem přibývá. Po řidičích je nicméně v celé Evropě stále silná poptávka a firma C.S. Cargo nabízí zaškolení adeptek i spolupráci při zkouškách na řidičské oprávnění.

Odkoupí Jičín městské lázně? Majitelé nemají na opravy

Jičín - Okolo městských lázní na Komenského náměstí panuje nejistota. Pravděpodobně změní majitele a zřejmě také přestanou poskytovat služby. Soukromý vlastník se totiž nemovitosti chce zbavit, protože nemá prostředky na rekonstrukci.

Divadlo: Sokolové schválili prodej městu

Jičín /FOTO/ - Místní sokolové mají za sebou nejzásadnější rozhodnutí porevoluční historie. Na valné hromadě většina řekla: Ano, Masarykovo divadlo prodáme městu, aby se o něj postaralo.

Státní fond dostane odvolání. Jičín nesouhlasí s verdiktem

Jičín - Státní fond Životního prostředí pokrátil o čtvrtinu pětimilionovou dotaci na rekonstrukci chlazení na stadionu. Jičínští to vnímají jako nespravedlivé a odvolávají se.

Za kasárny starou kotelnu

Jičín - Zasíťování oblasti kasáren stále překáží archiv jičínského okresního soudu.

V Holovousích uspořádali psí den

Holovousy - Na sportovním hřišti se konal druhý ročník akce Dograncing. Jednalo se o zábavný celodenní program pro psy a lidi, pořádaný psím útulkem na Chlumu.

Jičín získá svůj první babybox, začíná zkušební provoz

Jičín - Technik Zdeněk Juřica u bývalé zubařské pohotovosti instaluje v pondělí schránku pro odkládání nechtěných miminek, takzvaný babybox. Zařízení u kruhového objezdu v lipách bude ve městě první svého druhu. Jenže ochota Jičínských přispívat je poměrně slabá.

Odstávka plaveckého bazénu se letos protáhne

Jičín - Odstávka místního Aqua Centra na konci letních prázdnin bude delší než obvykle. Potrvá tři týdny a jejím důvodem je rozsáhlá výměna kachlových obkladů v dámských sprchách a toaletách.

Státní fond škrtl čtvrtinu dotace na rekonstrukci strojovny zimáku

Jičín - Dotace na rekonstrukci strojovny zimního stadionu bude nižší, než město očekávalo. Státní fond životního prostředí vystavil penále za pochybení v projektové dokumentaci a škrtl čtvrtinu z pětimilionové částky.

Vernisáž výstavy v knihovně i s medailemi

Jičín - Knihovna Václava Čtvrtka si konec nejhoršího konfliktu v lidských dějinách připomíná výstavou fotografií. Sestavila ji z různých zdrojů, zvláštní poděkování ale patří Aleně Krausové, manželce generála Stanislava Krause, který se mimo jiné zúčastnil bitev o severoafrický přístav Tobruk.

Zápisy do MŠ: Dostane se na všechny? Uvidíme

Jičín - Včera a dnes se konají zápisy předškoláků do mateřinek. Jičín se letos dušuje, že je schopen pojmout mohutnou poptávku místních i přespolních rodin – což se mu loni nepodařilo. Od září totiž bude fungovat nová Mateřská škola na Větrově.

Kulturní dům pláče a smutní. Připojí se k velké tragédii jezuitské koleje?

Jičín - Studená válka mezi Tělocvičnou jednotou Sokol a městem Jičín ohledně kulturního domu přituhuje. Z jednání sokolů a městských zastupitelů je zřejmé, že v současné době ani jedna strana nechce ustoupit a že budoucnost Masarykova divadla je nejistá.

Jičínští zastupitelé ještě více omezili loterie

Jičín - Město má novou vyhlášku. Utahuje šrouby provozovatelům hazardních her na území Jičína. Omezuje otevírací dobu i reklamu. Záměr ve středu schválili koaliční zastupitelé a dva členové opozice, „pro" tedy bylo 13 hlasů.

Luděk Havel: Cíl s Cidlinou jsem nesplnil

Jičín, Nová Paka - Představenstvo vodohospodářské společnosti čeká obměna. Ve vedení skončí Luděk Havel a Josef Hendrych.

Kanalizace: Letos papírování, příští rok jde Kopidlno na věc

Kopidlno - Město chce vybudovat kanalizaci v částech Drahoraz a Pševes. Výstavba se možná uskuteční v příštím roce.

Skleněnou bublinu Ď získal donátor Václav Rybařík

Jičín - Držitelem jičínské Ceny Ď se stal Václav Rybařík. Pohádkové město si jej pamatuje jako nevšedního dárce, který ovlivnil tvář místního zámku pro příští generace. Díky němu stojí na nádvoří bronzová plastika Albrechta z Valdštejna a Porotní sál, kde se také předávání uskutečnilo. zdobí vojevůdcova busta.

Jičín bude mít svůj babybox

Jičín - U nemocnice bude babybox. Jedná se o speciální vytápěnou a na digitální síť připojenou schránku, která je určena pro miminka, jichž se matky, ať je jejich motiv jakýkoliv, chtějí zbavit. Zařízení bude funkční od června.

Školka je předkrm, základka hlavní chod

Kopidlno - Nejprve mateřinka, potom základka. Oprava školních budov je pro město v dalších letech rozhodně prioritou. Na začátku léta začnou práce na mateřské školce. Potrvají do podzimu. Náklady budou 2,8 milionu korun, ale město uhradí jenom 700 tisíc korun. Zbytek zajistí státní dotace. Zakázku získala firma HM – stav ze Dvora Králové nad Labem.

Zima byla mírná, pomohla školičce

Jičín - Termín přestavby školičky u ZŠ Husova se bez problémů splní a práce možná skončí i dříve. V příštím školním roce bude rozšířená budova sloužit školáčkům.

V příštích deseti letech půjde do škol 165 milionů

Jičín - V příštích deseti letech město do školních budov (včetně K – klubu) musí investovat 165 milionů korun. Soupis vypracoval odbor školství na žádost radních. Bude na to Jičín mít?

Jičínská kasárna: Hledá se projektant

Jičín - První parcely v lokalitě po zdemolovaných kasárnách budou k prodeji při nejoptimističtějších odhadech v roce 2018. Nyní se město připravuje na vybudování inženýrských sítí a infrastruktury.

Jičínská rozhledna Milohlídka: Obnova až časem, nyní ne

Jičín - Spolek občanů a přátel města Jičína žádá provést zásadní prořez dřevin okolo Milohlídky, aby se zvýraznila rozhledna. Jičínské vedení ale prozatím rozsáhlejší zákrok neplánuje.

Kulturní dům chátrá, dohoda města s TJ Sokol se nerodí

Jičín - Vztah majitele a podnájemníka skřípe čím dál více. Přitom nejde o lecjakou nemovitost, krize se týká jedné z nejdůležitějších budov v Jičíně – Masarykova divadla.

Oheň v bývalé jičínské restauraci byl založen úmyslně

Jičín - Policie odložila vyšetřování požáru v přízemí domu Ruská 571, kde donedávna fungovala restaurace Černá perla. Oheň byl založen úmyslně, jenomže se nepodařilo odhalit pachatele.

Miletínská sokolovna příchozí překvapila

Miletín - Prostor bytu, šatny, zázemí, kuchyňka, dokonce i posilovna. To vše už je v rekonstruované budově krásné. Ale práce ještě zdaleka nekončí. Navštívili jsme sokolovnu při pátečním dni otevřených dveří.

V zámeckém parku si brzy dáte hotdog

Jičín – Stánek ve spodní části zámeckého parku má opět provozovatele. Budou jím Kostelecké uzeniny, konkrétně frančíza Párky's.

Je to oficiální. Miloš Zeman přijal záštitu nad sochou

Hořice – Německé město Kostnice chystá na červenec připomínku smrti Jana Husa. Na ceremonii budou přítomny i Hořice. Střední škola Kostnici poskytne plastiku s abstraktní Husovou tematikou.

Šestnáct klientů se přestěhuje z ústavu do domků

Hořice - Šestnáct z celkem 79 klientů Ústavu pro tělesně postižené se přestěhuje do nových bezbariérových domů v ulici Karla Kofránka. Vybuduje je kraj za evropské peníze a, navzdory problémům v projektové dokumentaci, chce práce stihnout do listopadu.

Na zatmění Slunce raději koukněte pouze ve hvězdárně

Jičínsko - Částečné zatmění Slunce začne zítra v 9:37, maximální fáze dosáhne v 10:46 a skončí v 11:57. Zlatý kruh bude zakryt až ze 73 procent. Hvězdárny v celé republice mají napilno, připravují se na nápor veřejnosti. Odborníci vzkazují: chraňte si zrak.

S nákupem elektřiny na burze chce Jičín počkat na příznivý výkyv ceny

Jičín - Městu se osvědčilo nakupovat energie na Českomoravské komoditní burze Kladno. Chce tak učinit i pro rok 2016.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT